banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 14:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
veverushka je napisao:
Ja ne mogu da razumem tvoj nedostatak emocija. Zapravo, jedinu emociju koju mogu da primetim je ljutnja. I donekle mogu da razumem, ali kako možeš tako da misliš i govoriš?


To sve pocinje od mog pogleda na smrt, nisam vjernik, mislim da su vjernici bas oni koji se boje smrti pa im treba utjeha.
Zbog tog mi smrt ne pada tesko osim ako je neko ko mi je drag umro al i to ne drzi dugo.
Te osobe vise nema, ne postoji, idemo dalje do finisha.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Kad bi vidio da neko hoce da se ubije a mozes spasiti, sta bi uradio?

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
Suicid smatram sebičnim činom, jer to obeleži porodicu za čitav život i naredne generacije. Pogotovo kada čovek to uradi na oči porodice ili negde gde će ga član porodice naći. S druge strane, niko od nas ne može ni da zamisli u kakvom duševnog stanju se nalazi onaj ko digne ruku na
sebe.

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 19:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Najčešće je depresija u pitanju.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 21:08 
Da, uglavnom je depresija u pitanju, klinicka ili uzrokovana drugim privatnim/licnim stvarima.

Bio sam svjedok samoubistva nedavno, mlad momak (23 godine) se bacio pod voz u kojem sam bio. Uzasno je tuzno vidjeti tako nesto. Ljudi moraju shvatiti da je depresija veliki problem kod dosta ljudi. Kod nas na debilnom Balkanu se to smatra slaboscu te ljudi ne shvataju da jednostavno tijelo ne luci dovoljno dopamina, serotonina ili ostalih supstanci koje uticu na raspolozenje te su ljudi zbog toga u depresiji. Ima jos nekih faktora, ali u sustini to sto sam naveo je glavno...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 21:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Feb 2008, 00:01
Postovi: 2274
Lokacija: Banja Luka
A tek način lečenja i tretiranja pacijenata sa duševnim oboljenjima na psihijatriji. I uopšte, društvo loše reaguje na ovu, vrlo osetljivu, populaciju ljudi. A svakom od nas može da se desi.


Ipak, ne treba odustajati od sebe....

_________________
pravila su tu da bi ih krsili, i nadredjeni i podredjeni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 22 Jul 2017, 23:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
veverushka je napisao:
Suicid smatram sebičnim činom, jer to obeleži porodicu za čitav život i naredne generacije. Pogotovo kada čovek to uradi na oči porodice ili negde gde će ga član porodice naći. S druge strane, niko od nas ne može ni da zamisli u kakvom duševnog stanju se nalazi onaj ko digne ruku na
sebe.


I ja isto, mada ne zbog obilježavanja nego jednostavno zbog bola koji naneseš porodici ovakvim činom. Ne znam, ne mogu da zamislim taj problem koji bi me natjerao da dignem ruku na sebe. Šta to ima da se ne može nekako riješiti?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 24 Jul 2017, 10:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Sargas je napisao:
I ja isto, mada ne zbog obilježavanja nego jednostavno zbog bola koji naneseš porodici ovakvim činom. Ne znam, ne mogu da zamislim taj problem koji bi me natjerao da dignem ruku na sebe. Šta to ima da se ne može nekako riješiti?


Problem je sto osoba u tom trenutku ne razmislja racionalno, ne razmislja uopste.
Kad te nesto natjera na bol, npr svi oko tebe ti stalno prigovaraju i napadaju te, mozda ti ubace u glavu da trebas ovo uraditi, trebas ovakav biti a ti to nisi pa ides protiv sebe, ostavi te tvoj voljeni, to se nareda mozda a ti si emotivna osoba i nikad prije kroz to nisi prosla/o, kad se osjecas nepozeljno, ljudi traze izlaz, obicno lagani.

Ja za to i dalje krivim sistem, takvi ljudi misle da su sigurni u ovom sistemu gdje radis, zaradis, kupis hranu, platis racune za vodu i struju i sve super i misle da ce tako zauvjek da bude.
Lagan zivot, sve imas isplanirano samo se ukljuci.

Pa cim se nesto desi da nije po tvom, odma stres, kriza i panika hvata i daj brz izlaz.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 24 Jul 2017, 12:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Odgovori koje trazis nisu bas daleko
pogledaj u sebe, pogledaj u sebe
neka tvoja glava bude samo tvoja briga
ne daj da joj govore
neka sama otkrije.


Nije to baš tako jednostavno, o njihovoj psihi ne znam puno, ali ako imaš ekonomske samoubice, samoubice zbog teže bolesti, samoubice vršnjačkog nasilja, samoubice zbog neuzvraćene ljubavi, samoubice iz ljubomore, samoubice iz depresije i samoubice zbog ideala, nameće se zaključak da naša glava djeluje različitio na različite podražaje iz okoline. Može porodica da bude puna ljubavi, ali okolina grozna.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 07 Avg 2017, 16:29 
http://www.atvbl.com/pucao-sebi-u-glavu-u-restoranu/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 01 Sep 2017, 18:09 
http://www.banjaluka.com/aktuelno/2017/ ... cnoj-kuci/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 04 Okt 2017, 19:02 
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... vom/445812


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 04 Maj 2018, 17:51 
https://www.banjaluka.com/aktuelno/bih/ ... -dva-dana/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 27 Maj 2018, 12:55 
https://www.banjaluka.com/aktuelno/bih/ ... cnoj-kuci/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 13 Dec 2018, 14:42 
https://www.nezavisne.com/novosti/hroni ... uge/513076


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 27 Jan 2019, 19:17 
Citiraj:
Policija u Tesliću jutros je u neposrednoj blizini objekta Policijske stanice zatekla policijskog službnika inicijala O.O. sa vidnim teškim tjelesnim povredama.

Odmah mu je pružena hitna medicinska pomoć, te je prevezen u Dom zdravlja Teslić, gdje je preminuo.

Uviđaj obavlja dežurni tužilac i policijski službenici Policijske uprave Doboj.

Policajac je pronađen u 06.30 sati.

Do sada raspoloživa saznanja ukazuju da se radi o samoubistvu, rečeno je Feni u policiji.


http://banjaluka24h.com/policajac-iz-te ... moubistvo/


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 12 Feb 2019, 15:19 
Ubio se dvanaestogodišnji dječak, pucao iz očevog pištolja.

https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... lja/522549


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 02 Apr 2019, 10:39 
Mogla bi se tema preimenovati...cudno je ovako...


Citiraj:
Muškarac, koji je prijetio da će izvršiti samoubistvo skokom sa zgrade u izgradnji u Tesliću, nakon razgovora sa policijskim pregovaračem odustao je od svoje namjere.

Prema sazananjima Srne, danas u 17.15 časova Policijska stanica Teslić obaviještena je od građanina da jedno lice prijeti da će izvršiti samoubistvo skokom sa trećeg sprata zgrade u izgradnji u Tesliću.

Odmah je na lice mjesta upućeno više policijskih službenika, a angažovan je i policijski pregovarač u Policijskoj stanici Teslić, kako bi muškarca ubijedio da odustane od svoje namjere.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 11 Apr 2019, 17:53 
Citiraj:
Dobojska policija ekspresno je odreagovala kada im je stigla informacija da 26-godišnjakinja namjerava da se ubije u soliteru u centru grada. Uspjeli su da dobiju i ključ od stana u Ćuprijskoj ulici jer su pretpostavili da su ulazna vrata zaključana. Zatekli su je kako sjedi na prozoru, nogama okrenutim van, i to na 16 spratu.

"Vječnost je to taj prelazak kroz prostoriju kroz glavu prolazi Bože samo da ne padne ali, evo hvala Bogu, završilo je najbolje što je moglo da završi", kaže Samir Imelji, kriminalistički policajac.

Kada je žena sjela na prozor policija još ne zna. Pričaju da njihov ulazak u stan i dolazak do prozora nije ni registrovala. To je, pričaju inspektori, olakšalo posao. Prišli su i svukli je na krevet.

"Obzirom da je bila vidno rastrešena pozvali smo hitnu pomoć, došli su. Nije ništa pričala samo je plakala, čitavo vrijeme je plakala, ništa nije pričala", kaže Milica Ninković, inspektor kriminalističke policije.

Od poziva do uspješno završenog zadatka prošlo je pola sata. Svašta im je za to vrijeme prolazilo kroz glavu.

"Pošto je koleginica Milica pozivala na broj, ne javlja se, više smo očekivali da je već izvršila čin, rjeđe smo imali slučajeva bacanja kroz prozor, više smo mislili da ćemo je naći u kadi da je isjekla vene, hvala Bogu nije", kaže Vjekoslav Čolić, inspektor.

"Najbitnije je biti sabran, priseban, brzo reagovati", kaže Dragan Vasilić, zamjenik komandira PS Doboj 1.

26-godišnjakinja je, trenutno, hospitalizovana. Ovo je treća akcija sprječavanja suicida za samo nekoliko dana na području Policijske uprave Doboj. U Tesliću je pomoćnik komadira stanice spriječio mladića da skoči sa zgrade. Dva policajca u Derventi ubijedili su ženu da ne skoči s mosta u Ukrinu
.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ubili se
PostPoslato: 11 Apr 2019, 23:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8494
Pa jbg, tema je "ubili se", a ne pokušali


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs