
Nastali su 1. lipnja 1980. godine u slovenskom industrijskom gradu Trbovlju. Ime su uzeli po njemačkom nazivu za Ljubljanu. Ispočetka su djelovali s grupama "Irwin" i "Crveni pilot", no vrlo brzo pripremaju vlastiti projekt, "Rdeči revirji" (Red district), kako bi ismijali političku strukturu u Trbovlju. Zbog neodgovorne uporabe crnih križeva kao simbola, nastup im je zabranjen još prije premijere.
Laibach je prvi koncert održao u siječanju 1982. u Ljubljani. Iste godine na smotri "Novi rock" u Ljubljani događa se incident, jer je njihovog frontmena, Tomaža Hostnika, netko pogodio bocom u lice. Tomaž je krajem iste godine počinio samoubojstvo. Još jedan provokativan nastup imali su u Zagrebu, kada su na platnu tijekom koncerta prikazali lik J. B. Tita i muški spolni organ. Policija je prekinula nastup, ali nitko nije završio u zatvoru. Jedan njihov TV intervju (23. lipnja 1983.) je izazvao takve burne reakcije da im je zabranjeno javno pojavljivanje i korištenje imena "Laibach". No, nisu se previše obazirali na to pa ubrzo kreću na veliku turneju s engleskim sastavom "Last Few Days". Ta je turneja izazvala veliku pozornost europskih medija, koji nisu očekivali provokativne nastupe benda koji dolazi iz socijalističke zemlje. Nakon europskog uspjeha počinju upotrebljavati znakovlje Trećeg Rajha, što izaziva burne proteste u cijeloj zemlji. U početku su pjevali na njemačkom jeziku, ali su se kasnije opredijelili za engleski jezik. 1984. godine preselili su se u London, a glume čak i u filmu Stanleya Cubricka, "Full Metal Jacket".
Svoj prvi album objavili su 1985. godine, ali zbog zabrane na ploči nije bio ispisan naziv grupe, već samo njihov simbol. Kasnije potpisuju ugovor s engleskom producentskom kućom, "Mute Records", koja izdaje njihov album "Opus Dei". Zbog korištenja tog naziva tužila ih je istoimena katolička institucija, ali je Laibah dobio spor.
Desetogodišnjicu postojanja obilježili su prvim koncertom u rodnom gradu 21. prosinca 1990. Tom su prilikom objavili osnivanje vlastite utopijske države koja ima svoju zastavu, novac i putovnicu. Svoja viđenja događanja na prostorima SFRJ početkom 90-ih, izdaju na albumu "NATO", na kojem se nalazila i tema "Marš na Drinu" kojom su provocirali zagrebačku i sarajevsku publiku.
Za 27 godina postojanja, Laibach je često mijenjao članove, ali nikada nisu koristili osobna imena, već su svaki od njih bili Laibach. Sami sebe ne smatraju kontroverznima iako su njihovu cijelu karijeru obilježili skandali i incidenti.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Laibachwebsite:
http://www.laibach.nsk.si/Odlican dokumentarac:
http://video.google.com/videoplay?docid ... en&view=2#Da li uopste u BL ima ljubiteta ove grupe!?
_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! 
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....