Citiraj:
Kačar: Meč godine; Tošić: Francuzi nemaju izbora!
Fudbaleri reprezentacije Srbije okupili su se u Kovilovu na početku priprema pred duel sa Francuskom, možda i odlučujući u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine. Zajednička izjava svih fudbalera je da je duel sa Francuskom "utakmica godina, ali i više od toga", a da će glavna prednost Srbije biti pun stadion Crvene zvezde i činjenica da će "trikolori" prethodno igrati i sa Rumunijom.
- Igramo meč godine i svi smo uzbuđeni. Znamo šta nas očekuje. Znamo i za euforiju među navijačima i sa nestrpljenjem čekamo početak - rekao je prvotimac berlinske Herte Gojko Kačar.
Slično mišljenje izneo je i novi član engleskog Vulverhemptona, Nenad Milijaš.
- Čeka nas velika i važna utakmica, ali i dalje sami krojimo svoju sudbinu. Jesu Francuzi opasna ekipa, ali opasni smo i mi - istakao je Milijaš, koji je naveo i da se već prilagodio načinu života u Engleskoj.
Odbrambeni fudbaler Sevilje, Ivica Dragutinović, osvrnuo se i na prepoznatljivi "4-4-2" sistem Francuza zbog koga mediji danima raspravljaju o imenima dvojice napadača u startnoj postavi.
- Koliko sam shvatio Benzema sigurno neće igrati, pa očekujem Anrija i Anelku. Čuo sam da je u dobroj formi i Žinjak koga ne poznajem. Ali i ne verujem da će na ovako važnoj utakmici dati šansu tako mladom igraču.
Napadač Srbije, Nikola Žigić, nije se previše obazirao na pitanja o protivničkoj navali.
- Koliko god da je njihov napad dobar, naša odbrana je bolja.
Anelkin saigrač u Čelsiju, Branislav Ivanović, već je o predstojećoj utakmici, koja će se igrati 9. septembra u Beogradu, razgovarao sa francuskim napadačem.
- Samo sam mu rekao kakva ga atmosfera očekuje u Beogradu. Možda su oni navikli da igraju za reprezentaciju pred punim stadionom, ali za nas je to ogroman motiv više - naveo je Ivanović podsećajući da su sve ulaznice za duel sa Francuskom prodate do juče.
Francuskog reprezentativca za saigrača u klubu ima i Zoran Tošić, koji u Mančester junajtedu igra sa Patrisom Evrom. Njih dvojica su razgovarali posle prošlomesečne prijateljske utakmice Srbije i Južne Afrike, na kojoj su "orlovi" pobedili sa 3:1, a Tošić postigao dva gola.
- Rekao mi je da ni slučajno ne ulazim u igru - kazao je kroz osmeh Tošić uz opasku da mu je potrebno da i u Mančesteru pruži neku partiju poput one iz duela sa Južnom Afrikom, kako bi se izborio za mesto u timu. - Najbitnije je da budemo na zemlji, kao što smo i do sada bili. Francuzi jednostavno nemaju izbor. Oni moraju da pobede i pod velikim su pritiskom.
Tenziju oko tabora "trikolora" osetio je i Milan Jovanović, sada član Standarda iz Liježa, koji je ranije igrao u Francuskoj.
- Slali su novinare kod mene, raspitivali se o utakmici. Naravno da sam im prepustio ulogu favorita, govorio o njima u superlativima. A šta mislim? Mislim da ćemo pobediti - istakao je Jovanović. - Tačno je da oni imaju izuzetan sastav, mnogo igrača koji jednim potezom rešavaju utakmicu, ali kao kolektiv ne funksionišu baš najbolje.
Srbija je trenutno na prvom mestu na tabeli sedme grupe evropske zone kvalifikacija sa 18 bodova osvojenih na sedam utakmica. Druga je Francuska, koja je na šest utakmica osvojila 13 bodova. Francuzi će četiri dana pred duel sa Srbijom u Parizu igrati i sa Rumunijom.
Лане цар!!!
_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у
Републику Српску!