banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Avg 2006, 22:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Evo jedan link na kome mozete saznati sve o papagajima. Sa lijeve strane imate naslove:o papagajima, vrste papagaja, itd. Sve slike su u boji. Mislim, da je interesantno za citanje i gledanje.
Pozdrav Zah

http://www.parrotfactory.com/navigacija/naslovna.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2006, 02:23 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Cudno mi je da niko nije dao nikakav komentar, jer je prezentirani link izuzetno dobar. Prakticno upoznaje nas sa svim vrstama papagaja i daje ona najosnovnija objasnjenja. Izgleda da medju nema nema ljubitelja ovih ptica.

A sad jos nesto o papagajima.

http://64.233.161.104/search?q=cache:4o ... =clnk&cd=5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2007, 01:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Lijep papagaj
http://www.pet-centar.hr/content/view/974/83/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Odmah da kazem da nije nikakva zajebancija ili nesto slicno. Znaci situacija je sledeca.

Imam papagaja nekih ~1-2godine, zadnjih mesec-2 je volio piti kreatin/gainer, valjda mu se svidio okus karamele/vanile. Naravno ja mu nisam branio kao sto mu ne branim kafu/hljeb/tijesto etc... Medjutim danas komsinca dosla i kaze jest vam papagaj narastao, ja ga odvedem da uporedim sa njenim kad ono jebote pa malo fali da bude duplo veci od njenog. Ja licno nisam obracao paznju na rast jer kada ga vidjas svaki dan i ne primjetis ali sada kada ga pogledam i kada se sjetim starog papagaja kojeg sam imao ~7god. ovaj je duplo veci. Eh sad pitanje, da li je stvarno moguce da je dobio masu putem ovih aminokiselina/proteina i tih stvari, problem je sto je on to pio vise od vode, realno papiga uzme 2 guta i njemu dosta medjutim ovo je uzimao kao hranu pa je bilo minimalno 4 guta.. A kafu je poceo piti jer kada pogleda u nju vidi svoj odraz pa malo po malo sad se gotovo navukao...

I da jos mali oglas, ujedno ga i poklanjam jer je previse razmazen pa zna pistati ko lud. A u novoj kuci bi se valjda smirio.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 21:45 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Ja sam se stvarno ponadala da je ovo ipak sala jer ovo sto pises, hm...ne svidja mi se.
Kao prvo nisi nam rekao o kojoj vrsti papagaja se radi. Ne znam da li je uopste potrebno napominjati da sve to sto dajes ptici da jede i pije nije zdravo
:cry:
E sad, ptica se od svega sto si joj davao vjerovatno ugojila ali ona ne moze od toga narasti dva puta veca od druge ptice svoje vrste. Jedino sto sam pretpostavila je to da se mozda radi o standard tigrici koje su vece od tigrica koje se vecinom prodaju po pet shopovima. Ovo sve mozda stoji ako se zaista radi o tigrici.
Normalno je da se ptica glasa i ne mogu da vjerujem da nekom ko je vec imao papagaje to smeta, ali to je tvoja odluka. Za dobrobit papagaja je da sto prije dodje u ruke onoga ko ce je hraniti zdravo, redovno pustati da leti, dovesti mu drustvo iste vrste. Zato se nadam da ce se na tvoj oglas neko sto prije javiti. Za slucaj da ipak zelis ostati sa svojim drugarom preporucujem sajt i forum na kojem ces pronaci najbolje informacije vezane za drzanje papagaja.
http://www.papigice.net/

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Nov 2007, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
e u pitanju je nimfa, ma nije bas duplo veca ali je u odnosu na ostale bas debela...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2007, 08:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Cuj, ja imam dvije nimfe, muzjak je takodje vidno deblji od zenkice, ali ona je ona koja je aktivnija, leti stalno, u pokretu je. Sada i njega tjeram na vise aktivnosti. Naime, postoj vise uzgojnih linija nimfi, jedne su krupnije druge sitnije, ali u svakom slucaju nije dobro da im tezina prelazi 100g.
Izvazi svog papagaja pa vidi stanje, no ja opet apelujem - krajnje je vrijeme da ga pocnes hraniti kako treba jer ce nagomilana tezina uskoro poceti da pritisce unutrasnje organe kojima ce biti poremecena funkcija. Dalje ne treba da ti pricam...

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2007, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
E posto vidim da imas 2 nimfe, kako izlazis na kraj? Meni dodje da ga nekad bacim kroz prozor koliko zna pistati, izgleda da jednostavno ne voli da bude sam a nekad pa realno ni on ne zna zasto pisti, u fazonu eto doslo mu.. da ne pricam koliko pisti kada cuje lift ili otvaranje vrata. E sad kada bi imao jos jednog, t.j. kada ih je par da li se to smanji? Ili jos gore...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2007, 22:32 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Tako se glasa jer trazi drustvo. Logicno je da ne voli biti sam zato i podupirem drzanje papiga u paru.Njima je normalno da ujutro i predvece po pola sata budu malo aktivniji i glasniji. Imam dvije i najglasniji su ako ono drugo odleti u drugu prostoriju pa se dovikuju i tako traze. Inace nisu pretjerano glasni, naprotiv. Zaigraju se, grickaju drvene i papirne igracke...Muzjaci vise pjevuse, a za zenke je karakteristicno to kratko i glasno dozivanje.

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2007, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
negra je napisao:
Tako se glasa jer trazi drustvo. Logicno je da ne voli biti sam zato i podupirem drzanje papiga u paru.Njima je normalno da ujutro i predvece po pola sata budu malo aktivniji i glasniji. Imam dvije i najglasniji su ako ono drugo odleti u drugu prostoriju pa se dovikuju i tako traze. Inace nisu pretjerano glasni, naprotiv. Zaigraju se, grickaju drvene i papirne igracke...Muzjaci vise pjevuse, a za zenke je karakteristicno to kratko i glasno dozivanje.


Koliki je kavez potreban onda za 2 nimfe? Koja je uopste cijena nimfi, posto sam ovu dobio na poklon. I ako budem uzimao ,da li da uzmem isto ovako stariju ~1-2god. ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2007, 23:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Sto veci to bolji :) Moj je sirina 65 cm, visina 85 cm i dubina 45 cm, razmak izmedju resetkica najbolje da ne prelazi 1,5 cm.
Mada mojima kavez sluzi skoro samo za klopu i za spavanje, po danu su stalno pusteni. Grane i stajalice najbolje drvene i to negdje iz prirode (dosta drveca je otrovno za njih pa ako te bude interesovalo dacu ti spisak sigurnog drveca). Ah, svasta tu ima, najbolje da posjetis nas forum ako budes imao vremena i volje. Ako ne, rado cu ti i ovdje pomoci oko svega sto te bude interesovalo.
Sto se tice cijena tu zaista ne znam tacno, raspitaj se malo. Mislim da sam ja svog jednog dole platila 25 km, ali nisam sigurna jer sam kupovala zajedno i neki kavez za transport i svasta nesto.
Zenkicu smo ovdje u Njemackoj kupili od uzgajivaca, sto svakako preporucujem u odnosu na pet shopove (posebno nase dole).
Najbolje je da kupis pticu priblizno iste starosti kao sto je i ova koju imas, ali moze biti i mladja, tesko da ces naci stariju.
Kojeg je pola nimfa koju imas?

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2007, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Mislim da je muskog, stvarno je tesko razlikovati njihov pol, ima nekakve razlke u velicini crvenih obraza, navodno kod zenki je ta "tacka" manja ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2007, 08:28 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Kada znas sta gledati onda nije tesko :wink:
Prvo, koje je boje? Siva, zuta, lutino? Da ne bih razglabala o svemu, prvo mi ovo reci, i da, slika bi dobro dosla.
Posle cemo o ponasanju...
Sto se tice narandzastih tacki na obrazima one su kod muzjaka intenzivnije boje, mada je i to kod zutih primjeraka sa sivim krilima nezahvalna metoda za raspoznavanje pola. Uopste kod takvih je najteze prema izgledu zakljucivati, zato je najvaznije gledati prema ponasanju.

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2007, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Slika

evo slike

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Nov 2007, 15:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2006, 14:57
Postovi: 83
Imas predivnog djecaka! :love7:
Nakon prvog mitarenja kod sivih primjeraka kao sto je tvoj kod muzjaka glava pozuti kao sto je kod tvog, a kod zenki ostane siva kao kod moje curice
Slika

_________________
Freedom is just another word for nothing left to lose.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Jan 2008, 00:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Frenki je napisao:
Imam papagaja nekih ~1-2godine, zadnjih mesec-2 je volio piti kreatin/gainer, valjda mu se svidio okus karamele/vanile. Naravno ja mu nisam branio kao sto mu ne branim kafu/hljeb/tijesto etc...

I da jos mali oglas, ujedno ga i poklanjam jer je previse razmazen pa zna pistati ko lud. A u novoj kuci bi se valjda smirio.

Mene bi takve neuobicajene promjene jako zabrinule. Ja se zabrinem kad nisu zivahne kao obicno, ako je kakica malo meksa (sto se na srecu samo jednom do sad desilo)...ja odmah panicim...
Mislim da je najbolje da mu prestanes davati sve i svasta...
Mada sam cula da ima ljudi kod kojih ptice jedu i piju sve sto i oni, ja licno ne bih rizikovala...ni ja ne letim okolo po kuci...nismo isti, pa je i logicno da nam je organizam prilagodjen razlicitoj prehrani...

Pistanje i kristanje i stvaranje buke je normalno ponekad u nekim situacijama...
- Ako si dugo odsutan od kuce (zbog posla ili nekih drugih obaveza) kad dodjes normalno da ce cvrkutati i krestati od dragosti...
- Takodje sam primjetila da se desava kad vide da paznju poklanjam nekom drugom, a njih "ignorisem" (u prevodu kad imam goste, pa pricam s gostima)...tada znaju biti toliko glasne da recimo s mamom uopste ne mogu pricati koliko buce, a mama se zali da je glava zaboli kad dodje kod mene na kafu...
A na komsinicu koja je svakodnevno tu ne reaguju tako...
- Onda buce kad perem sudje, taj zvuk vode koja tece ih 'aktivira'.
To je ono sto sam ja zapazila kod svojih pticica.

Sto se tice oglasa, ako jos vazi (ako se nisi predomislio) i ako ga neko drugi vec nije udomio - ja bih bila rada.
Imam 2 tigrice i ako bih ga udomila kupila bih mu jos i zenkicu za drustvo, tako da ne bi samovao, casna pionirska. :D

Sajt koji meni pomaze u mojim napadima panike je:
http://www.papigice.net/
Divni ljudi, ljubitelji zivotinja, spremni pomoci i utjesiti.

_________________
Slika

sportski magazin

Bestija NeOpravljiva!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2008, 23:43 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 27 Avg 2008, 21:35
Postovi: 2
zna li neko ima li u banja luci uzgajivac papagaja i gdje se nalazi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2008, 10:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
Imaš u ulici Mladena Stojanovića, preko puta zgrade vlade :D Ljudi drže prodavnicu, a pored toga se bavi i uzgajivanjem ptičica :D

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2008, 14:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2007, 09:48
Postovi: 71
Vec na pogresnom mjestu stavih poruku ala evo sad sam na pravom mjestu, interesuje me rozi kakadu - galah, da li se moze nabaviti u Banja Luci i koliko kosta
cao


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2008, 20:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Đoletov brlog je otprilike 37x27x22 ali on u njemu svakako samo prespava :)
Pozdravlja vas sve jednim velikim CIJU, a pogotovo ventilator :D

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs