banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2012, 02:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
mozes da ne dolazis:p tako ces ga najlakse ignorisati:p

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 02:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Protiv sam piraterije domaćih izdanja, ali stranu podržavam 100%. Velike softverske kompanije, bendovi i ostali imaju toliko para da prosto neće osjetiti ako neko skida albume, filmove i softver ilegalno. Živjela piraterija i daboga samo veća postajala!!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 02:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Nema svrhe. Takvi ljudi se pojavlju svuda oko nas - u drugom obliku.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 08:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Okt 2010, 10:03
Postovi: 141
Je l muškobre hoće reći da sve što ima na računaru je uredno kupio - ha, ha i još jednom ha.
Da piraterija uništava firme, one bi dosad bile uništene a ne jače iz dana u dan. Zna se ko kupuje softver - onaj ko zarađuje pare s njim.
Kad u našoj banana državi svaki biro mora imati licenciran arhicad i autocad, šta reći za ostale.
Ili trebaju studenti na prvoj godini da plate 10.000 km da uče autocad?
Filmovi zarađuju u bioskopima, muzičari na koncertima, u čemu je problem?
Garant pixar pravi crtiće na piratskoj kopiji 3d softvera. Da oni jadni ne mogu preživiti zbog piraterije, ne bi svake godine izlazila nova varijanta sve i jednog programa...

_________________
Karakter čovjeka njegova je sudbina.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 13:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
man_who_wants_to_fly je napisao:
Je l muškobre hoće reći da sve što ima na računaru je uredno kupio - ha, ha i još jednom ha.
Da piraterija uništava firme, one bi dosad bile uništene a ne jače iz dana u dan. Zna se ko kupuje softver - onaj ko zarađuje pare s njim.
Kad u našoj banana državi svaki biro mora imati licenciran arhicad i autocad, šta reći za ostale.
Ili trebaju studenti na prvoj godini da plate 10.000 km da uče autocad?
Filmovi zarađuju u bioskopima, muzičari na koncertima, u čemu je problem?
Garant pixar pravi crtiće na piratskoj kopiji 3d softvera. Da oni jadni ne mogu preživiti zbog piraterije, ne bi svake godine izlazila nova varijanta sve i jednog programa...


Ne, MuskoBre hoce da kaze da je sve na njegovim masinama maximalno legalno. Windows licenciran i placan uredno uz PC/laptop, a ni na jednoj masini nemam ni trial verziju bilo cega, ISKLJUCIVO FREEWARE, programi besplatni 1/1, dakle jedini softver koji se uopste placa je OS, koji je licenciran.

Zasto onda karte za koncert se ne naplacuju po principu "ajmo naplatiti karata koliko nam treba da pokrijemo troskove, i da se nesto malo uplusamo, a ostali imaju dzaba ulaz"? Sto ne odes na koncert U2-a, i fino kazes na ulazu da neces da platis kartu, i da ne trebas da platis kartu, jer jedan U2 je do sad zaradio stotine miliona, imaju oni dovoljno para i bez tvoje karte? To bi tebi bilo normalno?

GialloRosso je napisao:
Protiv sam piraterije domaćih izdanja, ali stranu podržavam 100%. Velike softverske kompanije, bendovi i ostali imaju toliko para da prosto neće osjetiti ako neko skida albume, filmove i softver ilegalno. Živjela piraterija i daboga samo veća postajala!!!


A ti udri u banku, objasni im da oni ionako leze na parama, pa bi bilo lijepo da ti poklone jedno deset-dvaes iljada, oni to ionako nece osjetiti.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 14:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
Ja ne volim freeware zato što je obično lošiji od komerc programa. Zato kod sebe nemam apsolutno ništa legalno. Konfiguraciju sam sklopio kupujući ukradenu robu za tri puta manje para. Šta je tu loše.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@MuskoBre
Trudio sam se da ne ulazim u raspravu, ali ti si jednostavno navalio da je prosto nemoguće da ti čovjek ne replicira.

Kao prvo, drago mi je da često navodiš banke i proizvođače automobila kao pandan ovdje pomenutoj problematici. Sad je nažalost potreno da ovdje malo opširnije pišem, ali sam si tražio :-D
Dakle, čak i totalnom kretenu je uočljivo da sva pravila današnje igre zvane "život" dolaze od trenutno jedine preostale supersile na planeti, a to su SAD. Vrijeme je da MuskoBre obnovi svoje poznavanje istorije. To je "nacija" koja je nastala od najvećeg ološa i otpada nekadašnje Evrope i otišla je na drugi kraj svijeta u potrazi za brzim i lakim bogaćenjem gdje je uništila jednu civilizaciju da bi sebi obezbijedila "opstanak". Ta ista "nacija" se umiješala u svjetske tokove tek u WWI kad su im švabe krenule *ebavati trgovinsku koncepciju, odnosno zaradu (dotad ih je bolio qrac za "majku" Evropu i njene muke). Ta ista "nacija" je u ime demokratije sama isprovocirala rat sa Japanom u WWII (ko ne zna, neka malo više čita) da bi se umiješala u rat jer je ubiranje para opet postalo tanko. To su isti oni koji su jedini koji su upotrijebili atomsku bombu u napadu na ljude i to su uradili ponovo iako je i prva bila dovoljna da se Japanci predaju. To su isti oni koji su uzeli nacistu pod svoje okrilje da im pravi svemirski program. To su isti oni koji su shvatili da je "demokratija" u suštini loše prevedna sa grčkog jezika i da ne znači "vladavinu naroda" već "vladavinu nad narodom". I onda su patentirali istu. Obratiti veoma dobru pažnju na riječ "patentirati", veoma je bitna. To su isti oni koji svoja biološka oružja proizvode i testiraju na crncima u Africi već 40 godina. To si isti oni koji su ismislili 1865,3 vrste "religija" na svojoj teritoriji kako bi razvodnili duhovne vrijednosti kako se ne bi slučajno usprotivile društvenom poretku. To su isti oni koji su protiv rasizma, dok su najveći primjeri istog još uvijek najveći upravo na njihovom tlu. To su isti oni koji naoružaju neku od arapskih država kako bi ratovala protiv druge, da bi nakon toga oni došli kao "mirotvorci" i sravnili sa zemljom i jedne i druge (a po potrebi i još nekoliko njih onako usput, ćeifa radi) i preuzeli kontrolu nad njihovim resursima (energetskim uglavnom). Pa tako recimo u Saudijskoj Arabiji se uopšte ne ugrožavaju ljudska prava kad nekom jadniku odfikare glavu nasred parkinga u po bijela dana reda radi, sve dok su bušotine nafte pod njihovom jurisdikcijom. Ovaj čas istorije bi mogao potrajati unedogled, ali mislim da si shvatio suštinu (nadam se) i ovdje ćemo završiti sa istorijom.

Prelazimo na sociološko - ekonomske teme. Najveći lihvari na ovoj planeti (ne, nisam cionista, ali neke činjenice su nepobitne) su se okupili upravo na teritoriji SAD i tamo su doveli do savršenstva najveći jevrejski izum poslije razapinjanja na krst - banke. I jedini pravi vlasnici kapitala su upravo one - banke, odnosno vlasnici istih. A istorija je već pokazala da je to sistem koji su izmislili oni koji su željeli da zarade tako što neće raditi ništa, već baratati tuđim novcem dok se ti isti drugi satraše radeći da bi zaradili i za sebe i za bankare. Industrijalizaciju su doveli do njenog zenita. Najjače industrije na planeti su duvanska, vojna, farmaceutska i auto-industrija. Prva je namjerno trovanje ljudske rase i tjeranje na zavisnost kako bi se trošilo još više da bi se trovao još više. Druga se zasniva na prodaji nečega nekome kako bi se ti neki drugi međusobno pobili, a ta industrija zaradila na ttim jadnicima. Treća je proizvodnja nečega što ti uglavnom ne treba sve dok ne naiđe neka boleština koju su ti isti i napravili. Četvrta je bila napravljena pod strogim monopolističkim pravilima igre kako bi ti kupio nešto što proizvodno/realno košta otprilike četvrtinu onoga što krajnji kupac plati. Demokratija... Kad je industrijalizacija prošla svoj zenit, završio se kapitalizam i ponovo je nastao feudalizam. Samo to niko danas ne smije tako zvati, ali će se za dva vijeka u knjigama istorije (ako ih bude) ovaj period istorije zvati "neo-feudalizam" ili nešto na taj fazon. U ovoj eri lAmeri kako vidim da ih vikate :-D su odlučili da kritičnu masu svoje populacije zaglupljuje tako što će im ponuditi svu moguću vrstu "zabave" i "užitka" i time ih filuju konstantno kako slučajno ne bi shvatili da su žedni, gladni, bosi, beskućnici sa hipotekama i ostalim zaduženjima na svojoj i grbači svojih potomaka. Sve to naravno mora biti odrađeno ciljano na određene slojeve. Pa tako recimo "g*zata sifonjerka crnog roda" sa Barbadosa mora postati "ikona" za široke crne mase, dok za "onaj bijeli dio glupe populacije" spreme recimo "kravu koja ne liči ni na šta, oblači se u mesne haljine i svoje hipnotisane poštovaoce naziva malim čudovištima". Samo uski krug "inteligentnih" i "probranih" ne pada na ovo, ne gleda Big Brothera, ne svršava gledajući klinke na Super Talentima, već radi radi svoj posao i živi od njega. Ali to nije kritična masa. A oni "glavni" imaju sve! I to imaju toliko da to jednostavno ne mogu ni sagledati i ne da je dovoljno njima već čitavoj njihovoj lozi za tri koljena unazad i pet unaprijed da žive normalnim životom. A opet im je premalo.

E sad smo konačno došli do ovih "glavnih", od kojih mi "krademo". Znam da je ovo više ličilo na politiku, ali ja ni dan danas nisam tražio pristup podforumu Politika, jer bih vjerovatno vrlo bio trajno banovan, a samo se živcirao bez potrebe. Ovo je jednostavno moralo biti napisano da bi MuskoBre shvatio od koga mi "krademo".

Dakle, MuskoBre, mi ne krademo od banaka nikada. One, odnosno njihovi vlasnici, kradu od nas zahvaljujući zakonima koje su davno, davno kupili svojim novcem. Zar nije krađa ako neka banka odluči da podigne kamatu jer joj se može, iako su realne kamate (štagod to značilo) daleko manje?! Zar nije krađa kad banka odluči da na sve moguće načine navuče klijenta za kojeg pouzdano zna da ne može da vraća kredit, da ga ipak podigen i pritom dovuče žirante?! Zar nije krađa kad te iste banke odluče da im se ne da tražiti pravog dužnika, već odmah krenu uzimati svoje od žiranata, a nek se oni kasnije razmiruju iako je ona to zakuvala svojim mutljavim poslovima?! (Svaka sličnost sa prilikama na našem podneblju je namjerna). Poređenje sa pljačkom banke ti je veoma loše. Upasti u filijalu je samo situacija u kojoj može poginuti neki obični radnik banke ili bez posla ostati službenik ili čuvar iste. To će stvarna banka da osjeti isto koliko i ti osjetiš prdež konja u Nepalu. Opljačkati pravog vlasnika banke bi bilo realnije poređenje. Banke i osiguravajuća društva bi trebalo pljačkati, ali su one jednostavno odavno kupile našim novcem sebi zaštitni aparat. I upravo to pokušavaju uraditi sada vlasnici industrije zabave.

Isto tako su dugo SAD na primjer ubrizgavale novac u svoju auto-industriju jer su tu imali kritičnu masu veoma siromašnog sloja radnika koji bi se pobunili kada bi ostali bez posla kojim proizvode nešto što će nacija krvavo preskupo plaćati i to svaki put mora novo (iako je stari savršeno služio) da se krug zarađivanja od strane bankarskih lihvara (pravi vlasnici auto-industrije) ne bi prekinuo. I ovdje ti je očajno poređenje. Koristiti piratski software ili kopiran autorski nosač muzike nije krađa mog ili tvog auta. Ja kupim svoj primjerak i onda ga DAM tebi. Kao recimo da ti kupiš svoj auto i DAM ti da sebi iskopiraš sebi ako možeš. To recimo rade Kinezi. Kupe tri Neoplan autobusa i onda sebi naprave 100.000 za svoje potrebe. Ali hajd' reci Kinezima da ne smiju to! Paralela bi bila kad bi ti ukrao automobil direktno sa proizvodne trake iz kompanije i time oštetio lihvara koji je vlasnik feuda, a ne ukrasti auto od krajnjeg kupca. A mi to ne možemo. Pogađaš, lihvari su odavno sebi obezbijedili zaštitni mehanizam protiv toga, a za krađu od krajnjeg korisnika njih zaboli qrac. Ali zato traže sve moguće načine da ti zabrane da ti kupiš sebi primjerak i iskopiraš to. Da, da, da... Autorska prava i patenti...

Govorimo opet o naciji koja je osnovu za svoje proizvode ili pokrala ili kupila za vrlo male svote od pravih izumitelja nečega, a zatim kupili sebi zakon da to zadrže kod sebe - patentiranje. Patentiranje je u osnovi je dobra ideja, ali su je lAmeri naravno prilagodili sebi. Velike kompanije recimo drpe nekakav proizvod, naprave od toga svoj koji je 100 puta skuplji, zatim ga izreklamiraju na sva zvona putem ispirača mozga, a onda zarade na njemu van svake pameti. Kad se pravi autori pobune, onda obično vansudskim poravnanjem dobiju neku siću koja velikim ne predstavlja ništa (mrvice), a ovima predstavlja jedino preostalo i nakon toga su zauvijek oduvani kao konkurencija. Svaka sličnost sa nekim velikim software/hardware kompanijama je namjerna.

Vrlo je slična situacija i sa industrijom zabave. Samo debilisanom narodu se može prodati idila u kojoj Lebron Džejms, Džulija Roberts, Lejdi Gaga i slični mogu zaraditi 20 miliona $ za godinu dana. Pa ne budite svi baš kreteni. Zar mislite da su oni vlasnici tog novca?! Naravno da ne! Oni nazivno zarade taj novac koji su obavezni potrošiti na bezvezne skupe automobile i niđe veze skupe nekretnine. Jeste li primjetili da automobili na kraju završe kod "kolekcionara" na aukcijama, a nekretnine samo mijenjaju vlasnike od "zalazećih zvijezda" do "novodolazećih". Ko od sportista, glumaca, pjevača nakon povlačenja iz javnosti u svom vlasništvu ima Lamborđini Diablo ili vilu sa 73 kupatila u Malibuu?! Jeste li baš totalni slijepi idioti?! Vlasnici istih su naravno samo oni koje zaista ne vidimo, a mi ovamo mislimo da su vlasnici naši "idoli". Stvarni novac ostaje i gomila se kod istih, dok su ostali samo protočni bojleri.

Pravi cionisti će naravno u svemu ovome primjetiti da su lovodršci Jevreji, ali ja recimo smatram da nisu oni krivi što su jedina sorta koja u svojoj genezi štuje učenje koje materijalne vrijednosti u ovom životu stavljaju iznad duhovnih, dok nas uče obrnuto i što se oni drže međusobno do bola složno, dok se mi međusobno ubijamo.

Elem, lovodršci su ti koji odlučuju ko će biti "mega-popularan" glumac ili "rok-superstar". Onda iste koriste kako bi sebi prigrabili abnormalnu zaradu dok se njihovi puleni bukvalno ne istroše. E mi od takvih "krademo". Mi ne "krademo" novac npr. od dizajnera video-igre za PS3 recimo jer njegova plata se neće mrdnuti naviše od zacrtane bez obzira ukinula se piraterija ili ne. Mi "krademo" u ovom slučaju od Sony Entertainment grupacije, odnosno njihovih vlasnika - prokletinja kojima je jednostavno malo ono što već imaju, a po uzoru na industrije koje sam gore opisivao žele sad da i oni sebi kupe zakone koji će im u budućnosti omogućiti da uzimaju (zaista kradu) onoliko koliko oni hoće, a da kažnjavaju sve one koji se drznu da kažu da su oni robovlasnici.

Sama piraterija im je dugo vremena služila u sasvim opravdane (za njih) svrhe. Piraterija je njima bila "besplatna" vrsta marketinga. Umjesto da ulažu novac na reklamiranje i ispitivanje tržišta, oni jednostavno puste da kruži piratski sadržaj koji privuče ciljanu populaciju, od kojih onda zavidan dio nakon "probavanja" nečega sebi "legalno" kupi svoj primjerak. Bilo da se radi o primjerku filma, audio albuma ili nekakvog software-a. Primjeri?! Izvolite:
- Vjerovatno najpiraterizovaniji proizvod ikada, Windows XP, je mogao godinama da kroz automatski update vuče sve zakrpe kao i legalan primjerak (Do pojave WGA naravno, ali govorimo o GODINAMA praktične upotrebe pirata koji je bio upotrebljiv isto kao i original. A i WGA se lako razbijao, a ovi su ga update-u obnavljali rjeđe od pojave 29. februara u kalendaru). Slučajno?! Naravno da ne. Određen broj korisnika će nakon korištenja pirata, jednostavno zbog uviđene koristi kupiti sebi i legalan primjerak. Drugi neće, ali nema veze. Da su forsirali do besvijesti legalizaciju, veliki dio korisnika bi onda prešao na Mac (kad već mora da plaća) ili Linux. A Bil Gejts nije postao jedan od najbogatijih na planeti tako što je bio glup. Ovako je proračunao da je na dobitku. Jer ako korisnik kući koristi Windows pa makar i piratski, onda zna raditi samo u njemu. Samim tim na poslu može i zna koristiti samo to, a kompanije je lako zakonski natjerati da plate software koji im jednostavno treba.
- Kaspersky je samo jedan od onih koji je namjerno "slučajno" puštao da "pobjegnu" kjučevi koji su bez problema funkcionisali određen (menadžerski doziran) period vremena. Razlog? Vremenom "uvidiš" da ti taj antivirus baš odgovara (a to ipak ne možeš skontati za 30 dana trial-a) pa vlasnicima ključevi dođu kao produženi trial kojim te ubjeđuju da kupiš njihov proizvod . Neki stvarno kupe, neki stalno traže nove ključeve i svi sretni i zadovoljni.
- Ogroman broj muzičara odlično zna da su upravo zahvaljujući pirateriji stekli popularnost i samim tim zaradili. Ukoliko bi se donijeli propisi koji medijski tajkuni/moguli žele da izdejstvuju, velika većina njih će otići u zapećak, a samo najveći će moći prodavati dovoljnu količinu originalnh nosača zvuka. Jedan dio tih se usudio da o tome prozbori i u javnosti i svi smo svjedoci da ih je svakim danom sve više. Jer to je paradoks: oni su autori, a oni će najviše izgubiti "zaštitom" autorskih prava. Ovdje je zaštita zarade vlasnika produkcijskih kuća, a smih autora tu nema ni u ljeljama.

Zašto je došlo do ovoga? Sveopšta ekonomska kriza je kriza koju na "svoj, intiman" način osjete i gore pomenuti tajkuni. Njima je gubitak 0,3 miliona na sumu od 300 milona dolara isto kao i našim penzionerima smanjenje penzije za 50 maraka. Svako ima svoju muku, samo su cifre drugačije. Morbidno?! Jeste, ali ne mijenja činjenicu da je to tako. Gdje je zapelo? Nigdje! Anonimusi?! Niđe veze! Rušenje sajtova na par časova što funkcijski vlasnicima pomenutih sajtova znači koliko i lanjski snijeg je prosto mazanje očiju javnosti i imaginiziranje da se "mi nećemo dati tako lako" jer je samo potrebno da prođe period privikavanja narodnih masa na nešto što će se neminovno desiti. Nije prošlo odmah jer vjerovatno je zapelo kod IMT situacije ("imal' mene tu", za one koji ne znaju). Jer i država kroz svoj namet/porez treba da dobije "svoj paj", a sami kongresmeni koji to sve trebaju da izglasaju i suštinski donesu zakone trebaju da dobiju "svoje sledovanje". Dok se oni usaglase oko svojih dijelova kolača, mase će polako da popuše ono što ih sleduje i sve će biti onako kako se dogovore onih kojih se pita. A to nismo mi. Bar nismo još uvijek do neke nove revolucije/svjetskog rata/kataklizme/smaka svijeta...

Poenta je što će biti onako kako nam se nametne i već odavno je u potpunosti tako (nekad smo imali bar neke slobode, ali u tome je razlika između socijalizma i feudalizma). Nas se ništa ne pita i neće nas se ni pitati.

I sad kad sagledamo ovu moju veoma skraćenu verziju objašnjenja (ne šalim se, zamisli da imam TV emisiju od 45 minuta :-D) da li i dalje smatraš MuskoBre da je piraterija isto što i krađa tvog auta ili provala u filijalu neke gigantske banke? Ne bih rekao. To bi bilo slično samo sa primjerom kad bih ja tebi ukrao CD sa muzikom koji si platio pa ga zadržao za sebe. A ako si ga ti "ripovao" i podigao na net i podijelio ga drugima ja od tebe nisam ništa ukrao. Da, ukrao sam od početnog vlasnika CD-a mogućnost da zaradi i na meni prodajući mi original, ali ako sam gore već objasnio ko zapravo zarađuje novac na tome (ne sam autor sigurno), da li bih ja trebalo da osjećam moralnu i krivičnu odgovornost zbog učinjenog djela???

Odgovor ću zadržati za sebe, a zadržite ga i vi jer nikad se ne zna kome sutra budemo morali odgovarati za izrečeno jer svijet je otišao u qrac. A dotad samo mala opaska. Neki od najbogatijih ljudi na planeti su do svojih basnoslovnih bogatstava došli štiteći tuđa autorska prava u njihovo ime, ali ne u njihovu već svoju korist, koristeći ih samo kao sredstvo ličnog bogaćenja. I dugo godina su sami nametali pirateriju jer im je savršeno služila, iako su se "javno" kao borili protiv nje. E sad kad ljudi više ne kupuju kao nekad, već su malo stegli džepove i ne troše nemilice, e onda bi oni sad malo da zaključe sa piraterijom. E pa OK. Može, al' kad stvarno to uspiju platiti i napraviti da mora! Dotad će morati trpiti da ono što su sami posijali sada malo i robovi žanju...

P.S. Uzmimo na primjer da sad MuskoBre smatra da zbog nečeg treba prepraviti ili obrisati ovaj post. Da li bi to bila povreda mojih autorskih prava?! Naravno da ne! Ali kako je krenulo i po njegovom vučenju paralela, mogli bi doći i do toga.
P.P.S. Ne, i dalje neću slati zahtjev za ulaz na podforum Politika! :D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 16:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sorry, ali stvarno nemam dovoljno jak taj momenat volje, da procitam ovoliki tekst. Posebno kad vidim da post na temi o pirateriji pocinje koktelom komunisticko-anarhistickih pamfleta od tome kako je Amerika nastala od robova.

Ko god od vas "pirata" je isao po malo vecim koncertima, nije se bunio sto placa kartu za U2, Metallicu, sta god. Iako su oni prepuni para. To vam je u redu da ih i vi malo pojacate svojom kupljenom kartom. Tad vam ta kapitalisticko-diskografska masinerija nije mrska.

Piratski softver koristite, samo zato sto manje vise znate da necete zbog toga krivicno odgovarati. Danas sutra biste ukrali jos mnogo toga, samo da imate nacin da budete sigurni kako zbog toga necete biti uhvaceni/prekrsajno-krivicno gonjeni.

Ja ne zelim nesto sto mi ne pripada, ili sto nisam posteno zaradio, ili barem dobio na poklon. Nas mudri narod oduvijek govori, pokrije se koliko ti je jorgan dug. Ako za nesto nemas, nemoj to ni i ukrasti.

Nemam amam bas nijedan jedini piratski softver, a bavim se poprilicno ozbiljnim IT stvarima. I vidi djavla, bas za sve imam sasvim pristoje freeware alternative. Ali eto, vama IT guruima, za baner 50x50px dovoljno dobar je samo Photoshop. Maturski rad se MORA otkucati u Wordu, ne dao Bog da se uzme OpenOffice, to je za amatere, vi ste svi profesionalci. Mosh mislit.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 16:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2010, 21:33
Postovi: 835
JEBO MATER NE MOGU D VJERUJEM!!! Zanemario si čitav njegov post i nastavio srati. Pa ko je tebe postavio za moderatora. Pa na svaku svoju izvalu imaš odgovor u jebenom postu koji ti je jebeno mrsko pročitati. Ala.

_________________
Bože, oprosti nam.
Pruži ruku i pomiluj nas.
Ovo je moja molitva.
Ne zaboravi nas.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 17:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@MuskoBre
- Kao prvo pročitaj post. Ako ništa drugo, na to imaš obavezu kao moderator. Tek nakon toga imaš pravo diskutovati o njemu.
- Kao drugo, tvoja uvodna rečenica govori o tome da te uopšte ne zanimaju stavovi ljudi koji razmišljaju drugačije od tebe te takve stavove paušalno nazvati "komunisticko-anarhistickim pamfletima" je sramotno, a u mom slučaju i uvredljivo. Prije bih dozvolio da me nazovu nacionalistom ili čak fašistom, ali ne i komunistom-anarhistom. Činjenice koje sam naveo se mogu naći u knjigama istorije čak i na univerzitetima u samim SAD, samo je potrebno čitati i razumjeti to što se čita. Ali ti se očigledno jedan od onih kojiam to nije bitno, samim tim je bespredmetno tebi objašnjavati poentu toga. Ti si pripadnik savremenih vrijednosti, koji smatraju da istorija pripada upravo istoriji i da je treba ostaviti tamo, zaboravljajući da je potrebno naučiti nešto iz nje prije nego je pošalješ u zaborav. Zato smo danas na ovim prostorima u g**nima u kojima jesmo, jer nikad ništa nismo naučili i uvijek nam "kapu kroje" drugi. A nama kako bude. A uglavnom se napušimo qrca i to dobro!
- Nakon što pročitaš post, probaj osporiti argumente, jer to vodi konstruktivnoj raspravi i prestani se ponavljati kao papagaj. Jer onda počinješ da spamaš, a to nije primjereno moderatoru.
- I nema potrebe da mene nazivaš piratom. Za tvoju informaciju i ja se već godinama bavim nečim što pripada IT svijetu. Vjerovatno to nije ni izbliza "tako ozbiljno" kao tvoj posao, ali za tvoju informaciju ja sam taj koju je u svoju firmu doveo linux kao operativan sistem i utičem na svijest ljudi pokašavjući ukazati na njegove pogodnosti i prednosti free software-a. I koristio sam OpenOffice, koristim LibreOffice, sliku mogu za osnovne potrebe da sredim čak i u programu po imenu IrfanView ili nekoj linux alternativi, dok za nešto zahtjevno savršeno mi posluži Gimp. Stoga nemoj lupati gluposti napamet.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
А када бисмо ставили програмере у исту позицију као и пекаре?
Дакле, кад програмер напише програм може да га нареже на један ДВД, затим мора оригинал да избрише и да га поново напише (ништа копирање, преписивање из свеске, итд...), па нареже на други ДВД и тако пар десетина или стотина хиљада пута... па да онда тренирамо строгоћу.
Мислим, и пекар има трошкове и улагања, али сваки пут мора изнова да замијеси и испече хљеб, јел тако?
Не знам за вас, али кад бих могао да копирам хљеб ја бих га копирао и дијелио около за џ, све да ми га је мајка мијесила. :)

Едит: Исто вриједи и за музичаре или писце - сваки носач звука који се прода мора бити наново одсвиран и одпјеван, односно књига испочетка написана...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 17:49 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
dtb_pro je napisao:
@MuskoBre
- Kao prvo pročitaj post. Ako ništa drugo, na to imaš obavezu kao moderator. Tek nakon toga imaš pravo diskutovati o njemu.
- Kao drugo, tvoja uvodna rečenica govori o tome da te uopšte ne zanimaju stavovi ljudi koji razmišljaju drugačije od tebe te takve stavove paušalno nazvati "komunisticko-anarhistickim pamfletima" je sramotno, a u mom slučaju i uvredljivo. Prije bih dozvolio da me nazovu nacionalistom ili čak fašistom, ali ne i komunistom-anarhistom. Činjenice koje sam naveo se mogu naći u knjigama istorije čak i na univerzitetima u samim SAD, samo je potrebno čitati i razumjeti to što se čita. Ali ti se očigledno jedan od onih kojiam to nije bitno, samim tim je bespredmetno tebi objašnjavati poentu toga. Ti si pripadnik savremenih vrijednosti, koji smatraju da istorija pripada upravo istoriji i da je treba ostaviti tamo, zaboravljajući da je potrebno naučiti nešto iz nje prije nego je pošalješ u zaborav. Zato smo danas na ovim prostorima u g**nima u kojima jesmo, jer nikad ništa nismo naučili i uvijek nam "kapu kroje" drugi. A nama kako bude. A uglavnom se napušimo qrca i to dobro!
- Nakon što pročitaš post, probaj osporiti argumente, jer to vodi konstruktivnoj raspravi i prestani se ponavljati kao papagaj. Jer onda počinješ da spamaš, a to nije primjereno moderatoru.
- I nema potrebe da mene nazivaš piratom. Za tvoju informaciju i ja se već godinama bavim nečim što pripada IT svijetu. Vjerovatno to nije ni izbliza "tako ozbiljno" kao tvoj posao, ali za tvoju informaciju ja sam taj koju je u svoju firmu doveo linux kao operativan sistem i utičem na svijest ljudi pokašavjući ukazati na njegove pogodnosti i prednosti free software-a. I koristio sam OpenOffice, koristim LibreOffice, sliku mogu za osnovne potrebe da sredim čak i u programu po imenu IrfanView ili nekoj linux alternativi, dok za nešto zahtjevno savršeno mi posluži Gimp. Stoga nemoj lupati gluposti napamet.


Kao prvo, nikakvu ja obavezu nemam, sto se tice citanja bilo kakvog i bilo cijeg posta. Nisam moderator na ovom podforumu, i to je to.
Drugo, potrudicu se da procitam tvoj prijasnji post, cim nadjem dovoljno vremena, snage i volje. Odmah sam priznao da sam post samo letimicno preletio, i da iz toga, dakle izvucenog iz konteksta, mi djeluje kao post na granici suludog i totalno suludog. Kako bih ostao u granicama korektnog diskutanta, potrudicu se da procitam sve, mada iskreno sumnjam da ce se moje misljenje o tom tvom postu nesto mnogo promijeniti.
Trece, nigdje ja tebe nisam isprozivao, ne znam zasto si se ti tu pronasao. Postoje i na ovom forumu, i na ovoj temi, inzinjeri koji jedva znaju promjeniti background u Photoshopu, ali ga imaju. Jer jednostavno moraju da ga imaju. Bilo koji slican freeware alat za njih jednostavno nije dovoljno dobar.

@Toljaga, na samoj si granici visemjesecnog banovanja.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
OK. Pošteno.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 21:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Jao kad bih mogao ispričati ovo što sad moram pisati, pa bio bih presretan...

@MuskoBre
Koliko god me neki sad ovde omraženo posmatrali, ja se sa tobom slažem.

@Ostali
Neko vam nešto nudi pod određenim uslovima, a vi ako ne možete da ispunite te uslove imate dve opcije: ili da ne pristanete na dogovor ili da ga kršite.
Ovo drugo je krađa.

Otiđite u Jaguarov prodajni salon u Zagrebu i recite onom čiki što prodaje da nećete da platite za njegov autić, pa će te vidjeti šta će biti...
Ili još bolje, ne želite da platite neki lijek u apoteci. Pa farmaceutske kuće rade isto što i softverske (neko je spominjao analogiju pekar-programer). Ti farmaceuti jednom naprave hemijsku građu jednog lijeka, baš kao što programer jednom isprogramira nešto. Paru ubijaju i jedni i drugi...
Šta sad?

Ja mislim da je ova tema poprilično jasna i da tu nema šta više da se piše...

Ono što mene brine jesu autorska prava.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Sargas je napisao:
Ja mislim da je ova tema poprilično jasna i da tu nema šta više da se piše...

Сви упорно скрећу с теме.
Овде је питање да ли је закон праведан или није, а не шта пише у њему.
Некад је у законима писало да су неки људи робови, а други њихови господари и било је кажњиво рецимо црнце учити да пишу (до скоро)... па? Значи, црнци који су бјежали с плантажа и они који су кришом себе описмењавали су били криминалци? То је поприлично јасно и нема шта више да се пише, јел тако? :)

Далеко су те ствари од јасних и завршених, јако далеко...

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Da nije piraterije 99% forumaša ne bi znalo šta je Windows ili igrice o muzici da ne govorim i pratnji svjetskih tokova u muzici. Samo donosi korisno nama običnim smrtnicima i siromašnima! Živjela piraterija!!!
Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sargas je napisao:
JPa farmaceutske kuće rade isto što i softverske (neko je spominjao analogiju pekar-programer). Ti farmaceuti jednom naprave hemijsku građu jednog lijeka, baš kao što programer jednom isprogramira nešto. Paru ubijaju i jedni i drugi...


Dobro da si spomenuo farmaceute....Postoji nešto što se zove generički lijekovi...Kada lijeku istekne patent,može ga proizvoditi bilo koja farmaceutska kuća,pod uslovom da ne koristi originalno ime i da ispoštuje standarde originala.
Kada bi povlačili paralelu,recimo da bi nakon nekog razumnog vremena sav autorski softver trebao postati open source....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
@Evil
Hajde reci šta nije u redu sa zakonom, da i to razriješimo onda...

@Nepokoreni
To što su neki neobrazovani, odnosno nedovoljni ili nekvalitetno obrazovani pa su upoznati samo sa Windowsom i komerc. aplikacijama je problem društva...
Ako sa Ubuntuom jedno društvo ne bi moglo koristiti forum, onda od tog društva nema ništa...

@Zoka
Rekoh da nisam shvatio autorska prava i intelektualno vlasništvo...
To je problem...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Sargas, navodim primjere koliko nas može da priušti novi album recimo Eminema ili Rijane? Originalni Windows? Novi CoD? Baš mi je žao sirotog Bilija neće moći da smjesti na račun par milijardi $ godišnje više nego obično, a laditi jajca....Ili krvopije producenata što na račun drugih i njihova rada neće kupiti još jednog Bentlija sa hromiranim felnama :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Sargas je napisao:
@Evil
Hajde reci šta nije u redu sa zakonom, da i to razriješimo onda...

Закони су ствар конвенције и опште сагласности у неком друштву. Они би требало да осликавају општу вољу заједнице, а не да буду "топуз" у рукама једне интересне групе. Проблем са законима који се баве овом материјом је тај да не постоји општа сагласност око тога шта је ту поштено а шта не и до које границе, нити ће је у догледно вријеме бити. Зато ствари нити су јасне, нити су завршене, нити су закони праведни.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 184 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs