banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 14:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Ako izuzmemo plac i gradjevisnku dozvolu koliko bi uopste kostala izgradnja jedne prosjecne kuce?

E sad, sta je prosjecno... Po meni prosjecne cijene citavog materijala, kuca sa centralnim grijanjem i fasadom.

Znam da je tesko reci preciznu cifru, ali po mojim procjenama za kucu od 70tak kvadrata, trebalo bi 70.000km. Grijeslim li?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Kuca sa jednom etazom ili ?

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Pa kolika bi bila razlika ako bi bila sa dve etaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 15:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
siki2086 je napisao:
Pa kolika bi bila razlika ako bi bila sa dve etaze?


Velika :)

Jedna etaza od oko 100 kvadrata to je oko 20-25.000 KM grubih radova dakle ide prvo "mrtva ploca" pa onda ide prva etaza tj prizemlje kuce

Koliko kosta salijevanje mrtve ploce nisam siguran to ti je najlakse da nazoves okolne firme koje se bave time i pitas za ponude bitan ti je omjer kvalitet + cijena naravno

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
I da ako pravis kucu bolje sam da kupujes materijal jer te preko izvodjaca radova tradicionalno izadje vise novca

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Nasao sam na pik.ba sledece:

Slika

Slika


Citiraj:
Pitanje za JUSIC GRADNJA

Postovanje,

koliko kosta ova crvena kuca, rekli ste da ima 180m2, je li sa garazom i koliko ima prostorija i koje su u njoj?

LP
Re: Pitanje za JUSIC GRADNJA

da ima 180 m2 i kostala je 95 000 km kljuc u ruke.Sto se tice prostorija ima garazu ogromnu potpuno uredjenu plocice,kupatilo odvodi itd a u gornjem djelu hodnik,kupatilo,ogroman dnevni boravak i kuhinja zatim se penje 4 stepenca onda opet kao predulaz( hodnik) i tri sobe i opet kupatilo .Gore u potkrovlju nije nista radjeno al moze se srediti jedna ogromna soba sa kosinama itd ok pozz



Pa racunam, ako je kuca sa tolikom kvadraturom 95.000 onda bi vjerovatno za nekih 70.000 mogla da se napravi kuca na sprat sa ukupno 70-80kvadrata...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 15:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
zavisi gdje
ako pravis kucu u maglaju druga je cijena u odnosu na Caire ili Novu Varos (ne govorim o taksama vec o majstorima)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Pa ajmo navesti primjer, prigradsko naselje: Saracica.
Sa druge strane, pitanje je i da li je kvalitetnije/isplativije uzeti firmu ili majstore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
Ovo mi nesto zvuci prejeftino - sigurno nije grijanje ukljuceno u cijenu i ko zna kakva je kvaliteta materijala, drvenarije ( plastikarije :) ), parket, plocice, izolacija.....
Ovdje bi takva kuca izasla barem duplo i to u evrima, zapravo i vise - treba barem 200 000€ za gradnju kuce od nekih 140 km2 i to sigurno nisu svi troskovi( plac je naravno ekstra).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Ja mislim da za toliko eua mozes porodicnu zgradu napraviti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
mog burazera je izasla 250 K maraka doduse poslovni i 2 sprata plus potkorovlje u gradu mislim da je 8x10
koliko ce ga izaci namjestanje je druga prica

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:28 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Re: Pitanje za JUSIC GRADNJA

da ima 180 m2 i kostala je 95 000 km kljuc u ruke.Sto se tice prostorija ima garazu ogromnu potpuno uredjenu plocice,kupatilo odvodi itd a u gornjem djelu hodnik,kupatilo,ogroman dnevni boravak i kuhinja zatim se penje 4 stepenca onda opet kao predulaz( hodnik) i tri sobe i opet kupatilo .Gore u potkrovlju nije nista radjeno al moze se srediti jedna ogromna soba sa kosinama itd ok pozz




Nema sanse kao sto neko rece garant nema grijanje i 3 klasa ostalih radova a to nikako ne zelim u svojoj kuci.

Dosta ljudi nema pojma da cijena obicnog ljepljenja brusenja i lakiranja parketa varira i do 10KM zavisno od majstora sto nije malo ako se uzme u obzir da se radi i do 100 qvadrata istog.
Plocice, tus/kada, solja, vodokotlic, lavabo i bojler mogu napraviti razliku i u par hiljada KM puta dva obicno se sad prave dva kupatila :wink:
Stolarija, vanjska unutrasnja...

Evo samo na ovim stvarima ti niko ne moze nista reci a da te ne "zajebe" brat bratu 10.000KM

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
siki2086 je napisao:
Ja mislim da za toliko eua mozes porodicnu zgradu napraviti. :)

Znam ja da su ovdje "ruke" neuporedivo skuplje, ali je bitno i sta se ugradjuje - imaju plocice za 3, a imaju i za 30 € i to ove za 30 svakako nisu najskuplje.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 16:55 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Citiraj:
Slika

Slika


Mozda je ovako radio umavaonike pa je zato niska cijena

Slika

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Aj ovako sad:

Da li je moguce prosjecno kvalitetnu kucu, sa oko 70kvadrata moguce napraviti za 70.000-80.000km? Fasada, grijanje, temelj, stolarija....dakle sve, osim namjestaja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Hmm mislim da jeste mada tacan odgovor ti treba dati neko ko se bolje razumije u te stvari i cijena materijala ruke ovo ono stosta je tu u igri...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5337
Lokacija: Wien, Österreich
siki2086 je napisao:
Aj ovako sad:

Da li je moguce prosjecno kvalitetnu kucu, sa oko 70kvadrata moguce napraviti za 70.000-80.000km? Fasada, grijanje, temelj, stolarija....dakle sve, osim namjestaja?

Nesto kontam da je kuca od 70 kvadrata malo malena. Ok, kontam ja da se nema za vise, ali mozda da se gradi tako da se poslije ima mogucnost za nadogradnju i sl.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 17:47 
Zavisi od broja clanova domacinstva, neko ko zivi samo za zenom (ili sam) dosta mu i 35-40 kvadrata.

Danas mi stari rece da je lik za 25000 napravio kucicu od nekih 30-ak kvadrata, sve ukupno toliko kosta da se useli (bez namjestaja dakako)...zivi sam i dosta mu, naravno o cigli govorim...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 17:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Uzmi ovako, kad radis fasadu demit sa 8 cm stiroporom cijena mastora je od 10-15KM (najvise oko 12 KM) po kvadratu (al ne temelja nego ukupno zidova, kod mene kuca 72 kvadrata, a zidova vise od 250 kvadrata, prizemlje+sprat+potkrovlje), a cijena majstora i materijala ti je oko 30 KM po kvadratu ugrubo.
Sto se tice unutrasnjih radova masinsko nabacivanje te izadje oko 12 KM po kv majstori+materijal, glazure isto tako.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gradnja kuce
PostPoslato: 04 Nov 2012, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
@Siki: Neko moje misljenje je da je 700-1000KM/m2 realna cijena u BL danas u izgradnji kuce. Tako da se u navedenu cijenu (70k) mozes uklopiti za izgradnju objekta do srednje kategorije kvaliteta (govorim o cigli a ne o montazi). Ako se sam potrudis oko organizacije - zivkanja majstora i dogovaras sam materijal, mozes ustedjeti para (malo ces sa zivcima otici al dobro :D). Uzmi u obzir da puno zavisi od zavrsnih radova, oni ti mogu pojesti trecinu pocetne investicije (stolarija, keramika, moleraj, farbarski, limarski radovi i instalacije).

Ovi gore sa pik.ba sto je stavljen primjer su mi sumnjivi jer toliko kosta izrada po sistemu kljuc u ruke ali montazne kuce.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 401 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs