banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 77  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 18:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
GialloRosso je napisao:
Što se tiče pobjednika festivala, ispravite me ako griješim, ali sem Morta, nijedan dosad nije napravio neku imalo ozbiljnu karijeru. Ne vidim im spotove, ne vidim da sviraju negdje i da se uopšte pojavljuju po medijima.


U tome i jeste po mom mišljenju najveći problem Demofesta od njegovog početka. Ako se neko sjeća The Loudest Silence koji iz nekog razloga znanog samo žiriju nisu bili među prva tri, nedavno su izdali album i to od strane Nuclear Blast Records.

Pjesma sa kojom su nastupali na Demofestu.
https://www.youtube.com/watch?v=m2vVJlaZhG0

Da su barem upali među prva tri, sad bi Demofest moga da se reklamira time da im pobjednici izdaju albume za Nuclear Blast.

I oni iz Dede putra (ako se dobro sjećam) su uspjeli, čak su jednom i nastupali u KSB.


Ove godine me nije iznenadio loš kvalitet takmičarskih bendova i očekujem da će naredne godine biti manji kvalitet takmičarskog dijela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Dede putra su uspjeli al u maunama....pet puta je njihov vokal mjenjao postavu i tezgarili su bukvalno svuda gdje su mogli sa repertoarom riblje corbe i slicno...

Opet ponavljam, nemojte mislit da demofest moze od benda da napravi ne znam sta...pobjednika i takmicara je bilo svakakvih al odrzali su se oni koji su htjeli i imali kvalitet...loudest silence je samim pojavljivanjem na DF dobio potvrdu svog kvaliteta....a vjeruj mi da DF sve i jednog takmicara isprati medijski i promotivno i zakaci se za njegov uspjeh...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 19:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Veća im je potvrda bio Wacken ako mene pitaš mada je tamo i Tanker nastupao, ali godine i obaveze čine svoje. Ja još ne pročitah da se DF zakačio za The Loudest Silence i njihov uspjeh. Ako nisam nešto dobro upratio, šibni link.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Ne znam ni ja 100%.....al eto....svirao je i tanker na wackenu i bio treci na DF pa gdje je sada....nagrade su samo dokaz da treba jos da zagrizes i posvetis se necemu a ne da mislis da si glavni baja u selu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mi publika smo stoka, odnosno nema prave publike. DF odradi promociju, ali ako nema od nas povratnog impulsa sva priča je suvišna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 20:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ne kažem da publika nije grozna u nekim slučajevima, ali ni da je DF u ovom obliku strava...ali koliko je karta za Freš Vejv?
I vazda jebeno puno...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 22:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
1) Banjalucka publika je kurac. Redovan sam maltene svake godine na manje-vise svim festivalima i po pravilu je publika kurac. Pogotovo kada je moguce besplatno uci, pa onda krece klasicna prica kao u selu. Svi bi da vide sta se desava, pa kad se ne mora platiti bolje da budem tamo nego kuci. I onda se tu skupi svega i svacega, dodje otprilike 30% koji stvarno vole rock muziku, a ostali su prolazni. Kad dodas da od tih 30% je bar 10% staticno i ne pomera se, onda dobijes mrtvu atmosferu.

Realno, jedino Riblja Corba u Banjaluci animira raju po pravilu, a od rock muzicara, mislim da Corbine pesme najveci broj ljudi zna od rock grupa. I ove godine je na Danima piva bio vrhunski nastup.

Mada ovo sto je Nele izveo na Demofestu (75% koncerta) je za sada najbolji nastup ove godine u Banjaluci. Ubedljivo najvise raje je animirao, ali ubedljivo.

2) Losi izvodjaci ove godine na Demofestu. Ja ne pamtim goru postavu... Ako uzmemo da je Nele bio rizik (kao glavni izvodjac ove godine) jer nije svirao 20 godina rock, onda su dobili dzekpot. Da recimo nije bio Nele, ovo bi bio go kurac od festivala ove godine. Po meni Magnifico ogroman promasaj, nije to za ovakvu vrstu festivala, iako je meni Magnifico okej. Rekao bih da je i termin poslednjih izvodjaca katastrofalan jer krecu oko 2, pola 3, ali ove godine je raja ostajala do kraja (veliki broj), tako da to ne mogu uzeti kao zamerku.

3) Sam izbor demo bendova katastrofalan isto. Sve ja kapiram, ali brate kad vec organizujes ovakvu vrstu festivala, daj pusti 20 mladih bendova da se takmice i da ih cujemo... Kad vidimo medju demo bendovima one po 40+ godina, bas mi je to idiotluk teske vrste. Onaj brat Hotel Makedonija je zanimljiv za neku kafancugu sa pijanim dedama, kakav ono nastup za Demofest... Jos je bilo slicnih. Treba vise onih kao onaj mali sto glumi Majkl Dzekson stajling, zaboravio sam ime, momak je napravio najbolji show od nastupa.

4) Ako vec nemaju novca da plate strane izvodjace, onda moraju da dovedu bar po jednu veliku regionalnu zvezdu svake veceri Demofesta. Ja na Demofest gledam kao na najveci muzicki festival u Banjaluci, ali utisak je da iz godine u godinu sve slabija i slabija postava. Mada kao sto neko napisa, ako nemas novca za strane bendove, ne mozes ni otici korak napred sa organizacijom.

5) Clanovi zirija su bili komicni. Niggora bolje da nisu prikazivali, covek je konstantno bio mortus pijan. Samo se blamirao sta god je rekao. Rundek kao da je dosao jer ga je neko puskom naterao... Voditeljice cak nisu toliko antipaticne, sastavni su deo vec godinama, tako da ono... Daleko od toga da su one neki problem, mada su bas smorile dugim intervjuima za demo bendovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 22:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ne znam je li bio gori koncert od riblje corbe, lik je smorio supljom pricom, srao neke izlizane fore, pricao kako je zaljubljen i slicna sranja. Pesama ni za leka. Jel to bi prosle ili pretprosle godine na onim danima piva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
Pa to je Corba klasika. Bio je prosle godine dva puta, isto za Dane piva i bio na Studentskim danima pevao zadnji dan, ali zbog kise ga premestili tamo u kampus u halu. Znaci 2 puta je u 3 meseca bio.

Ja pricam za ovu godinu i Dane piva gde je napravio najbolju atmosferu. A ostali da se zapitaju kakvi su, kad on sa takvom supljom i 65 godina napravi najbolju atmosferu i animira najvise raje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Bolje se zapitaj kakav je narod kad jos uvijek pusi ta Corbina sranja

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Volim Čorbu, al koncerti su im katastrofa...zadnji put sam bio davno na Akvani kad je svirao, i koncert je bio identičan kao i svaki prije toga...mislim da se nije promjenilo ništa danas...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 25 Jul 2018, 23:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
LDA212 je napisao:
1)...dodje otprilike 30% koji stvarno vole rock muziku, a ostali su prolazni. Kad dodas da od tih 30% je bar 10% staticno i ne pomera se, onda dobijes mrtvu atmosferu.

Mislim da jeste tako nekako, bar približno. A šta bi bilo kad bi se plaćao ulaz?! Ostalo bi ovih 30 %, i to možda ne u potpunosti, a od njih opet jedan vrlo mali procenat onih koji bi došli na demo-bendove. Što znači da se DF bavi jednom nepopularnom scenom i pokušava je akcijama tipa -besplatan ulaz do 21.00-jeftina karta poslije 21.00- omasoviti i popularizovati. Ako bi bio svakako besplatan ulaz, ili ako bi se svakako plaćalo kad god da dođeš, na demo bendovima ne bi bilo ni 100 ljudi, a ipak je idejni fokus DF-a na tome. (Uostalom, tako je i bilo ranije.) Ne vidim kako bi neko ozbiljno naplaćivanje ulaznice doprinijelo banjalučkoj muzičkoj sceni, jer time bi se zapravo pokazalo realno stanje po pitanju zainteresovanosti za DF-muziku, i odustalo bi se od pokušaja da se to promijeni. Fresh Wave je festival koji je mnogo više IN. Bavi se muzikom koja je mnogo popularnija.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2018, 04:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2015, 22:20
Postovi: 440
Stratovarius je napisao:
Bolje se zapitaj kakav je narod kad jos uvijek pusi ta Corbina sranja


Meni je Corba okej, nebitno kakav je i kakav je narod... Pusio ili ne pusio pricu, covek ima svoju fan bazu i to je u redu. Sta cemo onda sa ovim ostalim sto nemaju ni to? Meni je licno ove godine bilo super na Corbi, s obzirom da sam po pravilu u prvim redovima, mnogo je zabavnije kada se animira raja, kada ljudi skacu i pevaju, povezu se sa izvodjacem, ma ko god da on bio.

Mozemo raspravljati o ukusima, ali to je vec neka druga prica.

Slicno je sa Neletom, covek je dosao na koncert i od uvodnih 10 minuta totalnog mrtvila, animirao je raju. Procitah ovde da je nekome bio smor sa onim "heeja", covek je morao nekako napraviti konekciju i razbuditi publiku koja nije znala pesme, a da se osecaju makar povezani tu i da nisu mrtvi.

Ne pamtim kada sam video sutku kao na Neletovom koncertu, i to je verovatno ne bi bilo da on ne rece "ajmo sutka" i u sekundi se napravise dve ogromne. Razbudio je do kraja raju, dovoljno videti da su svi ostali po kisi, cak je i pljusak bio 5-10 minuta, niko se pomerio nije, cak je i doprinelo atmosferi. Kad je slabija kisa pocela nesto ranije dok su bili demo bendovi, odmah se svi sklonili, nije ostalo 30 ljudi ispred bine.

Sad opet mozes voleti ili ne voleti Neleta (isto kao Corbu), ali covek je znalac u poslu da napravi konekciju i kreira atmosferu. Ja to volim na koncertima, pa makar mi se izvodjac ne dopadao. Radije cu biti na takvom koncertu nego tamo gde ja i jos 20 ljudi znamo pesme, mrtva atmosfera i niko ne skace.

@Skitnica

Malo si kontradiktoran. Prvo kazes sta bi bilo da se placaju ulaznice, a onda spominjes Freshwave kako je IN, a tamo ulaznice papreno skupe za nase uslove. Ove godine je cini mi se 25KM. Tako nesto je bilo i ranije... Jedini festival na kojem jos nisam bio, obicno nisam tu u avgustu, mada i kad jesam, ne slusam elektronsku muziku, tako da nije moj tip. Mada ako budem tu ove godine mozda svratim da vidim i to. Ali eto, po reportazama koje sam gledao, tu isto bude na svim stageovima poprilicno raje, a ulaz tako skup.

Dovedi na Demofest RHCP (posto ih je vec neko naveo, mada je meni domen SFa RHCP u Banjaluci iako bih voleo) ili nesto slicno, stavi 10 maraka ulaz, pa ce ljudi da dodju i plate. Doci ce i na Neleta i platiti svi oni koji su bili ove godine, ako se pojavi i sledece. Privuces sa jednim velikim imenom to vece publiku i stavis 8-10km ulaz. Pa kad vec neko placa, kapiram da ce pre doci u 9 sati i poslusati demo bendove i komplet program nego doci u 23h da slusa revijalni program. Ima i takvih, ali manji broj, oko 20%.

Pa evo, na MotoFestu je ove godine placan ulaz, pa je bilo solidno popunjeno. Rekao bih i vise nego solidno s obzirom na cenu karte, ali su ljudi doveli Hladno pivo i ZP, imala je raja sta da slusa.


Sve u svemu, ne prihvatam pricu da se ne moze i da je sve do naroda. U Banjaluci i uzem okruzenju sigurno ima 5,000 ljudi koji slusaju i vole rok muziku. Napravi dobar program, odradi sjajan marketing (koji je u danasnje vreme izuzetno bitan) i doci ce ti 2,000 rokera. Doci ce ti 1,500 ljudi da budu vidjeni, dodaj ostale, oduzmi nesto i imas vise nego veliku posetu.


Evo ti na Kozari sutra Hladno pivo, ZP i Van Gogh. Ja cu prvi otici da ih slusam (valjda kisa nece pasti), za 15km slusas 3 od 10 najboljih rok bendova u regionu isto vece.

Rok je u slobodnom padu, da ne kazem da je nestao. Ovo sto je ostalo ovih starih grupa (Galija, Yu grupa, Smak, Corba...), to kad umre i ode sa scene za 10-15 godina max., maltene ne ostaje rok bend u regionu koji moze napraviti koncert ili okupiti veci broj raje. Tu ce biti Hladno pivo kao punk bend narednih 15ak godina, verovatno i ZP i to je manje vise to.


Mada treba reci da je i dobar deo raje kod nas mentalno kritican... Dodjes na Demofest i odes na onaj silent party. Ne znam ko je tu glupost smislio, ali debilizam kao silent party tesko da je vidjen. Sto je najgore, koliko sam skapirao, dosta ljudi je bilo tamo. Znam kad je bilo na krovu pozorista da ih je isto bilo, ajde to i nekako da prevalim, ali napravis silent party na Demofestu, strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2018, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Taj silent party je debilizam sam po sebi, bio na Demofestu ili ne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2018, 11:20 
Penzioneri se ne slazu.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2018, 12:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
LDA212 je napisao:
@Skitnica
Malo si kontradiktoran. Prvo kazes sta bi bilo da se placaju ulaznice, a onda spominjes Freshwave kako je IN, a tamo ulaznice papreno skupe za nase uslove.

Ne bih rekla da sam kontradiktorna, moguće da sam bila nejasna. Nije FW IN zato što papreno naplaćuje ulaznice, nego obrnuto- može toliko da naplaćuje zato što je IN. Za razliko od DF koji kakvu takvu masovnost može da zahvali upravo besplatnom/jeftinom ulazu.
Takođe, čini mi se da se ne slažemo oko toga šta je glavna svrha DF. Revijalne "zvijezde" jesu bitne, ali mi se čini da je uvijek dosad i taj uslov -sa manjim ili većim oscilacijama, ali ipak!- u dovoljnoj mjeri bio ispunjen, a s obzirom da ja svrhu DF-a vidim prvenstveno u podršci spasenju, popularizaciji, napretku i razvijanju te neke rock- scene na domaćem prostoru, tj. u promociji demo bendova, i to na duge staze. Pogledaj samo Slonz ove godine!
LDA212 je napisao:
Privuces sa jednim velikim imenom to vece publiku i stavis 8-10km ulaz. Pa kad vec neko placa, kapiram da ce pre doci u 9 sati i poslusati demo bendove i komplet program nego doci u 23h da slusa revijalni program. Ima i takvih, ali manji broj, oko 20%.

E ovdje se ne slažem u procjeni. Mislim da bi veeelika većina došla tek na revijalne zvijezde. Jer tako je bilo i ranijih godina pod sličnim okolnostima. A i to što karta ne bi bila 5 nego, kako navodiš, 8-10 KM ne bi omogućilo dovođenje RHCP ili nekog sličnog benda.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2018, 13:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mene nešto nikad nisu interesovali demo bendovi...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 26 Jul 2018, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Vjerujem ti skroz. Ja svih ovih godina idem sama na demo bendove, nezavisno od toga da li se ulaz plaća ili ne, i koliko. Ljudi oko mene, koji uglavnom jesu ljubitelji rock- muzike, vole slušati isključivo ono što su već čuli, što im je poznato i provjereno. A +/- 5 KM im nije presudno. Tako da mi se pridruze tek kada nastupaju revijalci. Pa ipak, neuporedivo je publika na demo bendovima masovnija otkad je, prije par godina, uveden sistem -besplatno do 21.00.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 08 Avg 2018, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Nije problem rijesiti te neke dileme ako ces stvarno pogledati u centar problema.

Fresh Wave je popularniji zbog vise ready to go riba/likova i vise jacih opijata. Muzika je primitivnija i ne skrece paznju. I dance arena je najpopularniji stage exita. Jasno?

Rock odavno nije popularan. On je sigurna zona za druzenje najrazlicitijih persona.
Rockeri(sve podvrste) su izbirljivi. Jedni vole ovo, drugi ono i ne mogu svi pod istu kapu, a i ukupno ih malo ima.

Neprisiljeni glasaci snsd-a mogu biti iskreni rockeri samo ako zive u Maoci :) .

Muzicari su i lijeni i ubijeni u pojam, a nisu dovoljno fanaticni. Lova je vrijeme i vrijeme je lova. Nema ni jednog ni drugog. Ima nesto talenta, nesto srca i nesto razmazenih klinaca sa jakim starcima.

Nase trziste nije trziste SAD-a. U najboljem slucaju to su granice ex-yu.

I na poslijetku, nismo dovoljno propali. Npr. Eyesburn je svirao jer nisu mogli nista drugo da rade. Nije bilo neke karijere na pomolu. Sad svi imamo necemu da se nadamo. Neki poslic koji ti dobro ide, neka karijera na osnovu sposobnosti, neka sljaka u inostranstvu, nesto...

Rock niko ne placa, jer to nije kultura kurcenja i niko ne zeli da ikog tjera na to. To je ruzna pozicija i svi je izvjegavaju. Razumljivo.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: demofest
PostPoslato: 29 Mar 2019, 11:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ode i Demofest.

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1536 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 77  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs