banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2006, 23:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Invader je napisao:
Konsangvinitet je brak izmedju srodnika. Takodje je vema cest u sjevernoj Svedskoj, alpskim selima Svicarske kod Jevreja...

Od srca ti hvala!
Tesko da nesto mogu nauciti ako mi znacenje nije poznato, pa si mi sada mnogo olaksao.Hvala jos jednom!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jun 2006, 23:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Nista samo ti pitaj sta ti nije jasno. Ima nas ovde pa ko zna i kada je ko tu pomoce 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2006, 21:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
V@nja je napisao:

Invader, Bogu se zahvali sto studiras opstu medicinu inace bi ti 'sefica' (u narodu poznata kao 'Dva pistolja' :) presudila po kratkom postupku :) (Sad ce nas koleginica simplicity 'otkucati' .. 'ebali smo jeza :)
.


nemoj mi samo reci da je shef´ca tetka od simplicity?!?!?! :lol: :lol: :lol:

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Jun 2006, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
ni tetka, ni baka ni strina ni ujna ..... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2006, 00:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Konsangvinitet je brak izmedju srodnika

E, sad znam da mogu postati doktor :roll:
Bez ovako neophodne informacije, ne bi znali da pomognemo nikome. :roll:
Ako naletis na jos kakvu slicnu neophodnost,slobodno nauci odgovor napamet, ionako na mnoga od tih pitanja nikad vise u daljnjem studiju neces naici.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Jun 2006, 00:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
laoce je napisao:
E, sad znam da mogu postati doktor :roll:
Bez ovako neophodne informacije, ne bi znali da pomognemo nikome. :roll:
Ako naletis na jos kakvu slicnu neophodnost,slobodno nauci odgovor napamet, ionako na mnoga od tih pitanja nikad vise u daljnjem studiju neces naici.


:) Kao sto sam vec gore napisala, tesko da nesto mogu nauciti napamet i ako mi znacenje neke rijeci nije poznato. :study: Pa zbog toga moram da pitam za znacenje. :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 08:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Kao sto sam vec gore napisala, tesko da nesto mogu nauciti napamet i ako mi znacenje neke rijeci nije poznato.


Nazalost, ovoga ce, pogotovo kasnije biti sve vise i vise. Medicina je takva da ces mnogo predmeta jednostavno morati bubati napamet, a tesko da ces bas sve izraze znati.

Jedan od pravih primjera za ovo ti je biologija. Knjiga je poprilicno lose napisana. Mnogo termina koji se spominju na pocetku, objasnjeni su tek na kraju knjige. O konstrukcijama recenica u knjizi necu ni da pricam. Nerijetko se desi da se jedna recenica provlaci kroz 4-5 redova, kao da je Tihi Don u pitanju, a ne knjiga biologije. To te moze poprilicno zbuniti. Doduse kad se uhodas (nakon 7-8 dana), sve ide kao po loju :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ote mi kolega Vanja rijec iz usta. I to ne samo biologija.Histologija, npr...

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 12:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Joj!!! :cry:
Svi pricate o buducem vremenu, za ucenje, a ja se jos nisam spremila ni za prijemni!!!! :sad1:
Odoh sad,konacno uciti, mislim da sam vec previse vremena izgubila na ovaj forum!!! :read: :read2: :homework:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
V@nja je napisao:
Citiraj:
Kao sto sam vec gore napisala, tesko da nesto mogu nauciti napamet i ako mi znacenje neke rijeci nije poznato.


Nazalost, ovoga ce, pogotovo kasnije biti sve vise i vise. Medicina je takva da ces mnogo predmeta jednostavno morati bubati napamet, a tesko da ces bas sve izraze znati.


predlazem koristenje medicinskog leksikona. On je u pocetku studija NEIZBJEZAN jer na predklinickim predmetima postoji dosta strucnih termina, za koje nema sanse dok ih znate dok se ne predje klinika. Jeste kontradiktorno, ali bolje da ti termini krenu sto ranije u uho da ulaze.
Ja uz svaki ispit i danas imam lekiskon pored sebe.
Nemoj bubati napamet, umorices se prije vremena!! :roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 13:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Probacu.

Hvala :)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
Nemoj bubati napamet, umorices se prije vremena!! Rolling Eyes Wink

Daaaaaaaaaavno sam se ja umorio.Sad je jos ludje kad ucim na Njemackom.Da vidis kako se tek sad napamet uci. :lol:

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Jun 2006, 21:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
laoce je napisao:
Citiraj:
Nemoj bubati napamet, umorices se prije vremena!! Rolling Eyes Wink

Daaaaaaaaaavno sam se ja umorio.Sad je jos ludje kad ucim na Njemackom.Da vidis kako se tek sad napamet uci. :lol:


e ove izjave se bas daju cuti od ovih nasih auslander-a sto su se obrazuju u AT.
treba se vratiti U Bih, ili mozda nekog put odnese u neku drugu zemlju van njemackog govornog podrucja, treba raditi kao ljekar, necete valjda ispocetka uciti terminologiju, ako ih sada bubate, jer je na nerazumljivom deutch sprache..to je samo medvedja usluga...
Ovo najiskrenije kazem..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jun 2006, 19:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jun 2006, 00:09
Postovi: 7
@ laoce

jel ti zivis i studiras u becu ili u gracu??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2006, 22:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Joj,narode!!! :(
Ovaj prijemni me ubija!! :sad1:
Sigurno sam vam vec postala dosadna, ali sta cu, nemam kome se obratiti za prave informacije, pa sad vas mucim! :wink: Hiljadu i jedno pitanje imam u vezi prijemnog, odnosno onog sto sljedi poslje njega. :-?
Svi mi govore "Nemas potrebe se ni malo brinuti, imas strano drzavljanstvo.Ma sta uradila na prijemnom oni ce tebe primiti!!"
Ali kako????Pa ne mogu ja nista da ne uradim, a da me oni prime!! :-? Zamislite, ja nista ne uradim, budem zadnja na listi i prime me, a neko ko primjerice bude za jedno mjesto ispod 'crte', njega ne prime?????
E, sad ni tu 'crtu' ni listu ne razumijem.Sem toga sta pise na kom si mjestu, pise li koliko si bodova postigao na prijemnom iz pojedinog predmeta?
Cak sam od nekih cula da ako nista i ne uradim na prijemnom (posto su im strani drzavljani potrebni), neko to umjesto mene uradi? Ima'l tu imalo istine?
Joj, ljudi molim vas objasnite mi sve potanko, jer ja ovo ne kuzim ni 1%. Sve sam manje sigurna u svoje znanje, toliko se bojim prijemnog! Ja cu naravno dati sve od sebe da uradim sto bolje taj prijemni, ali pocinjem misliti da je ovaj faks za mene cisti promasaj! :cry:

E, imam ja jos par pitanja!! (Al' sam dosadna, zar ne?)
Cula sam i da poslje prijemnog sve radi 'shtela' ili pare???Da obicno roditelji placaju da im dijete bude primljeno 5000 KM,ako nema 'shtele'. Znate li je'l ovo istina? I ako jest, je'l to roditelj placa odma poslje prijemnog ili tek poslje objavljivanja rezultata? I kome placaju? Sigurno ne mogu tek tako doci na faks i prvom koga vide kazu "Evo vam pare da moje dijete bude primljeno!"???

Ja vas jos jednom molim da mi odgovorite na sva pitanja i objasnite sto bolje sve vezano za prijemni! :)
Unaprijed HVALA!!! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jun 2006, 22:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
hani :wink:

poslije prijemnog ti izadju spiskovi, za brojem bodova ostavrenim iz srednje skole po razredima, brojem bodova na prijemnom, i poslednja suma, kao i rang lista za budzet i samofinansiranje.

Posto medicina sve smjerove popuni na prvom roku, dr. upisnog roka tj.u avg/sept nema nikad.
Medjutim, uglavnom odobre prosirenje spiskova u sept/okt, kada prime samofinansirajuce i sve ostale kategorije.

Ako ne polozis prijemni, tesko da ces upasti sada u julu, ali do okt/nov upisaces se...... najmanji ti je problem upisati se, rekoh ja :wink:
show tek pocinje poslije :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 06:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
Simplictiy,hvala ti! :)
Malo bolje razumijem ovo sve vezano za prijemni.

Citiraj:
poslije prijemnog ti izadju spiskovi, za brojem bodova ostavrenim iz srednje skole po razredima, brojem bodova na prijemnom, i poslednja suma, kao i rang lista za budzet i samofinansiranje.


Ok!!Skontala sam ovu rang listu za budzet i samofinanciranje. Znaci oni koji udju u prvih dvadeset (posto ovu godinu primaju 20 na budzet, 20 samofinancirajucih) oni idu na budzet, sljedecih 20 ide samofinanciranje. Valjda je tako?Ali gdje su tu strani drzavljani???Oni naravno, ne mogu ici na budzet, ali da li se nalaze na listi samofinancirajucih ili .... ? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 09:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Vjerovatno cete svi biti na istom spisku, ali ce na neki nacin biti naglaseno ko je strani drzvljanin.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 09:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Jun 2006, 00:10
Postovi: 236
V@nja je napisao:
Vjerovatno cete svi biti na istom spisku, ali ce na neki nacin biti naglaseno ko je strani drzvljanin.


Al' me utjesi!!!Bit ce na neki naci naglaseno ko je strani drzavljanin, zamisli!
Pa sigurno ce biti naglaseno, ali hoce'l oni biti primljeni???
Mogu samo strepiti do pijemnog, a poslje prijemnog plakati kako sam lose uradila.....joj,dragi Boze....!! Sebe sam ubila u pojam da necu biti pimljena, sve manje i manje imam pouzdanja u svoje znanje!! :sad11: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :crybaby: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jul 2006, 09:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Apr 2006, 00:30
Postovi: 126
Lokacija: Banja Luka
Sumnjam da ce vas bas toliko etiketirati jer toga kod nas nije bilo . Sto se tice prijemnoga nemas se cega brinuti u najgorem slucaju i ako ne polozis sada uvjek ostaje septembar a ti kao strani student zbog visine skolarine svakako imas prioritet. Nemoj sebe ubijati u pojam moras vjerovati u sebe :thumbleft:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1717 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs