banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
h4xx0r je napisao:
Pogledao sam nastavni plan i program za osnovne škole čisto radi radoznalosti, smanjili su broj časova informatike sa 2 na 1 -.- .Ne samo to, čak su uveli web i grafički dizajn (šta grafički dizajn radi u informatici, to bi se trebalo obrađivati na likovnom obrazovanju), koji su to moroni ja nemogu da vjerujem.Skoro kao da je neka kompanija lobirala kako bi se stvorili jeftini web dizajneri (ili su potpuno nesposobni ljudi napravili NPP).Web dizajn je potpuno nepotreban u osnovnim školama (programiranje je daleko korisnije od kuckanja u HTML-u).Nestao je i jedan čas tehničkog obrazovanja, pojma nemam gdje su te časove preusmjerili niti kada.Svejedno, siguran sam da preko 95% nastavnika nije kompetentno da predaje išta u vezi programiranja ili web dizajna.


Gdje, u kojim školama?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 13:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
super_koza je napisao:
h4xx0r je napisao:
... koji su to moroni ja nemogu da vjerujem..


:lol:

Da, ne se s glagolom zajedno ne piše...osim u nisam, nemam, neću nemoj.Molim te ne ponašaj se kao snob, osuđuješ ljude na osnovu toga da li je neko napisao ne zajedno ili odvojeno, a u potpunosti zaboravljaš zašto to smatraš glupim.Zanimljivo je da bi ono što se danas smatra nepismenim moglo smatrati pismeno (osim ako jezici nikada ne evoluiraju).Uzmi u obzir i da su me u cijeloj osnovnoj školi učili kako se ispred jer nikada ne piše zarez kako bi suprotno govorili u srednjoj dok u samim školama pišu poneDeljak i neDelja umjesto ponedJeljak i nedJelja.

musakica je napisao:
h4xx0r je napisao:
Svejedno, siguran sam da preko 95% nastavnika nije kompetentno da predaje išta u vezi programiranja ili web dizajna.


Vjerovatno to nije vrhunski nivo dizajna i programiranja koji ti zelis. Ali sigurno je da su kompetentni za level osnovne škole. Malo si napuhao to na 95 %. :wink:


Ne, nije u tome stvar.Ne moraju biti stručnjaci jer je to osnovna škola.Problem je u tome što programiranje u programskom jeziku i pravljenje postera koji se mogu čitati samo u web browserima nije isto.Zašto bi se HTML morao učiti u osnovnim školama (sa čistim HTML-om se ništa ne može uraditi, čak i da uče CSS to je opet beskorisno, a gdje su CMS i softver za grafičku obradu?).Korisnije bi bilo raditi nešto drugo, da nauče zbilja programirati na primjer.Što se tiče kompetentnosti možda sam u krivu, ali šta ja, osoba kojoj su informatiku predavali ljudi koji ništa ne znaju, zna.Informatika u osnovnoj školi je bila sprdačina - prepisivanje sa grafoskopa, a nastavnica nije znala osnove sintakse QBasica (a možda ga nije znala uopšte) dok su trojke dobijali učenici koji nisu znali napisati program koji računa površinu neke figure.U srednjoj prepisivali sa računara (i još se usude nazivati sebe naprednom školom zbog toga), a informatiku predavali ljudi koji nisu imali ikakvog dodira sa informatikom dok niti za jedan predmet nije bilo literature - sva srednja škola se svodila na prepisivanje (BUKVALNO, ne preuveličavam).Usput, u osnovnim školama se ne bi trebale učiti trenutno relevantne tehnologije.

shakal je napisao:
Gdje, u kojim školama?

Na stranici RPZ-a pod NPP - dakle sve škole u RS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 14:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
h4xx0r je napisao:
super_koza je napisao:
h4xx0r je napisao:
... koji su to moroni ja nemogu da vjerujem..


:lol:

Da, ne se s glagolom zajedno ne piše...osim u nisam, nemam, neću nemoj.Molim te ne ponašaj se kao snob, osuđuješ ljude na osnovu toga da li je neko napisao ne zajedno ili odvojeno, a u potpunosti zaboravljaš zašto to smatraš glupim.Zanimljivo je da bi ono što se danas smatra nepismenim moglo smatrati pismeno (osim ako jezici nikada ne evoluiraju).Uzmi u obzir i da su me u cijeloj osnovnoj školi učili kako se ispred jer nikada ne piše zarez kako bi suprotno govorili u srednjoj dok u samim školama pišu poneDeljak i neDelja umjesto ponedJeljak i nedJelja.



Mene je samo oduševila ironija, da neko ko tako pljuje po obrazovanju pravi ovako elementarne greške. Nije to ni snobizam, ni ništa drugo, samo ironija... :wink:

Što se tiče tvojih primjera, prije će biti da si imao loše profesore. :)
Zarez u priloškim zavisnim rečenicama se piše ili ne, u zavisnosti od toga šta je težište rečenice (zavisni ili nezavisni dio).
Što se ponedeljka i ponedjeljka tiče, prvi je ekavski, a drugi je ijekavski. Mada meni prvi nekako normalnije zvuči.

Ok? Ne ljutimo se? :cat:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 14:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne mogu to naći, zamolio bih link.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 14:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
shakal je napisao:
Ne mogu to naći, zamolio bih link.

https://rpz-rs.org/21/rpz-rs/Za/osnovno ... vaspitanje
Drugi link po redu.

super_koza je napisao:
Mene je samo oduševila ironija, da neko ko tako pljuje po obrazovanju pravi ovako elementarne greške. Nije to ni snobizam, ni ništa drugo, samo ironija... :wink:

Što se tiče tvojih primjera, prije će biti da si imao loše profesore. :)
Zarez u priloškim zavisnim rečenicama se piše ili ne, u zavisnosti od toga šta je težište rečenice (zavisni ili nezavisni dio).
Što se ponedeljka i ponedjeljka tiče, prvi je ekavski, a drugi je ijekavski. Mada meni prvi nekako normalnije zvuči.

Ok? Ne ljutimo se? :cat:

Znao sam da ćeš to reći, skoro kao da si rekao "ko hebe manje sredine, bitne su samo najrazvijenije škole koje čine jednocifreni postotak od ukupnog broja školi".Ako u obe škole nisam imao pristojne nastavnike, šta je tek sa seoskim školama i još manjim sredinama? :confused2:
Za dane u sedmici - zašto ŠKOLE onda miješaju oba izgovora (kao i sve institucije i većina ljudi)?
Zar zbilja smatraš da je u redu suditi osobe na osnovu nečega što im je prezentovano na nakaradan način od strane nezainteresovanih nastavnika u dijelu života kada znanje ni ne interesuje mnogo djece?Zbilja ne razumijem razmišljanje "Ako ne možeš uraditi bolje, nemoj ni kritikovati.".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 14:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Aha, sad vidim šta lupaš. Glup si.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
h4xx0r je napisao:
Problem je u tome što programiranje u programskom jeziku i pravljenje postera koji se mogu čitati samo u web browserima nije isto.Zašto bi se HTML morao učiti u osnovnim školama (sa čistim HTML-om se ništa ne može uraditi, čak i da uče CSS to je opet beskorisno, a gdje su CMS i softver za grafičku obradu?).

Иди па то реци људима који праве сајтове у Јави, или ASP.NET (Core)-у или некој од варијанти JavaScript-а типа Node.js, Angular исл.
А у свему томе имаш и HTML и CSS. За почетак.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
h4xx0r - vidi oglas za posao na prvom je mjestu ono što smatraš nepotrebim.

Programiranje i razvoj web baziranih poslovnih sustava. Rad na tuzemnim i inozemnim projektima.

Potrebno poznavanje slijedećih jezika: HTML5, CSS3, Javasctipt, jQuery, PHP, MySQL.

Plaća: od 5 000 kn

https://www.posao.hr/oglasi/html-css-ph ... -z/412021/

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 15:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Kakav prebačaaaaaaaaaaaaaaaj... :lol:

h4xx0r je napisao:
Znao sam da ćeš to reći, skoro kao da si rekao "ko hebe manje sredine, bitne su samo najrazvijenije škole koje čine jednocifreni postotak od ukupnog broja školi".Ako u obe škole nisam imao pristojne nastavnike, šta je tek sa seoskim školama i još manjim sredinama? :confused2:


Nemoj da mi stavljaš bezveze riječi u usta. Nisam ja ništa od toga ni rekao, ni napisao. Ni blizu tome!
Sve su škole bitne, ali nisu jednake. To ne zavisi samo od njihovih lokacija, nego i od samih profesora, a boga mi i od učenika i njihovih porodica. Bolji profesori u pravilu biraju bolje škole i to je tako svugdje, ne samo kod nas. Zato Matematička gimnazija i jeste u Beogradu, a ne u Ljubačevu. Jebi ga, ja bi volio da svako selo ima po jednu matematičku gimnaziju, ali je to naprosto nemoguće.

h4xx0r je napisao:
Za dane u sedmici - zašto ŠKOLE onda miješaju oba izgovora (kao i sve institucije i većina ljudi)?


Zato što i u školama rade ljudi, koji griješe kao i svi ostali. Možda te ljude malo i boli ona stvar za tim? Možda su oni došli tu da daju neophodni minimum, koji je dovoljan da dobiju svoju platu? Možda ni oni nisu naučili?
Možda ima veze i to što smo generalno jako neobrazovani i nepismeni?
To u svakom slučaju nije dobro i treba biti promijenjeno. To treba biti nešto čemu društvo teži...

h4xx0r je napisao:
Zar zbilja smatraš da je u redu suditi osobe na osnovu nečega što im je prezentovano na nakaradan način od strane nezainteresovanih nastavnika u dijelu života kada znanje ni ne interesuje mnogo djece?Zbilja ne razumijem razmišljanje "Ako ne možeš uraditi bolje, nemoj ni kritikovati.".


Preklopi sebi prekidač da ti ja ne mislim ništa loše kad te ispravim. Eto kukaš da su ti profesori bili loši, pa što se ljutiš sad kad te ispravim. Bolje da naučiš nešto novo, nego da se ljutiš.
Ispravi i ti mene, ne samo u pravopisu i gramatici, nego u bilo čemu kad napravim grešku. Valjda je poenta da stalno učimo nešto novo, zar ne? :wink:

Pozdrav! :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2018, 22:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Avg 2018, 21:15
Postovi: 13
koliko se lik umislio???? fino mu covjek kaze na stranici rpz-a, a on trazi link. pravilno je oduvijek bilo ponedjeljak i nedjelja, a zarezi radi lakseg razumijevanja recenice, ako se radi o duzim recenicama, i ako se naknadno vrsi dodavanje u recenici. negacija, jednostavno zapamti da se ,,ne,, pise odvojeno od rijeci koje imaju smisla, a sastavljeno sa rijecima koje bez ne nemaju smisao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2018, 22:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ovo je molba jednog naseg direktora zaprimljena u APIFu ovih dana, covjek izgubio Rjesenje o registraciji pa trazi novo. Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2018, 22:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Knez Miloš Obrenović je bio nepismen. Tako da je ovo za 21, vijek prihvatljivo.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2018, 22:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Avg 2018, 21:15
Postovi: 13
moj direktor mijesa cirilicu i latinicu, a kada salje dopis ministru obavezno pocinje s ,,dragi ministre,,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2018, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
blaf77 je napisao:
Ovo je molba jednog naseg direktora zaprimljena u APIFu ovih dana, covjek izgubio Rjesenje o registraciji pa trazi novo. Slika

Joj, milica mala. On baš piše kako govori.
Ima i univerzitetskih profesora koji govore: ovduda, nacrtato, itd...

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 06:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Ajoj, znam na kog mislis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 09:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не знам зашто неки мисле да универзитетско образовање (ако није језичко) некако утиче на основну писменост...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 09:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Jeste, pravopis se uči u osnovnoj školi.

Blafe, dobar je on covjek, samo ga je tesko slusati kad krene sa tim biserima.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 09:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
sinip je napisao:
Не знам зашто неки мисле да универзитетско образовање (ако није језичко) некако утиче на основну писменост...


Ne utiče, a trebalo bi. Zapravo najveći problem je to što ljudi ne čitaju knjige.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 09:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Не видим како би могло? Неће неко са 19 година да учи да се каже/пише ладица а не лаТица или моји а не мои, рецимо...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2018, 09:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne očekuje sa baš da nepismen čovjek može dogurati do zvanja profesora...

Ako ništa, pravopis mu je neophodan da bi se bavio naučnim radom. Oh wait, kod nas izgleda nema naučnog rada... :(

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 103 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs