banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2011, 23:57
Postovi: 670
seven je napisao:
žalosno je to što je to izgleda jedini način da se izboriš sa njima, ali teško je danas postići da te se boje, kad se ne boje nikoga, ni roditelja, nemaju nikakav autoritet. gledajući ovu djecu oko zgrade, koji su sad osnova škola tek, ne znam kako bih mogla raditi u nekoj osnovnoj školi, bar u Mejdanu.

Gledam ih i ja svaki dan nista to nije "normalno" izgleda da je normalno biti nasilan i agresivan.
Ne kazem ja zezati profesore u srednjoj i nastavnike u osnovnoj je ok ako je u nekim okvirima normalnosti sve je to djecije i to je ok.
Ali ovo sto se danas dogadja je izivljavanje.
Ali mora postojati granica, po meni bi trebali cim se primjeti "cudno" ponasanje pozvati roditelje pa onda razgovarati sa djetetom psiholog ili sta dalje vec.

A i dovoljno je reci da ovi iz osnovne skole provode sate na fejsbuku kompjuteru...moraju biti puni energije.
Gdje sad ima jos djece da igraju fudal/zmire/rata.....

_________________
Who said nights were for sleep?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Nije problem u onome ko hoće da uči ili ne, nego mislim na sve one koji nosem paraju nebo, da li zbog sebe, da li zbog roditelja, da li zbog veza.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
problem je kad su roditelji isti kao djeca, za njih je njihovo dijete uvijek u pravu, šta god da napravi. sa takvim slučajevima se teško izboriti. kad sam ja (da, jako davno) išla u osnovnu školu, ne daj bože da kažem roditeljima da nastavnik/učitelj nije u pravu, pa oni bi me poklopili za sekundu! to je bilo nezamislivo reći, a suprotstaviti se nastavniku- ni u ludilu! sad klinci dovedu roditelje, pa se zajedno svadjaju sa nastavnicima. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
seven je napisao:
problem je kad su roditelji isti kao djeca, za njih je njihovo dijete uvijek u pravu, šta god da napravi. sa takvim slučajevima se teško izboriti. kad sam ja (da, jako davno) išla u osnovnu školu, ne daj bože da kažem roditeljima da nastavnik/učitelj nije u pravu, pa oni bi me poklopili za sekundu! to je bilo nezamislivo reći, a suprotstaviti se nastavniku- ni u ludilu! sad klinci dovedu roditelje, pa se zajedno svadjaju sa nastavnicima. :)


Kakao me nerviraju takvi debilni roditelji. Još kad čujem da kažu, na moje dijete ne smije niko da galami.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Da se u mojoj školi u SWE desio scenario kao na videu iz prvog posta, glavnim akterima bi se prvo našli roditelji koji će platiti kaznu za nepoštivanje ustava škole (2000-4000 eura, zavisi sve od slučaja do slučaja), onda budu izbačeni iz škole i u indeks im se napiše šta su radili tako da se nigdje više ne mogu upisati, pa im još napišu jedno 6 mjeseci društveno korisnog rada, recimo čišćenje snijega u centralnoj, ili nedaj Bože, sjevernoj Švedskoj u popravnom domu, mislim da nema težeg posla, ti nisi završio prvi krug čišćenja, on opet napadao. :D

Kad se jedan kazni, priča se vrlo brzo proširi tako da više nema pametnica koje će izigravati budale.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Avg 2011, 07:33
Postovi: 623
ebes ovakvog prosvjetnog radnika...taj je sam sebi srozao ugled, nivo i zapecetio svoju sudbinu u struci...zato ga i zajebavaju ovi klinci...i kod mene je bilo profesora kojima si mogao dubiti na glavi ali je i bilo onih kod kojih nisi smio pisnuti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 19:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Citiraj:
Kakao me nerviraju takvi debilni roditelji. Još kad čujem da kažu, na moje dijete ne smije niko da galami.


I ne smije ali u svakom slucaju hvala na komplimentu :roll:

Moze da mu kaze da je pogrijesio, da nije naucio, da se ne ponasa po pravilima ali da se dere ne moze. Kada se sjetim kako je nas uciteljica tukla po rukama drvenim lenijarom, kako je nastavnik fizike povlacio za zulufe a znao mu se i pokoji samar oteti - da mi dodje sin i kaze da je neko digao ruku na njega, odgovorno tvrdim da se taj nastavnik ne bi lijepo proveo. A imam i te kako odgojeno dijete ali isto tako sam ga naucila da ako se uciteljica izdere na njega, da joj odgovori smirenim tonom da nema prava da mu se tako obraca i neka se prvo smiri.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Tako je Ajkulo,mudro zboriš.Nema istresanja gaća po tuđoj djeci.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2010, 18:47
Postovi: 18
Drago mi je što taj drveni lenijar nije postojao u moje vrijeme \:D/
Mislim da batine nisu dobre za vaspitanje, čak mogu da prouzrokuju traume djeci.
Učitelji treba da postanu autoritet svojim stavom, treba da zasluže poštovanje učenika. Ali ima i roditelja koji se osjećaju uvrijeđeno ako njihovo dijete dobije ukor jer to znači da ga nisu znali vaspitati pa se žale na razne gluposti.

