banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: "Operacija" zuba
PostPoslato: 17 Dec 2004, 16:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 709
Jao jao jao....
nekidan me zub zaboli, preporucise mi da odem u borik kod doktora Sipke, on non stop zauzet a mene boliloooo jao jao jao
nego malo me brusila neka doktorica sto kod njega radi, dala mi neki lijek i poslala me na slikanje....ispostavilo se da imam cistu i da trebam ici na operaciju....jaoooo meni mrak pao na oci, kakva crna operacija....dace mi dvije anestezije, rezati me pola sata i dva dana ne smijem izaci iz kuce. I jos ce me ta patnja kostati 80 KM. ](*,) Jao jao jaoo...
Sta mi preporucujete??? Kakva su vasa iskustva??? Znate nekoga iskusnijeg/kvalitetnijeg/jeftnijeg. Trazicu da me operise doktor Sipka, jer ova doktorica mi mlada i nesto mi je neubjedljiva...maaa-miceeee. :cry:

_________________
To fight a demon you must become a demon yourself!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Dec 2004, 17:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
Citiraj:
jaoooo meni mrak pao na oci, kakva crna operacija....dace mi dvije anestezije, rezati me pola sata i dva dana ne smijem izaci iz kuce



pa nece bubreg da ti presadjuju :lol: :lol: :lol:

i ja imam slican problem
trebala bih da izvadim donje somice koje jos nisu izrasle jer name mjesta malena mi vilica, pa 88 krive ostale zube
cekam da nadjem doktora vec 1,5 godinu pa nista sipka stalno zauzet a za ovim tipovima ko sto iz beograda dolaze da operisu svijet ovdje ne znam nista

je cula da je sipka najbolji

_________________
"Nema slučajnih građevina, izdvojenih iz ljudskog društva u kome su nikle, i njihovih potreba, želja i shvatanja kao što nema proizvoljnih linija i bezrazložnih oblika u neimarstvu."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Dec 2004, 19:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2004, 18:42
Postovi: 85
ovako. da ti malo razbijem strah. ja sam se isto plasila zubara. al mnogo. i onda sam morala da izvadim zub. kako sta, ajoj, znam da mi je bio smak svijeta. e sad, dugo nakon toga, smijem se sama sebi.
vjeruj mi, ne tjesim te i ne lazem, sa anestezijom neces osjetiti, ma nema sanse. al ni mrvicu. mozda kad ti bude davala, osjetices ubod igle, al vjeruj mi nije ni sekund. meni je vise bio, ne znam kako da opisem , kao neprijatan osjecaj da ti je igla u mesu, nego bol. e onda ti moze izvaditi sve zube, neces ni osjetiti.
mozda cete boljeti nakon operacije, al po meni to i nije toliko bitno. ma samo da ne boli dok on meni cupa. u svakom slucaju nakon toga mozes da popijes neku tabletu protiv bolova, i on ce ti sam neku preporuciti.
ma nema frke nista se ne brini.
kad ti ja to kazem, najveca kukavica na svijetu ( sto se tice zubara ).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Dec 2004, 21:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2004, 19:51
Postovi: 230
Lokacija: Tu_sam
Dibalo, jel se doktorica zvala Olja? Ako jeste, nemas se sta bojati, dobra je. A ako se bas uzasavas, neka ti operaciju radi Sipka, stvarno je dobar. Sto rekose prije, poslije injekcije neces nista ni osjetiti. Jedino ces kasnije malo imati bolove, naravno, ali eb'ga, tako ti je :wink:

_________________
Really important meetings are planned by the souls long before the bodies see each other


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2004, 17:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2004, 18:42
Postovi: 85
ma i poslije ti bolovi, nista strasno vjeruj mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2004, 18:09 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
Heheh ... a cuj
Ne znam sta da ti kazem - to moras odraditi - pa sad bol vise manje ..
Ne kontam - isto tako dobijes i anesteziju kad ti operisu bruh ili slijepo crijevo itd..


Ali moram se sloziti da bol prilikom davanja lok. anestezije tj ubod igle nije nimalo ugodan, kao i osjecaj kad tecnost ulazi pod nepca...
A i onda kad ti jezik utrne i nepca pa kad nista zivo ne osjecas :))

A za bol poslije - pa ne znam.. nekoga boli nekoga ne - sve zavisi od zahvata koji se radi.

Meni su recimo, prije nekih 12-13 godina cini mi se, izvadili cetvrtice [da da, u cugu 2 komada] ali ZDRAV' ZDRAVE .. :)
kao sto je godpodicna "osephine" opisala, zbog istih razloga - jednostavno zbog oblika i velicine vilice nije bilo prostora za ta gornja dva zuba i da bi se to na vrijeme sprijecilo morao sam izvaditi dva zdrava zuba.
I danas mi je zao sto se to moralo tako zavrsiti, ali tako je moralo biti. [zapanjujuce je kako se ta "rupa" izmedju trica i cetvrtica tj. bivsih "petica tako brzo popunila, cini mi se za mjesec dana - posto su zubi dobili trazeni prostor i odmah se prosetali i ispravili].

Ali ne da se bol osjetio... cim je anestezija pocela da popusta bol je postao izuzetan problem. Tek sutra je popustilo - a najgori je bio rucak, poslije vadjenja zuba [vadio ujutro] ...

Heheh.. kad sam vec poceo pricati - simpaticna je bila situacija kada je zubar uzeo klijesta i poceo potezati pa nije islo, onda je uzeo malo veca klijesta i cijelim tijelom se mrdao da dobije jaci oslonac i lagano kruzio dok nije iscupao zub, a onda odmah navalio na drugi :)...
Ali je ostao onaj odvratni osjecaj tj. ono skripanje koje se culo dok je zuba "popustao"... blahhh :>

Ali vazno upozorenje:
NE IGRATI SE SA ZUBIMA... oni su uzrok najgorih problema sa zdravljem ako se zapuste...

A to da li ces se operisati ili ne ne bi trebalo dovoditi u pitanje... pogledaj i sa sipkom ako te moze primiti na pregled pa da on utvrdi dijagnozu i onda pravac operaciona sala :) Nema igre/

I da: prestani kukati kukavice jedna .. chicken... looser :)))) sta si se uspanicio ....

I jos nesto - zanimljivo - izgleda da je sezona cisti - i moj prijatelj ima isti simptom - i isto ce morati na operaciju ciste na zubu...

A i ja moram na pregled pod hitno - nisam pregledao zube ima ... hmm ko zna ... bolje da i ne racunam ..

Toliko od mene ... :) [jes' vala, razbrbljao sam se pravo]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2004, 18:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
Citiraj:
Heheh.. kad sam vec poceo pricati - simpaticna je bila situacija kada je zubar uzeo klijesta i poceo potezati pa nije islo, onda je uzeo malo veca klijesta i cijelim tijelom se mrdao da dobije jaci oslonac i lagano kruzio dok nije iscupao zub, a onda odmah navalio na drugi :)...
Ali je ostao onaj odvratni osjecaj tj. ono skripanje koje se culo dok je zuba "popustao"... blahhh :>


:lol: :lol: :lol:

Citiraj:
NE IGRATI SE SA ZUBIMA... oni su uzrok najgorih problema sa zdravljem ako se zapuste


da doktore :wink:

_________________
"Nema slučajnih građevina, izdvojenih iz ljudskog društva u kome su nikle, i njihovih potreba, želja i shvatanja kao što nema proizvoljnih linija i bezrazložnih oblika u neimarstvu."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2004, 21:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Mar 2004, 13:15
Postovi: 297
Aha, here we go, zubar i moja iskustva.
Carobno, magicno

Ja sam uvjek imala problem sa zubima, ti ga nazovi i ja sam ga imala.
Prije nekih 10 godina kao djete sam imala operaciju slicnu ovoj o kojoj ti pricas( please be aware- da kad dobijes anasteziju nije kao anastezija obicna kao kod zubara ova anastezija mi je trajala nekih 5-10 dana i izgledala sam kao slon sa surlom) Zabavno rekla sam ti!

Onda, naravno izmedju mog zivota u Britaniji i Bosni, uvjek kao djete nekoliko godina u Bosni onda nekoliko ovdje, bila je drasticna razlika u posjecivanju zubara, zbog tehnologije koja je dostupna ovdje a nije u Bosni, strah od zubara sad nemam jer nikada ne osjetim bol, ali da bio mi je strah dok sam zivela u Bosni, jer dodjavola, boljelo je!!!

Problem je prestao kad naravno sam upucena u pravilnu rutinu i ispravne lekcije njege o zubima tako da sad svakih tri mjeseca posjete ka mom dentistu obozavam ici!

DA ti ulijem samopouzdanja ne mogu jer se dooooobro sjecam moje posjete za tu operaciju al ipak GOOD LUCK!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2004, 03:01 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2004, 18:42
Postovi: 85
vjeruj mi pod anestezijom neces ni osjetiti. ako ista osjetis evo obecavam ti ja ovako javno - dacu ti 100 maraka :-)
malo je cudno, ona ili on se ubi cupajuci a ti i ne osjetis. ha , ha. meni je bila pukla krunica, i s nekim polugama je radila, bukvalno rovila po onoj vilici. naravno nisam ni osjetila. a nisam nesto ni bolove poslije imala.
al naj veca provala mi je bio razgovor izmedju zubarke i med sestre. kao, joj kako cemo ovo. ne da se, ovako, onako. ja mislila gotovo. i citavo vrijeme sam cekala da me zaboli, slusajuci njihov razgovor. a ono nista. kaze gotovo. ajd dobro
ma ne boj se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2004, 11:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Maj 2002, 01:00
Postovi: 893
Koliko sam uspjela shvatiti covjek ne treba da vadi zub nego da operise korijen :-? Ako grijesim, ispravi me batice :D


Radila sam VR2 prosle godine i imala sam isti problem kao i ti ( ako idem na soluciju da imas cistu na/u kanalu :wink: ) Imala sam strah da ti opisati ne mogu :cry: Izboli su me samo tako ( licno te sprice su mi nista - tj taj bol mi i nije bol ) i sacekali da proradi dejstvo istih... E onda je krenulo :D Bol sam osjetila samo u jednom momentu ( vjervotano kad mi je onom pilicom sjekao vilicu :evil: ) ali opet nista strasno i nista vrijedno straha :wink: Ako ce ti raditi isto ovo sto su i meni radili, jedan savjet... Drzi oci zatvorene. Vjeruj mi - ne zelis da vidis sa cim se sve sluze :lol: Operacija je trajala nekih 1 - 1,5 h.. Iza toga si osamucen od anestezije :drinking: :angel: :lol:

Kao sto rece tough poslije izgledas kao slon. Doduse ja sam izgledala kao da sam se nekom dobro zamjerila - modra i podbula. Trebam li ti reci da su me zene gledale sa sazaljenjem na ulici :lol: :lol:
Obavezno trazi cudotvorne pilulice protiv bolova :wink: Opusti se i sve ce nestati najkasnije 3 dana :wink:

_________________
Ako ľelią - moľeą
Ako moľeą - znam da hoćeą
A ako hoćeą - ąta da ti radim
Sem da ti kaľem - ne udaraj me nisko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2004, 14:18 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 709
Dobro, dobro malo sam pretjerao sa kukanjem, bio sam jos pod utiskom :D
Hvala vam na vasim komentarima i bezbolnim zeljama, ali nisam bas tolika kukavica, vec sam vise bio isfuran cinjenicom da cu po treci put ove godine "pod noz". Prva dva puta sam operisao skocni zglob (stavljao, a poslije vadio sarafe) :-? - e tooo je bila bol, stavise kad sam ih vadio nekoliko ih je izvadjeno na zivo :cry: .
No nebitno, u cetvrtak odoh na operaciju pa vam javim ako prezivim :wink: . Ako ne ostavim vam kolekciju knjiga, mp3ova, divixa da razdijelite :(
ja_sam: Mozes odmah odvojiti na stranu tih 100 maraka :wink: , a ako me ne bude bolilo platicu ti cevape i pivu :drinking: kod Muje 8)

_________________
To fight a demon you must become a demon yourself!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2004, 17:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2004, 18:42
Postovi: 85
ja vec 100 maraka pripremila.
a za cevape, ne da mi se cekati vise.
a kad ce ta operacija??? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2004, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jun 2003, 11:26
Postovi: 2270
Lokacija: Vecito mrgudan!
Al' ces posle operacije imati zubeeeeeeee... auuuuu... ko plocice u Mazestku...

_________________
"Gvozdje se beve dok je svatko, a kad nije svatko onda... kuvac..." - Kovenko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2004, 10:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 709
Warlock: k`o znak Cartoon Networka, i to japanski :)
Slika
ja_sam: Citaj malo bolje lijena novinarko :wink: u cetvrtak, bice obezbjedjena tv ekipa i streaming prenos preko interneta kompletne operacije, a u Vilijems kladionicama mozete se kladiti hoce li subjekt prezivjeti ili ne :D
Uzdravlje :drinking:

_________________
To fight a demon you must become a demon yourself!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2004, 23:13 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Nov 2004, 22:12
Postovi: 39
Ha ha ha bio si u rukama mlade dr. Bojane :D
A Sipka ako te dovati nema tebi izlazenja iz kuce ne dva dana nego min.sedam dana.......slamcica,papica......
Sta se mora mora se.a Sipka je jedini dobar oralnihirurg u BL.
Sretno!!!

_________________
How you doingggggggg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2004, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
E elem :wink: bez obzira sto je dr Sipka zauzet,kako ti kazes, preporucujem da se obavezno kod njega najavish i da intervenciju poput vadjenje ciste obavi iskljucivo specijalista oralni hirurg,kao sto je dr Sipka.
Ako neces kod njega mozes i na poliklinici, na drugom spratuna oralnoj hirurgiji.,imaju tamo 3 oralna hirurga :wink:

U svakom slucaju DIAB preporucujem ti da se odlucis za tu intervencijuako ti je ta dr preporucila ,jer ciste mogu biti mirne trenutno i da ne stvaraju probleme poput bola, oticanja, ali vremenom dovode do josh vecih komplikacija i sto vise cekas postoji mogucnost da ugrozis sam zub i da onda ne samo da budes morao raditi resekciju i vadjenje ciste vec i vadjenje tog zuba. A steta je ne sacuvati zub ako se moze!
Samo se ti obrati oralnom hirurgu ,nemoj se plasiti ako je veliki strah samo dishi na nos .
Sretno! :wink:

Sto se tice lokalne anestezije i vadjenja zuba ,neces osjetiti bol nimalo (poduslovom da je anestezija dobro data :wink: ), jedino mozes osjetiti neprijatan osjecaj da ti se nesto pomijera u vilici, i evenualno stuganje po rani nakon izvadjenog zuba.Ali to nije bolno.

A vezano za instrumente,pa sta im fali,bas su slatki i "romanticni" pogotovo poluge :wink: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jan 2005, 16:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Pa šta bi na kraju? Operacija uspjela, pacijent ... ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jan 2005, 18:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2001, 01:00
Postovi: 709
Ups, sramotaaa :oops: me sto se odmah nisam javio, ali vadicu se na sveti januar i ostala nuzna zla *burp*
Operacija je prosla relativno dobro, iako bi ja_sam ostala bez 100KM posto sam pored tri anestezije, na trenutnke osjecao bol, i to momacku. Po muci se poznaju junaci, ali ja bi mu dao jos pedeset KM da me ni je bolilo, dosta mi je bilo boli u ovoj (hvala bogu) bivsoj 2004. godini (imao tri operacije :-? ) I tako uz par litara prolivenog znoja i par mililitara krvi prezivih i to.
Poslije malo oticao, nista strasno sve proslo uz hladne obloge, a sedam dana sam imao spajdermen osmjeh (mreza na zubima od konaca :wink: )
Cheers :drinking:

_________________
To fight a demon you must become a demon yourself!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Jan 2005, 22:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2004, 19:53
Postovi: 561
jes ostao ziv?
........sta se onda zalis :lol:
drago mi je da je sve dobro proslo
ajd pozdrav :drinking:

_________________
"Nema slučajnih građevina, izdvojenih iz ljudskog društva u kome su nikle, i njihovih potreba, želja i shvatanja kao što nema proizvoljnih linija i bezrazložnih oblika u neimarstvu."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2005, 01:18 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2004, 16:31
Postovi: 74
Lokacija: tamo negdje
Bas te hoce te operacije...
Lako je pricati anestezija, anestezija... sta da rade ovakvi kao ja sto boje igle kao djavo krsta....???
Operisao sam nozni palac...lakse sam podnio 3 dana u krevetu i odlazak do wc-a po 15 minuta.. nego onu anesteziju...
Igla ulazi sa gornje strane palca i ide skroz ispod kosti.... u ku*ac :-? nema logike .... al nikako

_________________
cova, buraz, lik, jarane


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs