
Citiraj:
Imovina grada kao i svih stanovnika Banjaluke je postala svakodnevna meta vandala, odnosno neodgovornih i obijesnih pojedinaca koji uništavaju sadnice drveća, šahtove, saobraćajne znakove, klupe po parkovima i na izletištima pa stoga apelujemo na sve da čuvaju ono što koriste svi stanovnici.
Ovo je izjavio portparol Administrativne službe grada Milenko Šajić povodom lomljenja sadnica u gradu i na izletištu Trapisti, oštećenja klupa i drveća na Trešnjiku, skrnavljenja groblja Sjenice, uništavanja šahtova u Lazarevu i Obilićevu, uništavanja saobraćajnih znakova...
"Svi oni koji vole ovaj grad ne mogu da shvate postupke vandala i obijesnih pojedinaca koji su se posljednjih dana okomili na sve i svašta. Kao da klupe i izletišta ne koriste svi stanovnici Banjaluke, kao da stabla nisu ukras ovog grada", kazao je Šajić "Glasu Srpske" i dodao da je od početka 2011. godine polomljeno 30 sadnica platana i divljeg kestena.
On je istakao da je na području grada postavljeno oko 5.500 saobraćajnih znakova, 49 semafora i tri treptača, za čije održavanje se na godišnjem nivou izdvaja 600.000 KM.
"Što se tiče uništavanja saobraćajnih znakova, to su najčešće lokacije u neposrednoj blizini pojedinih ugostiteljskih objekata ili sličnih mjesta gdje dolazi do većeg okupljanja građana. Karakteristika ovih negativnih pojava je da se po nekoliko puta ponavljaju na istom lokalitetu", rekao je Šajić.
Zakonom o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima zabranjeno je neovlašteno uklanjanje i oštećivanje saobraćajnih znakova i opreme puta ili izmjena značenja saobraćajnih znakova. Novčane kazne za ove prekršaje su od 100 do 300 KM.
(BLLIVE)