banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 307 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 16:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Vampiri postoje, to zna svako! Oni ljudima piju krv. Ali, problem je što za njih nema granica. Oni lutaju od mjesta do mjesta, traže žrtve… Ko zna gdje je sad Sava? Ne mora on danas ni da bude ovdje, ali ako se vrati, teško nama
http://doznajemo.com/2012/11/22/panika- ... -vodenica/

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 19:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jul 2011, 00:36
Postovi: 1068
mogli bi malo o sumskim vilama :oops: ...one su mnogo vise prisutne u srpskoj mitologiji i basni :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 20:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pogledah sinoć do sitnih sati Breaking down. Hajde kad sam gledala prve dijelove da pogledam i kraj. Razočarah se, a i u međuvremenu (od godinu dana) dok se čekao kraj me prošla volja za gledanjem i postalo mi sve glupo.
Sad očekujem Popketa i Zoku. Dobro de, bili ste u pravu, kapa dole.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 21:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hajd' napravi i za Laru isti meme :D
Krv mi pije (čisti ontopic) ono natezanje u glumi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 22:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Nov 2012, 15:14
Postovi: 107
Ja nisam pogledao nijedan Twilight, niti cu.. cak ni iz radoznalosti da vidim sta je tu toliko posebno (ako je uopste).. odbijaju me takvi novi - 'hitovi' filmovi sa velikim hypeom, ja sam vise za stare stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 22:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Gluma? Mislis, pokusaj glume? :)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 22 Nov 2012, 23:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Talija je napisao:
Pogledah sinoć do sitnih sati Breaking down. Hajde kad sam gledala prve dijelove da pogledam i kraj. Razočarah se, a i u međuvremenu (od godinu dana) dok se čekao kraj me prošla volja za gledanjem i postalo mi sve glupo.
Sad očekujem Popketa i Zoku. Dobro de, bili ste u pravu, kapa dole.


Ja, kao neko ko je u zadnjih dvadesetak dana pogledao 3 sezone Vampirskih dnevnika, nemam više kredibiliteta da bilo kome popujem :D

Mada, i dalje smatram da je Sumrak saga smeće neviđeno :D

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tačno Mifko, glume glumu. :D

Što se tiče Sumrak sage ili Twilighta, prije dvije godine slučajno nađoh sve dijelove u biblioteci. Knjiga kao knjiga svaka je daleko bolja od filma.
Uzela sam ne znajući tačno o čemu se radi mada obično pročitam na zadnjoj stranici prije nego uzmem.
Elem, dosadno, zima, a ja čitam nešto što ne liči ni na jedan "uradak", ispočetka kontam o čemu se radi a onda polako se zaraziš.
Kad je izašao prvi film odmah sam skinula torrente, drugi dio slabiji, treći tu i tamo i onda pauza od previše vremena.

U međuvremenu pročitam i Vampirske dnevnike i Vampirsku akademiju (ništa čudno s obzirom da sam skoro svaku interesantniju knjigu koju je nudila biblioteka već pročitala), tako da se samo po sebi nametlo da pogledam i serijal Vampirskih dnevnika. U startu je serijal bio daleko bolji od Sage, glumci ljepši, radnja raznovrsnija i td.

Šta mi je posebno bilo interesantno u vampirskim pričama, prvo nedostatak druge interesantnije literature, pa onda vjerovatno i to što je nakon dugog niza godina i mase ispisanih knjiga taj vampirizam (mit o istom) ovaj put ispričan u nekom drugom svjetlu, čak možda i liričnom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Meni su ti "gotik" vampiri oduvijek išli na živce, volim one ružne koljače koji se kriju po mračnim uglovima i utjeruju strah u kosti, a ne bare srednjoškolske i piju viski. Mada, VD bi mi bili čak i dobro, da se toliko, i po svaku cijenu ne forsira romansa između Izvještačenog Dobrice i Iritantne Glupače.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Od Stokera pa sve do Bred Pita i Toma Kruza niko ih drugačije nije ni predstavljao nego kao rugobe, a onda preokret, kako izgleda zlo u lijepom i zavodljivom izdanju. A dosta elemenata iz Intervjua sa vampirom je zastupljeno i u Sagi i u Dnevnicima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
I ja sam sinoc pogledala kraj fantasticne sage :D :D :D
Tematika sama po sebi je takva kakva jest, ko ne voli, neka ne gleda. Ja licno nisam fan kvazi heroja, tone pudera, neponovljive ljubavi i skakanja po granama, ali znatizelja je cudo. :D
Sve mi je nekako previse "njanjavo", preamericki, sablonski; jednom rjecju-PREDERLUK. Radnja sama po sebi nije losa, ali mislim da su pretjerali i prenapuhali cijelu pricu, ali ciljana publika je bila takva da su im pogodili i glavne uloge, kojima ja licno ne bih dala da pobrisu set nekog vampirskog filma. Uglavnom, fala bogu pa se zavrsilo, ne ponovilo se. :) (najvise mi se svidja sto ce mala jahati vuka :D)

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Knjiga je bolja, film se u nekim stvarima ne podudara s knjigom, al valjda tako treba radi potreba filma.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Ma da, isto je i sa LOTR, Skeva je procitao knjige i kaze da se neki djelovi ne spominju, cak i neki bitan lik nije ekranizovan. Meni se iskreno ne bi dalo citati knjizurine nakon sto sam svaki dio filma apdejtovala svako 2 mjeseca. :D

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 00:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zato ja uvijek prije filma preporučujem čitanje knjiga (ako je film/serija rađen po knjizi).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 01:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Mifko je napisao:
Ma da, isto je i sa LOTR, Skeva je procitao knjige i kaze da se neki djelovi ne spominju, cak i neki bitan lik nije ekranizovan. Meni se iskreno ne bi dalo citati knjizurine nakon sto sam svaki dio filma apdejtovala svako 2 mjeseca. :D


Pojava tog "bitnog lika" je pomalo neobična i za same knjige, jer djeluje kao neka magična ekskurzija, koja bi se manje vještom piscu obila o glavu. Sasvim je razumljivo zašto te epizode nema u filmu, jer filmska naracija slijedi nešto drugačija pravila, i time se vjerovatno htjelo izbjeći (za glavnu radnju ipak nebitno) razvlačenje.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 01:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Tradicionalno, Vampirima su se bavile sve civilizacije od nastanka čovječanstva pa evo sve do danas. Bivša nam domovina SFRJ nije bila izuzetak po ovom pitanju pa je i ona imala poseban eskadron koji je po principu x-files pratio sve vrste parapsiholoških pojava.Biće zanimljivo, ako ikada bude dostupno, pročitati u budućnosti kakve su sve činjenice sakupljene tokom četrdesetogodišnjeg rada na slučajevima paranormalnog.
Poput nedavno demistifikovanog svemirskog projekta Titove države vrlo brzo će biti demistifikovane aktivnosti oko paranormalnih pojava na teritorijama SFRJ. Do tada, mi čekamo!

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
cooltura je napisao:
Tradicionalno, Vampirima su se bavile sve civilizacije od nastanka čovječanstva pa evo sve do danas. Bivša nam domovina SFRJ nije bila izuzetak po ovom pitanju pa je i ona imala poseban eskadron koji je po principu x-files pratio sve vrste parapsiholoških pojava.Biće zanimljivo, ako ikada bude dostupno, pročitati u budućnosti kakve su sve činjenice sakupljene tokom četrdesetogodišnjeg rada na slučajevima paranormalnog.
Poput nedavno demistifikovanog svemirskog projekta Titove države vrlo brzo će biti demistifikovane aktivnosti oko paranormalnih pojava na teritorijama SFRJ. Do tada, mi čekamo!

U ovo se uklapaju i one price da su Colic i Bregovic ustvari bili tajni Titovi agenti :D.
Talija je napisao:
Tačno Mifko, glume glumu. :D
Što se tiče Sumrak sage ili Twilighta, prije dvije godine slučajno nađoh sve dijelove u biblioteci. Knjiga kao knjiga svaka je daleko bolja od filma.
Uzela sam ne znajući tačno o čemu se radi mada obično pročitam na zadnjoj stranici prije nego uzmem.
U međuvremenu pročitam i Vampirske dnevnike i Vampirsku akademiju (ništa čudno s obzirom da sam skoro svaku interesantniju knjigu koju je nudila biblioteka već pročitala), tako da se samo po sebi nametlo da pogledam i serijal Vampirskih dnevnika. U startu je serijal bio daleko bolji od Sage, glumci ljepši, radnja raznovrsnija i td.
Šta mi je posebno bilo interesantno u vampirskim pričama, prvo nedostatak druge interesantnije literature, pa onda vjerovatno i to što je nakon dugog niza godina i mase ispisanih knjiga taj vampirizam (mit o istom) ovaj put ispričan u nekom drugom svjetlu, čak možda i liričnom.


Twilight triologiju sam i ja procitala, kao i skoro sve vezano za naucnu fantastiku, paranormalno, mitologiju itd :D. Los utisak ostavila trologija, pogotovo druga knjiga, gdje je glavni lik 300 strana u depresiji :roll:. Naravno da sam i filmove pogledala, kako bih to propustila :D. Znam za seriju Vampire Diaries, ali sta je Vampirska akademija?
Koga zanima vampirska tematika preporucujem od Giljerma del Tora trologiju Soj (nisam jos trecu knjigu procitala), ali prve dvije su mi dobre, malo drugaciji vampiri i nema beatuy&beast romantike, samo beast :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 08:51 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Talija je napisao:
Hajd' napravi i za Laru isti meme :D
Krv mi pije (čisti ontopic) ono natezanje u glumi.

Je l' završilo to sranje?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vampiri
PostPoslato: 23 Nov 2012, 09:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
_зока je napisao:
Talija je napisao:
Hajd' napravi i za Laru isti meme :D
Krv mi pije (čisti ontopic) ono natezanje u glumi.

Je l' završilo to sranje?

Nije. :? Kod mene uvijek uključen tv, više da nešto priča nego što ga neko gleda i svaki put mi skrene pažnju njihov toliko odglumljen govor da je to strašno.
A.J.V.A.R. je napisao:
Twilight triologiju sam i ja procitala, kao i skoro sve vezano za naucnu fantastiku, paranormalno, mitologiju itd :D. Los utisak ostavila trologija, pogotovo druga knjiga, gdje je glavni lik 300 strana u depresiji :roll:. Naravno da sam i filmove pogledala, kako bih to propustila :D. Znam za seriju Vampire Diaries, ali sta je Vampirska akademija?
Koga zanima vampirska tematika preporucujem od Giljerma del Tora trologiju Soj (nisam jos trecu knjigu procitala), ali prve dvije su mi dobre, malo drugaciji vampiri i nema beatuy&beast romantike, samo beast :D.

Dobro sad, pošto je riječ o velikoj ljubavi, od četiri knjige mora jedna knjiga pisati o ljubavnim jadima. :D

"Soj" od Giljerma del Tora i Čak Hogana - čitala. :) (viewtopic.php?p=1190958#p1190958)

Što se tiče Vampirske akademije tražim ima li serijal, ali valjda još nije pušten.
Radi se o šest komada nastavaka, a ovdje imaš malo o Akademiji: http://www.forum.hr/showthread.php?t=686708
Nisam mogla naći sve u biblioteci tako da sam svaki dio skinula s neta (pdf).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 307 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs