banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Nov 2009, 13:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
Evo jos jednog primjera rada fakulteta bez licence. Samo sto je ovdje problem jos veci zato sto je to drzavni, pa me zanimaju komentri pojedinaca. :))
http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=119879

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 14:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Van Helsing je napisao:
Evo jos jednog primjera rada fakulteta bez licence. Samo sto je ovdje problem jos veci zato sto je to drzavni, pa me zanimaju komentri pojedinaca. :))
http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=119879

Pa?Sta ce biti?Nista!

Najebace samo studenti jer su izgubili godine studiranja.A to je drzavni pa vlasnici nisu mogli zaradjivati na skolarinama kao onaj privatni PIM bez licence.

Da postoje velike kazne nebi ni osnivali studije bez licence.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 15:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
A zanimljivo ce biti vidjeti kako ce ministrastvo reagovati? Da li ce primjeniti iste sankcije i za jedne i za druge.

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 15:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
anoniman je napisao:
Van Helsing je napisao:
Evo jos jednog primjera rada fakulteta bez licence. Samo sto je ovdje problem jos veci zato sto je to drzavni, pa me zanimaju komentri pojedinaca. :))
http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=119879

Pa?Sta ce biti?Nista!

Najebace samo studenti jer su izgubili godine studiranja.A to je drzavni pa vlasnici nisu mogli zaradjivati na skolarinama kao onaj privatni PIM bez licence.


da samo znas kako se kupe pare na osnovu studenata koji su na budzetu + uplata skolarina i ostalih stvari....nakupi se tu dobrih para

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
BSE je napisao:
anoniman je napisao:
Van Helsing je napisao:
Evo jos jednog primjera rada fakulteta bez licence. Samo sto je ovdje problem jos veci zato sto je to drzavni, pa me zanimaju komentri pojedinaca. :))
http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=119879

Pa?Sta ce biti?Nista!

Najebace samo studenti jer su izgubili godine studiranja.A to je drzavni pa vlasnici nisu mogli zaradjivati na skolarinama kao onaj privatni PIM bez licence.


da samo znas kako se kupe pare na osnovu studenata koji su na budzetu + uplata skolarina i ostalih stvari....nakupi se tu dobrih para

Kolika je skolarina na nelicenciranoj farmaciji?Kolika je skolarina za budzet(i sve prijave).Ne moze se staviti znak jednakosti.

Da postoje visoke kazne nebibilo nelicenciranih studija!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 16:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
to sa kaznama se slazem
sto se tice faxa i smjera (bio on licenciran ili ne) neces vjerovati kakvu lovu zgrne fax za to i na kraju, kao sto si to i sam dobro primjetio, ispastaju studenti

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2009, 17:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
"Međutim, rektor Univerziteta u Istočnom Sarajevu Mitar Novaković tvrdi da nije sve tako crno i da će problem ubrzo biti rešen. On tvrdi da je Ministarstvo prosvete već sačinilo komisiju koja priprema licenciranje studijskog programa za turizam i uverava da se studentima neće poništavati ispiti i da će, čim dobiju licencu, moći da nastave školovanje."

Mislim da i ova izjava rektora ne stoji nikako. Prije nekoliko sedmica gostovao je u jednoj tv emisiji i sa tolikim zgrazanjem i toliko negativnih stvari je iznjeo na racun tih istih problema koji su se desili na privatnim fakultetima da je to bilo nevjerovatno. I sada kada je to zadesilo i njegov fakultet onda je to sve u redu i sve ce biti rjeseno i studentima se nece ponistavati ispiti. Moje misljenje je da je to previse licimjerno.

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 16:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
Ovaj rektor Novkakovic je gori nego sto sam ocekivao. Njegovo objasnjenje zbog cega se sve ovo desilo je, "desilo se, pa sta". E sada fino osteceni studenti na sud lagano pa ga poslije pitati, a sta se sada desilo. Jadni studenti. Lopovcina pohlepna....

http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=120233

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
BSE je napisao:
kakvu lovu zgrne fax

da, zgrne se lova. Ali se u ovom slucaju ta lova zgrne iz budzeta, a ne iz dzepova neduznih roditelja cija su djeca upisala privatni nelicencirani smijer na fakultetu.
Izgubljena godina je vec nesto drugo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 18:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Feb 2008, 17:16
Postovi: 389
[Enterprise] je napisao:
BSE je napisao:
kakvu lovu zgrne fax

da, zgrne se lova. Ali se u ovom slucaju ta lova zgrne iz budzeta, a ne iz dzepova neduznih roditelja cija su djeca upisala privatni nelicencirani smijer na fakultetu.
Izgubljena godina je vec nesto drugo...


Nisu svi studenti na budzetu tako da i ovde jadni roditelji placaju skolarinu. A sto se tice nelicenciranih smjerova, kad bi se u nasoj drzavi znala neka pravila i propisi pa kad jedan fakultet kazne ili mu zabrane rad drugi se sigurno ne bi upustili u takav rad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 19:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
[Enterprise] je napisao:
BSE je napisao:
kakvu lovu zgrne fax

da, zgrne se lova. Ali se u ovom slucaju ta lova zgrne iz budzeta, a ne iz dzepova neduznih roditelja cija su djeca upisala privatni nelicencirani smijer na fakultetu.
Izgubljena godina je vec nesto drugo...


Mislim da ta prica ne stoji. Glupo je praviti razliku da ako se desilo a drzavnom ajde moze proci, a ako je na privatnom onda je za svaku osudu. Dobro je covjek napisao ispod da nisu svi na budzetu. A pored tog uzmi i ostale troskove, stanovanja, ishrane i svega ostalog sto je potroseno za vrijeme tog studiranja. Tako da su roditelji u istoj gabuli bili njihova djeca na privatnom ili na drzavnom. Samo sto je ovdje ponasanje ovog rektora za svaku osudu. Pokusava da se izvuce a samo se jos uvaljuje.

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
a kad studiras privatni, ne jedes, ne stanujes nigdje, ne kupujeh sveske, hemijske itd
plus, u ovom slucaju bar postoji sansa da je neko na budzetu (i to jako dobra ako se uzme u obzir da su cetvrta godina)
Prema tome analogija izmedju ovog ponistenja i onog na pim-u je samo povrsna. Krajnji rezultat je ipak mnogo drugaciji. Bar onaj, ponvaljam, finansijski


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Nov 2009, 23:34 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2009, 23:26
Postovi: 13
[Enterprise] je napisao:
a kad studiras privatni, ne jedes, ne stanujes nigdje, ne kupujeh sveske, hemijske itd
plus, u ovom slucaju bar postoji sansa da je neko na budzetu (i to jako dobra ako se uzme u obzir da su cetvrta godina)
Prema tome analogija izmedju ovog ponistenja i onog na pim-u je samo povrsna. Krajnji rezultat je ipak mnogo drugaciji. Bar onaj, ponvaljam, finansijski


Daleko od tog da se ne stanuje i ostalo, znas ti na sta sam ja mislio, ali koliko sam ja upoznat vecina ih na takve stvari ne trosi koliko trose studenti sa drzavnih fakulteta. Jbg svako ima svoje misljenje, ali na kraju samo mislim da zakon ne treba da se razlikuje za privatne i za drzavne. Sankcije za krsenje treba da budu iste, a kako rektor Novakovic komentarise to sto se desilo kod njih je ok i rjesice i komotno upisati sve, a sto se desi na privatnim treba najstrozije sankcionisati. Velika steta sto se to sve prelama na neduznim studentima i jednog i drugog, i ostalih kojima ce se to desiti, nazalost.

_________________
Est belum belis belare puelis


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 02:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
[Enterprise] je napisao:
a kad studiras privatni, ne jedes, ne stanujes nigdje, ne kupujeh sveske, hemijske itd
plus, u ovom slucaju bar postoji sansa da je neko na budzetu (i to jako dobra ako se uzme u obzir da su cetvrta godina)
Prema tome analogija izmedju ovog ponistenja i onog na pim-u je samo povrsna. Krajnji rezultat je ipak mnogo drugaciji. Bar onaj, ponvaljam, finansijski

Tacno.A jos ima i studenata izvan BL koji su isli na onu privatnu farmaciju.I oni su imali troskova.I svi su placali punu skolarinu a na turizmu je verovatno bilo studenata na budzetu.
Enterprise tacno je da je i krajnji finansijski rezultat drugaciji.

Da postoje velike kazne fakulteti ne bi ni osnivali studije bez licence.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2009, 18:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
Pa naravno da posljedice trebaju da budu iste za oba fakulteta. A to sto taj rektor prica kako ce sve biti ok, cisto sumnjam. Mislim da ce ministar tu da zasuce rukave... :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Nov 2009, 00:33 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Nov 2009, 00:08
Postovi: 10
Strasno!Naravno da kazne treba da budu iste i za privatne i za drzavne fakultete.Eto,moja drugarica je na jednom privatnom fakultetu obnovila godinu samo zato sto su "zagubili" njen test,tako da ona nije imala nikakav dokaz da je polozila sem obavjestenja na internet stranici sto,naravno,nije bilo dovoljno.Vjerovatno da vise malverzacija ima na privatnim fakultetima (na nekim od njih predavanja su samo petkom i subotom...pobogu!) ali ni drzavni nisu za pohvalu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 09:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
[Enterprise] je napisao:
BSE je napisao:
kakvu lovu zgrne fax

da, zgrne se lova. Ali se u ovom slucaju ta lova zgrne iz budzeta, a ne iz dzepova neduznih roditelja cija su djeca upisala privatni nelicencirani smijer na fakultetu.
Izgubljena godina je vec nesto drugo...


taj isti budzet i pune roditelji bez obzira da li im dijete studira drzavni, privatni ili uopste ne studira

[Enterprise] je napisao:
a kad studiras privatni, ne jedes, ne stanujes nigdje, ne kupujeh sveske, hemijske itd

manjak informacija ili predrasude ?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 13:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
BSE je napisao:
manjak informacija ili predrasude ?

sarkazam.

BSE je napisao:
taj isti budzet i pune roditelji bez obzira da li im dijete studira drzavni, privatni ili uopste ne studira


nemoj mi sada babe i zabe :) . Taj budzet pune stotine hiljada ljudi, a budzet privatnog fakulteta samo njih nekoliko stotina (neka je i hiljada). Nije fer poredjenje. Uostalom drugacije se osjecas kada te pokradu "iz budzeta" a drugacije iz sopstvenog dzepa.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2009, 13:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
kradja je kradja, nijanse mozda variraju :)
cinjenica je da drzavni fakulteti znaju kako da pokupe lovu na fazon budzetskih studenata :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs