banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 79  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 00:11 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
e sto ne sacuva kad si napisao, no nebitno..i onako je nekoliko stranica u off,al bitno je da se mi volimo. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 00:36 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Slika

:D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 06:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
<Enter_name> je napisao:
Izvini što sam glupi bosanac, ali ja nigdje, u bilo kojem dokumentu vezanom za saobraćaj, nisam pročitao da se u kružnom toku može skrenuti lijevo

Tvoj problem je što raskrsnicu sa kružnim tokom saobraćaja ne doživljavaš kao raskrsnicu, a ona to jeste, najobičnija raskrsnica u kojoj važe pravila kao u svakoj drugoj raskrsnici. Kada to shvatiš, shvatićeš i kako funkcioniše, a do tada sa tobom nema smisla raspravljati.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 07:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
<Enter_name> je napisao:
ja nigdje, u bilo kojem dokumentu vezanom za saobraćaj, nisam pročitao da se u kružnom toku može skrenuti lijevo

ako cemo semanticki, motas lijevo dok si u KT (obilazis oko ostrva) sve dok se ne iskljucis ^^

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
Što reče Bugi u Prijedoru ima znak na koji sam mislio, tako bi trebalo postaviti i kod Tempa i izbrisati strelice na cesti, mislim da je dovoljno jasno svakom vozaču:


Slika

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:31 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
old fashion men je napisao:
<Enter_name> je napisao:
Izvini što sam glupi bosanac, ali ja nigdje, u bilo kojem dokumentu vezanom za saobraćaj, nisam pročitao da se u kružnom toku može skrenuti lijevo

Tvoj problem je što raskrsnicu sa kružnim tokom saobraćaja ne doživljavaš kao raskrsnicu, a ona to jeste, najobičnija raskrsnica u kojoj važe pravila kao u svakoj drugoj raskrsnici. Kada to shvatiš, shvatićeš i kako funkcioniše, a do tada sa tobom nema smisla raspravljati.

U pravu si, nema se smisla raspravljati. Nađi mi jednu rečenicu iz zakona o bezbednosti saobraćaja koja se kosi sa ovim što sam ja rekao i priznaću da nisam u pravu. Do tada...

BSE je napisao:
<Enter_name> je napisao:
ja nigdje, u bilo kojem dokumentu vezanom za saobraćaj, nisam pročitao da se u kružnom toku može skrenuti lijevo

ako cemo semanticki, motas lijevo dok si u KT (obilazis oko ostrva) sve dok se ne iskljucis ^^

Ako voziš kroz krivinu koja mota ulijevo, a nisi raskrsnici, da li ideš ravno ili skrećeš ulijevo? ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Sto je sad to bitno?
Isti ku*ac. Isao "pravo" ili "lijevo", znas na sta se misli. Kad si ispred raskrsnice (kruznog toka) i gledas malo sire, onda ces reci da trebas u kruznom ici lijevo. Neces reci ajd ravno...

Ja kontao vi se oko neceg bitnog svadjate na prethodnih 20 i kusur stranica.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
<Enter_name> je napisao:

BSE je napisao:
<Enter_name> je napisao:
ja nigdje, u bilo kojem dokumentu vezanom za saobraćaj, nisam pročitao da se u kružnom toku može skrenuti lijevo

ako cemo semanticki, motas lijevo dok si u KT (obilazis oko ostrva) sve dok se ne iskljucis ^^

Ako voziš kroz krivinu koja mota ulijevo, a nisi raskrsnici, da li ideš ravno ili skrećeš ulijevo? ;)


ali KT je raskrsnica ^^
a sto se tvog pitanja tice...ne bih da filozofiram, rano mi je :)

btw ova fotka sto ju je nuvolari okacio je dobar primjer

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:42 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ne sporim ja da je kružni tok raskrsnica. Bitno je da ispred kružnog toka ne može postojati strelica horizontalne signalicacije koja pokazuje ulijevo. Ovaj znak u Prijedoru je znak usmjeravanja saobraćaja, apsolutno je korektan i treba ga poštovati... ništa više ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:47 
A to sto su ljudi glupi pa misle da treba lijevo skrenuti jer eto ta pokvarena strelica pokazuje lijevo...no comment...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ovakva je vertikalna signalizacija (plava podloga, ne zuta) kad se ide iz pravca laktasa... i tu sva prica zavrsava, kome nije jasno treba mu oduzeti vozacku, pa ponovo na polaganje
Slika

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 08:50 
Dzaba ljudima govoriti...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
<Enter_name> je napisao:
Ne sporim ja da je kružni tok raskrsnica. Bitno je da ispred kružnog toka ne može postojati strelica horizontalne signalicacije koja pokazuje ulijevo. Ovaj znak u Prijedoru je znak usmjeravanja saobraćaja, apsolutno je korektan i treba ga poštovati... ništa više ;)

nisam kompetentan oko toga da li bi trebala biti strelica ili ne, ali ja na tu strelicu gledam kao i na ovaj znak sto ga je RSBoljaPolovina okacio
dakle, djeluje mi kao normalan znak za pravac (naravno, ne mislim pri tome na kont da to oznacava da se KT zaobidje :D )

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Ja bih volio da ovo prokomentariše neki saobraćani inženjer ili neko kompetentan za to... meni je jasno šta treba raditi u kružnom toku, jasno je šta hoćete da kažete kad kažete skretanje ulijevo u kružnom toku (iako u papirima to ne postoji), ali po zakonu o saobraćaju takva strelica horizontalne signalizacije se ne bi smjela naći ispred kružnog toka. Isto tako, u ostatku svijeta (nisam ga baš previše obišao, ali dovoljno da vidim dosta kružnih tokova) nigdje nisam vidio tu strelicu prije kužnog toka, samo kod nas. Znam da smo mi (kao pojedinci i kao država) zeleni po pitanju kružnih tokova (otkrili smo ih prije par godina), ali ne trebamo izmišljati toplu vodu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
uzmi u obzir da je ljudima u razvijenim zemljama vjerovatno jasno ponasanje u KT :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:25 
Citiraj:
u ostatku svijeta (nisam ga baš previše obišao, ali dovoljno da vidim dosta kružnih tokova)

Slabo si ti to nesto...


Subotica

Slika


Zatim NJemacka...


Slika


Slika


Holandija

Slika


Slika


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
u nekom najjednostavnijem logicnom slijedu stvari imamo:
- prilaz kruznom toku koji ima 2 trake.
- kruzni tok koji sam od sebe ima 2 trake.

sasvim je logicno za pretpostaviti da ukoliko imate dvije trake (veliki kruzni tok) da moraju biti odredjena pravila za kretanje, (da ne spominjem ukljucivanje i iskljucivanje), a neki ovde konstantno pokusavaju to do ospore. shvatite da u saobracaju mora postojati jasno definisano SVE, tj. nema proizvoljnih odluka ili "moze ovako ili onako". gdje bi onda bio kraj saobracajnim nesrecama kad bismo svaku situaciju pokusavali izmanipulisati?

evo ovo sto je dao tenssa je vise nego dovoljno za kraj svake rasprave.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
ja u 99.99% slučajeva idem unutrašnjom trakom... i naravno gas... bitno je biti brži od ostalih šabana iz vanjske... + najjače mi je kad lole "čekaju" da udju u KT i vidim da me gledaju i vide da dajem jebeni desni žmigavac i da ću da se isključim i onda šabanske lole udare po gasu i uzimaju mi prvenstvo! e nadao bog da se zabijem u nekog... jebo auto, štetu i sl il što ću možda biti kriv... ne znam dali bi bio "normalan" (ne znam ni jesam li sad ;) )

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 09:42 
Ako se prestrojis prije njih tj. ako se oni zakucaju u tebe oni su krivi tako da...meni se to nije desavalo do sada, da ubrzavaju kada vide da cu izletiti...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Kruzni tok
PostPoslato: 19 Jun 2012, 10:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
ma zlo... em prestrojavam se em žmigavac i još se čude što im spominjem užu i širu familiju ženskog roda od 16 do 45 :D plus komsiluk...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1567 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 79  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs