banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2007, 14:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2006, 14:49
Postovi: 128
Lokacija: banja luka
Radim u jednoj državnoj firmi i završila sam, na sreću, državni fakultet. Ne možete zamisliti sa kakvim se omalovažavanjem priča o ljudima koji su završili ili studiraju privatne fakultet, svi im se podsmijavaju. Doduše, u mojoj firmi i nije zaposlen niko sa privatnim fakultetom.
Mada, sve je to relativno. Podebela plava kovertica ili jaka štela, i bez problema se zaposliš sa BLC, Slobomirom, Apeironom ili bilo kojim drugim "fakultetom"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2007, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
mišur je napisao:
Podebela plava kovertica ili jaka štela, i bez problema se zaposliš sa BLC, Slobomirom, Apeironom ili bilo kojim drugim "fakultetom"


...a sa zavrsenim drzavnim kovertice ne trebaju...bas bih voleo da zavirim na spiskove biroa rada...ima li ovih sa drzavnim faxovima tamo...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jul 2007, 21:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Maj 2006, 14:27
Postovi: 190
Sa svakim fakultetom ti treba stela,pogotovo ako nemas iskustva i prvi put stupas u radni odnos.Sto se tice privatnih i drzavnih fakulteta,meni svakako ide na zivce kada vidim na koji nacin studenti na privatnim faxovima polazu ispite(sa toliko ucenja ne bi dobili ni mrsavu dvojku u drugom razredu srednje),ali jednako me nervira i ponasanje profesora na drzavnim fakultetima koji se izivljavaju do bola.Uz sve to,ni taj drzavni(kao ni privatni) nije nikakav garant znanja,nego pravo ucenje nastupa nakon sticanja diplome.Moje misljenje je da nema malih ili velikih fakulteta nego postoje samo mali ili veliki ljudi.Ko ce sta da postigne u struci,vidjece se tek kasnije.Postoje mnogi primjeri drzavnih fakulteta koji su totalna sprdacina,tako npr. mnogi danasnji "uvazeni" ekonomski strucnjaci su svojevremeno zavrsili rijecki ekonomski fakultet(kazu ljudi koga tramvaj ne zgazi vec je 99% diplome rijesio),kao i kojekakve turizmologije i difovi.Na kraju krajeva,danas nema vise onih komunistickih fora,kao zavrsio sam fax e sad cu u kancelariju i vise knjigu ne otvaram do kraja zivota.Samo rezultati rada su bitni,pa ako je neko bolji od mene na poslu(bez obzira sta je i kako zavrsio),svaka mu cast.

_________________
Glasali ste-gladujte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jul 2007, 11:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Sep 2006, 14:49
Postovi: 128
Lokacija: banja luka
Citiraj:
a sa zavrsenim drzavnim kovertice ne trebaju...bas bih voleo da zavirim na spiskove biroa rada...ima li ovih sa drzavnim faxovima tamo...


Naravno da ti treba štela u svakom slučaju.....
Ja sam ukazala na to da se privatni fakulteti manje cijene, ali i pored toga, ako imaš dobru štelu, dobijaš posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Avg 2007, 21:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
YgapHuk je napisao:
Sa svakim fakultetom ti treba stela,pogotovo ako nemas iskustva i prvi put stupas u radni odnos.Sto se tice privatnih i drzavnih fakulteta,meni svakako ide na zivce kada vidim na koji nacin studenti na privatnim faxovima polazu ispite(sa toliko ucenja ne bi dobili ni mrsavu dvojku u drugom razredu srednje),ali jednako me nervira i ponasanje profesora na drzavnim fakultetima koji se izivljavaju do bola.Uz sve to,ni taj drzavni(kao ni privatni) nije nikakav garant znanja,nego pravo ucenje nastupa nakon sticanja diplome.Moje misljenje je da nema malih ili velikih fakulteta nego postoje samo mali ili veliki ljudi.Ko ce sta da postigne u struci,vidjece se tek kasnije.Postoje mnogi primjeri drzavnih fakulteta koji su totalna sprdacina,tako npr. mnogi danasnji "uvazeni" ekonomski strucnjaci su svojevremeno zavrsili rijecki ekonomski fakultet(kazu ljudi koga tramvaj ne zgazi vec je 99% diplome rijesio),kao i kojekakve turizmologije i difovi.Na kraju krajeva,danas nema vise onih komunistickih fora,kao zavrsio sam fax e sad cu u kancelariju i vise knjigu ne otvaram do kraja zivota.Samo rezultati rada su bitni,pa ako je neko bolji od mene na poslu(bez obzira sta je i kako zavrsio),svaka mu cast.


Upravo, dosta ljudi misli da nakon faxa moze zaboraviti na knjigu,a bas suprotno...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2007, 00:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
^^^
Oh, javi se diplomac....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 04 Sep 2016, 16:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
miąur je napisao:
Radim u jednoj državnoj firmi i završila sam, na sreću, državni fakultet. Ne možete zamisliti sa kakvim se omalovažavanjem priča o ljudima koji su završili ili studiraju privatne fakultet, svi im se podsmijavaju. Doduše, u mojoj firmi i nije zaposlen niko sa privatnim fakultetom.

Mada, sve je to relativno. Podebela plava kovertica ili jaka štela, i bez problema se zaposliš sa BLC, Slobomirom, Apeironom ili bilo kojim drugim "fakultetom"


Nekad su se smijali privatnim fakultetima a danas je kontra. U državnim službama kritična masa kupljenih diploma davno prešla većinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 04 Sep 2016, 17:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Kakva je informatika na blc sto se tice predavaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 04 Sep 2016, 21:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
nikakva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 21 Sep 2017, 18:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 21 Sep 2017, 18:40
Postovi: 113
Na stranu to da li su kvalitetna predavanja i ostalo, gdje se više nauči i slično, interesuje me da li ova njihova diploma koja se dobije nakon završetka vrijedi i da li se uvažava ako poslodavac (u inostranstvu) zahtijeva da imate fakultetsku diplomu ili recimo da li se priznaje u slučaju da želim da nastavim školovanje vani, na nekom od master programa?

To što piše na sajtovima to uzimam sa rezervom, ne želim da uložim novac u nešto od čega ne mogu dobiti ama baš nikakvu korist.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 05 Dec 2017, 09:17 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Jel se može sa visokom školom kakva je BLC da se zaposli u prosvjeti (osnovna i srednja skola)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 05 Dec 2017, 09:53 
Je li akreditovana?


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 05 Dec 2017, 10:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
mislim da blc jeste akreditovana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 05 Dec 2017, 11:02 
onda se moze zaposliti tj papiri od iste sigurno vaze

a uvijek mozes nazvati ministarstvo prosvjete i priupitati za detalje, jelena starcevic cini mi se da se zove ta djevojka/zena za informisanje


Vrh
  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 05 Dec 2017, 11:15 
miąur je napisao:
Ne možete zamisliti sa kakvim se omalovažavanjem priča o ljudima koji su završili ili studiraju privatne fakultet, svi im se podsmijavaju.


ovako zamisljam te sto im se smiju:

Slika

vi se npr jebavali godinama na drzavnom i ucili vazda, a gospodin odradi 3 godine na aperionu ili slicnom sa 3x manje napora i dobija onda istu platu...pa vi razmislite ko je tu budala i koga treba ismijavati :D


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 05 Dec 2017, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
I ako je situacija te 2007. mozda ali sa velikim MOZDA i bila takva kakvu je opisuje miaur evo 10 godina nakon toga mnogo se toga promijenilo.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 05 Dec 2017, 12:36 
Ima i toga, ali opet stoji ovo sto sam napisao.

Smijati se nekome ko ima isti status i zaradu kao i ti, a neuporedivo manje se namucio je glupo. P.S. ne govorim o ozbiljnim zanimanjima tipa neurohirurg i slicno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 11 Dec 2017, 10:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Pozdrav,

Koji smjerovi postoje na odsjeku Informatika? Pronasao sam samo smjer "Inženjerstvo informacionih tehnologija" (cetvorogodisnji studij- https://www.blc.edu.ba/studijski-progra ... formatika/), a pise i da ih ima vise (https://www.blc.edu.ba/blc-obrazuje/nastavni-plan/). Moze li neko dati link sa spiskom svih smjerova na odsjeku Informatika ili napisati koji su to smjerovi?

Hvala unprijed na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 11 Dec 2017, 10:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
imas samo trogodisnji i cetvorogodisnji studij, na trogodisnjem dobijas titulu informaticara, na cetvorogodisnjem titulu inzenjera informatike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BLC fakultet
PostPoslato: 11 Dec 2017, 10:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 21 Mar 2017, 15:57
Postovi: 54
Citiraj:
imas samo trogodisnji i cetvorogodisnji studij, na trogodisnjem dobijas titulu informaticara, na cetvorogodisnjem titulu inzenjera informatike


To je u redu, ali koji su smjerovi na odsjeku Informatika?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs