banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Proljecni raspust...
PostPoslato: 14 Avg 2012, 19:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Zamislite debilizma:
Za skolsku 2012/2013 godinu nas vrli ministar koji je inace nedavno pokusao da podnese ostavku (kud je ne prihvatise), donio je odluku da ce proljecnji raspust biti od 29.aprila do 3. maja... otkud raspust da hvata vise maj nego april? Sta mislite?

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 19:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
This is me

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Bolje tako, ionako sjebu taj mjesec sa neradnim danima pa djeca moraju kasnije da nadoknađuju subotom.
Prvi i drugi maj su neradni, te je najzogdnije dodati još par dana i sastaviti sedmicu odmora.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 19:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Mislim da su datumi doneseni zbog praznika, kako bi djeca sto manje dana gubila. Ako se ne varam, Uskrs pada 5.5. naredne godine, znaci u raspust ti je obuhvacen Veliki petak i Prvi maj :).

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
A.J.V.A.R. je napisao:
Mislim da su datumi doneseni zbog praznika, kako bi djeca sto manje dana gubila. Ako se ne varam, Uskrs pada 5.5. naredne godine, znaci u raspust ti je obuhvacen Veliki petak i Prvi maj :).

nije tako, ovde godine je raspust trebao biti polovinom aprila i to je normalno, a nadoknadjivala se nastava zato sto su zimi bile one niske temperature pa je zimski raspust produzen za 2 sedmice.... nadoknadilo se tako sto se radilo 5 subota i plus nije bilo proljecnjeg raspusta... prvomajski praznici i vaskrs su vec predvidjeni kao dani koji se ne rade pa se nista i ne gubi.
drugim rijecima, ukrali su prvomajske praznike ove godine, sto i ne bi bilo toliko lose, ali ispada da prakticno pred kraj skolske godine imamo jedan manji raspust, pa malo u skolu (ima tu jos neradnih dana - vaskrsnji ponedeljak i 9. maj), tako da ispada da ce se djeca na pravi nacin vratiti u skolu tek 13og maja, sto nikako ne valja, pogotovo ne za 9e razrede.

ali neka ministarstvo samo trazi nacina "uposli" prosvetare, izgleda da im je to glavna preokupacija tokom godine... ne bi im palo na pamet da nadju posla nezaposlenim prosvetnim radnicima ili da pokusaju na pravi nacin (a ne prevarama) da podignu kvalitet nastave.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Maj 2010, 22:15
Postovi: 3436
Lokacija: Banja Luka R. Srpska
da se mene pita ja bih taj raspust ukinuo. svejedno vise ne idem u skolu, a djeci je bolje u skoli nego da vise na ulici u pusu droge. :D

_________________
a.k.a. jos bolji

"... reperi su obmana svi su Toni Montana, svi su brate crnci ja sam samo Barak Obama..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Napusaju se.

Dobar je to raspust i nemam nista protiv. 2-3 dana tamo ili ovamo, nije toliko bitno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
batica je napisao:
da se mene pita ja bih taj raspust ukinuo. svejedno vise ne idem u skolu, a djeci je bolje u skoli nego da vise na ulici u pusu droge. :D

nije poenta u tome, neka ga i ukinu, ali ga ovako siluju...
svaka vlast unazad 40 godina, a po pitanju prosvete, je konstantno izlazila sa idejama koje bi se kasnije pokazale propalim, a sve su za cilj imale da prosvetne radnike na neki nacin opterete sa vise posla... jednostavno ljubomora sto prosvetni radnici imaju takvo radno vrijeme kakvo imaju...
pravi problem je sto ta ministarstva u ovom ili onom obliku uopste nemaju dodirnih tacaka sa stvarnom nastavom, ministar prosvete je NOVINAR, Banjac iz pedagoskog zavoda jeste bio ucitelj, ali njega vec 20-25 godina nema u nastavi... znaci krucijalne odluke u ministarstvu donose ljudi koji nemaju veze sa faktickim stanjem u prosveti, pa se onda tako nabacuju idejama, a ne pada im na pamet da se uhvate u kostac sa pravim problemima.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs