banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 14:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 114  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Avg 2018, 10:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
@gavranpero
Ima, vidi se ventilator između radijatora i kućišta.
Ovaj način postavljanja je relativno loš, jer ti gura topao vazduh sa radijatora kroz čitavo kućište.
Bolje bi bilo da radijator bude na samom izlazu iz kućišta.

Ima tu par zanimljivih fora oko efikasnosti kad je u pitanju veličina i debljina radijatora, ventilatoei sa jedne ili obe strane, broj ventilatora koji uduvavaju i izduvavaju zrak i slično... :)

Na ovim slikama što sam okačio bi trebalo da je manje više protok isti. Isti broj ventilatora, iste veličine,sa otprilike istim preprekama. Ovdje je mana vodenog to što umjesto hlandijeg vazduha imaš topao koji duva po memoriji o regulaciji napajanja procesora...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kozo, kolega ima AIO jos kad je kupio I7 druge generacije (dok je bio nov) i dan danas mu radi normalno, nemas statistiku na dosta vise primjeraka, tako da smatram da pricanje kako nesto ne valja nije ti na mjestu.

Drugo, kao sto Miki kaze, te temperature ne dolaze do tacke kljucanja tecnosti tako da tesko moze da ispari, a to je zatvoreni sistem, svako isparavanje bi bilo neznatno.

I trece, tesko da ce 1080ti da radi na 2000mhz cak i sa boost, po tvojoj logici core clock raste u zavisnosti od temperature, pa bi onda na 20C clock trebao biti 5000 mhz? E kad bi to tako islo bilo bi super :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 14:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Aj ne serite. Koliko taj kolega ima primjeraka pa da može reći da li valja ili ne? Šta radi na njemu? Ako je kućni komp, onda vjerovatno ništa pretjerano zahtjevno. Ali onda tu voda gubi smisao, pa je mogao i vazdušno hlađenje koristiti.
Možda danas svratim do firme, pa ću ti uslikati statistiku na više primjeraka...

Ne vjeruješ da 1080Ti može gurati do 2000MHz? Ok, evo ti dokaz. Ne znam napamet adrese ostalih mašina, pa ti evo samo dva primjera.

Računar 1, u serverskoj prostoriji koja je baš prevruća jer imamo previše uređaja tamo. Nabaci i on preko 2000MHz kad su malo bolji uslovi.
Slika
Slika
Slika

Računar 2, koji je kod nas u kancelariji i ima procesor i 1 grafičku vodeno hlađenu. Druga kartica je samo za displej.
Slika
Slika
Slika

Redoslijed kartica na slikama je isti, a da li je kartica vazdušno ili vodeno hlađena možete provjeriti i po brzini ventilatora.

Jel sad OK? 8)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 15:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Evo uzorka od posljednjih mjesec do dva. Ovakav otpad se baca periodično sa ostalim tehničkim otpadom. Ne ide u obično smeće...
Računaj tu još jedan koji je u mom računaru pokvaren. Njega vadim čim mi stigne vazdušni hladnjak. 7 jebenih pokvarenih vodenih hlađenja imamo u ovom trenutku.
Slika

Ajde sad malo da vidimo vašu priču kako tekućina ne isparava...
Sve rezervoare dopunjavamo periodično i punimo ih do vrha, koliko god uspije stati.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Od 5 vodeno hlađenih sistema, 3 su zrela za dopunjavanje. Mislite da je tečnost jednostavno iscurila negdje? Dajte ne budite smiješni...

Evo kolika je temperatura u prostoriji. Ništa ne ključa. Na prethodnim slikama ste mogli vidjeti da su temperature zapravo jako dobre...
Slika

Eto, iz nekog pišljivog iskustva koje imam, mislim da gotova vodena hlađenja ne vrijede toliko para koliko koštaju. Zašto? Zato što su značajno skuplja od vazdušnih hlađenja sličnih performansi, zato što se ne mogu servisirati i zato što imaju puno više stvari koje mogu poći po zlu.

Kod vodenog hlađenja vam mogu crći ventilatori, može crći pumpa, može se začepiti blok (imaju slike ranije kad sam čistio vodeno hlađenje...) i može vam procuriti sistem.
Kod vazdušnog hlađenja može samo crći ventilator.
Istina je da vazdušna hlađenja zauzimaju više prostora, pa je teže prići komponentama. Pa šta? Koliko često drkate po komponentama? Složiš računar i ne diraš ga, već radiš na njemu.
Druga je stvar ako hoćeš da se hvališ drugarima iz osnovne kako tvoj računar ima vodeno hlađenje i kako može da sinhronizuje boje sa zvukom sa audio karte i kako si ga stavio na PCMasterRace...

Za igrice i te zajebacije će poslužiti to vodeno hlađenje, zato što to nisu nikakvi bog zna kakvi tereti. Par sati igranja i to je to. Tu je vodeno hlađenje overkill, pa je opet bolje uzeti vazdušno hlađenje za upola manje para.

Što se tiče buke, manje-više je isti đavo. Vodena hlađenja imaju pumpu i 1 do 2 ventilatora, a vazdušno hlađenje ima samo 1 do 2 ventilatora. Lošije karakteristike vazduha naspram vode nadoknađuje ogromni hladnjak.

Ono što mnogi zanemaruju je da vodenom hlađenju treba tipa sat da postigne neku konstantnu temperaturu, zato što voda ima veliki toplotni kapacitet. Zato je nerealistično porediti rezultate testova vode i vazduha poslije 5 minuta testiranja. Isto tako, kako se vazdušna hlađenja brže zagriju, tako će se brže i ohladiti, dok će kod vodenih hlađenja nakon opterećenja trebati još relativno dosta vremena da se sistem vrati na početnu temperaturu...

Sa koliko vodenih hlađenja ste imali dodira, pa da možete reći da imate dovoljno primjeraka za neku statistiku?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Šta svašta laprdate jbte...

1. Koza: Koristiš AIO hlađenja na sistemu za simulaciju koji radi 24/7. Ekstremni uslovi. Pokvario ti se uglavnom jedan model. Ne možeš generalizovati. Da, led svjetla služe klincima da se "kuliraju", isto kao led svjetla na pragovima Fiata Punta. Led svjetla se nalaze i kod Audija R8 npr. Ali ne služe "kuliranju", ovaj ima performanse za kuliranje, svjetla su usput. Ima dobrih, ima loših rješenja. A imaš i provjerena rješenja starih dvije godine, koja kupuju oni koji razmišljaju.
2. Mickey i Sehxor: Ne isparava jer tekućina nije dostigla tačku ključanja?!?!? *ebo vas onaj ko vas pusti da prođete iz fizike obojicu! :D :D :D. Sreća pa Vrbas isparava samo kad proključa, nikad nam vode nestati neće.
3. Nekidan sam imao prilike skidati nimalo jeftino Corsair vodeno sa procesora. Nije puno staro. Služilo više za qrčenje nego za potrebu. Unutra pumpa radi isto kao i turbina kod mog Pasata. Može se popraviti isto ko što će i majstor popraviti turbinu . :( :( :(

Ajte sad još malo pa da vas čitam ... :D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne! AIO hlađenja služe samo u našim radnim mašinama. Ne u mašinama za simulacije. Čitaj detaljno!
Ovdje na slici se vide 3 modela, a i napisao sam da je to rezultat od proteklih mjesec do dva. Da si čitao i ostale postove, pročitao bi da imamo različite proizvođače i različite modele...

Eto, kod mene u firmi niko ne razmišlja pa kupujemo hlađenja koja se prave po garažama i podrumima. Aj ne laprdaj...
Vodena hlađenja koja su kupovana za naše računare su u rangu 80-100 evra. Malo li je?

Evo sad sam testirao Mugen Max, koji smo stavljali kao zamjenu vodenim hlađenjima.
Procesor je: Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz na 4.20GHz
Test je: stress -c 8, opterećenje procesora po svim jezgrama i nitima 100%
Temperatura je: maksimalnih 67 stepeni.
Temperatura prostorije: konstantnih 26 stepeni.
Uopšte nije glasan kuler.

Slika

Ovdje se vidi da prostora do grafičke i rama ima sasvim dovoljno, tako da ni to nije neki problem...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 12 Avg 2018, 16:18, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Aj ne serite, aj ne laprdaj... Ti diskutuješ ili se svađaš?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
danijell je napisao:
Aj ne serite, aj ne laprdaj... Ti diskutuješ ili se svađaš?


Ne svađam se ja ni sa kim. Bezveze je izvući to dvoje van konteksta i reći da se svađam... :roll:

Uglavnom, poenta moje priče je:
- Ako je neki kućni računar ili nešto, bolje ići na dobro vazdušno hlađenje. Performanse su tu negdje, a puno je sigurnije i jednostavnije...
- Ako je neka baš radna mašina, onda se može ići na dobro namjensko vodeno hlađenje.

Moje mišljenje, moj savjet. Gore sam postavio sasvim dovoljno argumenata i obrazloženja.
Ako neko ima suprotno mišljenje, volio bih čuti neke argumente zašto je to tako. :evil3:

Imajte još na umu da nikon ne mislim ništa loše, već samo dobro... :wink:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 12 Avg 2018, 16:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Ja sam primjetio da uvijek kad se svađa uhvati se zelene kugle....

https://youtu.be/gTZv0IM8JgY



Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
munja.alex je napisao:
Ja sam primjetio da uvijek kad se svađa uhvati se zelene kugle....

https://youtu.be/gTZv0IM8JgY



Hahahahaha, okači ovo na temu tamo sa Hrvatima... :lol:

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
dtb_pro je napisao:
... Pokvario ti se uglavnom jedan model...

Čitao sam ja šta si ti napisao, a pogledao sam i sliku sa pocrkanim stvarima. Nisi ti pročitao šta sam ja napisao. To da su u pitanju vaše radne mašine sam preskočio. Ali u tom slučaju onda ne možeš tvrditi da se sistem sklopi, na njemu radi i ne dira. Da su serverske mašine pa bih rekao. Ali radne mašine se pregledaju, čiste, održavaju... Razumijem ja tvoju isfrustriranost jer 80-100 ojrića nije malo za hlađenje, ali ljudi koji su u tom našem svijetu ne mogu nikako (S PRAVOM!) da svare činjenicu da se danas ne prave stvari kao nekada. Masovna proizvodnja, što više modela, ako jedan ili dva ne valjaju, ne beri brige, stiže novi model sljedeće godine. Misliš da si kupio nešto dobro ako su napisane dobre recenzije (unaprijed plaćene) i ako si dobro platio. NOT!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 16:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Dtb, na slici su 3 modela... :D
Jebiga, vjeruj da su i ostali isto crkavali. Zavisi kad smo šta kupovali, odnosno kad je šta bilo najpovoljnije...
Bilo je svega od Cooler Mastera, Corsaira, Arctica, Enermaxa, Alpenfoehne i ostalih.

Raspolažemo sa nekih 13 servera i možda 30ak radnih stanica. Od tih 30, jesmo sigurno 15 do 20 prebacili na vazdušno hlađenje, plus boga pitaj koliko smo puta zamijenili pokvareno vodeno hlađenje drugim vodenim hlađenjem.
Do prije jedno godinu dana, svaki računar u firmi je bio vodeno hlađen. Onda smo malo kontali i skontali da nam se ta matematika nikako ne isplati.
Jednostavno, pa gotova vodena hlađenja nemaju prednosti u našim očima nad vazdušnim hlađenjima. Mi mislimo da se oni prodaju zato što su kul, kao i kućišta sa prozorima, koja su realno lošija rješenja od potpuno zatvorenih i zvučno izolovanih kućišta. Ali eto...

Ajd sad realno, koliko često čistiš svoje računare? Jednom svakih 6 mjeseci? Jednom u godini? Vjeruj da se to nikome od nas ne da raditi. Sve i jedan programer će radije pomalo kuckati i zajebavati se po forumima, nego se zajebavati sa prašnjavim računarima. Mi ih samo brzinski usisamo s vremena na vrijeme, kad vidimo da se nakupilo prašine. Pastu promijenimo kad se temperature baš ujebu, a to je boga pitaj koliko rijetko...

EDIT:
Evo i posljednji računar koji je sklopljen. Prešli smo na značajno manja kućišta. Ovo je Fractal Design Define R4.
Slika

Opet ima dovoljno prostora i sa velikim kulerom u malom kućištu... :D
Kuler stvarno ne smeta ničemu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 17:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Mislim da bi sad Dex trebao da ispostavi ponudu za održavanje...
;-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 17:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Možeš i ti slobodno. ;)

Usput, treba nam ljudi za IT. Održavanje Win i Linux mašina, održavanje mreže, bekapovanje na magnetne trake, sastavljanje i popravljanje računara, vađenje zaglavljenog papira iz printera i sve ostalo što ide uz to...
Ako ima zainteresovanih... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 18:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
super_koza je napisao:
Možeš i ti slobodno. ;)

Usput, treba nam ljudi za IT. Održavanje Win i Linux mašina, održavanje mreže, bekapovanje na magnetne trake, sastavljanje i popravljanje računara, vađenje zaglavljenog papira iz printera i sve ostalo što ide uz to...
Ako ima zainteresovanih... :D
Sad ti malo podjebavaš...
;-)
A za šta im ti služiš ako ne možeš ni to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 18:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ne podjebavam ni najmanje.

Munjo, to nije opis mog posla. Te stvari kolege i ja radimo samo zato što imamo nesposaban IT, koji otprilike služi da izvadi zaglavljen papir iz štampača ili resetuje šifru za korisnički nalog.
Jebi ga, neko ih mora uraditi...

Ako neko bude stvarno zainteresovan, nek se javi, pa možda i uspijemo nešto napraviti...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 18:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
@koza

Cini mi se da sam odmah u prvom postu napisao da je tvoja/vasa greska sto ste mislili da gotovim AIO hladnjacima srednje nize klase dobijate spektakularne performanse i “stvar” koja ce u ekstremnim uslovima raditi za vijek vijekova.
Kao sto je to slucaj u bilo kojoj drugoj grani industrije, tako ni IT nije izuzetak.
Dakle, niko ovdje ne kaze da vama ta vodena nisu crkla, vec ti ukazujemo da je to na globalnom nivou sve u okvirima svih drugih proizvoda.
Dalje, zasto kenjati po ljudima kojima je i fizicki izgled bitan. Npr, i moj glavni racunar je u Sama Black Fish kucistu, monolitnog izgleda i bez ikakvih ledova. Zar zbog toga trebam osudjivati ljude koji imaju drugaciji ukus?
Eto, nadam se da si sad shvatio na sta ti svi ukazuju.
Za kraj, ti i ja se ne znamo, tako da iskuliraj sa ne seri(te) i slicnim izrazima.

Ps. Ako cemo vec o testiranju radnih temperatura procesora pod razlicitim hladnjacima, prvo se trebamo rijesiti “zvake” (ako znas o cemu pricam).


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 21:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Srednje niže klase? Ajd dobro...
Pa tvoj najskuplji AIO na Piku je kao naš prosjek za vodena hlađenja. Jel i to onda srednja niža klasa? Šta je onda srednja ili viša AIO klasa? :D

Ajde da uzmemo kao slikovit primjer auto. Imaš običan auto i on je da se voza po gradu. Ništa pretjerano.
Onda imaš neki nabudženi auto, koji na papiru treba da se vozi super, ali ako ga izvezeš na stazu, onda će da krepa.
Tako i sa ovim kulerima. :wink:

To kod nas nisu nikakvi ekstremni uslovi, nijedan AIO nam nije bio u mašini za simulacije, već u našim radnim mašinama.
Ono što te mašine opterećuje su kompajliranja i što rade jako dugo.
Pokazao sam da nam računari rade na sasvim zadovoljavajućem nivou sa vazdušnim hlađenjem, koje košta barem upola od onoga što smo davali za ta vodena hlađenja.
Ruku na srce, vodena hlađenja su bila bolja za 1, 2 ili 3 stepena, što je realno nebitno. :D

Onaj procesor što sam testirao je došao do 67 stepeni, pod maksimalnim opterećenjem, znači nema šanse da ga natjeram da bude topliji.
Kritična temperatura za taj model je 80 stepeni, a maksimalna 100.
Da li nam treba vodeno hlađenje koje će držati procesor na 65 stepeni i crći nakon godinu ili dvije dana rada, a pritom je i duplo skuplje? Ja mislim da ne treba. 8)

Opet ponavljam da nema neke bog zna kakve razlike između njih. Protok vazduha u kućištu je maltene isti, hlađenje maltene isto, nivo buke maltene isti.
Kao što se vidi na onim slikama, sa našim hladnjacima se opet može relativno lako prići svim komponentama, da bi se servisirale, tako da ni to nije problem.

Ajde mi onda reci, zašto trebamo da kupujemo (ili bilo ko drugi) srednju nižu klasu vodenih hlađenja za 80 do 100 €, kad se maltene iste performanse mogu dobiti sa pouzdanijim i upola jeftinijim vazdušnim hlađenjem?

Sa skupljim vodenim hlađenjima (preko 100€) možeš dobiti veći radijator ili svijetleće pumpe ili šta već. Poenta je da nakon te neke granice plaćaš samo šminku.
Isto kao što ram imaju one hladnjake koji apsolutno ničemu ne služe ili RGB diode. To je premium koji plaćaš, a ne bolje čipove ili nešto...
Ovdje ne poredim najjeftinije i najskuplje stvari, već neke normalne stvar i "gaming" stvari sa šarenim svjetlima i lijepim naljepnicama.

Ne kontam poentu plaćanja nečeg skupljeg, ako nešto upola jeftinije isto dobro obavlja posao, a pri tome je i jednostavnije za održavanje i ima manje šanse da zataji.
Ako pogledaš prvi post, upravo je to i bila poenta... :wink:

Ako pod žvakom misliš na termalnu pastu, mi uvijek koristimo svoju pastu koja nam se pokazala dobro, tako da ni to nije razlika između različitih hlađenja.

Ne znam, ajde probaj mi objasniti zašto bi neko trebao kupiti vodeno hlađenje umjesto vazdušnog, u kojim situacijama i šta će time dobiti... :)

EDIT:
Evo čisto i jedan test da vidite kako kotira ovaj Mugen Max od 40 € sa vodenim hlađenjima (Corsair Hydro Series H105, 120 €) po pitanju, hlađenja i buke:
https://www.tweaktown.com/reviews/6745/ ... ndex6.html

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2018, 23:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Prvo, ne branim AIO, jer kao sto si i sam vidio, imam samo par modela u ponudi, tako da masis poentu mog pisanja misleci da ih branim jer zivim od prodaje istih. To sto tebi nesto ne vrijedi, nemoj predstavljati kao cinjenicu, vec iskljucivo kao svoje misljenje.
Drugo, kapitalisticko drustvo je surovo, da vecina misli kao ti davno bi prestala proizvodnja i prodaja AIO sistema. S’ obzirom da nije, jasno je da ti nisi u pravu.
Trece, “zvaka” je sleng za pastu koji Intel stavlja izmedju jezgra i heatspread-a, zbog koje se (zajedno sa lijepljenjem, umjesto lemljenjem) dolazi do 15-20 stepeni visih temperatura, nego sto bi to bilo da sa propisno odradi. Odradis delid, i na istom cooleru spustas temp za po 15 stepeni u prosjeku.
Da rezimiram, apsolutno svakom proizvodu se moze naci mana. AIO nisu izuzetak od toga, niti to iko tvrdi.

Ps. Npr, ja sam nedavno uvezao HP Workstation-e, 48kom, koji su fabricki imali niskobudzetno AIO, koje je novo kostalo ~60$. Svaka masina ima 1900-2300 radnih sati. Sve i jedno AIO radi perfektno, kao prvi dan. Nijedno nije iscurilo, tecnost nije isparila, pumpa gotovo necujna, cuje se samo sa otvorenom stranicom. I sta sad? Je l’ ja trubim o tome kako su AIO Bogom dani, best buy, ultimativna stvar?

Pps. Ako su kod vas crkli za 1-2god, reklamirajte ih, dobicete nova. Najjeftiniji modeli imaju 2god garanciju, ostali 2-5god.

Zavrsio sam na ovu temu :).


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Avg 2018, 02:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Rekoh ja, voda je za 'urcenje, al nece niko da slusa. Kupis vrhunski vazdusni hladnjak za 70-100€ i miran minimum 10godina

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2261 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 114  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs