Citiraj:
Радановић убио скитницу, Бахоњић није хтио да помогне
Datum: 19.08.2009 21:00
Autor: Перо Шпандић
ПРИЈЕДОР - Aлександар Радановић (28) из Нове Орловаче признао је да је 15. августа, око 23 часа, у напуштеној кући улици Младена Стојановића 11 у Приједору убио Јусуфа Гарибовића (68) из Трнопоља, док је очевидац Едхем Бахоњић (50) из Камичана признао кривично дјело непружање помоћи.
Citiraj:
- Догодила се свађа, послије чега и физички обрачун који је за Гарибовића, нарушеног здравља, био кобан - рекао је Кондић.
Он је појаснио да су се сва тројица познавала и дружила и да су у напуштеним кућама често заједно конзумирали алкохол, те да су сви били склони скитњи.
Приједорска полиција ухапсила је јуче и тужиоцу привела Радановића и Бахоњића. Радановић је у старој и девастираној кући Гарибовићу тупим и тврдим предметима нанио тешке, по живот опасне повреде у главу, од којих је одмах преминуо.
Citiraj:
Петогодишњак умро од тровања
Вукашин Кондић рекао је јуче да је петогодишњи Миодраг Мудринић из Новог Града умро од тровања сирћетном киселином.
- Није било довољно бриге. Дијете је, изгледа, само узело сирће, а није знало о чему се ради - рекао је Кондић, наводећи да је дјечак умро у свом кревету у понедјељак, 17. августа, у породичној кући у селу Блатна код Новог Града.
Малишан је живио са оцем Радом Мудринићем и мајком Едином Диздаревић.
- Тога дана отац је био одсутан, на путу у Бањој Луци, а мајка је била сама с дјететом. Приликом увиђаја поред куће је пронађена одбачена бочица са есенцијом или живим сирћетом - прецизирао је Кондић.
Он је додао да је због сумњиве смрти здравог дјетета доктор Милан Срдић обавио обдукцију у Дому здравља Нови Град.
Према Срдићевим ријечима, узрок смрти је тровање неразблаженом сирћетном киселином.
http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/26641/cir/Radanovic-ubio-skitnicu-Bahonjic-nije-htio-da-pomogne.htmlCitiraj:
Код Прокупља изгорјели отац и двоје дјеце
ПРОКУПЉЕ - У пожару у селу Доња Стражова код Прокупља јуче ујутро су погинули отац и двоје дјеце од десет и 12 година, а њихова мајка је повријеђена, саопштила је полиција.
Како преноси Б92, пожар је избио у породичној кући, из које су ватрогасци извукли четири особе, од којих су три биле тешко повријеђене. Двоје дјеце и отац су касније преминули у болници у Прокупљу, док се мајка опоравља.
- Пожар на спрату приватне куће пријављен је у 9.04 часова и ватрогасци су стигли на лице мјеста пет минута касније. Пожар је локализован за десет минута, а из куће су извучена четири лица - саопштили су у Ватрогасној јединици Прокупља.
http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/26639/cir/Crna-hronika-cetvrtak-20-avgust.html
Citiraj:
Пронађено тијело утопљеног младића
КОЗAРСКA ДУБИЦA - Беживотно тијело Ранка Шалића (24) из села Демировац код Козарске Дубице, који се у недјељу послијеподне утопио у ријеци Сави у мјесту Млинарице, пронађено је јуче шест километара низводно од мјеста несреће.
- Тијело младића на обалу је избацила Сава, а пронађено је јуче у 12.30 часова - рекла је портпарол ЦЈБ Бања Лука Госпа Aрсеновић.
Очевици несреће у којој се младић утопио потврдили су да је Ранко на обалу Саве у недјељу послијеподне дошао са два млађа брата, чији животи су послије превртања дебла дрвета на коме су стајали и с обзиром на чињеницу да ни један од браће није био пливач, спасени захваљујући двојици мјештана који пецали у близини.
Убио се старац из пушке у Драпнићима код Сокоца
СОКОЛAЦ - Миломир Р. (67) убио се прекјуче хицем из пушке испред породичне куће у мјесту Драпнићи у општини Соколац, саопштено је јуче из Центра јавне безбједности Источно Сарајево.
- По овлашћењу дежурног тужиоца, радници криминалистичке полиције и дежурни љекар Дома здравља, обавили су увиђај, и утврдили да се он убио пуцањем из пушке М-48, у лијеву страну грудног коша - истакли су у полицији.
Додали су да је на лицу мјеста пронађено наведено оружје као и једно зрно и чахура. Прегледом леша нису уочене повреде које би указивале на насилну смрт. Б. Г.
Мушкарац у коми послије покушаја самоубиства
ДОБОЈ - Војислав Бркић (64) из Подновља код Добоја испалио је себи хитац у главу из пиштоља, приликом чега је задобио повреде опасне по живот.
- Бркић је возилом Хитне помоћи превезен у добојску болницу, а због тежине повреда је упућен у Клинички центар Бања Лука - саопштено је јуче из ЦЈБ Добој.
Из бањолучког Клиничког центра је саопштено да је Бркић у дубокој коми без реакција и на апаратима за дисање.
- Примљен је са тешким повредама главе, прострелном раном и све даље прогнозе су неизвјесне - рекао је дежурни љекар Здравко Јосиповић. Н. Т.
http://www.glassrpske.com/vijest/6/hronika/26587/cir/Crna-hronika-sriejda-19-avgust.html