banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Dec 2009, 09:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Zna li mozda neko kad tacno da ocekujemo preliminarnu rang listu za ovu stipendiju? PozzZ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 09:03 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
E, evo sad sam dobila odgovor od fondacije. Objavice sledece sedmice...Eto, ostaje nam samo da cekamo...Tema ostaje zatvorena do iduce sedmice... :D :) :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 18:00 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Nada umire poslednja. Kriterijumi su im super, ko ima para da putuje po seminarima, dobije stipendiju, vrh :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 18:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2009, 09:39
Postovi: 281
Mene to zanima...znam da treba prosjek 9.0 i neke vannastavne aktivnosti...to je volontiranje i tako to...
zar ne???
A kakvi seminari i sta sve povecava sansu za dobijanje stipendije...
Ajd recite....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Mene to zanima...znam da treba prosjek 9.0 i neke vannastavne aktivnosti...to je volontiranje i tako to...
zar ne???

Ne
Citiraj:
A kakvi seminari i sta sve povecava sansu za dobijanje stipendije...
Ajd recite....


(а) рад објављен у међународном часопису који се налази на SCI листи 10
(б) рецензирана и објављена научна књига 9
(г) прихваћен патент 6
(д) учешће на међународној научној конференцији са објављеним радом 4
(ђ) учешће на међународним такмичењима (изложбама, фестивалима) са освојеном наградом (I, II и III мјесто) 4
(е) учешће на домаћим такмичењима (изложбама, фестивалима) републичког и државног нивоа са освојеном наградом (I, II иIII мјесто) 2
(ж) учешће на међународној студентској научној конференцији са објављеним радом 2
(з) учешће на домаћој научној конференцији са објављеним радом 2
(и) учешће на домаћој студентској научној конференцији са објављеним радом 1

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 19:32 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
What? Oni su to izgleda mjenjali pravila u odnosu na prethodnu godinu, tad se takmicenja nisu bodovala :p eh, ko mi je kriv :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
che.guevara je napisao:
What? Oni su to izgleda mjenjali pravila u odnosu na prethodnu godinu, tad se takmicenja nisu bodovala :p eh, ko mi je kriv :)


Da mijenjali su nesto...
Ja mislim da ni oni ne znaju sta to znaci! Ako se neko sjeca ja sam imao problema prosle godine i nisam dobio stipendiju, slao zalbu, mailove ali su samo odgovorili da je "zalba neosnovana", imam pravo na tuzbu...znaci bez ikakvog objasnjenja!!! I tada sam skontao da se ne mozes tuci sa jacim od sebe i povukao sam se, osjecao grozno. Prije par mjeseci sam isao licno do njih zbog nekih papira (naravno trebalo je par dana da ih uganjam) i onda sam im sve istresao u lice. Kaze direktorica "da, sjecam se vaseg problema...jednostavno nismo znali sta da radimo sa umjetnicima tako da nismo htjeli nikome da bodujemo vannastavne aktivnosti"! :oops: Sto znaci da su radili protiv svog pravilnika kojeg su napisali. Kada sam pitao a kako niste znali? Rekla je da nisu imali nikoga u komisiji strucnog i da ta tabela (vannastavne aktivnosti nije bila dobro sastavljena). U pravilniku pise da ima 7 clanova komisije iz svih oblasti!!! Sta je bio problem, sto sam ja i pisao na ovom forumu i prije konkursa od prosle godine! Konkurs nije bio dobro sastavljen i ja bih samo na osnovu vannastavnih aktivnosti imao preko 100 bodova, sto je nenormalno, i onda je lakse bilo da ne dobijem ni jedan!!!

I dalje konkurs ima problema a to sto kazes za takmicenja, to su uveli samo zbog umjetnika! Mislim da cak negdje u pravilniku i pise!
Citiraj:
Ваннаставне активности наведене под тачкама д. и ђ. односе се на студенте из области
умјетности.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 20:03 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ma nisu valjda uveli posebnu stavku zbog umjetnika? Uzasno. Elem, mislim da nisi upravu, i mislim da sam ja glup sto se nisam prijavio, mada, vec trebam da odradim 2 godine posla od pret-prethodne godine, tako da, u svakom zlu ima i neceg dobrog 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 20:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
che.guevara je napisao:
Ma nisu valjda uveli posebnu stavku zbog umjetnika? Uzasno. Elem, mislim da nisi upravu, i mislim da sam ja glup sto se nisam prijavio, mada, vec trebam da odradim 2 godine posla od pret-prethodne godine, tako da, u svakom zlu ima i neceg dobrog 8)


Citirao sam ti sta pise u pravilniku! Mada ja mislim da ce oni to tumaciti kako se njima cefne...

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 20:53 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Haha, znas li ti koje je zlatno pravilo?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
ne

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 21:02 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
He who has the gold, makes the rules 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 21:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
che.guevara je napisao:
He who has the gold, makes the rules 8)

Ma brate, jadno je to kada moras nekoga da molis za nesto sto ti pripada!
Nikako da shvate da ako su na poziciji da nesto dijele, ne znaci da je to sto dijele njihovo!

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Dec 2009, 22:41 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
OK znam, samo ono, shalom protiv bijede, heh :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 08:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
che.guevara je napisao:
Nada umire poslednja. Kriterijumi su im super, ko ima para da putuje po seminarima, dobije stipendiju, vrh :)

Ne bih se složio.. Ja sam bio na dva takva seminara, da nisam dao ni feninga, nego se jednostavno prijavio i prošao na konkursu.. Tako da postoji i ta dimenzija odlaska na seminare ;)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 10:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Hajde, da cujem...Sta mislite kakve su vam sanse ove godine da dobijete stipendiju? Koliko znam, sad je duplo manje konkurisalo nego prosle godine, ali opet ni to nista ne znaci...Ja sam u pocetku bila optimista, ali kako se dan objavljivanja primice, sve sam vise uvjerena da od toga nema nista...Jbg, sta bude... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 12:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
sheena je napisao:
Hajde, da cujem...Sta mislite kakve su vam sanse ove godine da dobijete stipendiju? Koliko znam, sad je duplo manje konkurisalo nego prosle godine, ali opet ni to nista ne znaci...Ja sam u pocetku bila optimista, ali kako se dan objavljivanja primice, sve sam vise uvjerena da od toga nema nista...Jbg, sta bude... :-?


Ja nisam ni konkurisao, tek cekam da izadje konkurs za drugi i treci ciklus!
Inace, necu nista da ocekujem, cisto da se ne bih nervirao kao prosle god.

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 12:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Nov 2008, 23:34
Postovi: 65
Pa u pravu si! Bolje nista i ne ocekivati. Ako nesto bude-super, a ako ne...bar nisi ni ocekivao... :) Ja imam 9.95, i treca sam godina, ali opet mislim da ce tu neke vezice raditi...I prosle godine sam imala 9.9 ali eto, nista...Tako da nece ni ove vjerovatno... :-? :mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 15:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
ja sam dobio za prvi ciklus postdiplomskih, mada su bili tvrd orah i borba je trajala 10-ak mjeseci, naposlijtku sam ih uspio slomiti. :D

moje iskustvo - uvijek procitajte pravilnik, konkurs kao i zakon o visokom obrazovanju najmanje 5 puta. to za pocetak.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Dec 2009, 16:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2009, 09:39
Postovi: 281
Ne bih se složio.. Ja sam bio na dva takva seminara, da nisam dao ni feninga, nego se jednostavno prijavio i prošao na konkursu.. Tako da postoji i ta dimenzija odlaska na seminare ;)[/quote]

Kakvi su seminari u pitanju, i gdje se odrzavaju, koja je tema i kako se prijaviti....

Sto se tice stipendije...upisao sam pravo...postoje li kakve sanse da je dobijem, msm. na 2. god. i sta je potrebno???'


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs