banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 222 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Okt 2009, 15:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
Pa jel ima ili nema??
Zasto nema te odluke od preključe da se vidi šta u njoj piše??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 15:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Avg 2008, 19:02
Postovi: 24
Na pmf je stigla ta obavjest i pise da se rok mora zavrsiti do 15. a nama redovni zavrsava 15. :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 15:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
bebitza je napisao:
Na pmf je stigla ta obavjest i pise da se rok mora zavrsiti do 15. a nama redovni zavrsava 15. :roll:


Мораће то помјерати, сами су продужили септембарски рок. Сад ми треба да испаштамо због њихове грешке.

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
skypostman je napisao:
medi je napisao:
Данас је на ЕТФ-у био масован скуп студената поводом актуелне ситуације. Продеканица је на скупу наводно јасно рекла да нема редовног октобарског рока.


Ма те на ЕТФ-у треба стрељати, они нису нормални никако...


Хм, не знам шта да ти кажем, осим тога да је тамо одавно општи хаос.

Ево мог примјера, треба бити добро сконцентрисан да би се ствар сконтала. :) Ја који сам апсолвент на ЕТФ-у, који сам студије уписао по "старом Закону", који имам још један испит са треће године, (по новом закону) мора да "обнављам трећу годину", јер је (по новом закону) рок у којем сам морао да положим тај испит био двије године од његовог слушања, и (по новом закону) мора да слушам поново неки други изабрани предмет из треће године, али по новом Плану и програму из 2007, јер је мој предмет (план из 2003) у плану из 2007. године укинут. :-? :-? :-? Чиме ми се дипломирање практично пролонгира за неких 10 мјесеци.

Дакле, ЕТФ, хаос. Зна ли неко коме могу да се обратим (Универзитет или инспекција) у вези провјере законитости ових ствари?

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2005, 12:34
Postovi: 323
Grozno! A sta su ti uradili sa 4. godinom, s obzirom da se razlikuju ispiti i bodovi na 4. iz 2003. i 2007. :confused3:
Ako ko moze da napravi buckuris, mogu "elektricari"... :mad:

_________________
...i nista nije onako kako izgleda...i sve je upravo onako kako treba biti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:11 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jul 2009, 17:18
Postovi: 30
skypostman je napisao:
medi je napisao:
Данас је на ЕТФ-у био масован скуп студената поводом актуелне ситуације. Продеканица је на скупу наводно јасно рекла да нема редовног октобарског рока.


Ма те на ЕТФ-у треба стрељати, они нису нормални никако...


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx :mad:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jul 2009, 17:18
Postovi: 30
evo odluke senata

Na osnovu člana 34. Statuta Univerziteta u Banjoj Luci, a u vezi Zaključkka Proširenog kolegijuma broj: 01-4816-2/09 od 29.09.2009. godine, Senat Univerziteta na 26. sjednici od 30.09.2009. godine, donio je sljedeću



ODLUKU
o upisu u više godine studija

I

Odobrava se upis u više godine studija u školskoj 2009/2010. godini studentima koji studiraju po Zakonu o visokom obrazovanju, sa prenosom najviše 15 bodova, odnosno sa najviše dva predmeta ukoliko zbir tih predmeta prelazi 15 bodova.Ako jedan predmet prelazi više od 15 bodova, dozvoljava se prenos samo tog predmeta.

II

Odobrava se bezuslovan upis u više godine studija u školskoj 2009/2010. godini studentima koji studiraju po Zakonu o univerzitetu, uz uslov da je odslušao, odnosno da mu je ovjerena predhodna godina studija.

Naučno/Umjetničko-nastavna vijeća Fakulteta/Akademije umjetnosti zadržavaju pravo da odrede predmete koji moraju biti položeni iz predhodnih godina studija, da bi student mogao biti uključen u nastavni proces viših godina, u slučaju da se radi o predmetima koji su međusobno vezani sadržajem programa

III

Studentima koji studiraju po Zakonu o univerzitetu biće organizovan redovan oktobarski ispitni rok.

Za studente koji studiraju po Zakonu o visokom obrazovanju, ukoliko im je ostao jedan nepoložen ispit za ostvarenje uslova iz tačke I ove Odluke, organizuje se ispitni oktobarski rok.

Oktobarski ispitni rok za sve studente traje do 15.10.2009. godine
IV

Stupanjem na snagu ove odluke prestaje da važi Odluka o upisu studenata u više godine studija, broj:05-4562-XXV-3/08 od 17.09.2009. godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
pa praktično svi studiraju po zakonu o visokom obrazovanju i imaće jedan ispitda izadju kako ja vidim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jul 2009, 17:18
Postovi: 30
rendzer je napisao:
pa praktično svi studiraju po zakonu o visokom obrazovanju i imaće jedan ispitda izadju kako ja vidim.


Ja kako sam skont'o ko studira po starom programu treba da ima redovni oktobarski, a bolonjci mogu izaci samo na jedan ispit i to kome fali za uslov


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
Zakon o visokom obrazovanju je donesen 2006. god a mali izmjenjen 2007 godine. Na njega se pozivaju kad kažu izlazak na jedan ispit. Pa ti vidi koga to kači...

greska u kucanju 5/6 :)


Poslednji put menjao rendzer dana 02 Okt 2009, 16:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 16:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
cabar je napisao:
rendzer je napisao:
pa praktično svi studiraju po zakonu o visokom obrazovanju i imaće jedan ispitda izadju kako ja vidim.


Ja kako sam skont'o ko studira po starom programu treba da ima redovni oktobarski, a bolonjci mogu izaci samo na jedan ispit i to kome fali za uslov


Значи ако ми је остао један испит да очистим годину не могу изаћи, а ако ми је остао један за услов онда могу? Која глупост! Мислим стварно, ко смишља ове небулозе???

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2002, 21:41
Postovi: 1592
cabar je napisao:
rendzer je napisao:
pa praktično svi studiraju po zakonu o visokom obrazovanju i imaće jedan ispitda izadju kako ja vidim.


Ja kako sam skont'o ko studira po starom programu treba da ima redovni oktobarski, a bolonjci mogu izaci samo na jedan ispit i to kome fali za uslov

План и програм ту не игра никакву улогу. Улогу игра само година уписа на факултет, тј. да ли је факултет уписан под условима старог или новог Закона. rendzer je написао кад је Закон донешен.


veca_vestica je napisao:
Grozno! A sta su ti uradili sa 4. godinom, s obzirom da se razlikuju ispiti i bodovi na 4. iz 2003. i 2007. :confused3:

Ми смо слушали прву, другу и трећу годину по Плану и програму из 2003. године (ЕТФ је први прешао те године на те пост-социјалистичке програме). Четврту годину смо без избора морали да слушамо по Плану и програму из 2007. године. Тако да је сада ситуација таква да су ми предмети које сам полагао са прве три године по претпосљедњем, а са четврте године по посљедњем плану. Али заврзлама тек креће, када они нама кажу да ако неположени предмет са било које године нема програмског и бодовног еквивалента у новом плану и програму на баш тој години => онда мора да изаберемо неки предмет из новог плана и програма, са исте те године студија а који није програмски еквивалентан са неким од предмета који смо већ слушали и положили по старом плану и програму. :D Ја сам све еквиваленте за зимски семестар треће године већ одслушао и положио, тако да сад мора да чекам љетни семестар 2010, како би изабрао и слушао неки од изборних предмета по новом плану и програму чији еквивалент нисам већ слушао по старом. Најжалије је то што када се упореде планови и програми, предмети су само промијенили називе, и прерасподјелили се по годинама, тако да је мој преостали неположени предмет у новом плану само пребачен на другу годину. Али то се, по некој само њима познатој логици у којој се укршта више планова и закона, не узима у обзир. :-?

_________________
Slika
Српска - аутопутеви | Srpska - motorways


Poslednji put menjao меди dana 02 Okt 2009, 17:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 17:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Ovako oni koji studiraju po "novom" zakonu o visokom obrazovanju mogu prenijeti predmete cija je suma do 15 bodova, osim ako 2 predmeta nose vise onda mogu oba da se prenesu, a ako jedan predmet sam nosi preko 15 onda se samo on moze prenijeti.
Za ove treba biti oktobarski rok do 15. oktobra gdje mogu izaci oni kojima treba samo jedan ispit do ovog uslova.
Ovdje spadaju svi od 2007.

Ostali po "starom" programu tj zakonu o univerzitetu imaju bezuslovan upis 4. godine i i regularan oktobarski rok.

Kod nas na ETFu su napravili problem jer su nas koji trebaju u 4. godinu sad svrstali u ovaj novi program iako na svim drugim fakultetima oni koji sad upisuju 4. godinu spadaju u stari program.
Mi nismo bili regularna "bolonja" kao ovi iza nas vec eksprimenalni "program" sa nekim elementima bolonje i prosle godine su bila razliciti uslovi za nas i za one iza nas a sad nas odjednom trpaju u isti kos.
Zato je bila danas frka na faksu i sad trazimo od rektorata da i nama daju bezuslovan upis 4. godine.

Takodje uz sve ovo i oni koji prenesu 15 bodova nece moci slusati sve na sledecoj vec 60 minus ti bodovi pa se onda narednoj godine moraju slusati ta recimo 2 predmeta, s tim da kao oni koji imaju prosjek preko 8.5 mogu pisati molbu dekanu da slusaju sve predmete.
Kako sam cuo na drugim fakultetima se mogu svi predmeti slusati i pored prenosa.
Jedino sto kod nas za sad na ovaj rok mogu izaci pored onih kojima je za uslov i oni kojima je za ciscenje...
Konkretno oni koji imaju 1 i 3 ispita mogu izaci a oni sa npr 2 ne mogu.
Sve u svemu opste rasulo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 17:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
evo zakona, ja ovdje vidjeh datume. http://rapidshare.com/files/287738441/Z ... _tekst.pdf


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 17:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
medi je napisao:
cabar je napisao:
rendzer je napisao:
pa praktično svi studiraju po zakonu o visokom obrazovanju i imaće jedan ispitda izadju kako ja vidim.


Ja kako sam skont'o ko studira po starom programu treba da ima redovni oktobarski, a bolonjci mogu izaci samo na jedan ispit i to kome fali za uslov

План и програм ту не игра никакву улогу. Улогу игра само година уписа на факултет, тј. да ли је факултет уписан под условима старог или новог Закона. rendzer je написао кад је Закон донешен.


veca_vestica je napisao:
Grozno! A sta su ti uradili sa 4. godinom, s obzirom da se razlikuju ispiti i bodovi na 4. iz 2003. i 2007. :confused3:

Ми смо слушали прву, другу и трећу годину по Плану и програму из 2003. године (ЕТФ је први прешао те године на те пост-социјалистичке програме). Четврту годину смо без избора морали да слушамо по Плану и програму из 2007. године. Тако да је сада ситуација таква да су ми предмети које сам полагао са прве три године по претпосљедњем, а са четврте године по посљедњем плану. Али заврзлама тек креће, када они нама кажу да ако неположени предмет са било које године нема програмског и бодовног еквивалента у новом плану и програму на баш тој години => онда мора да изаберемо неки предмет из новог плана и програма, са исте те године студија а који није програмски еквивалентан са неким од предмета који смо већ слушали и положили по старом плану и програму. :D Ја сам све еквиваленте за зимски семестар треће године већ одслушао и положио, тако да сад мора да чекам љетни семестар 2010, како би изабрао и слушао неки од изборних предмета по новом плану и програму чији еквивалент нисам већ слушао по старом. Најжалије је то што када се упореде планови и програми, предмети су само промијенили називе, и прерасподјелили се по годинама, тако да је мој преостали неположени предмет у новом плану само пребачен на другу годину. Али то се, по некој само њима познатој логици у којој се укршта више планова и закона, не узима у обзир. :-?


Stvarno ne razumijem kako su vam to mogli uraditi. Sada ste ni tamo ni vamo. A najpoštenije je bilo pusiti ljude da sami izaberu šta će i kako će. Ako hoće da završi fakultet po starom planu i programu ili ako hoće po novom uz obavezno polaganje razlike ukoliko te razlike postoje.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:10
Postovi: 2209
Lokacija: Banja Luka
danas je bio sastanak na ETF-u
opsti haos
i u ponedeljak ce se znati sta ce biti sa 4. godinom

_________________
Prodaja original parfema po povoljnim cijenama.
Tema na forumu
Facebook profil sa ponudom
PIK Radnja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 17:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Avg 2009, 13:06
Postovi: 300
Lokacija: mjesec
Ajmo svi proletiti kroz fakultet i pokupit diplome! :evil3:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 20:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Jul 2009, 17:18
Postovi: 30
miki321oc je napisao:
danas je bio sastanak na ETF-u
opsti haos
i u ponedeljak ce se znati sta ce biti sa 4. godinom

A sta ce biti sa trecom koje upisao fakultet po starom programu? Sta je njima za uslov?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2009, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo je kontradiktorno, između onoga što medi kaže i tebe koji kaže da treća godina ide po starom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Okt 2009, 04:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Dec 2005, 01:29
Postovi: 618
Lokacija: Burkittsville
Pa izgleda da se na famoznom ETF-u sve svodi na famoznu kontradiktornost.
Hm, sta sada? Oktobarski postoji ali se profesorka na ETF-u uvazila da kaze da ga nema? U studentskoj kazu da je oktobarski samo za VRIJEDNE studente kojima je ostao jedan ispit.

Jednu stvarcicu ne razumijem, pa ako mi neko moze da pojasni: ako je receno da oktobarski mora biti za studente sa ostalim 1 ili 3 ispita da li je moguce da neko od profesora ne dozvoli izlazak na svoj predmet? Primjer: Profesor je istakao da iako bude oktobarski nece dati rok za svoj predmet jer, kako kaze, pocela je nova godina i to nam nece priznavati. Da li oni imaju pravo da u ovoj situaciji onemoguce izlazak na predmete iz prvog semestra? To znaci da bih ja samo mogla polagati predmet iz drugog semestra a to povlaci pitanje sta je sa onima kojima je ostao samo jedan predmet da ociste godinu i to iz prvog.


poz

_________________
Born in grief, raised in hate,
Helpless to defy his fate,
Let him run, let him live,
But do not forget what we cannot forgive!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 222 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs