banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 02:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2003, 16:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
DALEKOISTOCNE RELIGIJE -
HINDUIZAM, BUDIZAM, TAOIZAM...

DALEKOISTOCNE RELIGIJE -
HINDUIZAM, BUDIZAM, TAOIZAM...

Poslednji produkt jedne od njihovih instant izlucevina, koja je napravila prodor na zapad preko hipi ideologije je bila hare krišna, a na koju necu trošiti reci.


BUDIZAM

Jedina dalekoistošna religija koja je razvila kult licnosti i održala ga do današnjih dana o cemu svedoce mnogobrojni kipovi statue u najrazlicitijim položajima (RUKU - mudrama; mantre prepostavljam da znate šta su). Buddha image je, dakle, taj vizuelni idolopoklonicki momenat. Medjutim, ako se vratim na pocetak izlaganja, dualisticki metod, je pristup kojim cu sve objašnjavati. Svi smo culi za reinkarnaciju, mnogima ona ceše uši, ali u instant indoktrinaciji zapadnog (severnog) sveta, najcešce se prenebregava cinjenica da je po originalnom budistickom konceptu ona prokletstvo, zacarani krug iz koga valja izaci, tj. ne reinkarnirati se nanovo, tako da kad verujete da cete se reinkarnirati, vi verujete da cete biti i da jeste prokleti. Na drugoj strani, reinkarnacije nema bez smrti, te ako se složimo da se u svim religijama nametnuo problem smrti, lako cemo zakljuciti da su neki strah od smrti "pobedili" na taj nacin što su se predubedili da su vec umirali, tako da im to što ih ceka nije nepoznanica od koje strahuju...

[ekstaticno] boddhi - prosvetljenje (savršena mentalna jasnoca); navodno je Buda razumeo uzrocnost, shvatio prirodu samsare
Sve dalekoistocne religije su fokusirane na prvobitni uzrok i na zaustavljanje posledica, cime se ekvivalentno oslabadjaju vlastite odgovornosti nedelovanjem i same sebe iskljucuju iz buducnosti.
[enstaticno] samadhi - sastaviti (sama-zajedno, dhi-staviti; zaustavljanje misaone aktivnosti)
Sve dalekoistocne religije su fokusirane na postizanje, dosezanje nedelovanja kroz razne vidove meditacija.
Napominjem da je Hristos pretpostavljao (dobra) dela (koja proisticu iz vere) cak i u subotu.


HINDUIZAM

I Upanišade i Bagavad Gita priznaju problem smrti, ali ga druga stavlja u kontekst bojnog polja gde Ardžuna odbija da ubija.
Obe knjižice su zasnovane na dualizmima, meditaciji (jogi), ucenjima o energiji (energumen-demoniac) i raznim [njenim, teoretskim ili prakticnim] nizovima, a što sve vodi ka [samo]manipulaciji cakrama.
Digresija: tu leže dva najveca dijagnostikovana, a organizovana bezbožništva, magija i bioenergija, a oba su u funkciji i funkcionišu zarobljavanjem tudje vere, koju kasnije crpu kao pijavice, te subjektu sigurno nece preostati za veru u bilo šta drugo, ili ce pak suptilno biti zaveden. Napominjem da kada je Hristos lecio i jevandjelista Luka zapisao da je sila izlazila iz Njega, nije zaboravio da svaki put naglasi da je Gospod izricito rekao da je vera spasla svakog od bolesnika. Znaci vera je uslov.

Dakle, da se vratim na temu, sankia jogu zovu saznanjem, a karma jogu - akcijom, a zapravo sve, vaše, prakticno, akcije su u zamci teorije o karmi (navodno sudbini, a u stvari reinkarnaciji), a na drugoj strani, sva vaše saznanja su u zamci neaktivnosti, tj. meditacije. Rezultat? Dijagnostikovane, danas u institutima vojno-medicinskih te, tajnih službi, zabeležene frekvence uma pocev od one kada mozak luci endorfin, cijim praktikovanjem se postaje prirodni narkoman, pa sve do velikih bezbožnosti opisanih preko kljucnih reci i u samoj Bibliji, koje cu ja preskociti da navedem osim npr. ništavila (krajnji rezultat meditacije bilo koje) koje je osnovni fokus svih dalekoistocnih religija.

Sve dalekoistocne religije su fatalisticke, jer npr. 3 svojstva Bramahna (Trimurti, vidi Upanišade) provlace u vremenskom kontekstu kao stvoritelja (Brahma), održavatelja (Višnu) i uništitelja (Šiva), ili su pak obezbožene, jer vrhunac coveka objašnjavaju samim covekom koji samo treba da eliminiše svoje "lažno ja" (ego), da bi mu preostalo "pravo ja" (atman). Sve one se vrlo vešto služe dualizmima, ali ostaje ono "ja". Naravno, to "ja" ce vec asimilovati "svesvetski um" u nekoj staro-novoj instant izlucevini.

Bagavad Gita (13. pogl.) gradi višestruko dualisticko stanovište:
Materija vrši sve aktivnosti, atman nije delatelj, vec vidilac.
Komentar: Da li je ovo pozicija roba kome je omrznuo svaki rad, aktivnost, iz koga izvire želja za drugacijim uredjenjem, gde bi on bio nadglednik? Nepostojanje nikakve spone izmedju materijalnog i duhovnog (idejnog, smisaonog, motivacionog), cak ni podredjenost i nadredjenost, nikakva veza, naprotiv: svaki prezir materijalnog.

U Upanišadama je još upecatljivije kad Jagnavalkja poducava svoju ženu Maitreju:
Dokle god ima dvojstva, mi vidimo, spoznajemo ono drugo; ali kad je za prosvetljenog coveka svekolikost rastvorena u atmanu, ko je tu da spoznaje, vidja koga? Razum (svest) koji otkriva sve, ko je tu da njega otkrije, spozna? Ko je tu da spozna spoznavaoca? Atman se odredjuje kao "nije ovo, nije ono", neshvatljivo, nevezano, neprisajedinjivo.
Komentar: meditantska samodovoljnost, covek subjekat je sam sebi i objekat samoposmatranja, dedukcija svoga ega. Nije li najveci egocentrizam, proglasiti samoga sebe božanstvom, eliminacijom, ljuštenjem, samožrtvovanjem [samome sebi dela sebe]?

Naravno, veštacka konstrukcija konflikta sa vlastitim egom je u funkciji diverzije: jedini izlaz i rešenje te situacije je, pogadjate, meditacija kao samoodbrana od unutrašnjeg konflikta, jer ego nije ljuštura, koja se tek tako može odbaciti kao zmijska koža, niti covek kao gusenica da metamorfozira u leptira. Modernim instant sektama nije ni potrebna ideologija ega, jer one meditacijama otvoreno nude samoodbranu od stresa, ili grizu za gorepomenutim frekvencama uma kojima se postižu ciljevi preko precizno odredjenih neurofizioloških stanja, i to funkcioniše. Znaci, ne legneš da spavaš, ili sedneš da uciš, nego se prvo dovedeš u stanje, frekvencu uma, pa onda možeš i sedeci da zaspiš, otkrijuci to kad padneš sa stolice, ili spavajuci da nauciš, otkrijuci to kad se probudiš ispranog mozga. Implikacije: androidne.


TAOIZAM

Najrazradjenija, a najopštija, tj. najprijemcivija teoretsko-prakticnim dualizmima, religija koja zahvata kako najniže, tako i najviše društvene slojeve (od najobicnijeg coveka do vladara iz senke), nudeci najkonkretnija uputstva, od ideala iznad vrline, do najpokvarenijih metoda kojima bi i Makijaveli mogao da pozavidi (ukoliko nije odavde prepisivao), naravno u mnogo suptilnijoj, bolje reci lukavijoj oblandi, sa dosta dodirnih tacaka svojom "knjižicom puta i vrline" Lao Tse-a ka mnogim religijama i teološko-svetovnim mislima kroz istoriju. Dakle, zamešateljstvo taoizma, pored kontemplacije o nizovima i dualizmima ima fokus nedelovanja (meditantskog uviranja u samog sebe); bezimen kao izvor svega, s imenom majka svima, nebicem u tajnu, bicem i nebicem s dna koje su u stvari jedno isto, samo im se imena razlikuju, a tama je to dno.
Taoizam je najcrnji demonizam, i samo je pitanje na koje stihove ce covek naleteti i biti zaveden, jer na drugom mestu uci da je prava, jedina dobrota ona kad se ispoljava i prema dobrima i rdjavima, a što je najlukavije sudjenje (o) drugima, jer, mi hrišcani smo dobri ne prema rdjavima i dobrima, nego prema prijateljima i neprijateljima, cak imamo zapovest da ih ljubimo. Znaci, nama (sa našeg stanovišta) su prijatelji ili neprijatelji, i sa tog našeg stanovišta ih volimo, a ne sudimo (o) njima kao rdjavima ili dobrima iz našeg, licnog stanovišta. Što rece apostol Pavle: jer mi se otvoriše velika vrata za rad, a protivnika je mnogo.


------------------------------------------------------
DA ZAKLJUCIM

Osnovni je, dakle, dualizam taj, ako vec pravimo kontekst daleki istok - zapad svaki od njih:
- njihov fokus ka uzroku (a ne razlogu, cime preferiraju tupavost, a ne bistrinu, što je i osnovni razlog da je kolevka nauke zapad) jer su usmereni ka traženju uzroka mireci se sa bilo kakvim posledicima, mireci se sa samim sobom eliminacijom vlastite odgovornosti, gradeci sami sebe posledicom;
- a mi znamo sve uzroke, i baš zato stremimo, ili pak strepimo od posledica, mi verom delujemo, ne bi li u poslednjem dualizmu bili medju spasenima;
-oni se razgradjuju, rastacu, tope, ne bi li u samima sebi došli do suštine, žrtvujuci deo sebe, svoj ljudski identitet, tvrde da je u njima božanski do koga samo treba da dodju,
-mi se ugradjujemo u gradjevinu ciji su temelj apostoli, ugaoni kamen sam Hristos, takodje znajuci da naš nekadašnji identitet ovosvetski i ljudski bi u grehu koga, ma koliko se trudili bez Spasitelja nikad sami ne bi mogli da odbacimo, niti zamenimo obukavši se u novog coveka, za razliku od njih kojima je svaki suvišan;
-oni svoja cula zatomljuju, introvertno do halucinacija meditantskih kao odgovor tela, mi svoju pažnju održavamo budnom, stražaraci dok se ne pokaže Dan;
-oni nastoje negiranjem prevazici i dobro i zlo, doci do duha, mi nastojimo sacuvati duše svoje dobivši zalog Duha Svetoga krštenjem;
-mi imamo lajtmotiv i podstrek da istrajemo, oni trajanje podrazumevaju, svaki podstrek smatrju smetnjom, a lajtmotiv im je tama ili naucno dokazana meditantska halucinogena stanja,
- oni su na vlastitom putu resmrti, a ne reinkarnacije, samospoznaje nebica, ništavila, nepostojanja, nedelovanja, neaktivnosti, prošlosti, išceznuca, neodgovornosti, "s one strane dobra i zla", ravnodušnosti prema ishodu cilja, ravnodušnosti prema dobru i zlu (koje po Upanišadama, isto tako vezuje za materijalni svet, a cijom se eliminacijom preko meditacije otvara fontana harmonije u kojoj išcezeva i dobro i zlo kao odvojene sile, da bi se pojavila stvarnost!!!)

ONI SU DAKLE PROTIV MATERIJE U SVAKOM POGLEDU, A ZA DUH BILO KOJI.
GOSPOD NAŠ, SIN BOŽIJI JE BIO I TELESAN, JER NE BI NI MOGAO DA BUDE RASPET ZA GREHE SVIJU, NITI BI MOGAO DA POKAŽE CUDA I NAPRAVI SVOJU CRKVU, NITI BI MI IMALI UCITELJA, KOJI PROROKOVA I O NECISTOM DUHU (MATEJ 12,43 ~ LUKA 11,24).


P.S.

I KO MOŽE POSLE OVOGA DA KAŽE KAKO JE ZAPAD TRUO, JER JE MATERIJALISTICKI? Daleko od toga da glorifikujem zapad, ja prvi nisam materijalista, ali nisam lud ni da pljujem po zapadu, jer se mamon globalizuje (made in china or japan; kitaj & nipon).


DA PONOVIM ZA KRAJ:
Dakle, najkrace, dualizmima se najkonciznije, najsažetije može najviše reci,predociti, ali takodje i izmanipulisati, zavesti, obmanuti na kriv put. Oni koji nisu utvrdjeni u veri, ne treba ni da se hvataju dualizama kao objašnjenja, osim onih koji su naznaceni jevandjeljem, a kamoli da izmišljaju nepostojece mešajuci babe i žabe.


Poslednji put menjao Hriąćanin dana 03 Apr 2003, 19:40, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2003, 19:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Prva recenica: -----Jedina dalekoistošna religija koja je razvila kult licnosti i održala ga do današnjih dana o cemu svedoce mnogobrojni kipovi statue u najrazlicitijim položajima (mudrama; mantre prepostavljam da znate šta su). ----- a moj komentar: ne pada mi na pamet da citam dalje sto si napisao. Jasno se vidi iz prve recenice da nemas pojma, ili da su ti o budizmu pricali hriscani koji nemaju pojma. Budizam nije religija. Znam sta je mudra, znam sta je mantra ali ne znam kakve to veze ima sa najrazlicitijim polozajima mnogobrojnih kipova statue. Momak drzi se ti hriscanstva i ne seri okolo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2003, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
ti se upotrebi ako ti je izletelo.

a ja sumnjam da ti i da brises (citaj: ribas) znas.

polozajima - ruku.

ne znam cega se ti drzis, ali ja sam malo obisao svet, i video svojim ocima ne samo najvece i najbrojnije kipove bude, kao turista, nego se upoznavao sa tamosnjim zivotom.

znaci, jedno je prepricavanje instant naucenog iz pop literature koja se naslanjala na halucinogene agense, a drugo je kad ja nastupam i teorijski i prakticno, obisavsi original, izvor.

drugo je pitanje definicije religije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Apr 2003, 13:51 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
gumica
Početnik



Registrovan: 13.12.2002
Poruka: 56

Poslano: 03.04.2003 20:36 Naslov poruke: Prepucavanje na forumu

--------------------------------------------------------------------------------

CAO, nije mi jasno ponasanje dosta ljudi na ovom forumu. Pa da pocnem. Ovdje vjernici vise od vjere obozavaju ici na teme koje ih ne zanimaju i onda umjesto da napisu kako ih ne zanimaju pocnu pljuvati po autoru teme. Izgleda da saznavaju navisu istinu kada ubjedjuju druge ljude, pa umjesto da razmjena misli bude koristan posao ili bar borba misljenja, ona se pretvara u prepucavanje koje nije na nivou nizerazrednog idiota, jer je ispod tog nivoa. Jos vazna primjedba je da oni ispaljuju ogromnu kritiku, a svaka kritika kao ugaran djeluje zbunjujuce na um. Kritika je zdrava, preporucujem je svakome, ali kriticizam (kada napadamo necije misljenje a ne nudimo bolje rjesenje) je bolesna. Eto, hajd vozdra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2003, 15:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Za Hriscanina:
>
Mudre, gestovi ruku, govor ruku, . . a to. Trebao si ranije napraviti izmjenu i ubaciti tu rijec RUKU. (ili sam ja trebao kasnije procitati tvoj clanak na forumu). Ali to se vec zove hasta mudra. Mudra znaci pecat, tako da imamo i npr joga mudru (vjezba koja simbolizuje jogu) i jos dosta mudri. Hasta mudra se izvodi izgovaranjem mantri i unutrasnjim vizualizacijama.
>
Sad sam procitao tvoj tekst u cjelini. Cao, i ugodan dan ti zelim gospodine JaSamNajpametniji, i jos da kazem da je budizam dalekoisticna religija (ja sam se zabunio, pojma nemam sta mi bi).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2003, 16:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
e, pa tako lepo reci,

a vala, i ja sam na brzinu kucao, mozda sam negde i bio nedorecen, jer sam, moras priznati vrlo kompleksne tematike se latio, u zelji da sublimiram mnogo toga.

vidis, nisam znao da mudra (njen deo?) moze biti i mantra, to prvi put cujem (hasta), ali eto, da budem fer, i priznam, ti izadje gospodin "JaSamNajpametniji".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2003, 09:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Reci mi sta je to u istoku sto te toliko odbija od njega? Da li si taj stav dobio prije nego sto si upoznao isti, ili poslije? Da li si ikada praktikovao neku istocnu duhovnu disciplinu i koliko dugo ako jesi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: UH, Mister GUM....
PostPoslato: 06 Apr 2003, 11:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
Nemoj da sprovodis "terapiju" nada mnom.

Monah u jednoj tai nedodjiji prvo sto me je pitao, je da li praktikujem meditaciju?

Sta znaci poznavati istok? siroko je to pitanje.

Evo ti kontrapitanje: jel znas razliku izmedju duse i duha, posto pitas za duhovne discipline.

JA POZNAJEM KONSEKVENCE, POZNAJEM POSLEDICE, KRAJNJE REZULTATE (ne mislim pritom samo na gorespenuto navlacenje na frekvence uma, vrlo dobro znane, nego i na ono sto vader zagovara, a sam nije "dostigao". Ili jeste, u medjuvremenu.

Znaci, vrlo dobro se secam gde sam stao sa njim na SC-u (pre god. ili dve), i nije lepo od njega sto me sada etiketira da kvantitetom narusavam kvalitet, kao nrp. sto jedan mravinjak napravi od SC-a.

TI, izgleda vise znas teoretski, ali samo po pojedinostima, ali ja poznajem sistem i prakticno, ja znam gde svaka pojedinacna praksa vodi.

BICE DANA. NEGO, OVTORI SE TI MALO, PA CU REPLICIRATI.
CAKRE, 3 OKO, OOB, NDE su opstepoznate teme, po raznim forumima, npr, poslednji put sam bio na moniturovom hrvatskom.
I svi nesto zagovaraju.
Ja znam, za razliku od vas koji zagovarate. ZNAM I PREPOZNAJEM, TAKO DA VAS ZAGOVOR, POKADKAD I PROPUSTIM, OCUTIM, NE VIDECI ISTA DO PRAZNOSLOVLJA, jer jedno je sluziti se bombasticnim terminima, a drugo je ...

JA ZNAM LJUDE KOJI SU "DOSTIGLI", A TO STO SU DOSTIGLI NE SMEJU, I NECE ZAGOVARATI, vec ce u tacno odrdjenom momentu prepoznati tebe ako si stigao do ... ALI NECU TI NI JA RECI DO CEGA (dosta sam se otvorio).PROCITAJ OPET MOJ POST, PA KONKRETIZUJ REPLIKU, A NEMOJ MI ...


[b]RECI TI MENI, u tvoj praksi dokle si stigao.


HVALA BOGU STO MI JE POKAZAO SVE STO MI JE POKAZAO.

Ne zameri na krupnim slovima.

[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2003, 17:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Da li si citao knjigu Budjenje. Eto, oko tih frekvencija se ja vrtim. Svaka duhovna disciplina koja mi moze omoguciti budjenje meni je draga. Ona koja zagovara san, meni se ne kaci za oko. Ne mogu da konkretizujem repliku, jer . . . ti pises o samadhiju sto ja ne poznajem sta je. Ali mogu da ti postavim pitanje pa da vidim da li su tvoje rijeci autenticne. Ili si ti samo fotokopirna masina. Ne zagovaram nista, ne sprovodim nikakvu terapiju nad tobom i bas me briga za onim sto prica Vader, pa bi te molio da moja pitanja ne trpas u isti kos sa njegovim. Cak sto vise mene ustvari ne zanima ni tvoj duhovni rad, bez ljutis. Razlika izmedju duha i duse, . . . citao jesam, ali ne znam. Koliko mi je jasno duh je 100% mozak (sve ovo sto je svjesno, podsvjesno i nadsvjesno) a dusa je bice, bez pola, sopstvo, nepoistovjeceno sa duhom. Duhovnost znaci rad na duhu, a ne prica o tome gdje je bio raj, sta ce biti sutra. Cekanje na buducnost je negiranje zivota u sadasnjosti, sutra je maska straha ispred danas. Maska je kad stvari interpretiras na nacin koji tebi odgovara namecuci im tim pojmove koji nisu prirodni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2003, 18:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
'ajmo redom, mada nisam siguran koju tvoju recenecu sa kojom da povezem, posto ti je sve jedan pasus.

Nisam citao knjigu Budjenje.
Frekvence sam spominjao u doslovno-konkretnom znacenju, a imaju veze, tj. meditantska jedna od podstanica je zaustavljanje misaone aktivnosti (samadhi).
Napravljen je, inace, duzalizam jer je ona enstaticno iskustvo, za razliku od ekstaticnog prosvetljenja.
Buduci da si protiv zagovaranja sna u sirem kontekstu, ti verovatno preferiras prosvetljenje, tj. ne bavis se meditacijama, sto pohvaljujem. Da li se varam?

AUTENTICNOST MOJIH RECI? Pa, ja sam sastavio post, istina, nedorecen na mnogim mestima (necu sad da pisem knjigu), te svojevremeno na isti imao mnogo zucnih replika na SC-u...cak sam morao jedno pooooodugacko pismo da sastavim kojim sam sebi pribavio jednog neprijatelja, pacenika koji i dan-danas ide zamnom i samo me opanjkava (nezavisno od bilo koje teme).

DUSA I DUH.
Uh, tu si bas zabrazdio, pa ne znam od cega da krenem. REDOM: mozak nije, jer je mozak materijalan.
SVEST, PODSVEST, NADSVEST.
Da li bi ti voleo da imas neki folder u PC-ju, a da ne znas sta je u njemu, a mogu biti od praznih podataka do virusa?
NADSVEST ILI BOG?
TU SAD IDU RAZNE PRICE O KOLEKTIVNOM NESVESNOM, SVESVETSKOM UMU I SLICNO, STO KAO KONCEPTI SE MOGU RAZUMETI, ALI...
CEMU? DA ZAMENI BOGA?

Nego, prijatelju, mozemo mi i da preobratimo ovu temu u drugom toku, ako hoces da se potrudis da razumes sledece (jer ja niti namecem neprirodne pojmove - koje? PAZI, ti meni jednu knjigu, a ja tebi treba celokupni dalekoistocni doktrinarni sklop, teroretsko-prakticni;
niti cekam buducnost - ovde bih takodje mogao temu sa tobom)
IPAK CU O DUSI I DUHU, otvoriti novu temu, jer ne spada ovde, pa mi tamo postavi pitanja, ali cekam ovde da zatrazis, posto ni kopir masine ne rade same za sebe (da se malo nasalim na svoj racun).

Pa i ti sastavis offline pa kopiras, u cemu je tu problem? SVE SAM TO JA SASTAVIO.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2012, 21:28 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Nov 2012, 08:01
Postovi: 3
O ovim navedenim religijama najbolje opisuju Ruski teolozi.U mjestu Sergejev Posad nedaleko od grada Moskve nalazi se istoimeni manastir u cijim hodnicima vise pisani tekstovi o navedenim istocnjackim religijama.Dok se ceka poduzi red za ispovijed covjek moze da procita takve stvari o kojima se na nasim prostorima malo zna.Tako recimo spominje se borilacka vjestina ushu i nacini na koji se crpi tajanstvena energija koju borci koriste.Isto je kod saulinskih monaha koji svoje vjestine demonstriraju sirom svijeta.Hinduizam nista bolji jos gori...

O taoizmu nisam cuo.Sve u svemu ima se sta i procitati o tim istocnjackim religijama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs