banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2762 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 139  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Sep 2019, 19:42 
zajebah se...flashovao zvanicni lineageOS za RN4, a on je android 8.1, skidam sada nezvanicni 9ku...javim kakav je....ovaj pixel ROM 9ka me je odusevio, odlican...

izasao i novi TWRP (3.3.1.0) za redmi note 4 (kod mene je bio 3.2.1.0), radi ko bomboncic, ne izbacuje nikakve greske za sada...


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 08:43 
nikola29_06 je napisao:
Kakav je sad LineageOS, nisam ga dugo koristio


Odlican...u developer options se podesi brzina animacija na 0.5 i ako se u podesavanjima baterije performanse "podebljaju" na najjace onda bukvalno leti...jedino treba staviti neki iole krsten launcher i tastaturu koja ima brojeve odmah...sem toga je odlican, vjerujem da je i baterija kao i na svim androidima 9kama dobro optimizovana (a i da umnogome zavisi od gore vec navedenih podesavanja baterije)

imam probati jos par romova pa cu vidjeti sta cu koristiti kao standardni rom dok se ne pojavi android 10ka...

da li je neko koristio oxygenOS (zvanicni rom na one plus telefonima)? ili ako neko ima taj tel da ostavi impresije?

i zna li neko kako iskljuciti fingerprint senzor?


Vrh
  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Meni zaglavio RN5 na global beti, koja je obustavljena jos u junu. Od tada nema vise updatea :(
Tu su neki bugovi koji su me nervirali, a koji su ispeglani valjda kasnije na kineskoj verziji (i xiaomi.eu romovima), pa i meni vjerovatno sljeduje flashivanje kroz neko vrijeme.
Al sacekam da se ustabili desetka android, ili MIUI 11.
I pitanje za ove znalce sa novijim Saomi uredjajima (Milan ispada iz ovoga :) ) - da li je zaista neophodno brisati internu memoriju ako se prelazi sa MIUI-ja, i kakve su ono zajebancije sa antirollback-om?
Citam da zna biti brikovanja ako se nesto ne uradi kako treba (valjda verzija roma koji se nabacuje uvijek MORA biti novijeg datuma od postojeceg)?
Posto mi je telefon pun stvari za posao, svakako cu raditi backup. Ali svejedno bi volio znati sta mogu usrati.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2019, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Izmedju Global Beta i Global Stable mozes prelaziti kad hoces ali se brise interna memorija. I mene su naguzili sa Betom pa sam se vratio na Stable.
Sad barem cesce izlazi Stable

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Sep 2019, 13:43 
Citiraj:
Posmrtni ostaci muškarca koji je nestao pre 22 godine na Floridi pronađeni su u potopljenom automobilu, koji je uočen na Google Mapama aplikaciji.

Kako se navodi, 28. avgusta ove godine, 22 godine nakon nestanka, policija je našla njegovo telo u automobilu koji je bio potopljen u jednom ribnjaku u Velingtonu. Potopljeni automobil je na Google Mapama primetio bivši stanovnik tog mesta, pa je kontaktirao poznanika koji je dronom pretražio to područje. On je video da se u ribnjaku zaista nalazi automobil, pa je pozvao policiju.

Zanimljivo je kako se automobil vidi na Google Mapama još od 2007. godine, ali niko ga do sada nije primjetio.


https://balkanandroid.com/google-mape-o ... -nestanka/


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Sep 2019, 23:58 
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Sep 2019, 23:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ja nabacio Android 10 (Lineage 17) na svoj ZUK koji mi sluzi za igranje prije par dana.
Sve je super, animacija je glatka, sve to ide bez greske...ali ja stvarno ne kapiram u cemu je razlika zadnjih nekoliko verzija.
Nije da sam neki power user, ali meni je sve to isto.
Elem, to nije ni bitno koliko sljedece - postoji li ikakva ziva opcija da se iskljuci proximity senzor? Mijenjao sam ekran prije par mjeseci (neki jeftini sa Alija) i vjerovatno je senzor prekriven (nije zastitno staklo jer ga nema), pa mi u toku trajanja poziva ekran bude crn sve dok druga strana ne prekine poziv.
Imam ja svoj glavni telefon koji koristim, ali ova skalamerija mi je bas draga i volio bi da radi kako treba.
Lutajuci po netu, to ispade nemoguca misija. Milion savjeta, ali uglavnom nista ne funkcionise.
U krajnjem slucaju otvoricu ga i probati rijesiti...al' mi je to komplikovano i ne znam kad cu imati vremena.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2019, 14:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2010, 20:20
Postovi: 678
Dobar servis za mobilne u B.L?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2019, 19:27 
pilot babo je napisao:
Ja nabacio Android 10 (Lineage 17) na svoj ZUK koji mi sluzi za igranje prije par dana.
Sve je super, animacija je glatka, sve to ide bez greske...ali ja stvarno ne kapiram u cemu je razlika zadnjih nekoliko verzija.
Nije da sam neki power user, ali meni je sve to isto.
Elem, to nije ni bitno koliko sljedece - postoji li ikakva ziva opcija da se iskljuci proximity senzor

evo izasao i za redmi note 4 custom rom sa android 10kom...stavicu ga cim uhvatim vremena..ne mora to nuzno biti nesto primjetno, brze animacije, bolja optimizacija i slicne stvari su koje cine veliku razliku izmedju npr androida 7 i 9...

oko senzora, ako si probao sve sa sistemom onda jebatiga...jedino da nadjes jos neki lenovo koji ima isti chipset pa da vidis ima li opcija za taj tel, uvijek mozes obrisati sistem i nabaciti stari firmware ako se nesto pojebe

gdje si nasao gappse za rom? nema na open gapps sajtu jos uvijek za android 10


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 06:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Za sad imas samo ovo

https://www.mediafire.com/file/5h4pqkb7sgvh1kl/BiTGApps-arm64-10.0.0-v0.1_BETA5.zip/file


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 11:34 
hvala puno za link, ali srecom zajedno sa romom su dosli i gappsi....e sada je problem sto nemam jos browser sa lineagea (koji mi se pokazao kao najbolji i najbrzi), ovaj sa androida 9 nece da se pokrene nakon instalacije (manuelno sam skinuo apk fajl i instalisao), moracu jos neke zezancije probati, ali otom potom...

android 10ka je odlican za sada, iako je tek drugo beta izdanje nema skoro nikakav bug za ovaj jedan dan sto ga koristim


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Google services - da li je to potrebno za rad drugih aplikacija, koje nisu google?

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 16:02 
Da, google play services. Ako se dobro sjecam imao sam par aplikacija koje nisu mogle raditi sa recimo starijom verzijom google pplay servisa...

Citiraj:
With Google Play Services, you can authenticate Google services, synchronize your contacts, access the latest user privacy settings, and use higher quality location-based services that use less energy.

Besides all this, Google Play Services enhances the overall experience of using your device. It lets you search for things offline, provides you with more immersive maps, and improves the gaming experience by optimizing RAM.

Other menu options within Google Play Services let you manage all your apps (not necessarily the ones you have installed), establish location settings, and even manage your Google Fit account.

Google Play Services is an essential app for any device with an Android operating system. Without it, many other apps could start having problems.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Pa kakvo ce rijesenje Huwaei primjenitj na Mate 30, on je prvi koji nema G services?
Jel ima neka app sto simulira google services?
Rekli su da ce graditi svoj app store, a ima i glasina da bi P40 mogao biti na Harmony OS-u.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 16:22 
evo sada procunjah po netu i izgleda da nece uopste imati gappse, ali ce biti neka alternativa

Citiraj:
The launch of Huawei’s latest smartphone, the Mate 30, has been hampered by the ongoing trade war between China and the US, which has resulted in Google pulling its apps and services from the company’s new devices.

Announced in Munich on Thursday, the high-end Mate 30 series, which features Huawei’s latest class-leading camera and 5G technology, runs Android 10 but not the Google version. It lacks Google’s apps, such as Gmail and Chrome, Google’s Play Store and the associated Google Play Services, which increasingly form the backend of all Android apps developed for a western audience. Instead Huawei is pushing its own “fully open” mobile services platform for Android.


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Hmm, pa hoce li moci Huawei mobile services pokrenuti Youtube, Gmail, Chrome i slicno?

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 17:19 
nemam pojma...bumo vidjel


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 17:23 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Za to troje nije problem(zamjena ima kamara).
Ne znam da li je moguće skinuti Google play i service sa npr APKmirror, a da Google ne prepozna uređaj i blokira rad aplikacija (ipak to rade Kinezi kod modela za Kinu).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 17:28 
sigurno ce neko sa XDA zajednice napraviti google servise ili slicno pa ce korisnici koji se iole malo razumiju moci sami odraditi instalaciju istih...

kako dado rece, za to troje je lako...samo youtube ima hrpu boljih alternativa


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Sep 2019, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Znam za alternative, ali prosjecni korisnik ne zna bas.

Послато са Redmi Note 4 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2762 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 139  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs