banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Mar 2004, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
nemojte ovaj post shvatiti kao reklamu. ja kod njih idem vec dvije godine, ucim engleski logicno. pokazala se kao zaista dobra skola engleskog jezika premda skupa. puno skupa. jedan semestar je 400 maraka, 100KM mjesecno. ako se uzme u obzir da zadnji nivo na kojem sam ja trenutno traje 2 semestra znaci kosta me 800KM. plus zavrsni test 17.06.2004 me je kostao 175 eura. znaci preko 1000KM ce me kostati ova diploma zavrsnog stepena. ja sa tom diplomom mogu da predajem engleski jezik u osnovnim skolama u zemljama u kojim engleski nije maternji jezik. sa tom diplomom ne moram da polazem prijemni ispit na fakultetu ako cu studirati engleski jezik. ja mislim da je vrijedila para i truda. kakva su vasa misljenja o drugim privatnim skolama? cambridge ima nevidjen autoritet svagdje u svijetu tako da sa ovom diplomom ja se uvijek mogu pohvaliti. ide li iko na komunikoloski fakultet, jedini privatni fakultet u RS?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2004, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
VeLiKi je napisao:
nemojte ovaj post shvatiti kao reklamu. ja kod njih idem vec dvije godine, ucim engleski logicno. pokazala se kao zaista dobra skola engleskog jezika premda skupa. puno skupa. jedan semestar je 400 maraka, 100KM mjesecno. ako se uzme u obzir da zadnji nivo na kojem sam ja trenutno traje 2 semestra znaci kosta me 800KM. plus zavrsni test 17.06.2004 me je kostao 175 eura. znaci preko 1000KM ce me kostati ova diploma zavrsnog stepena. ja sa tom diplomom mogu da predajem engleski jezik u osnovnim skolama u zemljama u kojim engleski nije maternji jezik. sa tom diplomom ne moram da polazem prijemni ispit na fakultetu ako cu studirati engleski jezik. ja mislim da je vrijedila para i truda. kakva su vasa misljenja o drugim privatnim skolama? cambridge ima nevidjen autoritet svagdje u svijetu tako da sa ovom diplomom ja se uvijek mogu pohvaliti. ide li iko na komunikoloski fakultet, jedini privatni fakultet u RS?



E ovo me interesuje!
Koji je to zadnji nivo? Kada upisujem da li mogu uci na neki visi nivo ako mi je znanje zadovoljavajuce? Pricaj nesto... :) Pricaj, pricaj, pricaj :)

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Mar 2004, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Kad zelis da se upises na cambridge, prvo polazes test na kojem ce oni znati za koji si ti stepen. Koliko bodova taj nivo :P

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2004, 00:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
moras biti puno dobar da odmah dobijes proficiency.
Ovako edukacija kod njih se dijeli ovako nekako:
prvo ti idu klasicni nivoi obuke. mislim da ih ima jedno pet, nisam siguran, s tim sto je prvi strogo pocetnicki (mis = mouse, kuca = house, olovka = pencil itd) pa sa laganim porastom do upper intermediate nivoa. ti su stepeni zamisljeni da vas nauce osonovama engleskog jezika, gramatika itd. Svi stepeni imaju svoj zavrsni test koji morate poloziti da biste dobili diplomu koju podrzava ministarstvo prosvjete RS. inace ta je smijesna prema onome sto slijedi. kada to sve polozite slijede 3 naredna stepena koji su srazmjerno tezi, ali cije diplome vrijede i napolju, ne samo ovdje. Prvi je FCE, drugi CEA a zadnji CPL ili proficiency. ja kada sam upisao dobio sam odmah upper intermediate nivo. kada sam taj obavio prebacili su me odmah na CEA. kada sam dobio diplomu CEA upisao sam plafon nivo, CPL. samo ova zadnja tri traju po dva semestra, dok onih prvih nekoliko traje po jedan semestar (semestar otprilike 4 mjeseca). sta da ti kazem. kao sto smiley rece odes tamo, uradis test, kazu ti za sta si. pored svega ovoga, clanovi koji kod njih idu imaju do kraja svojih zivota pristup biblioteci, internetu, vjezbaonici, bla bla bla.. eto otidji pa vidi =)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2004, 10:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Hvala mnogo, posjeticu ih ;)

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Mar 2004, 23:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
nece pozaliti. ja bar nisam. ali znaj da moras odvojiti puno vremena za to, mora se raditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2004, 14:02 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Jun 2004, 16:45
Postovi: 7
Lokacija: London sw7 4LAHarington Garden
zavrsio sam i ja pre intermediate level pa kad sa dosao u London trebalo mi je par mjeseci da skontam o cemu ljudi pricaju.Najbolje ti je idi u zemlju gdje pricaju jezik koji ti ucis,citaj knjige i gledaj filmove.I naravno bjezi od ljudi koji pricaju tvoj jezik


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2004, 00:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Srdjan je napisao:
zavrsio sam i ja pre intermediate level pa kad sa dosao u London trebalo mi je par mjeseci da skontam o cemu ljudi pricaju.Najbolje ti je idi u zemlju gdje pricaju jezik koji ti ucis,citaj knjige i gledaj filmove.I naravno bjezi od ljudi koji pricaju tvoj jezik


I utterly agree with you and also would like to add that to become a fluent in a particular foreign language takes an awful long time ,patience and effort.
Everything else .. excuse my french, is a bloody waist.


ps. sorry to have written in English,pals.,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2004, 12:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
VeLiKi je napisao:
moras biti puno dobar da odmah dobijes proficiency.
Ovako edukacija kod njih se dijeli ovako nekako:
prvo ti idu klasicni nivoi obuke. mislim da ih ima jedno pet, nisam siguran, s tim sto je prvi strogo pocetnicki (mis = mouse, kuca = house, olovka = pencil itd) pa sa laganim porastom do upper intermediate nivoa. ti su stepeni zamisljeni da vas nauce osonovama engleskog jezika, gramatika itd. Svi stepeni imaju svoj zavrsni test koji morate poloziti da biste dobili diplomu koju podrzava ministarstvo prosvjete RS. inace ta je smijesna prema onome sto slijedi. kada to sve polozite slijede 3 naredna stepena koji su srazmjerno tezi, ali cije diplome vrijede i napolju, ne samo ovdje. Prvi je FCE, drugi CEA a zadnji CPL ili proficiency. ja kada sam upisao dobio sam odmah upper intermediate nivo. kada sam taj obavio prebacili su me odmah na CEA. kada sam dobio diplomu CEA upisao sam plafon nivo, CPL. samo ova zadnja tri traju po dva semestra, dok onih prvih nekoliko traje po jedan semestar (semestar otprilike 4 mjeseca). sta da ti kazem. kao sto smiley rece odes tamo, uradis test, kazu ti za sta si. pored svega ovoga, clanovi koji kod njih idu imaju do kraja svojih zivota pristup biblioteci, internetu, vjezbaonici, bla bla bla.. eto otidji pa vidi =)


Its a bit more complicated than that mate, anyway here is the site to help you understand it all , also take a look at http://www.ielts.org ,and here is ESOL examination explanation, good luck
http://www.cambridgeesol.org/exam/index.cfm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Sep 2004, 22:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Da li se svi stepeni placaju istom cijenom ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Sep 2004, 11:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Ljudi ako hocete da naucite propa engleski dodjite kod mene na par mjeseci , skupite novac i onda investirate u pravilnu i uzbudljivu posjetu engleskoj, plus sto cete morati pricati engleski 24 sata i sto cete nauciti nove fraze i rjeci i saznati koliko uopste ne znate englski pravilno.

ps.nikada se ucite engleski prevodjenjem , sa rjeci na rjec, morate misliti na engleskom i kao englez for a moment.


love


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 11:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
heh Cambridge je preskup a stepen jezika za 4 mjeseca je premalo (trebalo bi min. 6 mjeseci)
ali ono sto mene interesuje jeste koje sve skole stranih jezika postoje u BL (i gdje su) osim Cambridge centra i Marca Pola ?
i jos nesto moze li se u Cambridge centru polagati eng. koji sad traze Australija i Kanada (nije TOEFL) ?

tough daj malo vise informacija!

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 18:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
(tough ti ne moze pomoci sto oko banjaluckih informacija jer je posjecuje vrlo rjetko, ali da ona ti moze objasniti o testiranju trazenom )
and the next time you ask people about something learn to say,-- could you please tell me...particulary if you're about to live here.. :lol:

-IETLS sto znaci international english language testing system je preporucen za strance koji zele da se imigriraju i da studiraju i rade u zemljama gdje je engleski jezik govoren prvim/ postoje dve vrste IELTS testa akademisticki(ako ces na univerzitet) i generalni sto znaci samo englski za dnevnu upotrebu .
Ja preporucujem akademski, u akademskoj vrsti testa rjeci i fraze su veoma akademisticke i ako nisi fluent u engleskom ne usudjuj se ni pokusavat poloziti ovaj test, ali ako ces zivjet u toj zemlji onda bolje OPT for academic. Pokusaj australiju oni uvjek traze highly skilled migrants.
Na site http://www.ielts.org imas sve ove informaije oi nadji lokalni centar u tvojoj zemlji gdje mozes poloziti ovaj test.
Good luck
Hope i've helped


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
tough eto mene do tebe samo reci koliko treba love :D

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2004, 22:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
* Squall * je napisao:
tough eto mene do tebe samo reci koliko treba love :D


zavisi na sta mislis mislis , :-? koliko treba love(ljubavi) ili love(novca)??? 8)
Recimo ako pronadjes nesto kombinovano zajedno sa studiranjem, naravno moras odrzavati regularan income novca jer naravno drugacije nije moguce prezivjeti.
Stoga pogledaj za razlicite kombinacije koje su ponudjavane trenutno , za uzbudljiv trip na nekoliko mjeseci uvjek se nadje nacina da se isfinancira.Da upoznas drugacije sredine i ljude je uvjek uzbudljivo, nije li!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2004, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
tough thank you for the info and i`ll consider to say it next time :)))

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2004, 17:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
BSE je napisao:
tough thank you for the info and i`ll consider to say it next time :)))



I know you will ,,,,you'll have to ..

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2004, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2002, 14:17
Postovi: 107
Lokacija: Banja Luka/Beograd
e a kakav je taj TOEFL test (ako je to uopste test, k'o shto je mislim...)? na chemu je koncipiran i da li treba nesto posebno da se sprema za taj test???ajd ako neko zna nek mi kaze.... 10x unaprijed!

_________________
Jubbooko sa Negrass


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Sep 2004, 21:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
...:: _moa_ ::... je napisao:
e a kakav je taj TOEFL test (ako je to uopste test, k'o shto je mislim...)? na chemu je koncipiran i da li treba nesto posebno da se sprema za taj test???ajd ako neko zna nek mi kaze.... 10x unaprijed!


Ja ti mogu reci iz znanja informacije kod nas,
TEOFL ( moji prijatelji iz italije su uzeli ovaj test ovo je njihovo objasnjenje..)

sastoji se od WRITING< READING ,SPEAKING and LISTENING
modules

traju po 45 minuta, bazirano na akademiskom jeziku artiklima iz novina i media, povezivanje cinjenica i likovanje istinskih i nesitinskih cinjenica, jezik je obicno TRICKY tako da te znacenja bi zbunila etc, so I'm told..
Veoma je tesko poloziti i pogotovo studenti su uplaseni of Speaking jer j evisoko trazeno, kao i ostali djelovi texsta.. moj savjet,- uzmi kurs u engleskoj na nekoliko mjeseci , get to grips with znacenjem ovog jezika i good luck


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Okt 2004, 15:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Apr 2003, 22:23
Postovi: 761
Lokacija: drimofornija
Donedavno se nije TOEFL mogao raditi u Banjaluci, ali cini mi se da sada moze, potrazi informacije na http://www.sus.ba To je test koji mora da polozis da bi studirao u Americi ili Engleskoj ( nisam bas sigurna za Englesku doduse). Takodje ako si voljna da odvojis pare imas kupiti knjige za pripremu za TOEFL testove(u dodatku dobijas i cd), to mozes naci u literi ( ili se zove libera) kafic-knjizara u jevrejskoj. Nadam se da sam pomogla. Srecno

_________________
...The Show must go On...
Abra-abra-cadabra
I want to reach out and grab ya
Abra-abra-cadabra
Abracadabra


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs