banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Apr 2021, 09:27 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Već 7 dana se borim sa prijateljevim Samsung A21s i čudnim problemom, čim zaključa ekran i od zaključavanja prodje 15tak minuta postaje nedostupan na viberu, whatsapp-u i mesendzeru, tačnije ne postaje nedostupan, onome ko ga zove uredno se čuje onaj zvuk poziva kao da zove, međutim na pomenutom samsungu se ne pojavljuje nista sve dok se ne uđe u aplikaciju, tada dodje ono klasično propusten poziv ili tek tada dodje poruka.

Informatičar sam po struci i prešao sam sve ono osnovno što inače pomaže u ovim situacijama ali ovako nešto još nisam vidio, napisaću vam šta sam sve probao:

- onaj skorašnji problem iz marta sa apdejtom system web view aplikacije i apdejtom google chrome aplikacije nije pomogao
- deinstalacija system web view i google chrome aplikacije i ponovno instaliranje nije pomoglo
- reset memorije i keša svih pomenutih aplikacija nije pomogao (viber, whatsapp, messenger)
- ponovno instaliranje svih pomenutih aplikacija nije pomogao
- u podešavanjima baterije sam ugasio stednju
- u podesavanjima baterije sam omogućio da pomenute aplikacije ne idu u stanje mirovanja kad se ne koriste i da su UVIJEK AKTIVNE
- aplikacijama sam omogućio sva moguća i nemoguća prava i dozvole
- Omogućio sam dozvole za obavijesti u svim mogućim opcijama

- resetovao na kraju telefon na tvornicka podesavanja i ni to nije pomoglo
- telefon je skoro nov, sve azurirano od aplikacija do softvera telefona
- sve ostalo radi uredno

Kada se udje u aplikacije i izadje iz njih (čak i kada se zadržavanjem home dugmeta ugase aktivne aplikacije i kao očisti ram) aktivne su i pozivi dolaze i poruke, ali kada se zakljuca ekran i prodje neko vrijeme ponovo ne

Ko riješi ima kafu, pivu, rahatlokum, šta god :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
da li kartica ima ukljucen pin kod da se ukuca prilikoma paljenja tel?
Ukoliko ima pokusaj da iskljucis potvrdu za pin kodom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 12:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Да ли је у подешавањима укључена опција да се дозволе обавештења на закључаном екрану?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 12:12 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Isključi optimizacije vezano za mrežu. Nemam Samsunga da te tačno uputim na opciju, ali znam da neki telefoni suspenduju background saobraćaj zarad smanjenja saobraćaja. Isto mi se dešava kada neku wireless mrežu podesim kao metered.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Чувар података.Колико сам схватио не добија обавештења само кад је закључан екран а опција чувар података блокира интернет промет за апликације у позадини.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 12:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Pa kad aplikacija nije otvorena (foreground) a radi, u pozadini je :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 13:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 5998
Ако добија обавештења док је екран откључан значи да није проблем до те опције.
Самсунг телефони имају опцију да блокирају сва обавештења док је закључан екран.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 13:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Peca je napisao:
i od zaključavanja prodje 15tak minuta postaje nedostupan na viberu, whatsapp-u i mesendzeru

Dakle, ne dešava se odmah po zaključavanju, nego nakon određenog vremena... možda sistem smatra određen proces background procesom nakon određenog vremena nekorištenja istog?
Što si toliko isključiv? Ne kažem da jeste do toga ili nije. Šta ga košta da proba, ako pomogne - pomogne, ako ne - traži dalje. I kad rješi problem - napiše šta je bilo, da zna neko za ubuduće.
Ja sam naveo da sam imao sličan problem na Pixelu zato što je on određenu mrežu smatrao metered. Kada sam ručno rekao da je unmetered, problem je nestao.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 15:48 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
boban1982 je napisao:
Да ли је у подешавањима укључена опција да се дозволе обавештења на закључаном екрану?
Slika


ukljuceno



lakisat je napisao:
da li kartica ima ukljucen pin kod da se ukuca prilikoma paljenja tel?
Ukoliko ima pokusaj da iskljucis potvrdu za pin kodom.


iskljucio sam i isto je

<Enter_name> je napisao:
Isključi optimizacije vezano za mrežu. Nemam Samsunga da te tačno uputim na opciju, ali znam da neki telefoni suspenduju background saobraćaj zarad smanjenja saobraćaja. Isto mi se dešava kada neku wireless mrežu podesim kao metered.


ovo cu probati pa javim


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
If you have a Samsung device running One UI, Samsung provides another way to control sleeping background apps. It's somewhat easier to use, and can supersede (but also kind of duplicate) the OS-level battery optimization setting. If you do have a Samsung phone, make sure you've set this up as well as the above battery optimization setting to make sure an app doesn't go to sleep. If you tell the Android OS not to optimize the battery life of an app, but not the Samsung settings, your phone may still put it to sleep.

You’re going to have to go deep to find these controls. Start the Settings app and tap “Device care.” Then tap “Battery.” On the Battery page, tap "App power management."

Samsung maintains a list of apps that are never permitted to go to sleep. To see the list, tap “Apps that won't be put to sleep.” You can add additional apps to this list by tapping "Add apps."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Taj problem se ranije dosta pojavljivao na Huawei i Xiaomi telefonima, neki glupi energy management je uključen i gasi aplikacije koje rade u pozadini radi uštede baterije. Ovo što je Wizzy postavio bi trebalo da riješi problem.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 21:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Jos da potvrdi da radi pa svi idemo na pivo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Apr 2021, 21:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Šljamsung :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 06:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Apr 2009, 12:20
Postovi: 222
Peca je napisao:
Već 7 dana se borim sa prijateljevim Samsung A21s i čudnim problemom, čim zaključa ekran i od zaključavanja prodje 15tak minuta postaje nedostupan na viberu, whatsapp-u i mesendzeru, tačnije ne postaje nedostupan, onome ko ga zove uredno se čuje onaj zvuk poziva kao da zove, međutim na pomenutom samsungu se ne pojavljuje nista sve dok se ne uđe u aplikaciju, tada dodje ono klasično propusten poziv ili tek tada dodje poruka.

Informatičar sam po struci i prešao sam sve ono osnovno što inače pomaže u ovim situacijama ali ovako nešto još nisam vidio, napisaću vam šta sam sve probao:

- onaj skorašnji problem iz marta sa apdejtom system web view aplikacije i apdejtom google chrome aplikacije nije pomogao
- deinstalacija system web view i google chrome aplikacije i ponovno instaliranje nije pomoglo
- reset memorije i keša svih pomenutih aplikacija nije pomogao (viber, whatsapp, messenger)
- ponovno instaliranje svih pomenutih aplikacija nije pomogao
- u podešavanjima baterije sam ugasio stednju
- u podesavanjima baterije sam omogućio da pomenute aplikacije ne idu u stanje mirovanja kad se ne koriste i da su UVIJEK AKTIVNE
- aplikacijama sam omogućio sva moguća i nemoguća prava i dozvole
- Omogućio sam dozvole za obavijesti u svim mogućim opcijama

- resetovao na kraju telefon na tvornicka podesavanja i ni to nije pomoglo
- telefon je skoro nov, sve azurirano od aplikacija do softvera telefona
- sve ostalo radi uredno

Kada se udje u aplikacije i izadje iz njih (čak i kada se zadržavanjem home dugmeta ugase aktivne aplikacije i kao očisti ram) aktivne su i pozivi dolaze i poruke, ali kada se zakljuca ekran i prodje neko vrijeme ponovo ne

Ko riješi ima kafu, pivu, rahatlokum, šta god :)



Da li se navedeno javlja i na mobilnoj mrezi i na wifi ili samo na wifi?
Kontam ako je samo na wifi, ranije sam gledao da je u podesavanjima za wifi bila opcija da wifi ide u sleep nakon par minuta nekoristenja, a bila je opcija da ostavis wifi aktivan stalno (tako inace i bude po defaultu), kod mene je isto noviji samsung i nisam nasao sad tu opciju, međutim opet ako nakon reseta na fabricka nije pomoglo, onda tu ima neki drugi problem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2021, 07:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
GialloRosso je napisao:
Taj problem se ranije dosta pojavljivao na Huawei i Xiaomi telefonima, neki glupi energy management je uključen i gasi aplikacije koje rade u pozadini radi uštede baterije. Ovo što je Wizzy postavio bi trebalo da riješi problem.
Ma huaweiju jeste, ali ne sjecam se da je bio na xiaomiju, bar ne unazad 4 godine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2021, 10:51 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Nisam vidio drugara par dana pa nikako da vam odgovorim......... NIJE USPJELO :)

@wizzy_bl u osnovnim podesavanjima baterije imam da odeberem tri vrste battery managmenta. 1) pametna štednja 2) velika stednja i 3) ultra stednja nema opcije da se upotpunosti ugasi stednja, a ovo
"You’re going to have to go deep to find these controls. Start the Settings app and tap “Device care.” Then tap “Battery.” On the Battery page, tap "App power management." sam prvo uradio i stvaio aplikacije da su zaštićene od gašenja zbog uštede energije, i smiju raditi u pozadini

--- Uključena su obavještenja na zaključanom ekranu

@gagi dešava se i na wifi i na mobilnim podacima

Podesio sam i čuvar podataka i spavanje wifija i sve to, sve je pogašeno, ali opet se isto dešava....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Apr 2021, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Probaj ovo. Settings->Apps->Tri tačke u desnom ćošku->Special Access->Optimize battery usage.

Tu vidi da isključiš optimizaciju za aplikacije koje prave probleme.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs