banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Maj 2012, 17:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
nepokoreni je napisao:
Jbt pa na šta gore liči ono čudo od AGF :confused2: viđao sam bunkere u boljem stanju :confused2: prokišnjava krov, vonja vlaga, vrata su im sva izgrebana i išarana (samo me u glavu nisu spičila), zidovi prljavi i ištemani ko da sam u streljani ne na akademskom mjestu, a NIJEDNE korpe za smeće!!! Odveo dvojicu stranih studenata koji su zainteresovani da studiraju tamo majke mi bilo me je sramota :oops: Ipak je to Arhitektura i građevinstvo majku mu, valjda trebaju biti reprezentativni s obzirom koliki status imaju ( ili bar tako misle :roll: )


Kakva gnusna laz. Imamo jednu korpu za smece :D
To i nije nas prostor. Nemamo ga. Pravni fakultet je bio milostiv, pa odrzavamo nastavu u onom gore prcvajzu. A ove godine krece gradnja zgrade AGFa. Na kampusu. Projekat je odlican. Sad u kojoj mjeri ce ga ispostovati, pitanje je.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 17:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Došlo mi je majke mi da odem da zapalim onog ko vodi sve to gore :angry4: onoliki prostor neiskorišten u kampusu u Boriku, a gore rastu plovne kožice studentima od vlage....pa kaže imamo odlično školstvo :banghead:
A tu priču o selidbi i projektu sam slušao još 2003 na Pravu pa ne bi još ništa :angry3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Maj 2012, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
@gimnazijalac

Sve zavisi od generacije do generacije.
Pomoći će ti dobar prosjek iz srednje.
To što kažu da se arhitektura upisuje preko veze, zajebi :) Vjerujem da su ga neki preko veze i upisali, ali to nikako ne znači da ga nećeš upisati ako nemaš vezu.
Savjetujem ti da ideš na pripreme koje fakultet svakog ljeta organizuje, meni je uveliko pomogao. Bez obzira na to koliko dobro crtaš, koliko dobro znaš matematiku... na pripremama ćeš znati šta će i kako biti na prijemnom. Osim toga, ti si gimnazijalac, što znači da nisi imao nacrtnu, tako da nju obavezno upiši na pripremama.
Savjetujem i da bježiš preko grane, u Banjaluci ćeš samo živce izgubiti na agf-u.

Srećno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2012, 18:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Savjetujem i da bježiš preko grane, u Banjaluci ćeš samo živce izgubiti na agf-u.


Izgubice ih na svakom fakultetu, al' s ovim iz BL ce gotovo garantovano biti nezaposlen :D (nazalost)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2012, 18:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ako se radi o arhitekturi, onda je frka za posao. Geodezija i gradjevina stoje mnoge bolje po tom pitanju.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Poslednji put menjao Ташко dana 29 Maj 2012, 18:26, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2012, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Arhitektura, naravno

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2012, 21:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ташко je napisao:
Ako se radi o arhitekturi, onda je frka za posao. Geodezija i gradjevina stoje mnoge bolje po tom pitanju.

istina, što je jako tužno... :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2012, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Pa kod mene u kancelariji dvoje arhitekata dobilo otkaz, svuda je slična situacija s arhitekturom nažalost..

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2012, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Tačno, to zaboravih da naglasim. Još tužnije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 14:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Maj 2012, 22:53
Postovi: 5
da li neko mozda zna rang liste od proslih godina...ja cu na ocjenama dobiti nekih 45 poena...sta mislite koliko bih mi jos bilo potrebno poena na ispitu da upisem?...govorim o arhitekturi...


Poslednji put menjao NebojsaW dana 05 Jun 2012, 14:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2012, 14:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
ja ti mogu poslati rang listu od pretprošle
daj mail


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 17:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2010, 18:28
Postovi: 461
45 ti je i vise nego dovoljno.......ja znam ljude koji su sa 31 upisivali i upadali na budzet, index oko 40......prijemni u principu trebas samo poloziti, znaci 14 bodova ako se dobro sjecam minimalno, sto nije uopste problem, posebno ako odes na pripremnu nastavu, tamo sve skontas, smanjis tremu, znas sta te ocekuje i na kraju polozis osim ako bas nisi neki antitalenat, jebem li ga sad, svasta se moze zalomiti :)

_________________
Није Слобо крив, ми смо говна!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 18:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
nemoj se bas toliko oslanjati na sircov komentar
kao sto rekoh, zavisi od generacije do generacije, ne mozes nikad znati ko ce uraditi bolje a ko losije od tebe
samo se dobro spremi, idi na pripreme i nemas sikiracije ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 19:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
V@nja je napisao:
Citiraj:
Savjetujem i da bježiš preko grane, u Banjaluci ćeš samo živce izgubiti na agf-u.


Izgubice ih na svakom fakultetu, al' s ovim iz BL ce gotovo garantovano biti nezaposlen :D (nazalost)


Kod nas će arhitekta biti nezaposlen, bez obzira gdje je studirao jer je jednostavno tržište u zadnjih 4-5 godina pretrpano arhitektama + kriza koja je podrazumjevala zatvaranje par biroa. Nema to veze sa zemljom studiranja.

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 19:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Mislio sam na onog koji ode studirati vani pa odluci da ostane raditi vani
Koji moj ces studirati vani pa se vracati u ovu prciju
:D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2012, 11:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
bzvz je napisao:
V@nja je napisao:
Citiraj:
Savjetujem i da bježiš preko grane, u Banjaluci ćeš samo živce izgubiti na agf-u.


Izgubice ih na svakom fakultetu, al' s ovim iz BL ce gotovo garantovano biti nezaposlen :D (nazalost)


Kod nas će arhitekta biti nezaposlen, bez obzira gdje je studirao jer je jednostavno tržište u zadnjih 4-5 godina pretrpano arhitektama + kriza koja je podrazumjevala zatvaranje par biroa. Nema to veze sa zemljom studiranja.


Od otvaranja arhitekture u BL pa do danas je diplomiralo cca 650 arhitektata...naravno da nema posla.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2012, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
haha, citam ovu temu poslije 7 godina i bas me interesuje kako je prosla ta cura sto se dvoumila sta da upise... i kontam, gdje je meni pamet bila :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2012, 17:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
marqueemoon je napisao:
haha, citam ovu temu poslije 7 godina i bas me interesuje kako je prosla ta cura sto se dvoumila sta da upise... i kontam, gdje je meni pamet bila :)

Pa radiš li ti sad gdje? U svojoj profesiji, naravno.. :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2012, 19:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jul 2002, 18:16
Postovi: 1058
radim u struci, ako se TO tako moze nazvati.. zaposlila sam se odmah nakon diplomiranja.. nije lako, stvarno, borbe su velike heheh :) ludo je :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs