banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Vanredno studiranje?!
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
Imam jedno pitanje, dva, možda šest.

Završio sam srednju tehničku školu, smjer mašinski tehničar nekom guravom trojkom jer nisam učio a i bio sam klošar. Poslije srednje škole sam počeo da radim i evo do dan danas.

Želim da upišem fakultet ne zbog toga što se nadam nekom boljem zapošljenju, mada je i to opcija, već da ne budem glupi neobrazovani seljak. A danas ruku na srce svaka budala ima diplomu, pogotovo ovi sa privatnih fakulteta. E sad ako bi bio lude sreće da upadnem na fakultet političkih nauka, ili filozofiju ganjao bih najviše ocjene jer imam 25 godina i shvatam ovo veoma ozbiljno.

Zna li neko dali ima još uvijek slobodnih mjesta za septembarski upisni rok na državnim fakultetima i da li se može studirati vanredno? Sam bi sebi finansirao ispite, a ne želim da dam otkaz u firmi i da budem roditeljima na grbači, ipak 700KM koliko mjesečno zarađujem mojima koliko toliko pomogne. Zanimaju me vanredni studiji jer nebi bio u mogućnosti zbog posla ići stalno na predavanja, a ovako kad bi bili kolokviji i ispiti mogao bi se zamijeniti za smjenu ili uzeti slobodan dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
Izvinjavam se ako sam promašio podforum, tek sam sad primjetio da ima tema "Obrazovanje", pa ako bi mogao urednik da premjesti ovaj moj topic. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Ako ces vec studirati neredovno :D , bolje da upises privatni, isto ce te ispasti para a lakse je :)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
skeva je napisao:
Ako ces vec studirati neredovno :D , bolje da upises privatni, isto ce te ispasti para a lakse je :)


Diploma privatnog fakulteta ne vrijedi zrna graška. Da li ćeš ti kao poslodavac prije zaposlit nekoga ko se namučio da završi državni faks, il nekog ko je dao pare da završi privatni?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Meni nije jasno onda zašto bi studirao suficitarne studijske programe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
baron-bl je napisao:
Da li ćeš ti kao poslodavac prije zaposlit nekoga ko se namučio da završi državni faks, il nekog ko je dao pare da završi privatni?


Zaposliću prije onoga koji zna raditi i ima iskustvo, boli me belegija gdje je završio...ali to sam ja.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ne vrijedi, al' ako imas pare i to se da srediti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Zaposlices se ako imas stelu, diploma ne igra ulogu, bar ne ovih fakulteta sto zelis da ih studiras. Jedine diplome koje imaju tezinu stu elektro, medicina i masinstvo, ostalo ne pije vodu.

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
prasica je napisao:
Meni nije jasno onda zašto bi studirao suficitarne studijske programe.


Ne znam ni ja, gledam nešto gdje ima puno čitanja, štrebanja, jer volim čitat knjige i literaturu. Al mrzim prirodne nauke poput matematike, fizike, hemije...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Tih profila imaš na pasja preskakala na birou, ako nemaš štelu naćićeš posao u struci nikad ili malo kasnije.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
skeva je napisao:
Zaposlices se ako imas stelu, diploma ne igra ulogu, bar ne ovih fakulteta sto zelis da ih studiras. Jedine diplome koje imaju tezinu stu elektro, medicina i masinstvo, ostalo ne pije vodu.


Možel kod nas išta bez štele? o.O


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 15:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Umrijeti i srati. Za sve ostalo tu je štela...

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 16:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
Radim 5 dana u sedmici, 7-8 sati smjena (efektivnog rada 4 sata - ostatak je ispijanje kafa i blejanje po fejsbuku) - znači i na poslu bi mogao u to vrijeme učiti, naravno i kod kuće. Ako se dobro organizuje našlo bi se vremena i za teretanu, društveni život, izlaske al je već u drugom planu. Problem mi je samo odlaženje na predavanja i to je jedini razlog zbog kojeg nebi upisao redovne studije. Uostalom možda profesore i šljivi neka stvar za prisutnost na nastavi, možda im je bitno samo da se pojaviš na ispitima i kolokvijima, eventualno laboratojiskim vježbama, prisustvo na nastavi koliko znam ne nosi mnogo bodova.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 16:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
baron-bl je napisao:
prasica je napisao:
Meni nije jasno onda zašto bi studirao suficitarne studijske programe.


Ne znam ni ja, gledam nešto gdje ima puno čitanja, štrebanja, jer volim čitat knjige i literaturu. Al mrzim prirodne nauke poput matematike, fizike, hemije...


Jasno se vidi da si lud, ti si sjajan materijal za istoriju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Imam kolegu na faksu (mašinski) koji je završio filozofiju i upisao mašinstvo jer od filozofije nema kruva.
Ne bih da ti ja namećem svoje mišljenje ali situacija što se tiče zapošljavanja ljudi koji završe društvene nauke je odvratno loša.
Ali opet, ako želiš čisto zbog sebe da imaš diplomu filozofa, psihologa, pedagoga ili sl. upiši jebiga :D
Što se tiče slobodnih mjesta koliko znam sve je popunjeno na filozofskom, filološkom i još nekim fakultetima ali ti je najbolje kada budeš imao vremena da prošetaš do kampusa pa na fakultet i raspitaj se u studentskoj službi.
Svako dobro i srećno ti. :)

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 16:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Mar 2007, 02:35
Postovi: 1462
Ma, i ja mu želim sreću :D

Što se tiče vanrednog studiranja, ono košta 1500KM. Kod redovnog studiranja, barem na mom fakultetu, neki profesori neće da daju potpis ako nisi bio prisutan na najmanje 60% nastave.

Ja bih, kao starija od tebe :D, htjela dati savjet u vezi studiranja. Imaš već 25 godina, nisi okasnio ni najmanje, ali ćeš u najboljem slučaju imati 30 godina kad završiš fakultet, a nećeš moći naći posao. To ti može biti grozna prekretnica u životu, a i ne mora.
Vjeruj da nisam ni ja bila zaljubljena u Zaštitu na radu, upisala sam je na nagovor roditelja, a sad vidim da je to zanimanje kojim bih htjela da se bavim u životu.
Da ti budem utjeha, imam 30 godina, a tek sam odslušala drugu godinu :o :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Avg 2014, 16:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Feb 2014, 21:53
Postovi: 138
Ne kažem da nisi u pravu. Jel neophodno da ja sad dam otkaz u firmi i riješim se svoje plate pa da upišem mašinstvo kao redovan student i gladujem narednih 5 godina i tražim od roditelja za sendvič, cigare, kafu, gorivo, odjeću, obuću. Ionako imaju kredit nad glavom još im samo i ja trebam gulit kožu... Jest ovo malo komplikovano, al gledam nekako da upišem faks, a zadržim posao. Imam volje, hoću da učim. Hvala na savjetima otići ću do katedre da se raspitam postoji li opcija "Work & Study".


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Avg 2014, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
baron-bl je napisao:
Radim 5 dana u sedmici, 7-8 sati smjena (efektivnog rada 4 sata - ostatak je ispijanje kafa i blejanje po fejsbuku) - znači i na poslu bi mogao u to vrijeme učiti, naravno i kod kuće. Ako se dobro organizuje našlo bi se vremena i za teretanu, društveni život, izlaske al je već u drugom planu.

Ak' su ti takvi uslovi rada, koji će ti k... fakultet?

Citiraj:
Želim da upišem fakultet ne zbog toga što se nadam nekom boljem zapošljenju, mada je i to opcija, već da ne budem glupi neobrazovani seljak. A danas ruku na srce svaka budala ima diplomu, pogotovo ovi sa privatnih fakulteta.

Vid' kol'ko je glupih sa fakultetima, njima nije pomogao taj papir da prestanu bit' glupi. A još gore je bit' gradski seljak sa diplomom ;
To što svi imaju diplomu je samo tvoja prednost jer za većinu poslova ne treba fakultetska diploma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 03:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
baron-bl je napisao:
Želim da upišem fakultet ne zbog toga što se nadam nekom boljem zapošljenju, mada je i to opcija, već da ne budem glupi neobrazovani seljak.

Као човјек са дипломом и као неко за кога други кажу да није глупи необразовани сељак - ја ти препоручујем да се учланиш у библиотеку.
Ем је јефтиније, ем нема испита и зајебанција, а диплома (из искуства говорим) је најтврђа верзија тоалетног папира коју плаћаш скупље од најмекше Цеве!
У библиотеци имаш свега и свачега, па што год те занима читаш и образујеш се. Sapienti sat!

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2014, 05:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15261
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
niko više ne sluša miladina šobića

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs