banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:37

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Da li ste za zabranu rada nedjeljom?
Da 69%  69%  [ 29 ]
Ne 31%  31%  [ 13 ]
Ukupno glasova : 42
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Sep 2018, 20:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Apr 2013, 13:31
Postovi: 266
Bio sam jednom u Brnu,koji slovi kao univerzitetski centar i nisam nasao kafane da radi.vele da se lokali otvaraju u 16h,jedva napipao neku kinesku cajdzinicu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Al opet rade od 16 h..jer ko bi otišao tamo da nema noćnog život grada,lri tom ne mislim samk na kafiće...eto Slkvenija nije daleko pa nedeljom imaju da ne rade do popodne a o da ko da ne radni dan

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 20:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
@rakoon
Gdje i kad si bio u Brnu? Birtije rade od jutra do noći.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 20:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ovdje kod mene kafići i kafane rade i do 2, a klubovi do 7 ujutru. Naravno, neki rade i kraće.
Ne znam da li imaju neki koji rade duže... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 20:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
super_koza je napisao:
_зока je napisao:
super_koza je napisao:
[
Slažem se. Rad nedeljom treba da spada pod dežurstvo. Isto kao i vozači javnog saobraćaja i ostali koji svakako moraju da rade nedeljom. Što se prodavnica tiče, barem nek rade dragstori. Nemojte da gladujemo nedeljom... :D

Nataknem ja tebe na dežurstvo. Ako si ne možeš organizovati i subotom kupiti nešto da ne gladuješ nedeljom onda nisi sposoban za samostalan život i trebaš o tebi da se brine neka ustanova koja skrbi o idiotima.
@spijo
Ne moraš držati krave. Da ne budemo selektivni aj svi da radimo nedeljom. I proizvodne djelatnosti i uslužne. I državna uprava. Svi.


Nataknem i ja tebe!
Ti nikad ništa ne kupuješ nedeljom? Tebi nikad ništa ne zafali nedeljom? Ajde ne seri molim te...
Ja kažem da sam voljan platiti više to što bi se radilo vikendom. Ti si idiot...

Nemam ja ništa protiv da imamo različita mišljenja, ali de malo pripazi na način na koji komuniciraš...
Kad ćete shvatiti da polako dolazi manjak radnika i da će poslodavci na ovaj način nabrati plusiće kod radnika da ne idu. I vrlo mali broj je raspoložen da radi čitav dan u nedelju za dnevnicu koju računaju kao Braco Škorić u Biscommu satnicu na tenderima, prijavljen na 400/23 radna dana pa ti radi za 17+KM. JA HOĆU SVOJ NARAĐENI DAN! Neću tu vašu siću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 21:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 16 Jul 2018, 17:38
Postovi: 529
Nedjelja je dan za porodicu,društvo i odmor.
Slobodan dan novac ne može zamijenit.

_________________
https://youtu.be/aTxlao9FWZo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 21:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kad se ja analiziram ništa ne trošim niti kupujem nedeljom. Od mene dosta. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 21:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
WinstonWolfe je napisao:
Апсолутно за забрану, само због тих људи који раде недељом. Чак и ограничити рад суботом до 18:00, а радним даном до 19:00.
И мислим да бисмо се сви врло лако прилагодили.
Samo što bi poslodavci morali da se naviknu da im radnici govore: "Meni je radno vrijeme do 16h, ne mogu stići nabavku obaviti!". A ove betere derati bez skrupula kad hoće da plate, štruca 5 KM da bude. Kad se može po Austrijama i Švicama šparat svaki fening i kupovat npr. gorivo u nedoba na automatskim pumpama može i ovdje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2018, 23:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
munja.alex je napisao:
WinstonWolfe je napisao:
Апсолутно за забрану, само због тих људи који раде недељом. Чак и ограничити рад суботом до 18:00, а радним даном до 19:00.
И мислим да бисмо се сви врло лако прилагодили.
Samo što bi poslodavci morali da se naviknu da im radnici govore: "Meni je radno vrijeme do 16h, ne mogu stići nabavku obaviti!". A ove betere derati bez skrupula kad hoće da plate, štruca 5 KM da bude. Kad se može po Austrijama i Švicama šparat svaki fening i kupovat npr. gorivo u nedoba na automatskim pumpama može i ovdje


Ja nisam viđao popuste na pumpama u Austriji. Te pumpe sa automatima su u potpunosti bez radnika, u svako doba dana...
Kad smo već kod automata, da se nadovežem kratko. Automati za kupovinu cigareta. U Austriji su na svakom ćokšu, a vjerujem da bi i kod nas procvjetali samo tako. Vjerujem da su cigarete nešto bez čega mnogi naši ljudi ne mogu.
Zakačiš automat na neki zid i onda samo imaš nekoliko ljudi koji ih dopunjavaju...

Zašto beteri bez skrupula i to isključivo iz Austrije i Švice? Tačno ne kontam ogorčenost... Radi se o tome da si spreman da svjesno platiš više, kad ti nešto stvarno treba.

Između ostalog, zabrana rada nedeljom nije svuda u Evropi: https://en.wikipedia.org/wiki/Shopping_hours

U Austriji imaš pravilo da za rad nedeljom plaća dodatna satnica, koja je do određenog iznosa oslobođena poreza. Znači ako radiš nedelju, zaradićeš više nego da si radio isto vremena u četvrtak i petak zajedno. Možda bi bilo zainteresovanih ljudi da rade od nedelje do srijede, umjesto od ponedeljka do petka za isto para...
Ili ako neko radi za 500 KM mjesečno od ponedeljka do petka, onda bi za rad od nedelje do petka dobijao 700 KM mjesečno. To je 40% više. Možda bi neko bio sretan da dobije takvu ponudu...

Ne znam kako je sad regulisano, ali svaki noćni rad, rad vikendima ili praznicima treba biti dodatno plaćen. Taj dodatak se naplaćuje kroz povećane cijene proizvoda i usluga, koje plaća krajnji korisnik.

To je moj neki stav, ne znači da je tačan ili ispravan. Ako država ne može osigurati funkcionisanje ovakvog sistema, nek ukine rad nedeljom. Ako bude lošije nego što je sad, lako se može vratiti na staro stanje. Kao što je Mirdža napisao...
Samo jedan veliki dio ovog problema je rad na crno i to što su ljudi generalno spremni da pristanu na sve uslove da bi dobili ili zadržali posao. Kad se to promijeni, onda će biti puno lakše i jednostavnije pričati o ovim stvarima.

Munja, da li taj radnik u Biskomu ima neki ugovor kojim je definisan rad nedeljom? Ako ima ugovor, kako je definisan rad nedeljom u njemu? Da li je to plaćanje mimo ugovora? Ako nije, onda je radnik pristao na te uslove. Ako jeste, onda radnik ne treba da to trpi i prijavi nekoj inspekciji ili ko je već zadužen za to.
Svjestan sam ja da se to nikad neće desiti, jer je bolje imati i loš posao nego nikakav. Ali taj stav i generalno naš mentalitet nas je doveo do ovakve situacije, jer svi sve trpe i jer svi žmire na kriminal i korupciju...
Šta bi ti uradio da ti šef kaže da moraš raditi i nedeljom za isto para kao da radiš ponedeljkom, inače ćeš dobiti otkaz? Da li bi radio ili ne?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 00:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
super_koza je napisao:
Samo jedan veliki dio ovog problema je rad na crno i to što su ljudi generalno spremni da pristanu na sve uslove da bi dobili ili zadržali posao. Kad se to promijeni, onda će biti puno lakše i jednostavnije pričati o ovim stvarima.

Upravo. Da se poštuju prava radnika i postoje propisi o više plaćenom prekovremenom radu, onda ja ne vidim u čemu je problem. No, kako se u našem sistemu ovo svede na izrabljivanje, onda pričamo o drugim stvarima.

mimikrija je napisao:
Ja sam za zabranu...ali koloko me sjećanje služi sjećam se da je negdje na nekom podforumu rečeno da je glulopost da Grad Banjaluka...subotom uveče ili čak i nedeljom postaje...kao gfad duhova ..gdje čovjek ne može posjetiti kulturne događaje i sl .E shodno tome kad turista dođe petak naveče....gdje i kako da provedw vikend

Ne znam za BL (a čini mi se da si djelimično u pravu), ali generalno gradovi koji se potpuno umrtve nedjeljom znaju se činiti prilično depresivnim. Takav je bio jedan od bivših gradova u kojem sam živio - 5 dana sve vrvi, subotom tu i tamo se vidi osoba, nedjeljom nigdje žive duše.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 05:28 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To je zato što Banjalučani nedeljom odu kućama na selo.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 05:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
super_koza je napisao:
munja.alex je napisao:
WinstonWolfe je napisao:
Апсолутно за забрану, само због тих људи који раде недељом. Чак и ограничити рад суботом до 18:00, а радним даном до 19:00.
И мислим да бисмо се сви врло лако прилагодили.
Samo što bi poslodavci morali da se naviknu da im radnici govore: "Meni je radno vrijeme do 16h, ne mogu stići nabavku obaviti!". A ove betere derati bez skrupula kad hoće da plate, štruca 5 KM da bude. Kad se može po Austrijama i Švicama šparat svaki fening i kupovat npr. gorivo u nedoba na automatskim pumpama može i ovdje


Ja nisam viđao popuste na pumpama u Austriji. Te pumpe sa automatima su u potpunosti bez radnika, u svako doba dana...
Kad smo već kod automata, da se nadovežem kratko. Automati za kupovinu cigareta. U Austriji su na svakom ćokšu, a vjerujem da bi i kod nas procvjetali samo tako. Vjerujem da su cigarete nešto bez čega mnogi naši ljudi ne mogu.
Zakačiš automat na neki zid i onda samo imaš nekoliko ljudi koji ih dopunjavaju...

Zašto beteri bez skrupula i to isključivo iz Austrije i Švice? Tačno ne kontam ogorčenost... Radi se o tome da si spreman da svjesno platiš više, kad ti nešto stvarno treba.

Između ostalog, zabrana rada nedeljom nije svuda u Evropi: https://en.wikipedia.org/wiki/Shopping_hours

U Austriji imaš pravilo da za rad nedeljom plaća dodatna satnica, koja je do određenog iznosa oslobođena poreza. Znači ako radiš nedelju, zaradićeš više nego da si radio isto vremena u četvrtak i petak zajedno. Možda bi bilo zainteresovanih ljudi da rade od nedelje do srijede, umjesto od ponedeljka do petka za isto para...
Ili ako neko radi za 500 KM mjesečno od ponedeljka do petka, onda bi za rad od nedelje do petka dobijao 700 KM mjesečno. To je 40% više. Možda bi neko bio sretan da dobije takvu ponudu...

Ne znam kako je sad regulisano, ali svaki noćni rad, rad vikendima ili praznicima treba biti dodatno plaćen. Taj dodatak se naplaćuje kroz povećane cijene proizvoda i usluga, koje plaća krajnji korisnik.

To je moj neki stav, ne znači da je tačan ili ispravan. Ako država ne može osigurati funkcionisanje ovakvog sistema, nek ukine rad nedeljom. Ako bude lošije nego što je sad, lako se može vratiti na staro stanje. Kao što je Mirdža napisao...
Samo jedan veliki dio ovog problema je rad na crno i to što su ljudi generalno spremni da pristanu na sve uslove da bi dobili ili zadržali posao. Kad se to promijeni, onda će biti puno lakše i jednostavnije pričati o ovim stvarima.

Munja, da li taj radnik u Biskomu ima neki ugovor kojim je definisan rad nedeljom? Ako ima ugovor, kako je definisan rad nedeljom u njemu? Da li je to plaćanje mimo ugovora? Ako nije, onda je radnik pristao na te uslove. Ako jeste, onda radnik ne treba da to trpi i prijavi nekoj inspekciji ili ko je već zadužen za to.
Svjestan sam ja da se to nikad neće desiti, jer je bolje imati i loš posao nego nikakav. Ali taj stav i generalno naš mentalitet nas je doveo do ovakve situacije, jer svi sve trpe i jer svi žmire na kriminal i korupciju...
Šta bi ti uradio da ti šef kaže da moraš raditi i nedeljom za isto para kao da radiš ponedeljkom, inače ćeš dobiti otkaz? Da li bi radio ili ne?


Ne bih radio Nedeljom i dao bih otkaz. Vjerovatno bi otišao u inostranstvo a ne da se sve svodi na borbu jednog čovjeka i holivudski film. I dobra vam je konstatacija da ako sistem ne može regulisati rad kako treba onda ukinuti rad Nedeljom do daljnjeg. Moje mišljenje je slično, samo treba to ovjeriti nekom anketom uz npr. lokalne izbore. Da vidimo kako većina razmišlja. I uvijek ostaviti radniku da bira, hoće li slobodan dan za tu Nedelju odrađenu ili pare.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Nema ništa od zabrane nedeljom, pogotovo kad se otvori Delta. Iako podržavam, mislim da će načelno doći do nekakve zabrane rada nedeljom,osim preduzeća koja se bave...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 07:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4290
Apsolutno za zabranu nedeljom. Subotom ograniciti radno vrijeme do 16 h. Da budemo kao normalan svijet.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 07:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
E, da, zaboravio sam o jednom bitnom detalju. Od kad su su u PL uveli zabranu trgovin nedeljom, dobar dio prodavnica je uveo readno vrijeme petkom i subotom do 22.00.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 08:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa kod nas nesretnici i sad drže radnje otvorene do 22 radnim danima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 13:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Побједник теме је Данијелл, аутомат код лазе, сјајно.

Суперкоза би све на аутомат.
Оно Малбашићево говно за пуњење електричних аутомобила треба пребацити у аутомат за месо, краставце, киселе паприке, кондоме и пахуљице...
А у центру града.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Slika

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
WinstonWolfe je napisao:
Чкоде, ниси реалан, не може држава исконтролисати то све. Зато и кажем, треба забранити маркетима да раде. Какве повећане дневнице, какви бакрачи.

lol...i da im se plati regres, božićnica, ogrijev, topli obrok, prevoz, minuli rad, jubilearne nagrade...lako će kasirka u mom marketu dogurati do dve milje


Spoiler:
super_koza je napisao:
Jedna mesnica ovdje kod mene izgleda ima znatnu potraznju van okvira radnog vremena, pa su napravili automat... :D

Slika

Ovo bi mozda moglo biti dobro rjesenje za prodavnice... :)

Evo jos jedna bolja slika: https://www.sfg.at/news/img/91271_Mossh ... C04422.jpg



koza gastos?? zašto mi nije niko rekao? sad mi je puno jasniji njedov daunow sindrom



jel ovo ajkula folovi, "ovdje kod nas u ojsterbahu je to puno bolje riješeno" priča?

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2018, 15:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Можда би се могао постићи договор око рада недељом кад би се увело да радник мјесеца добије захвалницу уз постављање његове слике на улазним вратима маркета.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 171 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs