banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 141  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Avg 2018, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
kutak je napisao:
Nije mi frka, a jedino taj jedan vikend odgovara u decembru.


Meni.odgovara.taj.jedan.vikend. od 7-10.12.
Ostalim vikendima ima druge goste, a onda nije tu za katolički Božić. Idem kod drugarice, pa kad me je ovoliko čekala, nek me sačeka koji mjesec kad budu najjeftinije karte :D

Hvala ti puno! :) Ne zezam te. ;)
Pratiću cijene u svakom slučaju.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 14:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
dtkbl je napisao:
Gledam da skoknem do Pariza preko Brisela kad je već ovako jeftino. 20 evra avion i još toliko bus, ako se nategneš još malo možeš onim brzim TGV vozom. :)
Što se tiče prtljaga, od NG imaju to pravilo da u kabinu možeš unijeti samo torbicu 35x20x20cm, dok ona 55x40x20 cm mora da ide sa standarnim koferima.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... erview#2-1

To je jedina razlika u odnosu na Wizz Air, u principu ništa ne poskupljuje sem što sad po pravilu moraš doći ranije da se čekiraš kao da nosiš veliki kofer.


Cekaj, da li ryan naplacuje dodatno tu torbu sto ne ide u kabinu ili se to podrazumijeva kao redovan prtljag koji se ne placa dodatno? Wizz to naplacuje ali pustaju vecu torbu u kabinu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 14:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Vidim ja neko bi mogao dobiti nešto bolje od kurčevog magneta...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 14:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Citiraj:
Cekaj, da li ryan naplacuje dodatno tu torbu sto ne ide u kabinu ili se to podrazumijeva kao redovan prtljag koji se ne placa dodatno? Wizz to naplacuje ali pustaju vecu torbu u kabinu...


Objasnih u prethodnom postu

Citiraj:
Što se tiče prtljaga, od NG imaju to pravilo da u kabinu možeš unijeti samo torbicu 35x20x20cm, dok ona 55x40x20 cm mora da ide sa standarnim koferima.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... erview#2-1

To je jedina razlika u odnosu na Wizz Air, u principu ništa ne poskupljuje sem što sad po pravilu moraš doći ranije da se čekiraš kao da nosiš veliki kofer.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 15:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па то им је скроз ОК.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 17:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Lud zbunjenog.... :D
Kupila sam karte za ovaj termin koji sam navela za 10 eura. :D Maloprije pogledam, vidim karte 9,99, odmah sam ih kupila.

Tako da mene i moju cerku izadje 50 eura povratna do Brisela.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 19:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 09:44
Postovi: 1330
To je cjena karte pod teoretskim uslovima.Oni glase:
* sama stampas kartu za ukrcaj (boarding pass)
* ne nosis prtljag osim licnog prtljaga do 7 kg do dimenzija 55x40x24 inace 8 kg=10e vise,9kg=20e vise itd
* prtljag se inace placa 25e za do 25 kg sa odredjenim restrikcijama (npr ne nosis baterije)
* me kupujes zdravsteno osiguranje
* ne placas zamracenje prozora (po danu sunce zna neugodno sijati)
* pristajes da avio_kompanija bira tebi broj sjedista (samo 30% karata je A i F broj tj do prozora inace dobiju prvi u redu cekanja,osim rezervacija naravno)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 19:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Obavezna je rezervacija sjedista, jer idem sa djetetom. Platila sam je 4 eura u jednom smjeru.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 20:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ne mogu vjerovati da ocekujete da sve karte kostaju 9,99 €, po toj cijeni ne bi ni jedna kompanija izdrzala ni dva leta. Logicno je da je ogranicen kontigent jeftinih karata.
A sto de tice povezivanja sa drugim destinacijama - to je skoro pa iskljuceno, stize se uglavnom prekasno da bi se moglo stici na neki drugi let.
Sto se tice Pariza, zaboravi da tako mozes ustediti - trebas doci od aerodroma ( koji je daleeeko od glavne stanice) i onda naci neki kasni voz - ako i postoji stize u Pariz kasno u noc.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Avg 2018, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Citam juce Rio-v post na FB u kojem se “zali” tj moli za bolju reklamu letova iz BL... Da li moze neko reci ima li kakvih reklama po gradu, na TVu i sl za ove letove? Kontam da bi trebalo par bilborda nabaciti, jer sto kaze Rio, kako su dosli, tako ce i otici ako traznja ne bude zadovoljavajuca...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 01:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да... Ништа ја нисам видио, а могло би се изрекламирати

Елем, путовање авионом до Брисела за 20 еура, повратна, је мало рећи багатела. Па толико аутобуска карта кошта рецимо до БН или тако некако, мислим чак и не скроз до БН, можда до Модриче... До Бгд-а је 100 КМ. Чак и да је скупља дупло, што ће и изаћи ако се носи неки реалан пртљаг (ако се не иде на дан-два) није ништа страшно скупље. Па некад (и још увијек) се морало (мора) у другу државу на аеродром, па високобуџетним летовима гдје краће дестинације од БЛ-Белгија коштају троцифрено. Мислим да је ово сасвим ок, само да остане овако, и да добаце још коју линију. Нек' мало наш свијет оде на једнодневни излет у западну јевропу :D

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 10:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
@laoce, ne ocekuje niko, ne znam kako si to zakljucio.
Ja sam pisala za sebe da mi nije problem cekati kad budu jeftinije, ne da trebaju biti sve po najjeftinikoj cijeni.

Za reklamiranje ne znam. Da li se ryanair treba sjetiti da reklamira ili Aerodromi RS? I to bih ja reklamirala u federaciji, cijeloj krajini.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Uskoro će se, na žalost, ipak morati plaćati drugi ručni prtljag (onaj što ide u spremnik, ne u kabinu). Plaćaće se 8 EUR od 1. novembra. To je ipak sve OK, jer je Ryan ubjedljivo jedini ultra low cost i sa svim dadžbinama ima najjeftinije cijene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 22:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
vlakanje je napisao:
dtkbl je napisao:
Gledam da skoknem do Pariza preko Brisela kad je već ovako jeftino. 20 evra avion i još toliko bus, ako se nategneš još malo možeš onim brzim TGV vozom. :)
Što se tiče prtljaga, od NG imaju to pravilo da u kabinu možeš unijeti samo torbicu 35x20x20cm, dok ona 55x40x20 cm mora da ide sa standarnim koferima.
https://www.ryanair.com/gb/en/useful-in ... erview#2-1

To je jedina razlika u odnosu na Wizz Air, u principu ništa ne poskupljuje sem što sad po pravilu moraš doći ranije da se čekiraš kao da nosiš veliki kofer.


Cekaj, da li ryan naplacuje dodatno tu torbu sto ne ide u kabinu ili se to podrazumijeva kao redovan prtljag koji se ne placa dodatno? Wizz to naplacuje ali pustaju vecu torbu u kabinu...


Ryanair: cabin baggage rule change means small suitcases no longer free
https://www.theguardian.com/business/20 ... in-luggage

(Za detalje prethodnog posta)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2018, 23:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
kutak je napisao:
@laoce, ne ocekuje niko, ne znam kako si to zakljucio.
Ja sam pisala za sebe da mi nije problem cekati kad budu jeftinije, ne da trebaju biti sve po najjeftinikoj cijeni.

Za reklamiranje ne znam. Da li se ryanair treba sjetiti da reklamira ili Aerodromi RS? I to bih ja reklamirala u federaciji, cijeloj krajini.


Pa ja bih rekao Aerodrom.. nabaci koji bilbord po gradu, na njemu par znamenitosti iz Brisela recimo, velikim fontom cijena, jedan avion kako leti i eto ga...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2018, 00:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Biće da se računa s tim da onaj koga to zanima već sve zna. Možda bi imalo smisla uraditi pojačani marketing u regiji jer ne vjerujem da se u okolini pronosi glas o banjalučkom aerodromu, ni usmenim predanjem ni kroz medije.
Ali to košta...
Nisam ni na FB naletjela na neku reklamu. Boostuju li postove uopšte?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2018, 10:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
Naravno da kosta, ali reklama je sve... Coca Cola trosi milijarde na reklamu jer naravno to unapredjuje prodaju... a kad je vec onaj prethodni direktor rekao da nema ekonomske racunice za Aerodrom, mozda bi imalo smisla da se potrude malo da zarade... dzaba nam niskobudzetne linije, ako ce aerodrom propasti jer ne zaradjuje dovoljno...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Avg 2018, 10:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Kad bi moglo kako da se zaradi bez ulaganja...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2004, 16:33
Postovi: 3620
Lokacija: Roma
Ne samo bez ulaganja, to im nije veliki problem jer svakako bacaju gomile budžetskih para, ali bez truda! Bez da neko mora nešto i da radi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Avg 2018, 10:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ako Ryanair ne plati nekome da ubacuje reklame u sandučiće, propadoše...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2819 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 141  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs