banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Feb 2012, 19:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2008, 17:03
Postovi: 31
Pokrenuo sam ovu temu posto zanima me koje sve banke u BiH imaju u svojoj ponudi debitne kartice koje mogu da se povezu sa paypalom i drugim e-pay servisima.

_________________
Potpisite peticiju za flat mobilni internet!

http://www.thepetitionsite.com/32/peticija-za-flat-mobilni-internet---hocemo-neograniceni-mobilni-internet--/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 19:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Koliko je meni poznato, Raiffeisen i UniCredit Zagrebačka (ne Banjalučka) banka. Prema meni je za te stvari bolja opcija Internet kartica NLB banke, funkcioniše kao prepaid kartica, ne plaća se vođenje računa i slične gluposti, jedini harač koji uzimaju je 2 KM po uplati na karticu; bez problema sam je registrovao na PayPalu, plaćao na internetu...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
Svaka debitna kartica, s tim da se kod nas samo u RF banci moze izvaditi bez stalnog zaposljenja.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 20:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Kakve veze ima zaposlenje sa otvaranjem računa i izdavanjem debitne kartice? Isto tako, većina debitnih kartica nema omogućeno plaćanje preko interneta. Možda si mislio na kreditne kartice, ali one imaju posebne uslove izdavanja...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 20:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jul 2008, 14:45
Postovi: 108
<Enter_name> je napisao:
Prema meni je za te stvari bolja opcija Internet kartica NLB banke, funkcioniše kao prepaid kartica, ne plaća se vođenje računa i slične gluposti, jedini harač koji uzimaju je 2 KM po uplati na karticu; bez problema sam je registrovao na PayPalu, plaćao na internetu...

Koliko dugo se ceka za dobijanje, jel vremenski ogranicena?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 20:53 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Dobija se na licu mjesta, traje 2 godine.

NLB Visa Internet kartica

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2012, 20:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 22 Jul 2008, 14:45
Postovi: 108
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 00:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
<Enter_name> je napisao:
Kakve veze ima zaposlenje sa otvaranjem računa i izdavanjem debitne kartice? Isto tako, većina debitnih kartica nema omogućeno plaćanje preko interneta. Možda si mislio na kreditne kartice, ali one imaju posebne uslove izdavanja...


To treba pitati Hypo banku ili NLB gdje sam htio da izvadim debitnu karticu i nisam mogao jer nemam stalno zaposlenje.
Onda sam istu izvadio u RF banci i par godina kupujem s njom preko neta...

Ne znam odakle ti da vecina debitnih kartica nema omoguceno placanje preko neta, ja kada sam se raspitivao u banci s kojim racunom mogu placati online rekli su mi debitnom, koju imam i s kojom radim transakcije preko neta.
Evo i Wiki:
Citiraj:
Debitnom karticom klijent može podizati gotovinu na bankomatu, ali i plaćati robe i usluge u trgovačko-uslužnoj mreži, pa stoga debitna kartica predstavlja i bezgotovinsko sredstvo plaćanja.


Sve banke daju debitne kartice Visa ili MasterCard koji su glavno sredstvo elektronkse trgovine, bitno je da ima dodatne tri cifre koje se traze pri unosu i to je to, svaka debitna kartica to ima i svaka moze, jer tome i sluzi, pored bankomata.

Nemojte pricati na pamet, neko ce procitati i pomisliti da je stvarno tako...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 04:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
NLBova kartica je dobra ako nemas namjeru primati pare preko interneta.
Ja imam od Raiffeisena i od ProCredit banke, obe rade i na PP i na MB odlicno, i primanje i slanje novca.Takodje rade i na online kasinu i pokeru :)
Radi se o debitnim Visa Electron karticama naravno.

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 05:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ima tema već o PayPal-u, ovo bi trebalo spojiti sa njom.
Platna (debitna) kartica je ona na kojoj imaš para onoliko koliko si na nju stavio i nema veze da li imaš stalna primanja, jer sa njom ne možeš u minus, a za kreditnu karticu moraš biti zapošljen ili penzioner (uglavnom primanja preko 500KM mesečno). Tako su meni rekli kad sam vadio karticu. I ne može svaka kartica da se koristi za plaćanje preko interneta, to obavezno morate u banci naglasiti da vam za to treba.
Po meni najbolja je VISA Electron Debit-na kartica, izvadio sam je u RF banci i nikad nije bilo problema sa njom. Nisam zaposlen i nemam stalna primanja, tj. imam al' su mizerna i ne idu preko banke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 08:22 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Bahamut je napisao:
To treba pitati Hypo banku ili NLB gdje sam htio da izvadim debitnu karticu i nisam mogao jer nemam stalno zaposlenje.
Onda sam istu izvadio u RF banci i par godina kupujem s njom preko neta...

Netačno! Ja sam imao račun u NLB banci i Visa karticu prije nego sam počeo raditi. Isto tako imam i račun u Hypo banci i njihovu Visa karticu, niti sa jednom ne mogu plaćati preko interneta. Pitao sam da li mogu da mi to omoguće, u NLB banci su rekli da ne može, da uzmem kreditnu karticu, dok su u Hypo me uputili na njihovu gift karticu. Isto tako, NLB debitna kartica nema na sebi odštampan card security code (trocifreni broj sa zadnje strane kartice) bez kojeg je nemoguće plaćati preko interneta; Hypo ima, ali ne funkcioniše na internetu.

Citiraj:
Debitnom karticom klijent može podizati gotovinu na bankomatu, ali i plaćati robe i usluge u trgovačko-uslužnoj mreži, pa stoga debitna kartica predstavlja i bezgotovinsko sredstvo plaćanja.

Ovdje se nigdje ne spominje internet plaćanje...

Bahamut je napisao:
Nemojte pricati na pamet, neko ce procitati i pomisliti da je stvarno tako...

Poslušaj samog sebe ;)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 13:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
@Bahamut
Griješiš da sve debitne kartice imaju ta tri dodatna broja (CVC kod), a bez njega je nemoguće koristiti karticu preko interneta.
I ja sam dobio Visa Elektron (debitna) karticu još dok sam studirao, niko me nije pitao ništa oko zaposlenja (jedino ako nisu uveli neka dodatna ograničenja u zadnjih par godina).
Pored pomenutih banaka mislim da i UniCredit banka izdaje debitne kartice koje je moguće koristiti na internetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 14:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
@EN: I ja sam imao racun u NLB isti kao ti, nisam mogao placati preko interneta.
Kada sam pitao u banci da li mogu srediti da placam online rekli su mi da moram izvaditi debitnu karticu s kojom mogu placati preko interneta ALI da moram imati stalno zaposlenje (NLB) banka (ovo je bilo 2008. godine)
Sjecam se k'o da je bilo juce, e sad, da li su mi govorili istinu ili ne, to je druga stvar.
Uglavnom, otisao sam u RF i tamo trazio "debitnu karticu", kad malo bolje razmislim, pitali su me u koje svrhe mi treba, ja sam rekao online placanje.
Za par dana sam dobio karticu, pukla mi je nakon dvije godine, samo sam izvadio novu karticu bez ikakvih problema.
A ovaj wiki quote, pise "bezgotovinsko placanje", a u trgovacko-usluznu mrezu spada i internet.

@42: Provjerio sam, u pravu si, u tom slucaju, samo naglasiti da treba za online placanje da bi se dobio taj kod, ali ja sam drugacije informisan od strane sluzbenika u banci, mada, ko sve radi na tim pozicijama danas, i ne cudi me.

Engleska wiki
Citiraj:
A debit card (also known as a bank card or check card) is a plastic card that provides the cardholder electronic access to his or her bank account(s) at a financial institution. Some cards have a stored value with which a payment is made, while most relay a message to the cardholder's bank to withdraw funds from a designated account in favor of the payee's designated bank account. The card can be used as an alternative payment method to cash when making purchases. In some cases, the cards are designed exclusively for use on the Internet, and so there is no physical card.


Znaci poenta ove konfuzije je da se mora NAGLASITI da debitna kartica ide u svrhe online placanja kao sto je rekao dukicas, ja koristim Visa Electron oko 4 godin bez ikakvih problema, imam PayPal i Moneybookers, placao na milion kladionica i servisima za prodaju ulaznica za koncerte/festivale direktno sa brojem racuna i kodom.

E sad, mene interesuje sledeca nebuloza u bankarskom sistemu:
Zasto taj TROCIFRENI kod pise NA POLEDJINI kartice?
Ja nadjem obicnu debitnu karticu na putu (bez koda), neupotrebljiva mi je, imam samo broj racuna, ne mogu podici novac u banci, a za bankomat nemam sifru.
Nadjem debitnu karticu za online placanje, na njoj imam i broj racuna i sifru za online placanje, kao i datum isteka koji je obavezan pri online narudzbi.
Ne mogu provjeriti koje je stanje na racunu, ali ako vlasnik kartice nije prijavio da mu je izgubljena kartica mogu ga opljackati da ne zna sta ga je snaslo...

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 14:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Vjerovatno baš zbog internet plaćanja i internet krađe podataka. Broj kartice se čuva u bazama transakcija a CVC kod ne, pa ako neko provali u sistem prodavača neće biti u mogućnosti da iskoristi dobijene brojeve kartica.
A što se tiče fizičkog gubljenja kartice, tu si sam odgovoran da prijaviš nestanak što prije. Nisam baš siguran da nije moguće zloupotrijebiti debitnu karticu (bez koda) bez poznavanja PIN-a.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 15:02 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
@Bahamut: to što piše na Wikipediji okači mačku o rep. Većina banaka kod nas nije omogućila plaćanje na internetu. To što je kartica debitna ne znači automatski da se može plaćati na internetu. Isto tako, Gift kartica (Hypo banka, Visa Electron) je debitna kartica sa kojom se može plaćati bezgotovonski i na interentu, ali je nemoguće podići pare na bankomatu. Internet kartica (NLB, Visa Electron) omogućava samo plaćanje na internetu, ne može se plaćati na POS terminalima, kao ni dizati pare na bankomatu. Obe navedene kartice nisu vezane za tekući račun, tj. u pitanju su prepaid kartice. Sledeće banke su omogućile plaćanje na internetu sa debitnim karticama: Raiffeisen, UniCredit Zagrebačka, ProCredit (i možda još neka). End of story.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 16:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Nov 2008, 17:03
Postovi: 31
Dakle da rezimiramo, koliko sam ja dobro shvatio jedino sa Visa Electron debitnom karticom Raiffeisen banke se mogu vrsiti radnje vezane i za internet slanje i za primanje novca (dakle spajanje katice na Paypal, placanje preko istog, kao i primanje novca na Paypal, pa zatim prebacivanje novca na karticu), s tim da se, prilikom otvaranja kartice naglasi da je za internet placanje. E sad kada primim novac na karticu, moguli ja taj novac da prebacim na bankovni racun, ako moze objasniti neko ko je otvorio karticu u RF banci.

_________________
Potpisite peticiju za flat mobilni internet!

http://www.thepetitionsite.com/32/peticija-za-flat-mobilni-internet---hocemo-neograniceni-mobilni-internet--/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 16:15 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Nema potrebe naglašavati, po defaultu je omogućeno plaćanje na internetu. Kartica je vezana za račun, tako da svaka uplata na nju je ustvari uplata na račun. Samim tim plaćaš mjesečno 2 KM za vođenje računa i kartice, bez obzira imao ikakvih uplata ili isplata sa računa. Isto tako postoji mogućnost da ti neko povuče sve pare sa računa. Prema meni tu leži prednost prepaid kartice, na njoj imaš onoliko novaca koliko ti treba, ne plaćaš vođenje računa...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 16:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Од свега овога мени се чини да је најповољнија ГИФТ картица од Комерцијалне банке коју и ја користим. Видим да имате разна искуства. Ја сам са овом презадовољан. Плаћам преко ПејПала, Скајп, Интернет остало. Добија се одмах на шалтеру, а колико видим сада је џабана. Нема никаквих мјесечних трошкова одржавања рачуна, нити узимају провизију прилико уплате. Једини трошак код ове картице који се плаћа је конверзија из стране валуте у КМ. Има ли још ко њихово картицу?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1719
<Enter_name> je napisao:
@Bahamut: to što piše na Wikipediji okači mačku o rep. Većina banaka kod nas nije omogućila plaćanje na internetu. To što je kartica debitna ne znači automatski da se može plaćati na internetu. Isto tako, Gift kartica (Hypo banka, Visa Electron) je debitna kartica sa kojom se može plaćati bezgotovonski i na interentu, ali je nemoguće podići pare na bankomatu. Internet kartica (NLB, Visa Electron) omogućava samo plaćanje na internetu, ne može se plaćati na POS terminalima, kao ni dizati pare na bankomatu. Obe navedene kartice nisu vezane za tekući račun, tj. u pitanju su prepaid kartice. Sledeće banke su omogućile plaćanje na internetu sa debitnim karticama: Raiffeisen, UniCredit Zagrebačka, ProCredit (i možda još neka). End of story.


:D
Zadnja recenica ti se ne slaze sa tekstom iznad, ali skontao sam poentu, NLB i Hypo gift daju samo jednu od usluga, dok ove dole daju punu podrsku debitne kartice (bankomat, online i bezgotovinsko placanje u marketima i boljim prodavnicama).

-Ekser- je napisao:
Dakle da rezimiramo, koliko sam ja dobro shvatio jedino sa Visa Electron debitnom karticom Raiffeisen banke se mogu vrsiti radnje vezane i za internet slanje i za primanje novca (dakle spajanje katice na Paypal, placanje preko istog, kao i primanje novca na Paypal, pa zatim prebacivanje novca na karticu), s tim da se, prilikom otvaranja kartice naglasi da je za internet placanje. E sad kada primim novac na karticu, moguli ja taj novac da prebacim na bankovni racun, ako moze objasniti neko ko je otvorio karticu u RF banci.


Ovdje mislim da mislis ako dobijes pare na PayPal.
Imas na njihovom sajtu refund ili nesto slicno, i samo povuces pare sa sajta na karticu.
Pare koje ti neko direktno posalje na karticu online su ti odmah raspolozive (sat-dva-tri) i mozes ih podici na bankomatu sasvim normalno ili u banci.
Takodje, ako direktno placas sa kartice, bez nekog servisa (PayPal i sl.) odmah ti skida pare, provjerom na bankomatu mozes vidjeti da ti je skinuto.

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2012, 22:19 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Bahamut je napisao:
:D
Zadnja recenica ti se ne slaze sa tekstom iznad, ali skontao sam poentu, NLB i Hypo gift daju samo jednu od usluga, dok ove dole daju punu podrsku debitne kartice (bankomat, online i bezgotovinsko placanje u marketima i boljim prodavnicama).

Slaže se savršeno, samo ti neznaš čitati ;) Probaj skontati šta uopšte predstavlja debitna karica i sve će ti biti savršeno jasno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1449 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs