banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: NYC 2014
PostPoslato: 18 Apr 2014, 17:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
Da li neko od forumaša živi u Njujorku, ili ima kakvu vezu sa Njujorkom?

Djevojka i ja idemo na 6 mjeseci, od 25-og maja, pa nam je svaka informacija dobrodošla... kao i bilo kakav kontakt.

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 18 Apr 2014, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Idem ja u maju na 7 dana, ali se vracam 24. maja...
Ako ima neko od forumasa u NYC i da zeli biti maltretiran i smoren mojim prisustvom, nek se javi... :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 18 Apr 2014, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Sta te zanima pod info. Hrana, izlasci, obilazak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 19 Apr 2014, 14:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
@Eudaimonia
Mimoilazimo se u dan. Srećan put ;)


Gotovo sve što me zanimalo sam našao "surfajući", ali me zanimaju iskustva i savjeti nekoga ko je bio, ili živi tamo!?

Za sad' je smještaj prvi na listi prioriteta... :)

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 19 Apr 2014, 14:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Za smestaj ne znam, nisam ga placao, ali sam cuo da ti hosteli i nisu bas najcistiji, tj da ne ocekujes previse... Kaze drug da su mu rekli da je to tako jer ih je briga posto stalno imaju bukirana mesta, bez obzira na kvalitet usluge

Sto se tice obilazaka nekih turistickih znamenitosti najbolje ti je da uzmes Citypass, koji je cca 80$ ( proveri na netu ) i to je povoljnije nego da ides jedno po jedno... Ako ides malo dana dobro razmisli sta ces obilaziti jer ces izgubiti puno vremena u redovima za cekanje... Ja sam na empire state cekao 2-3 sata, jeste pogled odlican, ali se spremi na cekanje, to sam isao po danu, a na top of the rock nocu i to mi je bilo bolje, a i nije bila guzva... Na kip skobode nisam isao, prevelika je guzva, a i bezveze mi bilo na to gubiti vreme... Muzeji su manje vise bezveze, jer gledati slike mozes i u poznatim muzejima po evropi, jedino vredi otici u Museum of Natural History jer je drugaciji od ostalih... Zaobidji zoo vrt, jer je sranje i malen je, nema puno zivotinja, a skup, gubljenje vremena... Opera i NBA su cca po 100$, vredi pogledati nesto od toga ili neki mjuzikl na brodveju

Za izlazak east village oko 14-e ulice i Union Squarea... Cene onako, ni skupo ni jeftino... Taksi je jeftin pa se sa njim mozes vozati, a ima ih na svakom koraku, metro takodje, samo skini sa neta na telefon mapu kuda idu.

5. Avenija je za soping ali su sve luksuzne prodavnice, a najveci autlet je Century 21, u downtownu, ali obidji i Macy's, ima dobrih stvari, najveca je i najpoznatija robna kuca, a na prvom spratu se mozes prijaviti i kao stranac dobiti 10% popusta na kupovinu, raspitaj se kod nekog od prodavaca...

Fastfood-ova imas gde hoces, cene uglavnom ne vidis nego sve pise u kalorijama, sokove sam uzimas u Meku npr, a ukusa ima za usrati se, kola od visnje i slicno, sranje, pizze su im skupe i glupe...

Za jeftin rucak imas te velike prodavnice gde imas kao svedski stol, uzmes u kutiju hranu koju hoces i naplate ti, a imas i happy hour u nekima gde za vreme rucka dobijes u pola cene... Rucak dodje cca 7$ za dvoje

Ja nisam isao u one crnacke crkve, one su takodje na severu grada, em moras rano ustati, em se placa, em puno cekas, ali kazu da je super kako pevaju...

Eto ukratko, central park obavezno obici, ogroman je ali lep, a u severnom delu istog imas one poznate kosarkaske terene, gde najpoznatiji likovi igraju basket, tu dolaze i NBA zvezde...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 19 Apr 2014, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
E to, to! Takve informacije i meni trebaju!! :)

Kod mene na listi za sada stoji:
- Helikopter Tour (kosta od 150$ do 215$ po osobi, plus 35$ "heliport fee" takodje po osobi)
- Metropolitan opera
- teatar na Brodveju
- Rokfeler centar ("Top of the Rock" observation deck)
- central park
- NBA utakmica
- shopping

Par kolega su mi rekli da ne idem na Empire state building i da ne idem na kip slobode, jer je bezveze... Kazu - em se ceka puno, em nije neki dozivljaj...
Uzeo sam neku knjigu, ko fol turisticki vodic kroz NYC, te jos uvijek skupljam informacije na netu, pa ce mi valjda biti dosta u tih 7 dana...

Jedino se brinem zbog buke nocu, kazu da ponesem cepice za usi... :) A ja jos debil bookirao hotel na Times Squareu... Ajd tjesim se, spavacu kad umrem. 8)

@srdjan014: Hvala, i tebi takodje!! :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odg: NYC 2014
PostPoslato: 19 Apr 2014, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Karta za nba 100$?

Nesto mi to malo.. U kom redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 19 Apr 2014, 23:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
Hvala puno na odgovorima, već ste pomogli uveliko!

Što se vremena tiče, mislim da ćemo moći "natenane" sve obići, imamo bar 5 mjeseci na raspolaganju NYC.

Neki govore da postoje "četvrti" koje treba izbjegavati, pogotovo bjelci. Znate li nešto o tome? Tipa Harlem, Queens...

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Odg: NYC 2014
PostPoslato: 20 Apr 2014, 08:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
BeckaSkola je napisao:
Karta za nba 100$?

Nesto mi to malo.. U kom redu?

Mislim da sam platio 120$, ne secam se tacno, ali je unutra sve preskupo, rekviziti, dresovi, pice i kokice...

@Eudaimonia

Sve sto si nabrojao je ono sto vredi obici ako ides malo dana, mozda jos dodaj Brooklyn bridge...
Sto se buke tice zavisi, meni sje stan u prizemlju i gleda u unutrasnjost izmedju zgrada, pa buka i nije tako velika, ali cujes svako malo vatrogasce ili policiju, tako da tii zavisi od pogleda, a svakako ces od hodanja biti premoren, pa ces spavati kao beba. NBA sezona ti je zavrsila, tako da neces moci na utakmicu, sada je njima pauza u svemu. Jedino da odes u bruklin da gledas Netse u playoffu, ali sumnjam da ces naci kartu za to. Raspitaj se za outlete u Dzersiju, odes busom a puno jeftinije i veci izbor. Gledaj uglavnom njihove marke, dosta su jeftinije, u outletima moze hilfiger i kelvin klajn naci za 15ak dolara kosulje, Guess je takodje jeftin, ali sve to u autletima, stariji modeli... Mada je moja zena kupila dve guess torbe za po 40$ i sat Guess za 70$ koji je ovde bio oko 400KM
Ponesi sto veci kofer i sto prazniji, nakupovaces stvari i neces imati gde da ih stavis. Moj savet, praznjikav veliki kofer u prtljag i mali kofer sa najpotrebnijim stvarima sa sobom u avion... Ako ides sa zenom odradite isto. Ja seljak nosio iz BL pun kofer pa pola stvari ostavio u stanu u NYC

Nemojte jesti hot dog :lol: 3$ za neku malu virslicu u nekoj kiflici :lol:
Ja seljak odmah otisao da narucim, kao fora iz filmova, kada sam video sta mi je dao i koliko je naplatio doslo mi da placem :lol:

@srdjan
Ne znam za opasne krajeve, nije to kao pre, Kvins je miran kraj, porodicni, Bronks je opasan, ali neki bas zavuceni delovi, mada i to nije slucaj kao pre, a verovatno imas delove gde dolaze turisti, na netu nadjes sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 20 Apr 2014, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Narode,necu ovde ostavljati linkove sa drugih foruma,ali koga zanima NYC nek nadje tamu na klubu putnika srbije...

Послато са AMOI N828 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 20 Apr 2014, 15:45 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Ako neko bude od juna, javite se, ja se selim u NYC od prvog.

Za Broadway, definitivna preporuka za "Phantom of the Opera", savršen mjuzikl. Ako dodjete sat ranije, možda uhvatite rush tickets po dosta povoljnijim cijenama (eventualno TKTS booth).

Za smještaj, ako hoćeš da je ok, private double room, a da ne ideš u hotel, preporučujem da nađeš hostel Jazz on the park. Na Upper West Side je, 2 bloka od Central Parka. Uostalom, gdje god da ga uzmeš, svejedno, jer metro u New Yorku dobro funkcioniše.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 11:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
Mi cemo biti u NYC od kraja maja do polovine oktobra. Tako da cemo sigurno ganjati neki stan, ili slicno. Naravno, ako bude opcija sharing-a sa nekim od nasih, rado cemo ju prihvatiti.

Izmedju ostalog, trazim nesto da je blizu metro stanice... onda je sve "na dohvat ruke" :)

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 11:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
U tom slucaju ganjaj Kvins ili Nju Dzersi, jer je jeftinije a imas prevoz, ne zaludjuj se gledajuci stanove po menhetnu, uglavnom neka od naselja na Long Islandu mozes gledati, ali se raspitaj gde su mirna naselja, posto imas tih dodjoskih kvartova gde su samo crnci, kinezi ili druge grupe, pa i nije bas cool za zivot. Pretpostavljam da ides na neki posao tipa cuvanje dece i sl, jer oni prilikom uzimanja stana traze Social Number, jer bez njega ne mozes ni stan iznajmiti, a to ces svakako izganjati jer je neophodno za rad, u vecini slucajeva agencije traze pedigre za bolji stan, dok je losiji lakse iznajmiti bez nekih provera i preporuka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 12:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
херце што не ваља пица? мени је пица хат екстра <3

нисам провео у њујорку много времена, али оно што сам провео нисам се саживио са градом нешто искрено.
мајами је мени много већа забава и већи доживљај.
углавном као што ти и херц рече, одавде носи што мање ствари, једну торбицу са пар мајица, двоје хлача и само довољно доњег веша и чарапа.
не бих ти препоручио ни да носиш неке велике кофере одавде, поготово да их купујеш ако немаш.
платићеш их много више него тамо и то неки кинески џанг ју ванг.
ја сам тамо плаћао самсоните кофере и торбе по 100$.

иначе, имао сам другара у њујорку који би ти сигурно помогао и око смјештаја и свега али бед лак, преселио се у мајами прије 10ак дана дословно. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 14:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
Mogu slobodno reći da se osjećam spremno za put 8)

Tražićemo ipak van menhetna, jer same cijene smještaja su znatno niže, a i troškovi života su (bukvalno) i do dva puta manji. Pored toga, mjesečna karta za javni prevoz je oko 100$ i nema ograničenja, tako da nam je isto odakle god da se vozimo (osim što ćemo potrošiti više vremena).

Zaboravio sam reći da nam je posao na Liberty Island-u i da nam je prevoz organizovan sa juga menhetna, gdje skoro sve linije gradskog prevoza dolaze.


@Пеле Мали

Hvala na savjetima! Super je pročitati iskustva iz prve ruke :)

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 17:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Srdjane,da nisi na work and travelu?

Послато са AMOI N828 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 17:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Nov 2007, 13:41
Postovi: 406
Lokacija: Banja Luka
Jesam...

_________________
http://www.pik.ba/profil/Srdjan014/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 17:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2873
Imas pp...

Послато са AMOI N828 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2007, 23:50
Postovi: 757
Lokacija: Pangaea
Craigslist.com je odlicna stranica za pretrazivanje smjestaja, posla, i dosta toga potrebnog vezano za grad/drzavu u koju se selis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NYC 2014
PostPoslato: 21 Apr 2014, 18:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Da, na Menhetn ni ne pomišljaj sa Work and Travelom. Ja sam nedavno tamo tražio stan i njujorško tržište je vjerovatno jedno od najgorih, ali smo srećom uspjeli naći fin stan...

Koliko znam Astoria bi trebala biti ok. To je mirnije naselje u Queensu, sa pristupačnijim cijenama i mislim da je i sigurno.
Mada, ako si na Liberty Islandu (radiš na Statue?), vjerovatno bi ti bilo bolje da gledaš Brooklyn jer je bliže. :)
Takodje, Jersey je ok alternativa, ali će ti trebati 1-1:30h do juga Menhetna (nisam siguran ima li ferry do Libery-ja iz NJ-a).

Inače, ako vas zanima iskustvo traženja stana u NYC, ovaj blog je odlican: http://www.worstroom.com/ :D
Za gledanje možeš tražiti na Craigslistu (iako je pun scama, kao što možeš vidjeti i na gorepomenutom blogu), mada je jedan od glavnih izvora i http://www.streeteasy.com
Ako ti iz programa mogu srediti stan, utom bolje, jer u suprotnom je jako moguće da moraš tražiti brokera za nekretnine, a to je još dodatni trošak. Gledaj no-fee apartments, po mogućnosti.
Ovo je gradski zvanični guide za traženje stana (nemoj da te obeshrabri, ali bolje je biti dobro informisan :) ): http://www.nyc.gov/html/housinginfo/htm ... tips.shtml

Da malo udješ u NY štos, glavni izvor informacija je http://gothamist.com, a ako te zanimaju besplatni koncerti ovo ljeto http://ilovefreeconcerts.com/free-summer-nyc-concerts/
Ima još dobrih resursa za život u NYC, jer imaš stvari za sve cjenovne rangove.

Za posjetu...
Manite se ovih tura. Ja bih posjetio par glavnih mjesta, tipa Times Sq, Parka, pogleda sa neke visoke zgrada i ostalo istraživao sam. Grad ima toliko toga da ponudi i vrijedi izbjegavati neka turistička mjesta. Restorana, galerija i muzeja na svakom čošku... SoHo, East Village / Greenwich, hipsterski Williamsburg u Brooklynu, NYU area, neki zanimljivi barovi, gomila neobične hrane koja se samo tu može probati, dosta raznih performansa, muzičkih, kulturalnih, pozorišnih, flea markets i slično. To je jedna od glavnih preporuka, probati što više različitih kuhinja i jela. Yelp aplikacija može biti od velike koristi. Besplatan WiFi imaš u Starbucksu.

Inače, kako Pele Mali reče da mu nije grad baš sjeo... Stvar sa New Yorkom je da je jako brz i "overwhelming" i nije jedno od mjesta koje ti samo tako sjednu. Treba se naviknuti na neke stvari, a to može biti veliki kulturalni šok, pogotovo ako je to prvi dodir sa američkom kulturom. Nakon određenog vremena to tek dođe. Nije isto kao sa evropskim gradovima gdje se sjediniš sa gradom po dolasku, jer nije baš tourist-friendly, ogromni neboderi mogu biti malo hladni i čudni. Treba naći dijelove grada koje nude zanimljive stvari, a u isto vrijeme ne osjećati se izgubljenim u gomili, a NY definitvno ima stvari na pretek da ti nikad ne bude dosadno, samo je važno znati šta hoćeš.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs