jellyfish je napisao:
žaoka je napisao:
...ne svidja mi se ni ognjen, ali od dva zla biram manje...
Cini ti se po mom skromnom misljenju, ipak ako mislis da je tako tvoje pravo je da das njima glas. SDS je bio na vlasti dovoljno dugo i nije se pokazao bolje od SNSD-a. Mislim da je rjesenje u nekoj relativno nepoznatoj politickoj partiji, posto velike partije imaju priblizno isti program zasnovan na nacionalizmu i bogacenju koji se pokazao kao promasaj, ali mnogi ga jos forsiraju zbog licnog interesa i primitivnih nacionalistickih nagona neobrazovanog naroda kome pripada vecina populacije. Vecina velikih partija ga koristi jer je to oproban nacin pobjede, ali sire gledano ne donosi neki prosperitet za vecinu.
...mozda nisi skontao-za parlament i hocu glasati za neku manju partiju, tacnije dvoumim se izmedju naprednjaka i radikala (ne seseljevih) jer se ijedni i drugi zalazu za eu...vazem izmedju pojedinacnih kandidata unutar tih partija...za koga god se odlucim bice to zbog imena, a ne programa...za parlament bih cu glasati za dr slobodana bunica iz kotor varosi sa liste srs rs jer ga znam licno, ima dva doktorata, cetvoro izuzetne dece i poslujemo...veoma je posten...za parlament rs jos ne znam...
...preneseni post...
Гласао бих за странку која зна шта жели, странку која има јак национални елемент али не вуче у крајњости и изолацију.
Гласао бих за странку која ће се стварно обрачунати са корупцијом и која ће кренути са чишћењем сопствених редова.
Гласао бих за странку која би гарантовала праву демократију, слободу медија, слободу говор и мишљења, независно судство и непартијску полицију.
Гласао бих за странку која би јасно раскрстила са комунистичким наслеђем и која би заиста отворила све досијее.
Гласао бих за странку која би исправила све комунистичкенеправде, која би рехабилитовала све невине жртве комунизма и која би спровела реституцију.
Гласао бих за странку којој разни страни амбасадори не би кројили политику, која би могла са свима да равноправно разговара.
Гласао бих за странку која би се позабавила пореклом имовине разних тајкуна, политичара, политиканата, која би преиспитала све приватизације.
Гласао бих за странку чији лидери нису друговали са мафијашима и убицама, чији лидери имају легално покриће за сав свој као и родбински иметак.
Гласао бих за странку која се не би бавила партизмом и која би поштовала квалитетне људе из других странака на одређеним одговорним позицијама.
Гласао бих за странку у којој нема непотизма, где не функције долазе они који су то својим знањем и радом заслужили.
Гласао бих за странку која не би блокирала улице у шпицу када се неки "мудоња" из врха власти враћа са "службеног ручка" у некој кафанчини.
Гласао бих за странку чији активисти неће загадити целу земљу својим предизборним плакатима, графитима и налепницама, странку чији ће активисти после митинга или промоције почистити иза себе.
Гласао бих за странку која нећепројекте од јавног значаја користити за сопствену промоцију.
Гласао бих за странку која спортистима нећесамо слати телеграме честитки за неке успехе већће им створити услове за успешан рад.
Гласао бих за странку која ће смањити незапосленост и беду.
Гласао бих за странку који би страни инвеститори били партнери а не газде.
Гласао бих за странку која се залаже за реципроцитет у економским односима са суседима.
Гласао бих за странку која би све грађане гледала истим очима.
Гласао бих за странку која зна да саслуша.
Гласао бих за странку која изгласава законе који су у интересу Српске
а не неких других земаља.
Гласао бих за странку која би донела закон да све странке и НВО (и остале сличне организације) морају да буду транспарентно финансиране и да плате порез на своје донације.
Гласао бих за странку која би укинуладупле функције, бесмислене агенцијеи која би народне посланике третирала као обичне запослене људе са просечном платом без икаквих привилегија.