Jednom davno sam čula od svoje profesorice fizike kako su joj došli roditelji da se žale zato što njihovo dijete ima 1. Na njenu izjavu: "Ja ne mogu dati učeniku srednje škole prolaznu ocjenu ako ne zna pretvarati cantimetre u metre" dobila je odgovor jednog od roditelja "Od kada se mogu cantimetri pretvarati u metre". :dontknow:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Avg 2009, 09:39
Postovi: 281
Ukoliko se djeca ponašaju neprimjereno i prave probleme učitelj/nastavnik ima itekako pravo da zagalami. Doduše, ne da histeriše, nego da podigne ton i stavi djetetu do znanja ko je autoritet. A djeca koja su pravilno odgojena neće praviti probleme pa na njih neće ni galamiti. U svakom slučaju, u školama bi trebalo zavesti strogu disciplinu a ne da se dešava ovo što se danas dešava po banjalučkim srednjim školama. Krivi su i nastavnici i roditelji ali i čitavo društvo...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 01:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Nekidan sam sa prozora gledala kako grupa učenika ubacuje svog druga u kotejner. Prvo se čula strašna lupa i dreka, komšije sve na prozoru gledaju o čemu je riječ...ovaj mali izlazi iz kontejnera sav sretan?! Onda su nastavili dobrih dva sata da se naizmjence ganjaju i ubacuju jedni druge u taj kontejner, razbacuju smeće po ulici, lupaju u kontejner i urlaju.

Za pravoslavnu novu godinu grupica srednjoškolaca je htjela da mlati policajca, koji je intervenisao jer su palili baklju na sred ulice...
...ako se slučajno neko pojavi na prozoru kad oni prolaze svašta dovikuju, gađaju se, bacali su grudve na prozore i gađali mačku :(


Ne prođe skoro ni jedan dan, a da ne prave neki nered, stomak mi se zavrne čim ih čujem, sve fina djeca srednjoškolci :confused2:
Pitam se ima li uopšte normalne djece u školi i kako oni jadni prolaze kraj ovih divljaka.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 10:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
PlavaMaca je napisao:
Ne prođe skoro ni jedan dan, a da ne prave neki nered, stomak mi se zavrne čim ih čujem, sve fina djeca srednjoškolci :confused2:
Pitam se ima li uopšte normalne djece u školi i kako oni jadni prolaze kraj ovih divljaka.


To se ja zapitam svaki dan kad gimnazijalci završe sa nastavom... :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
http://www.youtube.com/watch?v=52s9QsjChTk :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 12:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
spijo je napisao:
Tako je Ajkulo,mudro zboriš.Nema istresanja gaća po tuđoj djeci.


Da, a sasvim je okej da djeca istresaju gaće na nastavnicima :roll:

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nije,i nastavnici su nečija djeca.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2012, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2004, 19:33
Postovi: 1223
Lokacija: Tu sam
Danny ^_^ je napisao:
Da se u mojoj školi u SWE desio scenario kao na videu iz prvog posta, glavnim akterima bi se prvo našli roditelji koji će platiti kaznu za nepoštivanje ustava škole (2000-4000 eura, zavisi sve od slučaja do slučaja), onda budu izbačeni iz škole i u indeks im se napiše šta su radili tako da se nigdje više ne mogu upisati, pa im još napišu jedno 6 mjeseci društveno korisnog rada, recimo čišćenje snijega u centralnoj, ili nedaj Bože, sjevernoj Švedskoj u popravnom domu, mislim da nema težeg posla, ti nisi završio prvi krug čišćenja, on opet napadao. :D

Kad se jedan kazni, priča se vrlo brzo proširi tako da više nema pametnica koje će izigravati budale.


To je dobar sistem. Svakako jedan od glavnih faktora ovakvog ponasanja mladjih generacija (koje je da se razumijemo sve gore i gore) jeste odnos drzave prema mladim....znaci od samog sistema obrazovanja i vaspitanja, pa do sistema kaznjavanja.

Ja ipak mislim da presudan uticaj ima roditelj i to u mladjoj dobi djeteta. A onda sve ostalo.
Iako ima tu roditelja koji uloze maksimalan trud pa NIKADA ne uspiju. To znaci "napraviti budalu"....ruzno zvuci,ali svakako postoji.

_________________
Be nice, I could be your lawyer someday...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2012, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Pravili prevelike škole, a premale zatvore.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs