banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Jun 2018, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Vidjeću kroz koji mjesec, kad nađem vremena posljednji ispit da riješim. :)
Zasad, kolege nisu imale puno problema sa nalaženjem posla.
I, da. Minoran je broj ljudi koji završavaju ovaj smjer, sve više ljudi se odlučuje za mehatroniku. Nas trenutno ima ispod 10, na svim godinama, a pitanje je hoće li svi i završiti.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 13:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Ajd brate mili, greota ne završiti fakultet... Stisni to malo...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ne završiti ne dolazi u obzir, poslije ovoliko godina. :)
Stisnula su me djeca. Ljeto mi je za spremanje ispita omiljeno, pa će biti i ove godine tako.

I hvala :wink:

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 20:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 11:19
Postovi: 29
Recite mi koliko je tezak taj smjer mehatronika u poredjenju sa ostalim smjerovima, zainteresovan sam za taj smjer?
Za koliko godina u prosjeku studenti zavrsavaju ovaj fakultet?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 20:56 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mani se tih gluposti, ko koliko studira faks i ostale finte.
Upiši ono što te interesuje i neće ti biti teško, koliko bi ti bilo sve ostalo teško...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 21:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 11:19
Postovi: 29
super_koza je napisao:
Mani se tih gluposti, ko koliko studira faks i ostale finte.
Upiši ono što te interesuje i neće ti biti teško, koliko bi ti bilo sve ostalo teško...


Pa nije bas da nece biti tesko ako upisem ono sto volim, volio bi upisati ETF racunare jer mi je cijeli zivot na neki nacin povezan za to al eto meni se to cini tesko.
Ako je neko htjeo da upise npr. ETS racunare zbog toga sto voli to, vjerovatno u skoli nije ucio ono sto voli vec neka sranja poput preduzetnistva i ekologije. U svakom slucaju se najmanje uci ono sto stvarno treba da se uci tako da ukoliko volim to sto upisujem ne znaci da ce mi biti lakse. I dalje me zanima sta pojedini misle o smjeru Mehatronika u poredjenju sa drugim smjerovima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 23:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Puno vise ces se namuciti na ETFu nego na mehatronici, bar se meni tako cini, ukoliko i na ETFu nije srozan kriterij kao na masinstvu.
A za masinstvo je nekad važilo da su prve 2-3 godine najteze, a onda upises drugu pa to malo krene :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2018, 23:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Znaš kako, uzmi studijski plan i vidi šta se konkretno uči u kom smjeru. Upiši ono što ti se više sviđa i što ti može pružiti bolji život.
Moraš studirati ono što ti se sviđa, da bi bio stvarno dobar u tome. A bitno je biti dobar u tome, a ne samo završiti faks i dobiti diplomu... ;)

Ne možeš porediti tako srednju školu i fakultet. Fakultet je puno usmjereniji od srednje škole.
ETF sigurno nije lagan i napatićeš se dobro. Ali ako je to ono što te interesuje, onda to gledaj kao investiciju u sebe.
Nemoj da te godinu dana kraće studiranje odvrati od onog što zapravo želiš da radiš čitav život...

Ovdje sam sad malo pretjerao, znam, pošto se jednim dijelom ta mehatronika vjerovatno preklapa sa stvarima sa ETF-a, ali mislim da možeš izvući poentu...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 00:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 11:19
Postovi: 29
super_koza je napisao:
Znaš kako, uzmi studijski plan i vidi šta se konkretno uči u kom smjeru. Upiši ono što ti se više sviđa i što ti može pružiti bolji život.
Moraš studirati ono što ti se sviđa, da bi bio stvarno dobar u tome. A bitno je biti dobar u tome, a ne samo završiti faks i dobiti diplomu... ;)

Ne možeš porediti tako srednju školu i fakultet. Fakultet je puno usmjereniji od srednje škole.
ETF sigurno nije lagan i napatićeš se dobro. Ali ako je to ono što te interesuje, onda to gledaj kao investiciju u sebe.
Nemoj da te godinu dana kraće studiranje odvrati od onog što zapravo želiš da radiš čitav život...

Ovdje sam sad malo pretjerao, znam, pošto se jednim dijelom ta mehatronika vjerovatno preklapa sa stvarima sa ETF-a, ali mislim da možeš izvući poentu...
. Dobro je sto si spomenuo/la krace studiranje jer upravo me zanima koliko traju studije na masinskom fakultetu, tamo kod njih na sajtu pise nesto da ima 3+2 i 4+1, nis ne kontam, ako mi moze neko objasniti tj. dal se ide 3 ili 4 godine?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 06:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ide se 4 godine po novom planu, a spominje se 3+2, jer su skoro uveli sistem 4+1.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 07:09 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Nisam na to mislio, ali ajde...
Trebalo bi svakako da se trudiš da završiš i master. Tako da ti je svejedno da li je 3+2 ili 4+1.

Ja sam mislio na vrijeme koje će ti stvarno trebati da završiš faks, a ne na vrijeme predviđeno planom i programom... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 09:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 05 Jun 2018, 11:19
Postovi: 29
super_koza je napisao:
Nisam na to mislio, ali ajde...
Trebalo bi svakako da se trudiš da završiš i master. Tako da ti je svejedno da li je 3+2 ili 4+1.

Ja sam mislio na vrijeme koje će ti stvarno trebati da završiš faks, a ne na vrijeme predviđeno planom i programom... :)


Razumijem, ali ja da stvarno razmisljam koliko ce mi trebati da zavrsim faks onda ga ne bi ni upisivao. Ja trenutno imam svoj cilj i trudicu se maksimalno, e sad Boze moj, neko ce studirati i koju godinu vise al svejedno svako ce otprilike zavrsiti bar do 25 (moje neko misljenje), neko ce tad i doktorirati, a neko tek postati inzenjer.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 13:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jun 2018, 14:35
Postovi: 104
super_koza je napisao:
Nisam na to mislio, ali ajde...
Trebalo bi svakako da se trudiš da završiš i master. Tako da ti je svejedno da li je 3+2 ili 4+1.

Ja sam mislio na vrijeme koje će ti stvarno trebati da završiš faks, a ne na vrijeme predviđeno planom i programom... :)


Apsolutno nepotrebno pod nasim nebom. Ovo nije Njemacka i Austrija, gdje se nosilac diplome mastera uzdize kao da je nosilac spomenice prije pola vijeka. Znanje koje posjeduju je neupitno vece od "bachelora" ali ne toliko koliko mu se vaznosti pridaje. Bitnije je da ovlada Solidom, CADom... i po mogucnosti da zna njemacki jezik (za novije generacije podrazumjevam da je engleski obavezan), te da krene raditi, uciti i dalje i imati inzenjerski nacin razmisljanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
U sridu!

Jezici su obavezni, bez obzira planira li se ići odavde ili ne.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 14:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Pa buduci da je to u BL obicno jos svega jedna dodatna godina fakulteta, ne vidim zasto neko ne bi i master zavrsio.
Ne treba razmisljati o danasnjici, vec o buducnosti...

Mada sve zavisi i od vasih ambicija i kakve poslove trebate raditi. Ja svakako mislim da master nema nijednu manu ili da postoji smislen razlog zasto bi se izbjegavao...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 14:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Bolje je obaviti "rebranding" u inostranstvu i steći neku više cjenjenu diplomu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 14:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jun 2018, 14:35
Postovi: 104
Mislim da je bolje ne kukati, nego zasukati rukave. Ovdje posla za masince ima preko glave. Za dobre masince.

Haksor, ovo se ne odnosi na tvoj komentar, nego na uopsteno kukanje - ajmo odavde.

Superkoza, nisam ja protiv mastera. I sam ga planiram upisati na jesen, ali nakon 5 godina radnog staza. I dalje smatram da je daleko bolje krenuti u posao cim prije, pa studije nastaviti nekad kasnije. Nego se potucati po univerzitetima i fakultetima, zavrsiti brdo skola, a ne osjetiti posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Tako je nekad i bilo. Prvo malo privrede, realnog posla, pa magisterij.
To je kozo ujedno i komentar na tvoj post.
Nije problem doskolovati se i zavrsiti master je plus, ali je bitnije znanje, ali prakticno. Stice se kroz rad. Takav radnik ce biti placen, bez obzira na formalno obrazovanje.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 15:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jun 2018, 14:35
Postovi: 104
Apsolutno. Bolonja i ovi mlaki masteri su smrt za tehnicke fakultete. Ne samo za Masinstvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jun 2018, 15:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Mnoge stvari ces teze dostici bez mastera, barem u mom slucaju.
A i mnogi ljudi koji su se jednom zaposlili na puno radno vrijeme nisu uspjeli vise pronaci vremena za fakultet. Radis puno radno vrijeme, imas para, osnivas porodicu.
Kasnije je malo teze dati otkaz ili pokusati spustiti posao na pola radnog vremena da bi ganjao fakultet.
Ja sam misljenja da je najbolje sto se studija tice sve to zavrsiti u komadu i onda se posvetiti poslu. Em ces imati od pocetka bolju platu, em ces poceti od boljeg posla...
E sad, ako te sila prilika natjera na nesto drugo, onda je to drugi par opanaka. Ja ovdje govorim sta je po mom misljenju najbolje... :)

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 449 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs