banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Okt 2012, 14:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Studenti banjalučkog Stomatološkog i Medicinskog fakulteta u četvrtak su doživjeli šok kada su,
umjesto da uplate školarinu za obnovu godine, dobili ispisnice i obrazloženje da više od dva puta
u toku školovanja ne mogu da obnove godinu.
Iako je nova odluka, prema izmijenjenom Zakonu o visokom obrazovanju RS, na snagu stupila 15.
septembra, studenti su, kako kažu, o tome obaviješteni tek 18. oktobra, u Studentskoj službi. Iz
Unije studenata RS poručuju da će se za svoja prava, ako je to potrebno, boriti i na ulici, saznaju
Nezavisne novine .
"Kolege su dobile ispisnice i obrazloženje koje nikome nije jasno. U toku školovanja, na primjer,
samo po jednom možemo da obnovimo dvije godine studija. Zavladao je veliki strah. Ovo nema
smisla. Zašto se neki muče toliko godina da bi na kraju dobili ispisnicu? Ja nisam imala
problem, ali mi je žao kolega koje su doživjele ovakvo razočaranje", priča B.M., studentkinja
medicine.
Da je među studentima zavladala panika svjedoči i činjenica da će se u utorak okupiti na
zajedničkom sastanku s predstavnicima Unije studenata, koji će, kako kažu, učiniti sve što je
potrebno da pomognu kolegama, ako treba i na ulici.
"Studenti će, osim ovoga, moći da iznesu i sve svoje druge probleme, kako bi prestalo igranje s
nama. Danima vodimo borbe sa dekanima, ne možemo da učimo, jer je nekome palo na pamet da
nas ponovo maltretira. Nikome nećemo dozvoliti da krši prava studenata", kazao je Nikola
Dronjak, predsjednik Unije, dok njegove kolege iz Studentskog parlamenta uopšte nisu upoznate s
ovim problemom, jer im se "niko od studenta nije obraćao".
I dok Milan Skrobić , dekan Medicinskog fakulteta, juče nije bio dostupan za medije, Stanko
Stanić , rektor Univerziteta, kaže da izmijenjeni zakon ostavlja mnogo nejasnoća, ali da studenti
neće biti ispisani s fakulteta. Ako je neko i dobio ispisnicu, poručuje, neka nastavi da uči, a
rješenje će sigurno biti pronađeno.
"Zakon se promijenio jer je nekada omogućavao da studenti kojima studij traje četiri godine
svaku godinu mogu da obnove po tri puta, što znači da su mogli da studiraju i po 12 godina. To
nije bilo dobro rješenje, ali rješenje ne može da bude ni ovo što se desilo. Studenti neka uče i
neka nikada, ako je to moguće, ne dozvole da obnavljaju godine", istakao je Stanić.
Simo Jokanović , prorektor za nastavu u Banjalučkom univerzitetu, dodatno pojašnjava da student
koji dva puta izgubi godinu, a bio je na teretu budžeta, gubi pravo na ovaj status i postaje
vanredni student. Ipak, čini se da je upravo ovdje i nastao problem, jer na Univerzitetu saznajemo
da Medicinski fakultet ne nudi mogućnost vanrednog studiranja.
"Provjerićemo o čemu je riječ, ali to ne može da bude tako", prokomentarisao je Jokanović.
(DEPO/BLIN/em)


Braco, kolege, ja se nadam da je ovo samo nesporazum, ali ako treba blokiracemo grad i institucije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 15:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Cuti, neka razvlace. Sto duze studiraju, nama bolje. Mi radimo kod privatnika i usput zavrsavamo privatni fakultet. Oni kada dodju mi cemo imati i fakultet i iskustvo. Da skratim pricu, bice nam robovi. :faroah:

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Besparica je napisao:
Cuti, neka razvlace. Sto duze studiraju, nama bolje. Mi radimo kod privatnika i usput zavrsavamo privatni fakultet. Oni kada dodju mi cemo imati i fakultet i iskustvo. Da skratim pricu, bice nam robovi. :faroah:


:lol: :lol: :lol:

Ja sam uvijek bio uzoran đak i učiteljicin mezimac, ali ovo je preseravanje, ako je neko upisao prije nego što je taj zakon donešen kako se dođavola to na njega može odnositi?

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ako bude nekog bunta predlazem da u gradu spalimo zgrade prvatnih fakulteta.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Zavladao je veliki strah.


:lol:

A dok su džabalebarili po kafanama nije ih bio strah :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
zivjeli vjeciti studenti i svjetska revolucija!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Istorija moze potvrditi da iza svih vecih revolucija stoje vjeciti studenti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Da ih nisu unapred obavestili to s pravne tacke gledista je neispravno tako da ce sigurno svi biti vraceni ali cinjenica da se ne mze vise od dva puta obnoviti ista godina to podrzavam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ko je bolji pravnik, ratkop ili Miodrag?

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 19:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
sad je bilo na dnevniku, doslo do administraciske greske i bla bla. Rekli su da se ignorise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2012, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Jako je teško ostati nepristran u ovom događaju. S jedne strane imamo studente koji studiraju sto godina, što nije u redu naravno. Nek' ljudi sjednu pa nauče, a ne da čitav život žive na grbači roditelja ili države. S druge strane imamo studente koji su možda i u pravu kad kažu da ovo nije u redu prema njima kad im odjednom uruče ispisnice, nisu znali kao, možda bi se više potrudili al' ono, šta imaju oni sto godina studirati, de nek' se uhvate te knjige pa to skrše. Onda opet imamo i te profesore koji su po mom mišljenju bezobrazni i nerealni, a korumpirani, e to ni ne treba da napominjem. U principu, izlaziti na ispit jedno šest ili sedam puta je nerealno, mislim, valjda svako može naučiti za peti put. Ali opet možda je neko od tih ljudi zaista naučio, a profesor je običan papak pa ne želi da pusti studenta da prođe. Ne znam zaista, ja nemam pravo da izađem na ispit više od dva puta i to jednom svake godine ali opet smatram da su moji profesori normalni i nisu sadisti. Ja eto ništa sad previše pametno nisam rekao i zaključio osim jednog, ratkop se opet igra intelektualca, a ne zna pismeno da se izražava. Ali baš ni najosnovnije ne zna. Inače, dragi budući doktore nauka to je mogla biti samo administracijska greška. Administraciska nikako, trole...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Gdje je croata sad?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 00:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ni stari Zakon o univerzitetu ni novi Zakon o visokom obrazovanju nije dopustao studiranje duze od nekog razumnog roka, ali nije se sprovodio, ni na starim ni na novim generacijama i ko moze reci kada je posteno presjeci?

Neka udare po bolonjcima, vidim oni potpisuju ugovor sa dodatkom o pravilima studiranja, sto znaci da su upoznati.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Za one koji me prozivaju o nepismenosti cisto da kazem da sam ja u svom zivotu mozda proveo 6 ili 7 godina na teritoriji gde se prica srpski jezik i cak i vecinu tog perioda na teritoriji gde se prica ekavica a ne ijekavica i posto ni ne planiram ostatak zivota provesti ovde u BL rekao bih da je moj srpski za moje potrebe odlican i da me ostavite gluposti o pricama o nepismenosti. Pogotovo na ovom forumu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 10:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2012, 18:58
Postovi: 28
mene zanima koji je uslov da se spadne sa budžeta? msm neću da spadnem, ali ipak pitam. :) da li se otpada kada se jednom obnovi godina, ili dvaput, ili dvije redovne godine zaredom... kako to ide? hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Gluposti su ovo za medicinu, jer ko god je studirao zna kako je. Imas na 2. Godini tonu teskih ispita i tu uglavnom ljudi zaglave, bolonji je dosta jednostavnije jer oni ispite polazu parcijalno dok. Uz to glupost je sada ispisati nekoga ko je dosao do 5. godine jer je dva puta obnavljao 3. Krenes lepo od nule i taj zakon primenjujes na novim generacijama, a ne sprovoditi silu na ljudima koji nemaju veze sa tim.
Mozes kao dodatak starim studentima reci da ni oni vise nemaju pravo na dve obnove i da im se od sada prati stanje. Ovo sto su uradili zasluzuje batine, jer samo budala moze ovo uraditi i zato nema nista od toga, vratice studente na fax


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 10:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
ratkop je napisao:
Za one koji me prozivaju o nepismenosti cisto da kazem da sam ja u svom zivotu mozda proveo 6 ili 7 godina na teritoriji gde se prica srpski jezik i cak i vecinu tog perioda na teritoriji gde se prica ekavica a ne ijekavica i posto ni ne planiram ostatak zivota provesti ovde u BL rekao bih da je moj srpski za moje potrebe odlican i da me ostavite gluposti o pricama o nepismenosti. Pogotovo na ovom forumu


Vidiš da možeš kad hoćeš... :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
. . je napisao:
mene zanima koji je uslov da se spadne sa budžeta? msm neću da spadnem, ali ipak pitam. :) da li se otpada kada se jednom obnovi godina, ili dvaput, ili dvije redovne godine zaredom... kako to ide? hvala.

Čim prvi put obnoviš godinu prelaziš na samofinansiranje.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 10:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2012, 18:58
Postovi: 28
hvala philby. čudno, kada sam obnavljao prije par godina, teta mi rekla da ostajem na budžetu i nisam ništa platio. :-? i još nešto, koji je onda uslov da se ''vrati'' na budžet? prosjek neki ili očišćena godina?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Okt 2012, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Panzer je napisao:
Jako je teško ostati nepristran u ovom događaju. S jedne strane imamo studente koji studiraju sto godina, što nije u redu naravno. Nek' ljudi sjednu pa nauče, a ne da čitav život žive na grbači roditelja ili države. S druge strane imamo studente koji su možda i u pravu kad kažu da ovo nije u redu prema njima kad im odjednom uruče ispisnice, nisu znali kao, možda bi se više potrudili al' ono, šta imaju oni sto godina studirati, de nek' se uhvate te knjige pa to skrše. Onda opet imamo i te profesore koji su po mom mišljenju bezobrazni i nerealni, a korumpirani, e to ni ne treba da napominjem. U principu, izlaziti na ispit jedno šest ili sedam puta je nerealno, mislim, valjda svako može naučiti za peti put. Ali opet možda je neko od tih ljudi zaista naučio, a profesor je običan papak pa ne želi da pusti studenta da prođe. Ne znam zaista, ja nemam pravo da izađem na ispit više od dva puta i to jednom svake godine ali opet smatram da su moji profesori normalni i nisu sadisti. Ja eto ništa sad previše pametno nisam rekao i zaključio osim jednog, ratkop se opet igra intelektualca, a ne zna pismeno da se izražava. Ali baš ni najosnovnije ne zna. Inače, dragi budući doktore nauka to je mogla biti samo administracijska greška. Administraciska nikako, trole...


Fino sveobuhvatno obrazloženo Pancer!

Što bi rekao profesor Mirjanić problem je u državi jer probleme riješava tako što će dati indeks u ruke studentima. Pa će ih držati desetak godina. Ogromna većina sigurno neće naći posao tako da uzaludno studiraju.

Jednostavno državu (čitaj stranke) ne zanimaju potrebe tržišta.
Sadista-osvetnika koji liječe lične životne komplekse među profesorima ima nažalost i previše kod nas.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs