1. Smjer softverskog inženjerstva Obrazovanje inženjerskih profila iz oblasti računarstva i informatike sa naglaskom na inf. tehnologijama. Posebna teoretska znanja i vještine iz informacionih tehnologija koja studenti treba da steknu su: teoretski osnovi računarstva, programski koncepti i principi programiranja, objektivno orjentisano i Web/Internet programiranje, projektovanje, razvoj, implementacija i verifikacija programa i softverskih baziranih sistema, baza podataka i inf. sistema, elektronskog poslovanja, organizacije računara, paralelnih sistema i rač. mreža, sistemskog softvera i administracije rač. sistema, te sigurnosti rač. sistema.
2. Smjer računarskog inženjerstva Obrazovanje inženjerskih profila iz oblasti računarstva i informatike sa naglaskom na računarskom inženjeringu. Posebna teoretska znanja i vještine koje studenti treba da steknu iz ove oblasti su: arhitektura i organizacija računara, projektovanje, razvoj i primjena računarski baziranih sistema u industriji, sistemi za kontrolu prcesa, programiranje i razvoj prefirerijskih interfejsa i uređaja, primjena i održavanje rač. i komunikacionog hardvera.
3. Smjer elektronike Iz ove oblasti studenti treba da steknu posebna teoretska znanja i vještine iz elektronike i telekomunikacija, sa naglaskom na ovladavanju i primjeni savremenih znanja, metoda, postupaka i vještina vezanih za funkcionisanje, razvoj, projektovanje, realizaciju, primjenu, korišćenje i održavanje elektronskih uređaja i sistema. Pored toga, studenti treba da steknu teoretska znanja i vještine projektovanja elektronskih kola i sistema, projektovanja i primjene mikroprocesorskih sistema, primjene elektronike u energetskim i industrijskim sistemima, kao i da osposobe za korišćenje i primjenu odgovarajućih softverskih alata za razvoj, projektovanje, realizovanje i održavanje el. sklopova, uređaja i sistema različitih namjena.
4. Smjer telekomunikacija Studenti treba da steknu posebna teoretska znanja i vještine iz oblasti telekomunikacija i elektronike, sa naglaskom na ovladavanju i primjeni savremenih znanja, metoda, postupaka i vještina vezane za funkcionisanje, razvoj, projektovanje, realizovanje, primjenu, korišćenje i održavanje TK uređaja i sistema. Pored toga, studenti treba da steknu teoretska znanja i vještine iz oblasti analognih i digitalnih telekomunikacija, radiokomunikacija, TK sistema, TK mreža, multimedijalnih telekomunikacija, digitalne obrade signala, akustike, te da se osposeobe za korišćenje i primjenu odg. softverskih paketa za projektovanje, eksploataciju i održavanje TK sklopova, uređaja i sistema. (TK- telekomunikacionih)
5. Smjer automatike Studenti treba da steknu posebna teoretska znanja i vještine iz oblasti industrijskih i elektroenergetskih sistema, te da se usvoje osnovna znanja iz opštih i teorijskih disciplina, koja uz posebna znanja i vještine iz oblasti energetske elektronike, kao i računarskih i TK tehnologija, omogućavaju da se studenti osposobe za primjenu savremenih inženjerskih i računarskih metoda u projektovanju, izgradnji, eksploataciji i upravljanju industrijskih sistema. Poseban cilj je ovladavanje znanjima i vještinama neophodnim za projektovanje i implementaciju računarski baziranih sistema automatskog upravljanja od programabilnih logičkih kontrolera do TK sistema, sistema za nadzor, akviziciju i upravljanje u elektroenergetici, industriji i fleksibilnim tehnološkim sistemima.
6. Smjer elektroenergetike Studenti treba da steknu posebna teoretska znanja i vještine iz oblasti elektroenergetskih i industrijskih sistema, sa naglaskom na proizvodnji, prenosu, distribuciji i korištenju električne energije. Pored toga, studenti treba da usvoje osnovna znanja iz opštih i teorijskih disciplina, koja uz posebna znanja iz oblasti energetske elektronike, kao i računarskih i TK tehnologija, omogućavaju da se studenti osposobe za primjenu savremenih inženjerskih i računarskih metoda u projektovanju, izgradnji, eksploataciji i upravljanju u elektroenergetskim sistemima.
|