banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Norveška
PostPoslato: 10 Maj 2015, 23:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2010, 13:34
Postovi: 45
Lokacija: Banja Luka
Jel imao neko iskustva?

Uletio mi je neki posao na godinu dana, pa kako šta u Norveškoj ako može neko napisati koju pametno

Hvala :)

_________________
Al' drma udara, ta gljiva ludara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 10 Maj 2015, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Idi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 10 Maj 2015, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Idealna zemlja. Nije vruće, nije u EU.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 10 Maj 2015, 23:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
ds89 je napisao:
Jel imao neko iskustva?

Uletio mi je neki posao na godinu dana, pa kako šta u Norveškoj ako može neko napisati koju pametno

Hvala :)

Пали и не враћај се ако икако можеш. Знам два брачна пара што су отишли тамо, један са један без дјеце, препородили се људи.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 10 Maj 2015, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ja znam jedan bracni par sa djecom koji se preselio tamo. Bilo je tesko na pocetku, dok se jezik ne savlada, kasnije malo lakse. Do duse on je neka malo zajebanija koscura u medicini pa mu je vjerovatno i plata opaka pa im je lakse. Sada imaju cetvero djece, a otisli su sa troje.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 10 Maj 2015, 23:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Pa podaci su jasni, zemlja sa najvisim standardom zivota u Evropi a vjerovatno i svijetu, tako rekose prije par dana na tv.

Ne pruza se ta prilika svakome i trebao bi to iskoristiti. Ako ti se ne svidi, odradis sta trebas i nazad a ako ti se svidi kopati i rukama i nogama da ostanes. :) Srecno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 05:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
ds89 je napisao:
Jel imao neko iskustva?

Uletio mi je neki posao na godinu dana, pa kako šta u Norveškoj ako može neko napisati koju pametno

Hvala :)

Sta te zanima i gdje si dobio posao?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 12:08 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2010, 13:34
Postovi: 45
Lokacija: Banja Luka
BOSS66 je napisao:
ds89 je napisao:
Jel imao neko iskustva?

Uletio mi je neki posao na godinu dana, pa kako šta u Norveškoj ako može neko napisati koju pametno

Hvala :)

Sta te zanima i gdje si dobio posao?

Manje mjestašce, u blizini Osla

A zanima me život, kako šta, hrana, butici, kafići itd :D

_________________
Al' drma udara, ta gljiva ludara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 12:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
E, boss, jel imaš ti djece? Ovi moji što su otišli gore se boje socijalne službe, moraš paziti šta pričaš sa malom. Skoro je jedan Srbin na vrijeme povukao djecu za Srbiju, između dva razgovora sa socijalnom službom. Vjerujem da su priče naduvane, ali da gdje ima dima ima i vatre. Poljaci su se pobunili takođe. Jednostavno, imaju velik broj slučajeva oduzimanja djece, pa nikom nije svejedno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
ds89 je napisao:
BOSS66 je napisao:
ds89 je napisao:
Jel imao neko iskustva?

Uletio mi je neki posao na godinu dana, pa kako šta u Norveškoj ako može neko napisati koju pametno

Hvala :)

Sta te zanima i gdje si dobio posao?

Manje mjestašce, u blizini Osla

A zanima me život, kako šta, hrana, butici, kafići itd :D

Navedi "mjestasce".Ako se mislis provoditi onda zaboravi "mjestasce" nego se prihvati Osla jer zivota u selima nema.Zivot skup ali kad radis (jos ako uspijes naci dodatni posao) onda nemas ni puno vremena gdje potrositi osim ako puno duvanis (kutija cigara 12 eura) i cugas (tocena piva 10 eura).E onda ti nemoze ni tri plate pokriti troskove.Hrana je isto skupa ali ako si blizu Svedske granice onda se mozes snaci bez problema posto imaju i nasu hranu,a i mnogo je jeftinija.Butici,hmmm pa imas ih od onih sa polovnom robom do oni najkvalitetniji.Takodje i namjestaj polovan se puno prodaje jer niko nezeli namjestati sinu ili cerki stan sa novim stvarima posto neznaju cuvati.Kod nji to neigra ulogu da si najbogatiji jer znaju cijeniti svoj zaradjen novac.Za cijene iznajmljivanje stanova mozes pogledati ovdje http://www.finn.no/finn/realestate/lett ... eaId=20061 ,kafica nema kao kod nas onih standardni.Ovdje ljudi rade cijelu sedmicu da bi sebi dali oduska subotom uvece tako da zaboravis neki klasicni kafic.Ima neka vrsta puba ali da ides svaki dan samo po jednu kafu da popijes to je mjesecno 120 eura pa ti vidi dali ti se isplati.Pizzu da narucis medijum za 1-2 izadje 23,5 eura,a ako vas 2-3 onda je 30 eura.Za stanarine imas gore link za Oslo,a ako te zanima drugo mjesto napisi koje je pa cu ti naci.Za zenske njihove moras biti maneken da bi prosao jer su jako skepticne prema strancima.Ako te jos sta zanima samo pitaj.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
prasica je napisao:
E, boss, jel imaš ti djece? Ovi moji što su otišli gore se boje socijalne službe, moraš paziti šta pričaš sa malom. Skoro je jedan Srbin na vrijeme povukao djecu za Srbiju, između dva razgovora sa socijalnom službom. Vjerujem da su priče naduvane, ali da gdje ima dima ima i vatre. Poljaci su se pobunili takođe. Jednostavno, imaju velik broj slučajeva oduzimanja djece, pa nikom nije svejedno.

Imam dva sina,nazalost tako je,nesmijes da govoris nijednu ruznu rijec pred djetetom jer ako dijete to kaze u skoli eto ti socijalne sluzbe na vrata.Evo ostavicu jedan link,iskustvo jedne ruskinje,moram samo reci da ima istine 70% ali i to je dovoljno da neko skonta kako je.Nije to bas lako ako imas malu djecu kao stranac.Sve pokusavas de se integriraju ali opet nemozes da znas 100% kulturu posto smo mi prva generacija.Vijeruj mi da sam milion puta spomenuo Zlatana Ibrahimovica,sad mi je jasno zasto je covjek onako arogantan,jednostavno nebi uspio da je upao u njihovu kulturu jer se oni samo smjeskaju i klimaju glavom.
http://www.sloboda.hr/mediji-sute-o-mra ... i-i-djece/
a evo i jedan link od fudbaler Admira Rascica dok je igrao u Sandefjordu,a igrao je i u Borcu jedno vrijeme
http://www.sb.no/sport/sandefjord-fotba ... -1.5667555

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Iz mog skromnog iskustva rekao bi norvezanka i balkanac to dosta tesko funkcionise... skoro pa i nemoguce, jbg mnogo je tu razlika u nacinu zivota, mentalitetu i sl. Boss neka potvrdi ili negira... Ali to na uzorku od par djevojaka, tako da... probaj. :D

A da su lijepe ko sto se prica itekako nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
BeckaSkola je napisao:
Iz mog skromnog iskustva rekao bi norvezanka i balkanac to dosta tesko funkcionise... skoro pa i nemoguce, jbg mnogo je tu razlika u nacinu zivota, mentalitetu i sl. Boss neka potvrdi ili negira... Ali to na uzorku od par djevojaka, tako da... probaj. :D

A da su lijepe ko sto se prica itekako nisu.

To vrlo,vrlo tesko fukcionise,ne samo sa Balkana nego i iz Rusije,Litvanije itd.Imam prijatelja sto su stekli djecu sa njima ali brzo se i razisli (ovdje je to normalna stvar).90% ti brakova zavrsi rastavom i najvise se sjebu nasi ljudi jer nemogu dovesti djecu kod rodbine bez njenog pristanka,a da ona pusti djete na Balkan,nece nijedna.Tako da si svezan dok dijete nenapuni 18 godina da odlucuje sam ali do tada tebi prodje zivot.Ispocetka je to bilo interesantno dovesti je dole ali sad bjezi svako od toga.Sto se tice jesu li lijepe,pa koliko ulazu na sebe,mislim na treninge i kakve uslove imaju,sasvim prosjecne.Ima ih koje paze na sebe,trenirajuci svaki dan ali za tom mozes samo oci pariti i nista vise.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Ako Balkanac ima 22+ penis neće imati problema u braku sa pohotnim Norvežankama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
manitu uci da svira je napisao:
Ako Balkanac ima 22+ penis neće imati problema u braku sa pohotnim Norvežankama.

Hahaha sve je to reletivno,imaju oni pomocni nebrini se ti :lol: ,nijedna nije bez toga u kuci.Njoj vise treba konj na bijelom princu da joj cuva dijecu dok se ona provodi sa prijateljicama po diskotekama i inostranstvu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
22 cm ON ili OFF stanju?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
BOSS66 je napisao:
manitu uci da svira je napisao:
Ako Balkanac ima 22+ penis neće imati problema u braku sa pohotnim Norvežankama.

Hahaha sve je to reletivno,imaju oni pomocni nebrini se ti :lol: ,nijedna nije bez toga u kuci.Njoj vise treba konj na bijelom princu da joj cuva dijecu dok se ona provodi sa prijateljicama po diskotekama i inostranstvu.

Ma sve se nepotrebno mistifikuje, to je moj post. Žene ko žene :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
danijell je napisao:
22 cm ON ili OFF stanju?

Stendbaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4289
Nego boss sta se ono Admir nagovori i kome nije mi bas najasnije na onom videu. Inace radi se o genijalnom liku koga su svi zavoljeli dok je bio u BL

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Norveška
PostPoslato: 11 Maj 2015, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3118
veteran 1987 je napisao:
Nego boss sta se ono Admir nagovori i kome nije mi bas najasnije na onom videu. Inace radi se o genijalnom liku koga su svi zavoljeli dok je bio u BL

Nije mu dao da igra,uvijek rezerva,a ovaj popizdio na treningu i nazvao ga nacistom.Naravno Rascic odmah dobio otkaz.Nije to lako,evo ja imam malca igra fudbal,trenira od svoje 6 godine i jedini je stranac medju njima i sad pocetkom godine je bila podjela grupa na bijele i plave i u bijele su upali sve tatini sinovi i oni igraju sa djecom stariji po dvije godine od nji dok ovi plavi igraju sa istim godistem.Moj malac je sigurno bolji od nji 3-4 iz bijele ekipe ali sta vrijedi kad mora biti 3x bolji dabi uspio.Zato sam gore i naveo Ibrahimovica kroz sta je covjek prosao da bi dosao do cilja.Zato je i postao arogantan jer pukne u tebi jednom ali staces kad imas djecu pa sve radis zbog nji.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs