banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Okt 2007, 19:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Jedan prijatelj mi je proporucio ovaj fakultet kao solidno mijesto koga nije previse tesko zavrsiti (ne, ne mislim na stelu). Fakultet je dio Univerziteta Istocno Sarajevo, pa se valjda podrazumijeva da je ok po pitanju priznatosti diploma kod nas. Ima osnovne studije informatike koje traju 3 godine, pa me to zainteresovalo jer nemam bas previse vremena pored posla koga radim da studiram nesto vremenski zatijevnije.
http://www.stf-doboj.net/
Zanimaju me vasa misljenja i iskustva, pogotovo ona negativna ukoliko ih imate. I ako moze bez predrasuda, jer imam ih i sam, pa mi tudje nisu potrebne. ;)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2007, 11:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
pogledao sam sajt, izgleda da je dobro organizovan
tuzno sredjeniji i organizovaniji su od Masinskog faxa u BL
bed je sto nije navedeno koji kadar radi tamo
u svakom slucaju ocekujem tvoj komentar u slucaju da upises

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Okt 2007, 12:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
E ovako... ja vec ima nekakve oko 2 godine studija u Novom Sadu, ali sam bio prisiljen zbog privatnih problema da dodjem nazad u BL i pocnem raditi. Iako dosta dobro guram sa nekakvim sertifikatima (CCNA & MCSA), pravi mi odredjen problem to sto nemam diplomu. U radu sam se sreo sa trojicom kolega koji zavrsavaju upravo ovaj fakultet (1 mrezni adminstrator i 2 programera) i momci su stvarno ok i znaju svoj posao. Ne hvale faks nesto pretjerano, ali kazu da je ok. Profesori su svi odreda sa banjaluckog ETFa, sa nekim gostujucim iz Srbije.

U svoj ovoj prici mene kopka mogucnost da se ova trojica tu gdje jesu prije svega zbog svojih indidvidualnih kvaliteta, a ne zbog fakulteta koji je mozda na losem glasu. Jednostavno nemam dovoljno informacija, za sada mi izgleda sve ok, ali... zato me i zanimaju negativna misljenja, i negativna iskustva sa ljudima koji poticu odatle. A svakako javim konkretne informacije, ako upisem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Okt 2007, 15:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Evo, raspitao sam se malo. Ono na zvanicnim stranicama je stari program. Po novom, samo postoji saobracajni odsjek (znaci Saobracajni fakultet, umjesto Sabracajno tenickog), dok se tehnicki odsjek vise ne upisuje. Znaci, ko hoce moze samo upisati 2. ili 3. godinu, a studije na tehnickom odsjeku ce postojati jos par godina, ali se nece upisivati novi studenti. To je otprilike to, ako nekoga zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 25 Okt 2007, 11:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ok hvala za info

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Apr 2008, 15:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 22 Nov 2002, 10:28
Postovi: 77
cisto osnovan za kupovinu diploma !!!
znam par tipova u mojoj firmi koji su se zaposlili kao tehnicari a veze nemaju sa zivotom sad nabavili te diplome u doboju i sad kao fol inzenjeri!!!
sramota i za ovo drustvo i za drzavu!
navodni fakultet je uzas i stvarno sumnjam da ga neko prizna

_________________
moj avatar je slika od rosy


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2008, 11:06 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Jun 2008, 10:54
Postovi: 1
Eto ja sam završila taj fakultet,tehnički odsjek i mogu reći da uopšte nije lak koliko se priča.Profesori su većinom sa ETF-a u Banja Luci i kriterijumi su im podjednaki kao na ETF-u.Ne slažem se sa da je fakultet čista glupost i da se kupuju diplome jer sam se ja dosta namučila dok sam ga završila a bila sam najbolji učenik u srednjoj školi i vukovac u osnovnoj.Kao i na svakom fakultetu naravno da pojedinci dolaze do diploma na lak način,kupovinom ispita i slično ali ne može se generalizovati stvar i reći da svi kupuju.Slažem se sa prethodnikom,vjerovatno ti inžinjeri u njegovoj firmi nemaju pojma,pa i sama imam prijatelje koji su dosta ispita kupili,nemaju pojma a rade u super firmama.To je trenutno stanje u našoj državi i nema veze samo sa fakultetom,već je u svim sferama društva.Priznajem da je fakultet dosta neorganizovan jer su većinom gostujući profesori ali vjerujte da je takvo stanje na svim fakultetima.A što se tiče priznavanja fakulteta tu sam 100% sigurna jer je to državni fakultet,vlada ga je priznala...Tako da ga toplo preporučujem :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2008, 12:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2006, 17:07
Postovi: 414
Imao sam priliku da tokom studiranja ETF-a prisustvujem polaganju ispita nekolicine ljudi koji su studirali taj fakultet (u to vrijeme visa tehnicka skola). Iskreno, pitanja koja su oni dobili na ispitu su najblaze receno smijesna, i sto je najgore vecina nije znala odgovor na njih. To su bile elementarne stvari iz telekomunikacija. Ne zelim da generalizujem i da izvlacim zakljucak na osnovu jednog primjera ali cini mi se da tu nema sta traziti onaj ko stvarno zeli nesto da nauci.

S druge strane potpuno opravdavam postupak ljudi koji vec rade i dobri su u svom poslu a nedostaje im diploma s kojom ce moci pravedno naplatiti svoj trud. Takvi ljudi treba da upisu bilo sta i da dodju do certifikata koji im nedostaje. U sustini, znanje je jedina stvar koju na kraju treba vrijednovati.

_________________
''We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star. But we can understand the Universe. That makes us something very special.''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jun 2008, 16:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Zna li neko koliko studenata broji ovaj fakultet, treba mi zbog posla pa me zanima cifra otprilike


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2008, 18:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 17 Jun 2008, 21:48
Postovi: 5
evo da vam ja nesto napisem sto sam cuo od covjeka koji tamo radi,inace sam iz Doboja...Kaze covjek:"Ozrene sine,nemoj ici na taj fakultet jer je on osnovan sa ciljem da tatini sinovi imaju sta zavrsit,da ne budu bez fakulteta,a nece nigdje da idu jer im je,a znas kakvi su ti tatini sinovi, mrsko uciti." eto tim recima rece covjek pa vi razmislite... imam ja drugova idu na taj fax i kazu da nije lose ima par profesora koji vole zezati,oni su naveli onog Ćurguza inace trenera Laktasa kao najgoreg profesora...neki mi kazu pak drugacije,da je tezak fakultet i posebno tesko je ocistitit drugu godinu...toliko od mene :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2008, 12:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 04 Jul 2008, 12:39
Postovi: 1
e pozdrav,, imao bih jedno pitanje za vas malo starije od mene ..zavrsio sam ekonomsku srednju skolu smjer ekonomist(knjigovođa) i sad bih upisivao saobraćajni fakultet ali vanredno u doboju... kako to ide jel isto ima prijemni i za vanredno .. da mi neko pojasni,,, i ako imate kakav link na njihovu stranicu kad su upisi i ostalo,,, hvala..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2008, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2002, 19:32
Postovi: 1438
vanredni studenti se ne upisuju ni na jedan fakultet jos od prosle godine.
u zakonu toga nema vise.
ima ucenje na daljinu ali nije to vanredno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2008, 17:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jan 2005, 14:18
Postovi: 295
link:
http://stf.fantasticno.com/

odnosno uslovi upisa:
http://stf.fantasticno.com/index.php?op ... &Itemid=54


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2008, 23:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Nov 2008, 23:51
Postovi: 1
позз ево само да вам дам неке детаљније информације... Ја сам из Бл, студирао сам ЕТф у Бл 2 год.. и благо речено није ме ишло ;)
Пребацио сам се на Саобраћајни у Добоју и могу вам рећи да ово што је неко споменуо да су исти критерији као и на ЕТФ, ни близу...
Сад сам друга година и чуо сам да се отворио Саобраћајни у Бл па сам се хтио пребацити, али пошто је у Бл ово прва генерација тешко да ће ишта бити од тога.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Dec 2008, 18:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Dec 2008, 18:23
Postovi: 1
Da li moze neko da mi kaze da li postoji saobracajni fakultet u banja luci?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2009, 16:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Okt 2007, 19:30
Postovi: 288
Lokacija: BL
Ne postoji. Jedan saobracajni fakultet je bio dovoljan da zadovolji potrebe citave bivse SFRJ, tako da cisto sumnjam da ce iko pametan otvarati jos jedan u RS, pored vec jednog drzavnog. Otprilike to vam i govori kolika ce potraznja na trzistu biti za saobracajnim inzenjerima (pssst, ne bas velika).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2009, 11:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jun 2009, 11:35
Postovi: 1
heej cao drustvo!!!!!!!!!!!ja sam Marina!da li neko ima sacuvan test prijemni iz saobracajnog faxa?hvala punoo unapred :fadein:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2012, 21:31 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 11 Jun 2012, 21:19
Postovi: 3
Hello :D Namjeravam da upisem Saobracajni fakultet u Doboju,pa sad me zanima kakav je prijemni po tezini za nekog sa prosjecnim znanjem iz gimnazije?I moze li mi neki od buducih,nadam se :D ,kolega reci da li su na prijemnom dati odgovori za zaokruzivanje,il tipa 5 zadataka kao na geodeziji u BL?Hvala puno unaprijed :))


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2012, 22:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Nije tezak, cak se gimnazijalci poslije dosta bolje snadju sa gradivom matematike. Prijemni je matematika, mislim da je u pitanju 20 zadataka, sa po 4 ponudjena odgovora, jedan je tacan i zaokruzujes ga. Neke zadatke ne moras ni raditi da bi tacno zaokruzio, dok neke moras da odradis. Ako uspijes pokupi od nekoga svesku ako je isao na pripremnu, ove ili neke godine prije, malo to provjezbas i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2012, 07:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
matematika na zaokruzivanje? je li to test za prijem u 1. razred osnovne?
kako to neozbiljno zvuci

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs