banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 08:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ma javni saobraćaj u BL je katastrofa. Ne znam gdje su samo vidjeli takav model da privatnici voze putnike...
U Novom Sadu ima JGSP, Beograd ima GSP, Sarajevo ima GRAS, Zagreb ima ZET, Maribor ima MARPROM, Grac ima Graz Linien. Zašto se kod nas izmišlja topla voda?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 09:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Choban je napisao:
A o ispravnosti autobusa da i ne govorim i o udobnosti.
I to zavisi od prevoznika. Pavlović npr ima nove ili relativno nove Mercedesove buseve. Autoprevozovi busevi su takođe dosta dobri. O udobnosti buseva namjenjenih gradskom prevozu je glupo raspravljati, oni se i ne prave da budu nešto posebno udobni jer nisu namjenjeni da se njima voziš duže vremena.
@castra
Tramvajske šine je polagao tj plaćao ko? Koliki su operativni troškovi korištenja tramvaja u odnosu na autobus?
Cijena novog autobusa je kolika?
Kum manje plaća registraciju auta u Sloveniji nego ja u BiH, ne znam ako je u Austriji ali znam da su u BiH registracije i osiguranja autobusa suludo skupa.
Opet, javni prevoz koji je u privatnim rukama ne može biti puno jeftiniji ako ga država neće stimulisati novčano. Država ne treba da stimuliše novčano javni prevoz jer bi onda trebala da stimuliše i svaku drugu privrednu djelatnost.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Castra je napisao:
Ma javni saobraćaj u BL je katastrofa. Ne znam gdje su samo vidjeli takav model da privatnici voze putnike...
U Novom Sadu ima JGSP, Beograd ima GSP, Sarajevo ima GRAS, Zagreb ima ZET, Maribor ima MARPROM, Grac ima Graz Linien. Zašto se kod nas izmišlja topla voda?

Zato što su privatizovali Autoprevoz.

A i prije privatizacije im zamalo nisu oteli one japanske donirane buseve jer su im svašta radili. Svi su davno zamijenjeni za novije.

Putnicimanijembitno da li je privatni ili državni, ako postoji neki standard kod buseva. Npr. Ispravnost, godine starosti, klima...

@Zoka
Pogledaj buseve na prigradskim linijama.
A tu se masa radnika i đaka vozi.

I ne voze samo Pavlović i Autoprevoz.
Imaju i drugi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 10:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Choban je napisao:
[
@Zoka
Pogledaj buseve na prigradskim linijama.
A tu se masa radnika i đaka vozi.

Ne trebam gledati dalje od busa za Slatinu kojim se moja mama vozi svakodnevno (doduše od korone više ne). Očajna vozila, katastrofa vozači, mali broj polazaka - pogotovo ljeti. Al' pošto je to prigradski bus koji vozi za Slatinu koja pripada Laktašima prevoznik je registrovan tamo, a ima nekoga u njihovom odjeljenju za saobraćaj pa mu pera ne možeš odbiti.
Prije cca 10 godina sam gledao neku reportažu o javnom prevozu u Švajcarskoj. Kod njih Pošta ima koncesiju za to (odatle oni silni žuti "post bus" autobusi kod nas). Ide bus na vrh Alpa u neko selo, par polazaka dnevno. Uglavnom nema ni jednog putnika al' svako ima pravo na jednake mogućnosti pa i na jednak tretman u javnom prevozu. Ja zastupam to stajalište ali dok država ne preuzme javni prevoz, a neće nikada, to se neće desiti. Ovako prevoznici gledaju ekonomsku opravdanost (što je i normalno, nisu Crveni krst), a sa ovim cijenama, brojem putnika i davanjima državi malo ko će od njih pregurati do kraja godine.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 10:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Sarajevo ima GRAS i ne zna šta će sa njim. Samo poreskoj sa kamatama skoro 200 miliona KM duga. Tako da oni nisu nikakav dobar primjer topla voda.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 11 Jul 2010, 19:09
Postovi: 1554
Da se ne lazemo, sto se tice javnog prevoza, sve je lose... Autobusi, polasci, stanice, linije, karte, cijene..

Privatni prevoznici nece ni malo da se zamaraju sa tim, a gradskoj upravi puca krac isto za tim..

A tek ova sadasnja komicna situacija.. prevoznici imaju duplo manje polazaka nego sto bi trebali, kao borba protiv korone, a dobija se samo kontraefekat.. manje polazaka, busevi puniji, covjek na covjeku..
A naravno mjesecne karte naplacuju normalno :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 10:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Pa kad se u nadležnom odjeljenju više bave promocijom javnih bicikala za iznajmljivanje (a ni ne voze se njima), nego što gledaju stanje na terenu (polasci, stanje buseva...).
A i voze se službenim autima, jebe im se za buseve.

Da li je iko ikad vidio u busu šefa Odsjeka za saobraćaj (zna li iko ko je lik, mala pomoć, inicijali S.D.).
Da ne govorim o gradonačelniku.
Što je redovna pojava van Balkana.

Pa jesu li napravili haos sa polascima kada su popustile mjere. Pa su radili korekcije kad su im ljudi jebali mater preko društvenih mreža, bukvalno.
Jer im bila ladovina na radnom mjestu i čim izbije problem ne znaju se snaći.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ovo nakon popuštanja mjera jeste bio haos. Još kod mene se okreću autobusi i barem tu bi trebali da kreću na vrijeme, a nikakve veze objavljeni red vožnje sa onim neredom vožnje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Radojičić se možda nikad nije provozao grackim prevozom, ali čekao je bus i zavirio u njega.

Slika
Slika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Plaši se da uđe?
Da ga ne pojedu "domoroci" koji se voze?

Zreo je za salijevanje strave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
danijell je napisao:
Ovo nakon popuštanja mjera jeste bio haos. Još kod mene se okreću autobusi i barem tu bi trebali da kreću na vrijeme, a nikakve veze objavljeni red vožnje sa onim neredom vožnje.

Nedostaje kontrola.
Da nekom oduzmu liniju, bar bi se popravili ostali makar na par sedmica.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
_зока je napisao:
Opet, javni prevoz koji je u privatnim rukama ne može biti puno jeftiniji ako ga država neće stimulisati novčano. Država ne treba da stimuliše novčano javni prevoz jer bi onda trebala da stimuliše i svaku drugu privrednu djelatnost.

Kažu da će biti kombinovana nastava najesen.
Trebalo bi stimulisati prevoznike bar za dodatne polaske na nekim linijama jer su neki busevi puni ujutro, još kada krenu đaci biće još više putnika.
Veći rizik.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2020, 18:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Oni će reći da sa ovim smanjenim brojem putnika i ovako nisu rentabilni.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2020, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
“Autobusi na navedenoj liniji saobraćaće ulicama Jovanke G. Zmijanjke, Vladike V. Nastića, novoizgrađenom saobraćajnicom (paralelom), Zelengorskom, zatim Ulicom Ranka Šipke, kroz centar do novog mosta u Obilićevu i TO Bema. Početno stajalište linije na Laušu, poklapaće se sa početnim stajalištem linije broj „6“, a kod TO „Bema“ sa početnim stajalištem linije broj „13“ “, pojasnili su iz odjeljenja.

https://www.banjaluka.com/drustvo/nova- ... c-om-foto/

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2020, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ако је нпр. градски превоз у Грацу, или било гдје, јефтинији од нашег, онда се очекује да наш има бољу понуду, боље услове, боље нешто, било шта. А наш је, може се рећи, примјер за уџбенике како не треба.

Ево још један врло добар показатељ колико нам је градски превоз учинковит, сврсисходан и практичан. Поредаћу средства превоза, тј. транспорта од најбољег до најлошијег за кретање по граду:
1)мопед/мотор
2) бицикл
3) ел. ромобил
4) ауто/комби
5) пјешке
6) градски превоз.
Хеј, један ауто испада лакши и практичнији за кретање по ГРАДУ од вожње аутобусом, ауто за који мораш плаћати све трошкове, налазити паркинг, плаћати исти, бринути се да га неко не удари или ти, пазити при вожњи, четверо очију отворених, а са бусем не мораш ништа. Сједиш, читаш књигу, слушаш музику, спаваш, боли те уво.

Фан факт: мени је чак и пјешке избор прије буса, јер док дођем до станице, па док сачекам бус, па изађем негдје и морам још пола пута да препјешачим јер нема ближе станице... Брже, прилагодљивије и поузданије је сопственим ногама него бусем, шта даље да се прича.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2020, 11:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Citiraj:
Od ponedjeljka, 31. avgusta, u Banjoj Luci počinje javni prevoz u punom kapacitetu, po prvi put od izbijanja epidemedije korona virusa, saopštio je gradski Štab za vanredne situacije.

Gradonačelnik Igor Radojičić naložio je nadležnim gradskim službama da, u dogovoru sa školama, usklade polaske prevoza sa novim rasporedom u školama, s obzirom na to da će od 1. septembra biti skraćeni časovi;

Gradskoj inspekciji naloženo da, po uspostavljanju javnog prevoza u punom kapacitetu, pooštri kontrole poštovanja higijenskih mjera, ali i opterećnosti pojedinih linija kako bi se moglo pravovremeno reagovati i pojačavati broj polazaka na određenim linijama, u slučaju potrebe;

Zbog ekonomskog uticaja epidemije i početka školske godine, Banja Luka će od 1. septembra subvencionisati autobuske karte za srednjoškolce

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2020, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Šta mu znači pun kapacitet? Autobusi su odavno puni.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2020, 12:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Зимски режим полазака, као што је био и прије короне.

Ђачке мјесечне карте ће бити јефтиније за 10 КМ.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2020, 01:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Citiraj:
“Autobusi na ovoj liniji saobraćaju ulicama Jovanke G. Zmijanjke, Vladike V. Nastića, novoizgrađenom saobraćajnicom ili paralelom, Zelengorskom, zatim Ranka Šipke, kroz centar do novog mosta u Obilićevu i TO ‘Bema’. Početno stajalište linije na Laušu je Ulica Jovanke Gajić Zmijanjke, a kod TO ‘Bema’ se poklapa sa početnim stajalištem linije broj 13”, objasnili su u resornom odjeljenju.


https://www.banjaluka.com/drustvo/start ... sa-ukc-rs/

Smrt fašizmu!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Nov 2020, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
И нова линија која иде на сваких сат времена :lol: :lol: :lol: . Отприлике мало рјеђе него поласци Бања Лука-Горњи Доњи Нигдјетићи. Срећа да бар од КЦ до Центра и Мејдана имају друге линије, па поласке имаш бар колико толико чеће.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 616 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: MatrixNeo i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs