banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jun 2019, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
BiH je asimetrična drzavna zajednica nastala u Dejtonu, i Dejton je jedini moguci okvir za postojanje BiH.
Milorada Dodika mogu nesmetano pljuvati i omalozavati svi Srbi, prozivati i prokazivati kriminal i pljacku u bilo kojoj sferi drustvenog djelovanja. Skupstina i narod Republike Srpske mogu u bilo kojem trenutku eventualne smjene vlasti donijeti bilo kakvu odluku o sudbini bilo kojeg politicara iz vladajucih struktura, kao i o njihovoj cjelokupnoj imovini i njenom porijeklu.
Bošnjaci NEMAJU nikakva prava da Milorada Dodika nazivaju kriminalcem, smatraju Srbe drugorazrednim gradjanima zbog izbornih rezultata, a narocito nemaju pravo nazivati Srbe fasistima, te Dodika kroz tu personifikaciju nazivati nacionalfasistom, nacistom itd. Zasto? Zato sto bi bilo koji drugi politicar koji ne igra po muzici sarajevske mahale bio fašista i u principu svako ko trazi ravnopravnost Srba je fasista.
A pri tome ZABORAVLJAJU
- da su prekrsili Ustav SR BiH i u laznom referendumu pogazili prava konstitutivnog naroda. 64% nikada neće biti 2/3 i iz te ocigledne namjere majorizacije proistice sav ostali sukob u BiH.
- prica o karakteru rata i agresiji je zacementirana u lubanji cak i kod najumjerenijih sarajevskih politicara. No cinjenica je da je rat bio GRAĐANSKI i bio je rezultat nesposobnisti SDA HDZ koalicije da u politickoj areni izbore promjene, krenuvsi od pomenutog referenduma
- karakter rata i nastanak RS ne mogu posmatrati i ocjenjivati kroz zlocine koji su se desili. Bilo ih je na svim stranama i nema sumnje oko toga da ih Srbi jesu napravili najviše, da su bili najgori a neki i monstruozno glupi poput Srebrenice, Sarajeva i Prijedora. Ne postoji opravdanje za njih i vecina ljudu koji su odgovorni je kaznjena, sto se za LAZLJIVU drugu stranu ne bi moglo reći. Stotine je primjera koji su usporili ili totalno onemogucili POMIRENJE.
- kao rezultat te sulude politicke mantre o bezgresnin Bosnjacima i agresiji imamo danasnje bolesno i iscaseno drustvo koje gaji mitove na sve tri strane. Imamo Sefera koji napise knjigu kako je u maju i junu 91 organizovana Patriotska liga, dok u to vrijeme cak ni Srbi u Hrvatskoj nisu ocekivali da ce sve zahvatiti totalni rat. Imamo "nevinog" Orica ili "nevinog" Dudakovica, nakon čijeg ratovanja i ratovanja njegovih handzar prethodnika je srpsko stanovnistvo visoke Krajine svedeno na 2% u odnosu na brojnost 1939.
Kome je od Bošnjaka stalo do zajednickog drzavnog okvira, razmislice o napisanom i aktivno se uključiti u ozdravljenje vlastitog korpusa.
Sad nemam vise vremena, ali cu nastaviti kroz temu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2019, 11:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Aaaaaa... Gdje je ovde da/ne pitanje?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2019, 12:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Zabranio mi Incko referendum


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 00:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Zaboravio si BiH koja je navrat nanos priznata od relevantnih faktora onog vremena, a niko od njih nije htio da provjeri legitimitet tog referenduma. A, takođe niko nije htio da uvaži rezultate srpskog plebiscita.

Zaboravio si pomenuti uništavanje kulturne baštine, jbg kako koja godina od tih događaja prođe meni izgleda sve luđe.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Nisam, to je sve dio tog falsifikovanog referenduma i antisrpske histerije koji su Bosnjaci svesrdno podržali i ucestvovali u obmani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 11:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
Dobro , i sta cemo sad?

Moje licno misljenje je da si djelimicno u pravu, jer ce prestajanje bavljenjem Dodikom i te kako poboljsati zdravstveno stanje velikog broja mojih sunarodnjaka, naravno ako te poslusaju. I to je dobro.

Druga je stvar sto bi mozda neko mogao da ti nabije na nos to sto je doticni i nas prijesjenik , jer mi iako nismo Srbi nemamo drugog kandidata za birati na izborima, ili? Takodje se gorenavedeni i sam pozvao i poziva na sve sve stanovnike RS i da ce biti predjednik svih iz RS, ne jednom je to rekao. Oni federalni nas se ne ticu, kao ni mi vecinom njih.

O proslosti ne bih, to je usrano da grdje ne moze, svako ima svoju pricu, pravdu i pravo i to najradje ni stapom ne diram. Nek misli ko sta hoce, i nek melje samo mimo mene. I tebi bi savjetovao isto, super je za zdravlje.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 11:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sta ima u Briselu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 11:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
ERROR je napisao:
Druga je stvar sto bi mozda neko mogao da ti nabije na nos to sto je doticni i nas prijesjenik , jer mi iako nismo Srbi nemamo drugog kandidata za birati na izborima, ili? Takodje se gorenavedeni i sam pozvao i poziva na sve sve stanovnike RS i da ce biti predjednik svih iz RS, ne jednom je to rekao. Oni federalni nas se ne ticu, kao ni mi vecinom njih.


Lupio si notornu glupost...
Bilo ko može da se kandiduje za predsjednika Republike Srpske. Ko god osvoji najviše glasova, on je predsjednik, nebitno koje je nacionalnosti. Dalje se biraju dva potpredsjednika ostalih nacionalnosti.

Evo ti kako je bilo prošle godine: https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0 ... D0%B5_2018.

Da je Ramiz Salkić nekim čudom dobio više glasova od Željke Cvijanović on bi bio predsjednik, a Željka Cvijanović i Josip Jerković potpredsjednici. Kako nemate onda koga birati na izborima?
Isto tako, da se Radomir Lukić izjasnio kao Hrvat i da su Srbi za njega glasali, on bi bio jedan od potpredsjednika umjesto Josipa Jerkovića. Da li ti je poznat taj princip?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ERROR je napisao:
Dobro , i sta cemo sad?

Moje licno misljenje je da si djelimicno u pravu, jer ce prestajanje bavljenjem Dodikom i te kako poboljsati zdravstveno stanje velikog broja mojih sunarodnjaka, naravno ako te poslusaju. I to je dobro.

Druga je stvar sto bi mozda neko mogao da ti nabije na nos to sto je doticni i nas prijesjenik , jer mi iako nismo Srbi nemamo drugog kandidata za birati na izborima, ili? Takodje se gorenavedeni i sam pozvao i poziva na sve sve stanovnike RS i da ce biti predjednik svih iz RS, ne jednom je to rekao. Oni federalni nas se ne ticu, kao ni mi vecinom njih.

O proslosti ne bih, to je usrano da grdje ne moze, svako ima svoju pricu, pravdu i pravo i to najradje ni stapom ne diram. Nek misli ko sta hoce, i nek melje samo mimo mene. I tebi bi savjetovao isto, super je za zdravlje.


Vidi, nema "svako svoju pricu^ nego imaju fakti oko kojih nema diskusije, a oni su uzrok kompletnig zla. Ti kada meni dokazes da je 64/100=2/3 ja mogu reci da "svako ima svoju pricu"

Dalje na temu:
U aprilu i maju bilo je vise mučki ubijenih Srba nego Bošnjaka i Hrvata, trazio se sukob po svaku cijenu.
Imamo smjesnu srpsku mantru o stranim sluzbama i Srebrenici, gospodo neko je te Bosnjake pobio, al isti tako imamo Tuzlanski zlocin na Brcanskoj malti gdje je službena bošnjačka prica kako su golobradi vojnici i rezervisti kroz dogovorenu evakuaciju (jer su prije toga bili glinieni golubovi monstruma iz Patriotske lige) napali na TO Tuzle. Da, da, da nije za plakanje bilo bi smjesno, cijela zasjeda i masakr snimljen, TO se ukopala i postavila zasjedu, i na kraju poginula 4 teritorijalca a sa druge strane ubijeno 50 Srba i jos toliko ranjeno.

Pisacu još i objasnio sam zasto:
Ili cemo svi ^ozdraviti" ili Bosne nece biti, s ovolikim kolicinom nepravde ne zasluzuje da postoji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 13:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
manitu uci da svira je napisao:
Ti kada meni dokazes da je 64/100=2/3 ja mogu reci da "svako ima svoju pricu"


Ima li igdje zvaničan bošnjački ili hrvatski stav o ovoj dvotrećinskoj većini za referendum? Baš me interesuje šta je tada rečeno o tome...

Gdje je propisano da mora biti dvotrećinska većina?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
zimnica je napisao:
ERROR je napisao:
Druga je stvar sto bi mozda neko mogao da ti nabije na nos to sto je doticni i nas prijesjenik , jer mi iako nismo Srbi nemamo drugog kandidata za birati na izborima, ili? Takodje se gorenavedeni i sam pozvao i poziva na sve sve stanovnike RS i da ce biti predjednik svih iz RS, ne jednom je to rekao. Oni federalni nas se ne ticu, kao ni mi vecinom njih.


Lupio si notornu glupost...
Bilo ko može da se kandiduje za predsjednika Republike Srpske. Ko god osvoji najviše glasova, on je predsjednik, nebitno koje je nacionalnosti. Dalje se biraju dva potpredsjednika ostalih nacionalnosti.

Evo ti kako je bilo prošle godine: https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0 ... D0%B5_2018.

Da je Ramiz Salkić nekim čudom dobio više glasova od Željke Cvijanović on bi bio predsjednik, a Željka Cvijanović i Josip Jerković potpredsjednici. Kako nemate onda koga birati na izborima?
Isto tako, da se Radomir Lukić izjasnio kao Hrvat i da su Srbi za njega glasali, on bi bio jedan od potpredsjednika umjesto Josipa Jerkovića. Da li ti je poznat taj princip?

Jebo te Ramiz , nek tebi bude predsednik :P

@manitu

Iskreno mi je žao ali nećeš u meni naći nekog ko će te ubijeđivati u stavove suprotne tvojim i čupati činjenice kojim će pobijati tvoje. Možda si u pravu, možda ne, ja sam se naučio da je kod nas sve relativno, ma o čemu pričali i zavisno s kim pričaš.

Opet , da ponovim ,mene zadnji rat jako malo zanima, ono što sam doživio mi niko ne može niti treba tumačiti, kao ni ja drugima.


Skickat från min iPhone med Tapatalk

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 13:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
ERROR je napisao:
Jebo te Ramiz , nek tebi bude predsednik :P


Bilo je ukupno 37 kandidata. Mogao se birati bilo ko, ali je narod podržao spomenuta 3 kandidata...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
ERROR je napisao:
zimnica je napisao:
ERROR je napisao:
Druga je stvar sto bi mozda neko mogao da ti nabije na nos to sto je doticni i nas prijesjenik , jer mi iako nismo Srbi nemamo drugog kandidata za birati na izborima, ili? Takodje se gorenavedeni i sam pozvao i poziva na sve sve stanovnike RS i da ce biti predjednik svih iz RS, ne jednom je to rekao. Oni federalni nas se ne ticu, kao ni mi vecinom njih.


Lupio si notornu glupost...
Bilo ko može da se kandiduje za predsjednika Republike Srpske. Ko god osvoji najviše glasova, on je predsjednik, nebitno koje je nacionalnosti. Dalje se biraju dva potpredsjednika ostalih nacionalnosti.

Evo ti kako je bilo prošle godine: https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0 ... D0%B5_2018.

Da je Ramiz Salkić nekim čudom dobio više glasova od Željke Cvijanović on bi bio predsjednik, a Željka Cvijanović i Josip Jerković potpredsjednici. Kako nemate onda koga birati na izborima?
Isto tako, da se Radomir Lukić izjasnio kao Hrvat i da su Srbi za njega glasali, on bi bio jedan od potpredsjednika umjesto Josipa Jerkovića. Da li ti je poznat taj princip?

Jebo te Ramiz , nek tebi bude predsednik :P

@manitu

Iskreno mi je žao ali nećeš u meni naći nekog ko će te ubijeđivati u stavove suprotne tvojim i čupati činjenice kojim će pobijati tvoje. Možda si u pravu, možda ne, ja sam se naučio da je kod nas sve relativno, ma o čemu pričali i zavisno s kim pričaš.

Opet , da ponovim ,mene zadnji rat jako malo zanima, ono što sam doživio mi niko ne može niti treba tumačiti, kao ni ja drugima.


Skickat från min iPhone med Tapatalk


Pa dobro, da su svi slicnih stavova kao ti i ja, neka buducnost bi postojala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
zimnica je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
Ti kada meni dokazes da je 64/100=2/3 ja mogu reci da "svako ima svoju pricu"


Ima li igdje zvaničan bošnjački ili hrvatski stav o ovoj dvotrećinskoj većini za referendum? Baš me interesuje šta je tada rečeno o tome...

Gdje je propisano da mora biti dvotrećinska većina?

To su temeljna ustavna pitanja i o pitanju osamostaljenja/ocijepljenja u nekim slozenim drzavama mora postojati 3/4 vecina, negdje se cak trazi konsenzus a kod nas je trazena 2/3 vecina koja nije postignuta. Srbi su brojnoscu poslanika u Skupstini onemogucili da se izglasa ustavotvorna skupstina tj provede tzv zakonski (predstavnicki/poslanicki) referendum gdje bi 2/3 poslanika bilo dovoljno za izmjenu Ustava, pa se onda islo na narodni referendum ali su Srbi bojkotom onemogucili da narodni referendum bude reprezentativan u istom tom omjeru.

Recimo da u danasnjoj BiH pitanje disolucije moze biti rijeseno ako bi 2/3 na cjelokupnoj teritoriji, tj u oba BiH entiteta bilo za mirni razlaz. Nesto slicno kao i u Spaniji.
Treba reci da je isti princip vazio u SFRJ gdje se kaze u Ustavu da do promjena granica republike (SFRJ) moze doci samo uz saglasnost republika, ali su zbog straha od narodne odluke "drugari" prvo organizovali sukobe pa onda JEDNOSTRANE referendume (koje MZ bez sukoba ne bi priznavala). Prepostavka je bila da Srbi, Crnogorci, Bosnjaci i Makedonci nikada ne bi dali saglasnost Slo i Cro.
Takav JEDNOSTRANI referendum najavljuje dugo i Dodik, ali na tom pitanju vidimo kako su Bosnjaci preko noci postali legalisti. Pljuc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 14:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
manitu uci da svira je napisao:
To su temeljna ustavna pitanja i o pitanju osamostaljenja/ocijepljenja u nekim slozenim drzavama mora postojati 3/4 vecina, negdje se cak trazi konsenzus a kod nas je trazena 2/3 vecina koja nije postignuta. Srbi su brojnoscu poslanika u Skupstini onemogucili da se izglasa ustavotvorna skupstina tj provede tzv zakonski (predstavnicki/poslanicki) referendum gdje bi 2/3 poslanika bilo dovoljno za izmjenu Ustava, pa se onda islo na narodni referendum ali su Srbi bojkotom onemogucili da narodni referendum bude reprezentativan u istom tom omjeru.


Negdje sam nešto pročitao da je Slovenija za svoj referendum postavila uslov >50%. Ne znam koliko je to tačno, tako mi je u sjećanju. Tad sam tražio te uslove za BiH, ali mi se čini da nigdje ništa nisam našao...
Ima li to pravilo o 2/3 igdje crno na bijelo?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 14:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Gdje piše u ustavu da su republike imale pravo na otcjepljenje?

Prvi član ustava je ovako počinjao

Citiraj:
Народи Југославије, полазећи од права сваког народа на самоопредељење, укључујући и право на отцепљење...


Ne znam da li je postojao član koji to pravo davao republikama...

Čitaj pa provjeri :)

Ustav 1974.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Poslednji put menjao danijell dana 24 Jun 2019, 15:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Sljedeću grešku koju aktuelno bošnjačko rukovodstvo čini je oko NATO, kako su nas na silu isključili iz jednog sistema sad nas na silu hoće da uključe u drugi.

Ja jednostavno neću kad NATO bude u budućnosti bombardovao neku drugu zemlju da BiH simbolički učestvuje u tome.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 15:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
zimnica je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
To su temeljna ustavna pitanja i o pitanju osamostaljenja/ocijepljenja u nekim slozenim drzavama mora postojati 3/4 vecina, negdje se cak trazi konsenzus a kod nas je trazena 2/3 vecina koja nije postignuta. Srbi su brojnoscu poslanika u Skupstini onemogucili da se izglasa ustavotvorna skupstina tj provede tzv zakonski (predstavnicki/poslanicki) referendum gdje bi 2/3 poslanika bilo dovoljno za izmjenu Ustava, pa se onda islo na narodni referendum ali su Srbi bojkotom onemogucili da narodni referendum bude reprezentativan u istom tom omjeru.


Negdje sam nešto pročitao da je Slovenija za svoj referendum postavila uslov >50%. Ne znam koliko je to tačno, tako mi je u sjećanju. Tad sam tražio te uslove za BiH, ali mi se čini da nigdje ništa nisam našao...
Ima li to pravilo o 2/3 igdje crno na bijelo?


Kako rekoh, to je Ustavno pravo i medjunarodna praksa, za izmjenu ustava se PRPOPISUJE potrebna vecina i tu odluku donosi Skupstina kao zakonodavno tijelo. Kako sam vec objasnio, jasno ti je zasto ta odluka nije postojala i zašto mozemo govoriti samo o standardima medjunarodnog prava. Legitimnost i legalnost BiH referendumu dale su EU i druge zemlje koje su je priznale, no to je POLITICKA odluka postfactum, kao sto je bila POLITICKA odluka EU da 55% Crnogoraca moze izglasati disoluciju sa SRJ (eto, kao 55% je raj broj :lol: ) a sto zapravo ignorise VOLJU NARODA i legalizuje JEDNOSTRANOST
Ono sto se cesto brka sa ovom temom jesu referendumi po drugim pitanjima, npr o ulasku u EU ili NATO, gdje se trazi nadpolovicna izlaznost sa nadpolovicnom vecinom, tako da je teoretski dovoljno 25%+1 za takvu odluku


Poslednji put menjao manitu uci da svira dana 24 Jun 2019, 15:06, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
danijell je napisao:
Gdje piše u ustavu da su republike imale pravo na otcjepljenje?

Prvi član ustava je ovako počinjao

Citiraj:
Народи Југославије, полазећи од права сваког народа на самоопредељење, укључујући и право на отцепљење...


Ne znam da li je postojao član koji to pravo davao republikama...

Čitaj pa provjeri :)

https://sr.wikisource.org/wiki/%D0%A3%D ... 0%B5_(1974)


Citaj ti, pa kad dodjes do granica javi se ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jun 2019, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Neka koza čita. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs