banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Sep 2018, 14:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
"Био ваљда у Добоју неки огроман лик са надимком Рижа, грдосија од инсана, планина мишићне масе без врата и смисла за хумор, пргав ко бијесно пашче. Волио се, кажу, побити више него се круха најести. Обично је кавгу тражио по кафанама око жељезничке станице, а није му се било мрско ни попети на воз па до Драгаловаца или Маглаја наћи муштерију, каквог припитог теренца или путника намјерника, и са слашћу је намлавити, обично у вагон-ресторану пред станицу, па искочити из воза да избјегне полицију.

Тако је било и тог пута, Рижа је са пар својих приљепака ушао у ноћни воз за Загреб и кренуо од стражњиих вагона ка средини воза својом огромном тјелесином заузимајући комплетан простор ходника. Уплашени путници који су му се затекли на путу су, предосјећајући невољу, престрашено ускакали у купее не гледајући јесу ли њихови или нису, само да избјегну разјареног џина. И тако све до вагона прије ресторана, гдје је на ходнику, окренут леђима, пушио и кроз прозор гледао онизак мушкарац нешто дуже косе, у црној кожној јакни и каубојским чизмама. Рижа није патио од скрупула било какве врсте, па човјеку није ни дао прилику да се склони, него га је без упозорења лијевом руком зграбио за раме, окренуо, и онако изненађеног саставио отвореним дланом десне руке, плеском, и користећи замах своје огромне масе оборио на под, наднио се над њега и проциједио своје уобичајено: “Рижа, Добој!” Неко му је рекао да ће том “визит картом” осигурати да се његов статус легенде прошири сјеверно и јужно од града под Градином. А и свиђала му се збуњеност претученог који обично није имао појма о каквом се то добојском пиринчу ради и зашто је био тако непријатељски настројен кад га у животу видио није. Елем, Рижа и пајташи су прекорачили преко типа у кожној јакни док је овај покушавао да се опасуљи, продужили до вагон ресторана и стали уз грохот љуштити пиве, до у танчине препричавајући Рижин подвиг, силину ударца, забезекнутост каубоја са реповима, пљешћући се по слабинама и понављајући уз праскове смијеха “Рижа, Добој, мајку ти јебем! Рижа, Добој!”

Нико од њих од смијеха и галаме није примијетио кад су се отворила клизна врата вагона и да је ушао човјек у кожној јакни којег је Рижа малочас оборио. Не би им пуно помогло и да јесу. Јер, нико од њих не би могао учинити ништа да спријечи муњевиту демонстрацију силе која је услиједила, праву олују прецизних и силовитих удараца, крошеа, директа и аперката која их је све оставила онесвијештене на прљавом поду вагон ресторана за мање од 20 секунди. Задњи се стропоштао Рижа, није успио ни подићи руке у гард иако је прије тога у магновењу видио како му пријатељи лете по вагону као кладе, катапултирани странчевим песницама. Серија удараца била је немилосрдно брза и прецизна, а задњи, страховит десни кроше равно у браду, Рижине масивне ноге претворио је у мекан желе који није могао држати грдосију усправно, него је допустио да се сруши напријед, успорено, као посијечени храст, већ дубоко у царству знова и прије него је уз потмуо тресак саставио лицем о под.

Тишину нестварне сцене чијем је финалу иза шанка свједочио престрављени конобар прекинуо је сам странац у кожној јакни, наднијевши се над онесвијештеног Рижу и на ухо му проциједивши: “Бенеш, Бања Лука.”"

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 14:49 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Bivši šampion Balkana, Evrope i svijeta u kik-boksu Draženko Ninić izjavio je za da je bokser Marijan Beneš bio legenda od Vardara do Triglava i da je zbog njega, kao i mnogi drugi klinci, odlučio da trenira ovaj sport.

– Zaplakao sam kada sam čuo da je preminuo moj prijatelj i idol. Gdje god sam se borio, od Slovenije do Makedonije, pitali su me odakle sam. Kada bih odgovorio da sam iz Banjaluke svi su pitali gdje je Marijan Beneš. Svi su govorili pozdravi nam Marijana.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 15:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ekskluziva: Beneš će biti ispraćen uz Hej, Slaveni! po sopstvenoj želji.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Tns-a za preCednika. On je veliki vizionar i vidi daleko ispred obicnih paora


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ostaje jos zastava SFRJ na pola kopalja na Skupstini Grada kada se vec za Hej Slaveni sam pobrinuo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
_зока je napisao:
Ekskluziva: Beneš će biti ispraćen uz Hej, Slaveni! po sopstvenoj želji.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока



bravo TNS!


vjeruj da nisam ni razmisljao o tome,vec samo ovako sa pozicije sportiste,sugradjanina,komsije tako rec......ali kad pomenuste to,ni sa jednom drugom muzickom podlogom ga ne mogu ni povezat da mi se slozi u glavi..ni sa boze pravde,ni sa lijepa nasa domovino,niti bilo kom drugom

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vidi, znas i sam koliko me sport ne zanima, ali ako je nesto neko u BL uradio za pozitivnu promociju ovog grada, to je on.

Razumijem svu tezinu i problem izvodjenja himne i podizanja zastave bivse drzave, ali samim tim je respekt prema Benesu veci.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 05 Sep 2018, 16:28, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Od šiptara jedino su gori ljudi koji se deklarišu kao jugosloveni...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
To je njegova stvar. Da se deklarisao kao Kinez, trebalo bi okaciti kineske zastave.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Sa druge strane neki se deklarišu kao gnjidice, ti su gori i od jugoslavena...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 16:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Moje misljenje o Jugoslaviji imate na drugim temama. Sve je je samo nije romantizovanje i kovanje u zvijezde tog projekta.

Ali opet, himnom i zastavom valja njega ispostovati. To je za njega, a ne neke nadobudne jugonostalgicare po zanimanju.

Btw. Negdje nakon Dejtona sam dole u Glamocanima naisao na kolonu tenkova u povratku sa fronta. Na prvom je bila SFRJ zastava. Kako je bila ofucana, vjerovatno se citav rat provozala u njemu.
E ako su ti borci mogli stavljanjem te zastave na tenk staviti tacku na jedan period, moze i Radojicic.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Džontra je napisao:
Od šiptara jedino su gori ljudi koji se deklarišu kao jugosloveni...

+1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 17:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Nekad sam kao srednojkolac na Partizanu igrao mali fudbal sa Marjanom. To se ne zaboravlja....

Ostavimo mrtve na miru i treba ispostovati njegovu posljednju zelju.

Neka ti je laka zemlja Sampione!!!

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 17:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Ali opet, himnom i zastavom valja njega ispostovati. To je za njega, a ne neke nadobudne jugonostalgicare po zanimanju.

.


Tražio je himnu, ne i zastavu.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
U takvim prilikama uz himnu ide i zastava. Sramota bi bilo da nam crta.

Elem, cini mi se da bi neki voljeli da imamo situaciju kao u Hrvatskoj gdje im najbolji golman u svakoj mogucoj i nemogucoj situaciji mora pjeniti kako je on Hrvat.

Zar smo na taj jad spali, da nam je takvo nesto hrana dusi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 18:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Hertzog je napisao:
Tns-a za preCednika. On je veliki vizionar i vidi daleko ispred obicnih paora


Nista ja nemam protiv da TNS bude perdsjednik. Kad bi investiro neku paru u politiku u njega bi ulozio(poslije bi se dogovorili).
Al ne moze ni on da vidi bas tako daleko, kazu da je Bog bas zato stvorio zemlju ovako okruglu.

Jbg ima ta krivina pa se ne moze vidjet skroz, sorry TNS.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
The_new_Statesman je napisao:
U takvim prilikama uz himnu ide i zastava. Sramota bi bilo da nam crta.

Elem, cini mi se da bi neki voljeli da imamo situaciju kao u Hrvatskoj gdje im najbolji golman u svakoj mogucoj i nemogucoj situaciji mora pjeniti kako je on Hrvat.

Zar smo na taj jad spali, da nam je takvo nesto hrana dusi?
Mislim svaka ti čast...jbg neka druga vremena...i ja odrastao uz to i smatrao da je to ispričano i gotovo...kad ono dođoše druga vremena nacionalnog osvještenja...i ja postado drugi....e sad ako neko krije samog sebe ..od prošlosti jbg.Ali smatram da nisam šovinista i Marjan mi je bio komšija ...da nas je klince gotivio maksimalno...tako da Slava mu...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
mimikrija je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
U takvim prilikama uz himnu ide i zastava. Sramota bi bilo da nam crta.

Elem, cini mi se da bi neki voljeli da imamo situaciju kao u Hrvatskoj gdje im najbolji golman u svakoj mogucoj i nemogucoj situaciji mora pjeniti kako je on Hrvat.

Zar smo na taj jad spali, da nam je takvo nesto hrana dusi?
Mislim svaka ti čast...jbg neka druga vremena...i ja odrastao uz to i smatrao da je to ispričano i gotovo...kad ono dođoše druga vremena nacionalnog osvještenja...i ja postado drugi....e sad ako neko krije samog sebe ..od prošlosti jbg.Ali smatram da nisam šovinista i Marjan mi je bio komšija ...da nas je klince gotivio maksimalno...tako da Slava mu...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Dobro to "svaka ti cast" to sam razumio ali ovo drugo mi je nejasno.
Sta si htio reci? Je si li ostao onaj isti covjek sto si bio ili si se promjenio u durgog covjeka daj to na nivou 12 god da razumijem ...gdje ces sutra biti i ko?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Brale001 je napisao:
mimikrija je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
U takvim prilikama uz himnu ide i zastava. Sramota bi bilo da nam crta.

Elem, cini mi se da bi neki voljeli da imamo situaciju kao u Hrvatskoj gdje im najbolji golman u svakoj mogucoj i nemogucoj situaciji mora pjeniti kako je on Hrvat.

Zar smo na taj jad spali, da nam je takvo nesto hrana dusi?
Mislim svaka ti čast...jbg neka druga vremena...i ja odrastao uz to i smatrao da je to ispričano i gotovo...kad ono dođoše druga vremena nacionalnog osvještenja...i ja postado drugi....e sad ako neko krije samog sebe ..od prošlosti jbg.Ali smatram da nisam šovinista i Marjan mi je bio komšija ...da nas je klince gotivio maksimalno...tako da Slava mu...

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Dobro to "svaka ti cast" to sam razumio ali ovo drugo mi je nejasno.
Sta si htio reci? Je si li ostao onaj isti covjek sto si bio ili si se promjenio u durgog covjeka daj to na nivou 12 god da razumijem gdje ces sutra biti i ko?
Evo gdje si se ti našao u periodu 1990-1995...ne znam koje su ti godine..i gdje si se nalazio prije tog perioda...u društveno sociološkom smislu itd.

Poslano sa mog 5023F koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2018, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Pocivaj u miru legendo. :cry:

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 160 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs