Versive je napisao:
Ja,MISLIM, ali nisam sigurna, da se ovdje radi o radio stanici STARI GRAD iz Sarajeva.
Obzirom na to da su odlučili da se šire signalom i kod nas, morali su da se prilagode, tj da promijene ime jer dolaze u BL

E sad, zašto "M" pojma nemam.
A, da sam ih slušala, nisam.
Doduše i ne slušam radio u posljednje vrijeme. Nešto duže i "posljednjije", zapravo

nije to radio stari grad, radio M je sasvim druga stanica. Zasto "m" glupo pitanje, znaci to im je naziv zasto su taj zasto nisu pod drugim nazivom to je nebitno, asocijacija moze biti raznih.
Evo sta kazu na sajtu o istorijatu i sl.
Citiraj:
Radio M
Kao prva privatna nezavisna radiostanica u ex-Jugoslaviji i široj regiji Balkana, Radio M je upisan u registar javnih glasila 18.9.1990. godine.
Signalom pokriva područje Kantona Sarajevo, a od decembra 2007. godine i šire područje gradova Zenice, Tuzle i Banje Luke (cca 1.500.000 stanovnika).
Lidersku poziciju Radio M je do danas zadržao isključivo kvalitetom muzike, aktuelnim i zanimljivim sadržajima, nepristrasnim i objektivnim informisanjem, kvalitetnim kadrovima koje sam educira, te vlastitom produkcijom programa.
Prvi komercijalni Radio na Balkanu i BiH postavio je nove standarde, kako u tehničkom, tako i u programskom smislu, te postao uzor svim radiostanicama koje su nastale kasnije i masovno preuzele isti koncept.
Radio M prosječno bilježi oko 1.000 telefonskih poziva dnevno, kao i veliki broj SMS i e-mail poruka, kako iz BiH, tako i iz cijelog svijeta, a zahvaljujući emitovanju programa preko Interneta, definitivno je najslušaniji radio u dijaspori širom svijeta.
Radio M je jedna od rijetkih radiostanica u BiH koju sluša populacija svih nacionalnosti i svih konfesija, a prema slušanosti, i nakon 18 godina rada, i dalje je lider među radiostanicama u BiH.
Prosječan broj komitenata koji koristi reklamne usluge Radija M je oko 1.000 godišnje, a Radio sluša urbana populacija, sa srednjom, višom i visokom kupovnom moći. Od ukupnog broja slušalaca čak 65 % su žene, koje su s marketinškog aspekta, kao ciljna grupa, i najinteresantnije.
Za svoj rad, hit Radio M je dobio bezbroj nagrada, priznanja i zahvalnica, od kojih se izdvajaju:
- Srebrna medalja EUREKA s Lentom Evropske Unije, oktobar 1991. u Brisel - za inovacije u radio difuziji.
- Zlatna plaketa BIG HUMANS PEOPLE, mart 1992. u Londonu, u konkurenciji 100 zemalja svijeta - za trajno humanitarno angažovanje.
- Najbolji radio u BiH u 1996. godini – Savez novinara BiH.
- Najbolja radio emisija u BiH za 1997. godinu (“Abeceda demokratije”) - Savez novinara BiH.
- Privredna/ Gospodarska komora Federacije BiH , Privredna komora zemalja Balkana i agencija „ Media invent “ iz Novog Sada, dodijelile priznanje „ Zlatni most „ sarajevskom Radiju „M“.
Radio „M“ je nagradu dobio za doprinos afirmaciji evropskih vrijednosti i standarda, te povezivanju privrednika i tržišta.
Kriterij za dodjelu ovog priznanja je stvaranje pozitivnog ambijenta i optimizma u povezivanju privrednika i tržišta.
- 18 godina u samom vrhu, najslušanija i najpopularnija radiostanica na području Kantona Sarajevo, a odnedavno i šire - prema anketama agencija, klijenata i na osnovu vlastitih istraživanja.
U Radiju M radi 29 uposlenika i saradnika, prosječne starosti oko 30 godine. Rad se zasniva isključivo na vlastitim prihodima ostvarenim od emitovanja radioreklama. Zahvaljujući dobrim poslovnim rezultatima hit Radio M raspolaže najsavremenijom radioopremom, kako u emisionoj režiji, tako i u vlastitom studiju za snimanje i radioprodukciju.
Važne reference u opusu Radija M :
- Osnivač “Lige humanih” - 1991. godine
- Osnivač prestižne regionalne muzičke nagrade “MPX” - 1994. godine
- Osnivač BHRTF-a (Radijsko-televizijski festival novih pjesama) - 2004. godine
- Medijski partner za BiH Radijskog festivala Srbije i Hrvatskog radijskog festivala
- Organizator brojnih humanitarnih i komercijalnih koncerata najvećih domaćih i regionalnih estradnih zvijezda