banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 09:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Znam da nije pravi 4x4 niti je SUV, ali ovaj moj SX4 me oduševljava svake zime! Nevjerovatno da jedan obični gradski autić ima ovako dobre terenske mogućnosti. Na 20 cm snijega bez ikakvih problema i proklizavanja ide uzbrdo i pravi prtinu. Ima slika ispod. Prije neki dan sam išao kod bake na selo. Zadnja kuća na brdu, kilometar i po teškog brdskog makadamskog puta. Voda na jesen odnijela makadam, ostao neravan put prepun kamenčuga, na sve to još pao snijeg pa se krenuo topiti, blato na najvišem usponu. Moćni Zuki bez ikakvih problema izašao na vrh brda. Izašli samo ja i jedan lik sa Pajerom.
Izgleda da se Suzuki trudi da svoje iskustvo i kvalitet u pogonu na sve 4 točka zadrži i kod ovih gradskih auta. Za nekoga ko ima vikendicu u nekoj guduri ili ko živi u brdu ovo auto toplo preporučujem. Kratak, visok i ima po potrebi pogon 4x4.
Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 10:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
To mi je prethodni auto. Sjajan je, obozavala sam ga. Jedina mana je manjak prtljaznika i zato smo ga mjenjali. Za 100.000 km koliko smo prosli za 2 godine, kod majstora smo bili na redovnom mjenjanju filtera i ulja i neki sitni kvar....sto bi majstor konstatovao "ne najedoh se ja 'ljeba od tvog auta".

Sad imamo Hyundai Santa Fe...prvo vatreno krstenje na Kopaoniku u smetovima je prosao fantasticno.


Шајин je napisao:
Znam da nije pravi 4x4 niti je SUV, ali ovaj moj SX4 me oduševljava svake zime! Nevjerovatno da jedan obični gradski autić ima ovako dobre terenske mogućnosti. Na 20 cm snijega bez ikakvih problema i proklizavanja ide uzbrdo i pravi prtinu. Ima slika ispod. Prije neki dan sam išao kod bake na selo. Zadnja kuća na brdu, kilometar i po teškog brdskog makadamskog puta. Voda na jesen odnijela makadam, ostao neravan put prepun kamenčuga, na sve to još pao snijeg pa se krenuo topiti, blato na najvišem usponu. Moćni Zuki bez ikakvih problema izašao na vrh brda. Izašli samo ja i jedan lik sa Pajerom.
Izgleda da se Suzuki trudi da svoje iskustvo i kvalitet u pogonu na sve 4 točka zadrži i kod ovih gradskih auta. Za nekoga ko ima vikendicu u nekoj guduri ili ko živi u brdu ovo auto toplo preporučujem. Kratak, visok i ima po potrebi pogon 4x4.
Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 10:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Voznja preko malo snijega nije terenska voznja i apsolutno ne govori nista o terenskim mogucnostima :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
The_new_Statesman je napisao:
Voznja preko malo snijega nije terenska voznja i apsolutno ne govori nista o terenskim mogucnostima :-D

:P nisam ni pricala o terenskim mogucnostima, to jos nismo ni testirali......samo da se auto jako dobro pokazao na malo vise od "malo snijega" :)) (vidju slike prosle sedmice sa Kopa)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sajin je pomenuo, a ti si se nadovezala :-D
A ja bih vas oboje za pola minute demoralisao glede tih vozilica.

Ukratko, ne opustajte se previse. Bar ne bez broja telefona covjeka sa traktorom ;-)

Svako okretanje na neravnom i skucenom terenu moze da zaglavi auto. Nasjedanje na snijeg i dva puta duzi put kocenja da ne pominjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Šta ti je iskustvo, čovjek sve već doživio :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Skoro ce 20 godina kako kuburim sa tim :-D

Najgrdje mi je bilo kada sam se krenuo kurciti sa sluzbenim dzipom po Jahorini nemajuci pojma da su braca skrsila pogon na prednjim tockovima.
I onda zovi, trazi :-D
A minus standard.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 14 Jan 2019, 11:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
:)) hvala sto brines, ali vozim 4x4 od 1998. Dobila sam pravo da vozim prvo Toyotu Hilux kad sam pokazala da znam promjeniti gumu i postaviti lance ...promjenila sam dosta tih vozilica - od Toyote, Nissana, Ford Explorera (od vremena kad su ih prozvali Exploderi) itd....odlicno se snalazim na off road i mislim da sam kompetentna da procjenim sposobnosti auta..i da...nema opustanja...nisam se jednom okretala sa istim, zaglavljivala u pola metra blata u sikari..i vadila iz iste bez broja telefona covjeka sa traktorom....
Ups...sjetih se jos jedne situacije - istina jednom me je ciko sa traktorom i vadio iz kanala- krenula nissanom preko improvizovanog drvenog mostica koji je pod tezinom pukao....nije ni mali traktor upalio, vec su dovukli iz sela nekog John Deere-a

The_new_Statesman je napisao:
Sajin je pomenuo, a ti si se nadovezala :-D
A ja bih vas oboje za pola minute demoralisao glede tih vozilica.

Ukratko, ne opustajte se previse. Bar ne bez broja telefona covjeka sa traktorom ;-)

Svako okretanje na neravnom i skucenom terenu moze da zaglavi auto. Nasjedanje na snijeg i dva puta duzi put kocenja da ne pominjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Mostic na Vlasicu? Onaj sarmanti cikica sto je trazio 5 KM?

Ili je bilo jos nesto ludje i divlje? :-D

I ne brinem ja za tebe, znamo da nisi zelena. Ima ovde i drugih ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Maj 2012, 11:24
Postovi: 207
The_new_Statesman je napisao:
Mostic na Vlasicu? Onaj sarmanti cikica sto je trazio 5 KM?

Ili je bilo jos nesto ludje i divlje? :-D

I ne brinem ja za tebe, znamon da nisi zelena. Ima ovde i drugih ;-)


Kljuc - Sanica - prema Hrustovu, ne pitaj...kad me je vidio od metar sezdeset ni rijeci nije rekao, samo odmahivao rukom i ponavljao "Allahimanet drago dijete" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Necu :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 14 Jan 2019, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
https://youtu.be/WIXpwI8BjcU

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 10:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Naravno da treba znati mogućnosti svog auta i ne pretjerati. U porodici smo prije imali Ladu Nivu koja je baš pravi terenac, zatim Grand Vitaru i ovaj SX4. Bilo je tu nasjedanja na snijeg, proklizavanja, upadanja u kanal...
Uglavnom poenta čitave priče je da ovaj SX4 sa dobrim zimskim gumama i uključenim pogonom 4X4 pokazuje rezultate iznad svih mogućih očekivanja i bez ikakve patnje prođe kroz situacije gdje većina auta ne može apsolutno ništa. Prije neki dan idem do prijatelja uzbrdo, ogroman nagib, neočišćeno napadalo snijega. Namjerno sam stao na sredini najveće uzbrdice i bez problema krenuo bez ikakvog proklizavanja. Isti taj dan neki Nisanov manji SUV je proklizao na početku te ulice gdje je još ravno (ne znam da li je do loših guma ili možda ima samo pogon na prednje točkove ili oboje). Auto mi je tijesno i nije za mene nikako, ali što se tiče zime stvarno je odličan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 10:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Ljudi stvarno svašta stavljaju od guma. Neki dan gospoja sa Q5 3.0tdi, a gume Matador.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Ja stalno sa svojim drugarima vodim borbu oko toga. Znam, nema se para ali ne kupuju se gume svake godine. Daj nekoliko maraka više i kupi krštenu gumu.

Ili najjači su mi ovi što imaju nova auta, a voze na ljenim gumama :roll: Kada je ovaj prvo snijeg zapadao ma jedva da se bljuzgavica napravila, još se vidi asfalt idem ja uz Starčevicu a pored mene nov Golf 7 šlajfa na po brda. Zaletio se i imao momentum do pola brda i samo stoji u mjestu i vrti gume.
Baš puno naroda nema adekvatnu zimsku opremu a voze. AJd što su rizik za sebe, nego na taj način rizikuju i ostale učesnike u saobraćaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Znaš kako ide- šibnu se pare za auto al gume, ko hebe gume! Mogu i čing čang from PRC, samo nek se kotrlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma imas masu budala koja uopste nema pojma sta su zimske gume. Kupe novo auto i misle da mogu sa njim na himalaje jer je sve novo. Nedavno sam bio kod majstora i u dvoristu stoji slupan bmw 7, eksplodirla guma na autoputu i skrsio se. Gume totalno celave. Lik ih nije menjao od kada je uzeo auto. Apsolutno mu nije u glavi da gume trebaju da se menjaju, covek otisao i kupio novo auto umesto tog slupanog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Ima i onih sto imaju 4x4 i misle da im to daje mogucnost da na snijeznom autoputu i sl voze kao da je suvo.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 13:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
hadzidado je napisao:
Neki dan gospoja sa Q5 3.0tdi, a gume Matador.

Matador uopste nije losa zimska guma.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 4x4
PostPoslato: 15 Jan 2019, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ti si rekao da ces banovati ako se ne napise tip gume.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 106 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs