banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Sep 2022, 17:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Mene su zvali iz Elte prije nekih mjesec dana, kao hocete novi Ugovor (nista mi nije receno za Supernovu), uglavnom kazu dobijate brzi net, reko ajd' reci taman da obnovim, onda mi rece brzinu novog paketa gdje nekih 5 Mbps bolji dwn, a losiji upload, naravno i cijena nesto viša.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Sep 2022, 19:03 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
markopd je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Hrabra izjava.


Izjava ispravna i skroz na "mjestu".Ko ima priliku,neka pogleda SD Arene (osim AS1 SRB) i HD Arene,pa će odmah shvatiti o čemu pričam.Boljih strimova se može pronaći i po internetu od onoga što oni nude i još gore naplaćuju.Pritome,ne pričam o rezoluciji ili kodecima da su loši,već isključivo streamovi koje puštaju su degradirani.Ali sve je to razumljivo,s obzriom da znamo ko ih je kupio i zbog toga je usluga takva kakva jeste.

Rezolucija je standardizovana stvar u svijetu televizije.
Kodek je takođe standardizovana stvar, ali to ne znači da je svaki enkoder koji podržava neki standard implementiran na isti način.
To što kvalitetniji enkoder uspije izvući (prividno) oštriju sliku u pokretu je stvar algoritma koje koristi pri alociranju bitova na (njemu) bitnije stvari i zato je taj enkoder skuplji.
Isto tako, ako i superkvalitetnom enkoderu ne daš dovoljan bitrejt, džaba kvalitetni algoritmi ako nema dovoljno mesa... a lošem enkoderu možeš dati i duplo veći bitrejt od potrebnog i nećeš ništa dobiti.
Hint: pogledaj cijenu košta MPEG-4 AVC enkoder HD (može i SD) rezolucije od poznatog proizvođača (Harmonic, Ateme, MediaKind) i nekog no-name kineza (koji je vjerovatno baziran na open source ffmpeg-u) i sve će ti se samo reći.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Sep 2022, 19:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
Sve je to meni jasno,zato sam i napisao da problem nije "te prirode".Jednostavno ne puštaju link kakav treba,već provlače kojekakve fuš strimove kako bi što više ljudi navukli na HD paket.Slika na tim SD Arenama uopšte nije loša da se razumijemo,čak je i bolja od mnogih ostalih SD kanala na digitali.Međutim,pokreti su kao da gledaš video od 15fps.

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 21 Sep 2022, 19:40 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2022, 01:48
Postovi: 90
Lokacija: Gradiška
Mr.Speed je napisao:
Basketball fan je napisao:
Izvinjavam se,samo jos par rijeci.
Vjerovatno ce se javiti neko i reci"znas sta ima tu mozda nekih stvari tehnicke prirode i prakticnih razloga zbog kojih ne moze".
Sve bi to"pilo vode" da nisu pustali ljude da potpisuju nove ugovore u julu i avgustu mjesecu!
Znam covjeka koji je produzio ugovor 22 .8 ,znaci prije manje od mjesec dana.
Zar mu nisu mogli reci,za 10 dana ce ti biti takva i takva situacija,samo da znas.
Ima li neko na forumu da misli da oni to nisu znali prije 25 dana?
Ima li neko da misli da to nije prevara, u stilu "pusti levata neka potpise"
Razumijem @Amadeusa koji brani firmu gdje radi,ali neke stvari su prosto neodbranjive!
Za mene su LOPOVI I siguran sam da sam u pravu!
Da li je nekome od vas ko je potpisao novi ugovor od 01.09. receno da Arena Sport HD ide u posebnom paketu od 6.5KM? Sada cemo saznati da li su prevaranti

Napomenuli su novi spisak kanala i da je Max ili Plus paket besplatan neko vrijeme uz trajanje ugovora na 24 mjeseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
gishas je napisao:
Mene su zvali iz Elte prije nekih mjesec dana, kao hocete novi Ugovor (nista mi nije receno za Supernovu), uglavnom kazu dobijate brzi net, reko ajd' reci taman da obnovim, onda mi rece brzinu novog paketa gdje nekih 5 Mbps bolji dwn, a losiji upload, naravno i cijena nesto viša.

Ne isplati se nikako potpisivati novi ugovor ko je bio na Elti do sad. Ja imam ovaj eBOX max paket (nije optika) i ovo sa Supernove nema smisla potpisivati nikako. Dobijes malo veci upload, manji download i jos ti bude skuplje..
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:41 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Bas tako. I jos plus nemas HD Arene. Oni iz Blica su pilagodili pakete da budu slicni njihovim ponudama, a za Eltine korisnike(kojih ima mnogo vise), napravili su mnogo losiju ponudu. Valjda su trebali uzeti u obzir ponude sve tri operatera, pa prema njima praviti nove pakete. Bas totalni promasaj za one koji su pravili te ponude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
markopd je napisao:
Sve je to meni jasno,zato sam i napisao da problem nije "te prirode".Jednostavno ne puštaju link kakav treba,već provlače kojekakve fuš strimove kako bi što više ljudi navukli na HD paket.Slika na tim SD Arenama uopšte nije loša da se razumijemo,čak je i bolja od mnogih ostalih SD kanala na digitali.Međutim,pokreti su kao da gledaš video od 15fps.

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока


Ovo jeste tacno, frame rate je katastrofalan.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 12:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Jan 2018, 22:48
Postovi: 208
Lokacija: Banja Luka
Na HD Arene nisam ni obracao paznju, to je znaci totalno zakidanje nas koji smo na Elti. Ne znam sta ce biti sa ugovorima koji su na Elti, npr. meni je ugovor do jula iduce godine, pa ne znam hoce li kao i do sad automatski nastaviti da vazi stari ili ce se morati potpisivati novi sa uslovima od Supernove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 13:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1934
Lokacija: Prijedor
SilverHawk je napisao:
pa ne znam hoce li kao i do sad automatski nastaviti da vazi stari ili ce se morati potpisivati novi sa uslovima od Supernove.


Kad istekne postojeći,moraćeš potpisati neki novi paket iz ponude *supernove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Dobra im fora sa ovim spajanjem, malo sam preletio po sajtu, sada ispade da trebam placati 15KM više da bi dobio ovaj paket sto sada imam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 22 Sep 2022, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1669
Lokacija: banja luka
Nacuo sam da sad nakon spajanja ide i poskupljenje pretplate...

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 23 Sep 2022, 00:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Ovo ko je dozvolio, ovaj monopol Mtel grupacije, treba ga streljati. Mogu oni poskupljivati do besvjesti ovako. Jednostavno nema alternative za vecinu korisnika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 23 Sep 2022, 01:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Feb 2020, 20:37
Postovi: 172
Da li se tj. bolje reći koliko se doplaćuje za drugi tv? Ja sam dosad na blicu imao drugi i treći tv besplatno, ali zovu da se dodje obnoviti ugovor..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 23 Sep 2022, 01:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
@borikbl
Trenutno imaju akciju gdje pored 20% popusta na mjesečnu pretplatu u trajanju od 6 mj. daju i Plus paket kanala (valjda 24 mj.) I drugi tv priključak gratis. Treći se dobija po 50% nižoj cijeni.

Nemoj da te preveslaju, ako ti ne treba MOVE Smart box sa funkcijama 3 dana unazad, video klub itd., onda nemoj uzimati paket koji u nazivu ima *Supernova nego uzmi standardni paket usluga. Ovi *Supernova paketi su skuplji za 1 do 2KM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 25 Sep 2022, 22:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Koji genijalac im sastavlja ovu ponudu uređaja, TV Hisense 55A7300F preko tih njihovih *super paketa 1131KM, a u Centrumu isti model 855KM, onda Hisense 43A5730FA *super ponuda 825KM, Centrum 549KM, samo su trebali napisati i neku legendu za ovu * kod super.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 25 Sep 2022, 23:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2007, 02:36
Postovi: 919
Lokacija: Banja Luka - Woking
Sve im je nelogicno pa i to. Tacno se vidi da ih je Mtel kupio... U fazonu kao, daju na rate. Pa i na drugim mjestima daju na rate, pa ne uzimaju toliko. I jos u Centrumu nisi uslovljen da kupujes nesto dvije godine, za taj TV sto ces platiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 26 Sep 2022, 08:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Ovo sto sam poredio su cijene za jednokratno plaćanje, ne pratim to toliko, vjerovatno je kod mtela malo ujednacenije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 26 Sep 2022, 08:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ovo oko uredjaja su prepisali od Blic-a.
Još jedna ne logičnost kod Supernove je ta da su paketi koji u nazivu imaju Supernova uglavnom skuplji od standardnih paketa ali to nije slučaj sa DUO Standard DTV+NET i Supernova DTV+NET jer oba imaju cijenu od 51,90KM.
Sadržaj paketa se razlikuje samo u tome da se kod Supernova paketa dobija Smart STB a ovamo obični STB ili CAM modul.

Čudna im je politika, kao da se neko igra...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 26 Sep 2022, 09:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Feb 2021, 12:02
Postovi: 994
dobro im je došao rebranding da suptilno povećaju cijenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Supernova
PostPoslato: 03 Okt 2022, 15:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 24 Sep 2015, 18:18
Postovi: 169
Ako mi koji imamo stare ugovore ne mozemo dobiti nove kanale,nema potrebe ni da nam ubacuju Blic tv !
Ubacite i Premier liga tv,ako ga svi imaju u osnovnom paketu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 564 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs