banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Apr 2005, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Sestra zavrsava srednju gradjevinsku skolu i trazi savjete od starijih studenata, koji imaju informacije iz prve ruke o ova dva fakulteta.

Kakvo je studiranje na arhitekturi, kakav je kvalitet predavanja i vjezbi, kakva je buducnost nakon njega?

Sto se tice Privatnog menadzmenta, vaze ista pitanja. Koliko se placa ovaj fakultet?

Bili bi pozeljni komentari iz prve ruke, a ne rekla-kazala komentari ...

Hvala unaprijed svima...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Apr 2005, 23:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1963
Lokacija: Banjaluka/Wien
...ja na gradjevini...isto ko i arhitektura... treba veza za upasti. Neisplativo. Nakon 4 godine sjedim u Becu i uzivam dok jos ucim jezik. Ne vrijedi biti na GAFu(AGFu) u Banjaluci...
Ovaj drugi... Sto se vise placa to je bolji.
Od dobrog mi prijatelja sestra studira tamo i odusevljena je. Nije ni lako koliko se misli,dok sa druge strane "strucni kadar" stimulise na rad...

_________________
Pametni ljudi napravili da se gramofon okrece, a onaj di dzej... On njega zaustavlja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Apr 2005, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Sto se tice upisa na arhitekturu necu se sloziti sa Hazoous-om buduci da imam puno prijatelja koji su prosle godine upisali taj fax i to bez problema, a niko od njih nije imao nista slicno steli .. Sto se faxa tice, od ove godine implementirana je Bolonjska konvencija sto je veliki plus. Medjutim .. vecina tih istih prijatelja mi je rekla da je fax stvarno zahtjevan .. puno crtanja, puno ucenja .. treba si jasno izdiferencirati da li je to stvarno ono sto zelis.

Privatni menadzment je takodje na dobrom glasu .. vecina ljudi koju poznajem, a da tamo studiraju su jako zadovoljni. Dobar kvalitet i profesora i predavanja + odredjena putovanja ... Ipak to je i logicno za pare koje daju ;)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Apr 2005, 09:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
vec smo pisali dosta na temi Arhitektura, pa....
a kakva je buducnost nakon faxa... heheh... kao i nakon svakog drugog... shtela je nasha buducnost...
nama profesor ima obicaj reci da sa zvanjem d.i.a. mozemo raditi 146 razlicitih zanimanja... ne znam gdje ih nadje toliko... ali, da... to je mozda i prednost ovog faxa.. uchish o svemu pomalo, pa poslije mozesh da se ukljuchujesh u razlicite oblasti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2005, 18:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2003, 12:01
Postovi: 510
Lokacija: Banjaluka
Hehe ovako,

ja sam na privatnom faklutetu tj. na Fakultetu za poslovni inzinjering i menadzment.Moji utisci o faxu su skroz OK. Dobri prosefori, interaktivna nastava, puno prakse, koriscenje racunara u bilokoje doba dana, odlicna kafa u cafeu. Evo sad sam se upravo iz grcke vratio sa fakultetom. Bilo je haos, a prosle godine smo isli u Bec, Veneciju, na BLed, u LJubljanu...haos...ako te nesto vise zanima otidji na http://www.fakultetpim.com....pozzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2005, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
ba0bab je napisao:
vec smo pisali dosta na temi Arhitektura, pa....
a kakva je buducnost nakon faxa... heheh... kao i nakon svakog drugog... shtela je nasha buducnost...
nama profesor ima obicaj reci da sa zvanjem d.i.a. mozemo raditi 146 razlicitih zanimanja... ne znam gdje ih nadje toliko... ali, da... to je mozda i prednost ovog faxa.. uchish o svemu pomalo, pa poslije mozesh da se ukljuchujesh u razlicite oblasti

E koja si ti godina?

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Maj 2005, 21:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
treca prvi put :D

btw Digresija... reci sestri da ako misli studirati arh. da ce sve para shto ima potroshiti na papire, kopiranje, olovke itd... za proshli rad smo stukli oko 30 km.. o moj Boze... :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2005, 00:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
ba0bab je napisao:
treca prvi put :D
btw Digresija... reci sestri da ako misli studirati arh. da ce sve para shto ima potroshiti na papire, kopiranje, olovke itd... za proshli rad smo stukli oko 30 km.. o moj Boze... :roll: :roll:


i onda dodje profesor i kazhe "ja sam vashe radove (crtezhe) negdje zagubio. Nacrtajte ih ponovo" .....a ti mu ispostavi rachun za olovke, papire pa se hvataj crtanja... :wink:

(ovo sam stvarno cula od kolegice koja je apsolvent na arh. da je prof. stvarno zgubio crtezhe i rekao da moraju nacrtato ponovo).

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Maj 2005, 08:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
:shocked!:
Jel' to na BL faxu?
pa ne znam shta bih bila u stanju da uradim kad bi se to desilo... chuj nacrtati ponovo...ni u ludilu...ioanko poludim dok jedan nacrtam, josh da moram ponovo...fuj fuj fuj
bash se skoro to desilo jednom drugu... nije mi jasno kako neko moze da zagubi rad od 10 listova formata 50/70cm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jun 2005, 22:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Apr 2005, 09:34
Postovi: 731
ako vec nemas te radove sacuvane na racunaru ili ako su rukom nacrtani,ti onda fino fotografises i stavis na komp.pa kad kreten izgubi a ti fino istampas i ovaj da...zaboravi sta sam htio reci..aj sjeticu se drugi put,uglavnom to je to..

_________________
ovo je kratak tekst koji mozete da dodate vasim porukama.ogranicenje duzine je na 255 kara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Jun 2005, 23:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
e meni su bas cudna ova pitanja tipa dali da upisem (upise) arh ili menadzment. to mi je kao pitanje da li da budem dokrot ili astronaut.

neka upise sta je interesuje. u svakom slucaju posla ima ako je vrijedan/na i talentovan/na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2005, 03:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
mangia je napisao:
e meni su bas cudna ova pitanja tipa dali da upisem (upise) arh ili menadzment. to mi je kao pitanje da li da budem dokrot ili astronaut.

neka upise sta je interesuje. u svakom slucaju posla ima ako je vrijedan/na i talentovan/na
@mangia: Pa problem i jeste sto ju interesuje vise stvari i sto je talentovana za mnogo stvari. Npr. omiljena je u drustvu i izabrana je kao predstavnica svoje generacije na nekim dogadjanjima vezanim za odredjene skolske aktivnosti, a bila je i par puta na TV-u u vezi toga. Izvanredan je organizator (takodje je bila i clan organizacijskog odbora za maturu) i odlicno komunicira sa ljudima, pa sam joj ja licno savjetovao da se skoluje za menadzera.

Sa druge strane, talentovana je za matematiku, projektovanje, tehnicko crtanje i td., pa razmislja i o arhitekturi.

Sad se nalazi na prekretnici i potrebno joj je sto vise informacija na osnovu kojih bi se odlucila sta da studira. Ako ovo nije podforum za diskusiju o tome, onda da pokusam na podforumu Sport ili Automobili mozda ... ? Mislim, ne vidim zasto ti (vam) smeta raspitivanje o razlicitim fakultetima?

A ti kolega SmileY nemoj biti tako sugestivan. :) Zasto bi brisao ovakve teme ubuduce? Ne vidim nijedan argument za njihovo brisanje ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jun 2005, 21:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
da i ja dodam koju :D
mislim da bi joj to moglo biti od pomoci (Digresijinoj sestri)

arhitektura nije samo crtanje... od 3. godine stalno imamo prezentacije svojih radova.. nekad mozesh da dobijesh vishu ocjenu samo na osnovu usmene prezentacije, a s obzirom da ti reche da je komunikativna, to ce joj biti +, jer uvijek je potrebno znati dobro prezentovati svoju ideju..

...nekad radimo radove u grupama, gdje je svakako uvijek potreban neko ko je dobar organizator.. da tjera shibom ostale da rade da se to preda na vrijeme :D zezam se... ona ako se dobro organizuje, nece morati da crta nocima, shto je smrt.. ali i to zavisi od toga da li joj je prioritet fax ili privatni zivot...

..i neka zna da ce na 3. godini morati da se odrekne mnogih stvari, ako misli zavrshavati fax u roku... ali dobro, valjda ce i to jednom da se isplati...

ako ja ambiciozna, a uz to i talentovana..nema shta, uspjeh je zagarantovan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2005, 01:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
ba0bab: E to se zove konstruktivan savjet i informacije iz prve ruke!!! Hvala! :) Zivio! :drinking:

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jun 2005, 17:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
ma nisht' ..ako bila shta zatreba, samo pitaj ..i javi jel' upisala, ako se odluchi za arh. :D

hajd' pozdrav :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DELETED
PostPoslato: 28 Nov 2005, 14:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Mar 2005, 21:01
Postovi: 44
DELETED


Poslednji put menjao lopta dana 01 Feb 2007, 15:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Feb 2006, 12:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Jan 2006, 01:26
Postovi: 16
Lokacija: BL
sinni je napisao:
www.fpimstudy.com


Ovo nije zvanična stranica fakulteta,nego samostalni volonterski i nezavisni projekat.

Cheers.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2006, 17:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Moja rodica je u Bl upisala arhitekturu i polozila je neka 2,3 ispita,ali se onda prebacila u BG na dizajn(privatni fax)i bila je s tim odusevljena.
Mozete misliti kakav je fax kad je ona za 3 mjeseca ispolagala sve ispite s prve godine.
Ja o nasim privatnim fakultetima imam jaaaaako nisko misljenje(znam par ljudi koji nisu uspjeli na drzavnim,a na privatnim samo 10-ke dobijaju,a uz to jos i rade :roll: ).
A drzavni su jako teski,ali ako nista i ne naucis,bar se namucis. :lol:
Moj ti je savjet da ti sestra upise arhitekturu,a ako je tako komunikativna,to moze i bez faxa da radi(ili moze u slobodno vrijeme da zavrsi komunikologiju :lol: ).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Feb 2006, 18:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 02:50
Postovi: 214
Citiraj:
A drzavni su jako teski,ali ako nista i ne naucis,bar se namucis. [Laughing]


:D :D :D :D :D :D :D :D

Dobra, dobra...

_________________
Цвете от луната


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2006, 08:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
laoce je napisao:
Moj ti je savjet da ti sestra upise arhitekturu,a ako je tako komunikativna,to moze i bez faxa da radi(ili moze u slobodno vrijeme da zavrsi komunikologiju :lol: ).
Ma upisala je vec arhitekturu u BL. :)

A usla je i u savez studenata, pa ce tamo koristiti svoje komunikativne sposobnosti...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs