Пеле Мали je napisao:
игром случаја, југославија је била у европи а не тамо у африци међу земљама трећег свијета.
је л` видите сад колико вас двојица југоносталгичара ударате контру један другом.
Kakve veze ima geografski položaj sa ekonomijom? Ako ne možeš da prođeš na jednom tržištu (konkretno zapadnom), što zbog nedostatka kvaliteta, što zbog uvoznih carina (kojima je SFRJ bila izložena kao zemlja izvan EFTA i EEZ, onda gledaš alternativna tržišta, što je i urađeno.
Suprotnost tome je današnji "let" (bolje rečeno sunovrat) u "Evropu", svim sredstvima bez obzira na cijenu, koji ima tendenciju da upropasti sve ono što je učinjeno u onih 45 godina postojanja SFRJ.
Пеле Мали je napisao:
кад је шпанија искориштавала своје колоније то није било у реду но кад то ради југославија продајући оружје афричким племенима да се убијају и фино живи од њихове смрти то је ок јер су они заосталији и немају да плате у кешу но послаће нам сировину, ми ћемо направити пушку па ћемо им је послати назад и још фино зарадити од тог.
а онда кад се побију и све поруше, наши радници ће отићи да им изграде све испочетка.
извин`те молим вас, ја не видим ту никакву разлику од оног што САД ради данас.
SFRJ nikad nije prodavala oružje plemenima, već vladama suverenih država. Bilo je besplatne pomoći oslobodilačkim i antikolonijalnim pokretima, ali to je već druga priča.
Pojednostavljivanje i karikiranjene ne pije vode. Libija, Irak i Kuvajt (samo tri primjera) bile su tri zemlje u (vrlo brzom) razvoju, koje su imale dovoljno para da su mogle angažovati i istočne i zapadne firme, ali su zbog krhke ravnoteže hladnog rata birale YU firme da se ne bi zamjerili ni Rusima ni Amerima. Nema ništa loše u tome. A građene su većinom hidrocentrale i u tome naši neimari nisu zaostajali ni po čemu od onih koji su se smatrali vodećima u svijetu u to vrijeme. Može reći ko šta hoće, ali Hidrogradnja i Energoinvest su bile poznate i priznate firme u međunarodnom biznisu.