banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 18:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2007, 23:37
Postovi: 226
evo imam ja pasos pa ako nekome bas treba pasos, meni treba "jEVRejA" pa se lako mozemo dogovoriti... :D :D :D

_________________
kazu da sto vise znas krace zivis...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 07:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Jul 2015, 06:40
Postovi: 2
Pozdrav drugari,imam pitanje..
E ovako iz banjaluke sam i supruga mi ima hr papire i na osnovu nje i djeca,kako ja da dobijem papire,jer mi je baš više muka živjeti u ovoj državi,želio bi pobjeci negdje vani i nikad se nevratiti?KAKO STA??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 08:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Razvedi se, nek' ti zena ode negdje vani i kad se smjesti i snadje onda ti odes i udas se za nju. Eto, najjednostavniji nacin :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 10:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Isti slucaj je i kod mene samo obrnuto. Ja i klinac imamo papire,supruga ne. Isto pokusavamo da resimo i jedini nacin je da bude prijavljena s prebivalistem na teritoriji HR 5 godina. Dobija viza na 5 godina a po isteku stice pravo na drzavljanstvo. Nije problem ju prijaviti vec su problem inspekcije koje stalno proveravaju jesi li na adresi ili je fiktivno. Jedini sto nisam siguran je da li je dovoljno da samo ona bude s prebivalistem u HR ili moram i ja, toga se ne mogu setiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2015, 10:51 
Gadno, i meni vjerenica ima papire, ja ne...


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Avg 2015, 23:37 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
braco1987 je napisao:
Pozdrav drugari,imam pitanje..
E ovako iz banjaluke sam i supruga mi ima hr papire i na osnovu nje i djeca,kako ja da dobijem papire,jer mi je baš više muka živjeti u ovoj državi,želio bi pobjeci negdje vani i nikad se nevratiti?KAKO STA??


zena ode u eu, zaposli se, aplicira za family permit visa..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 10:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 23:21
Postovi: 391
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Isti slucaj je i kod mene samo obrnuto. Ja i klinac imamo papire,supruga ne. Isto pokusavamo da resimo i jedini nacin je da bude prijavljena s prebivalistem na teritoriji HR 5 godina. Dobija viza na 5 godina a po isteku stice pravo na drzavljanstvo. Nije problem ju prijaviti vec su problem inspekcije koje stalno proveravaju jesi li na adresi ili je fiktivno. Jedini sto nisam siguran je da li je dovoljno da samo ona bude s prebivalistem u HR ili moram i ja, toga se ne mogu setiti.


Ona bi na taj način stekla pravo na državljanstvo na osnovu boravka, a ne na osnovu braka s tobom.. a to da inspekcije provjeravaju ..sigurno je , u posl. vrijeme I dosta češće nego ranije.

_________________
Čovjek sniva, Bog određuje!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 11:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
E kad smo vec kod drzavljanstva,zamolio bi upucene da mi objasne sta gubim ako se odrekenem BiH drzavljanstva,mislim dole na imovinu itd posto nemogu imati dvojno tj.Norvesko i BiH,znaci moram se odreci jednoga (za ispis iz knjiga nam traze 1100 km + norveski pasos oko 500-600 km)? Za sada imam BiH i neprestavlja mi nikakav problem oko putovanja bilo gdje,naravno uz norvesku vizu na kojoj stoji da imam stalnu boravisnu i radnu dozvolu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 12:13 
Mislim da se ne moras sada odreci BiH drzavljanstva, valjda su ovi nasi nesto izdejstvovali pa ne treba...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Nego?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2015, 12:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
Milan je napisao:
Mislim da se ne moras sada odreci BiH drzavljanstva, valjda su ovi nasi nesto izdejstvovali pa ne treba...

Kod nas nemoze,moglo je od 2000 godine,a sad cujem daje ista situacija i u Svedskoj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jan 2019, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Kakva je situacija 2019. za traženje HRV državljanstva na osnovu porijekla (đed, baba)?
Čuo sam da od prvog idu neke olakšice za BH državljane (valjda što pola HRV ode vani, pa hoće k'o i Švabe da pokupe radnu snagu) ali nigdje da nađem ništa.
Na netu ništa pretjerano ažurno, pa ako neko ima bilo kakvih informacija neka podijeli.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs