banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 325 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jun 2011, 10:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Кајакаши након ко зна колико година добили неку сићу и сад се диже фрка. Ајмо ми њих протјерати на голи оток сад који ће нам они ,а и Врбас шта ће нам он имамо локвану. Само се сјетите како је кањон врбаса изгледао прије 10 година , клубови спортова на води стално указују на те еколошке проблеме и врше притисак на надлежне. Припреме се настављају и без вашег благослова и сва срећа па се вас ништа не пита у вези тога.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 19:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Pazite vecina ljudi je oprezna nakon svih desavanja i trosenja para. U startu da napisem da nisam protiv organizacije prvenstva ali je problem nedostatka para i njihovog trenutnog ulaganja u organizaciju EP
Znamo sa kakvim problemima se susrece sport Banjaluke. Sjecam se entuzijazma ovih momaka kad su takmicenja bila jos kod starog mlina. Ali postoji veliko ali... Sa parama koje su date za organizaciju takmicenja od sedam dana mogla se danas kupiti podloga za RK Borac. meceve regionalne lige ce se svi prenositi i to citavu godinu a BL ce opet biti u centru paznje. A ko ce prenositi kajak van Banjaluke


P.S, Gizmo - Borovcanin nije nikakav sampion. njegovi protivnici su smjesni a i njegov boks. On placa da bi trenirao u kampu kod Klicka. Tako da se ne zanosis. POslednji pravi bokser je bio Ante. Banjalucane ne mozes prevariti posebno ne one koji su gledali Slaviju...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 22:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Opa, jeste se raspisali. I gledajuci vas ovako, i gledajuci ovo sto ste pisali, izgledate kao clanovi uskih rukovodstava, da ne kazem upravnih odbora, raznih sportskih kolektiva koji egzistiraju na tlu Banjaluke pa se koljete za ovo malo para sto ih ima u budzetu za pretposljednju rupu na svirali - sport. Da se razumijemo - na zadnjem mejstu je ipak kultura, htjeli to priznati ili ne.

Ajd sad da budemo svi pomalo iskreni u cijeloj stvari. Evo ja cu za pocetak. Uopste ne pratim fudbal. Pogotovo ne ovu lakrdiju od domaceg sampionata, ali to mi ne daje za pravo da umanjujem znacaj prve Borceve titule prvaka drzave, ma kako se ta drzava zove. Ali s druge strane, svakodnevno po kafanam cujem pricu kako se u tom istom Borcu peru milioni maraka. Vjerujem da je svako od vas bar jednom cuo tako nesto.

Dalje, opet cu biti iskren. Obozavam tzv neobicne sportove. Mozda mi je poneko i zamjerao na temi o ski skokovima. Ali da ne idem u sirinu, evo gledao sam fantasticni uspjeh Antonije Nadj na EP u Beogradu - RTS2 je prenosio. Ali niko joj nije napravio ni spalir. Kao sto je vaterpoliste Partizana, nakon osvojene titule - SAMPIONA EVROPE - docekalo na aerodromu - brat bratu - 100 ljudi. Sramota. Ali, govorim, ali, tih tzv malih sportova se itekako sjetimo na Olimpijadi kad se prebrojavamo i oduzimamo koliko smo medalja osvojili, pogotovo u bolesnom poredjenju sa susjedima u regionu. Grijesim li? E pa, onda, i u te tzv male i nekomercijalne sportove treba ulagati.

Zasto se onda buniti sto se u organizaciju jednog Evropskog prvenstva ulaze novac. Rijec je pobogu o olimpijskoj disciplini. Rekao sam vec, da bog da Banjaluka jednom bila domacini i EP u kosarci, rukometu, odbojci. Znam naravno da takve stvari ne organizuje jedan grad vec cijela zemlja, neko mi je to prigovorio na prvoj strani. Ali budimo realni, ovo su trenutno nasi krajnji dometi, i pomirimo se sa tim. Kao sto je krajni domet da na tom istom prvenstvu u kajaku i kanuu samo cudo moze dovesti nekog naseg kajakasa do medalje. Kao sto bi bilo cudo da FK Borac prezivi trece kolo kvalifikacija. Ajd bar sam optimista sa Makabijem. :wink:

Za sva cuda svijeta je potreban novac. Tako i za ovo cudo. Ne znam zasto se prigovara toliko kajakasima sto trose, cini mi se neko rece jos na prvoj strani 135 000 za stazu, ( da se obrati paznja, ja sam prvi prigovorio na iznos cifre ) uredjenje kluba itd, i svi tu vide ugradjivanje, veze, talove, a ne vidimo koliko se se ko ugradio pri rekonstrukciji gradskog stadiona na koji ce biti potroseno slovom i brojem 6 miliona maraka. Otprilike koliko i za taj rafting. Evo i ove godine gradska vlast se zaduzuje kod komercijalnih banaka za obnovu stadiona. Milion i po, masala.


A onda ce isti taj stadion srusiti i na njegovom mjestu napraviti skupstinu, a stadion praviti na poljani, koji ce kostati ne smijem ni da pomislim koliko desetina miliona maraka.



Prigovara se sto je isti taj kajak klub dobio novac za organizaciju EP u olimpijskom sportu, a dobio ga je od tri - cetiri institucije zajedno - jednom od rata naovamo. I opet je dobio manje nego sto FK Borac dobije za jednu godinu samo iz gradske kasice-prasice. Nemam nista protiv FK Borac, da se razumijemo, ali pogledajmo malo istini u oci. Neko rece, streljacki klub nije mogao dobiti pare - i identifikovao krivca - kajak prvenstvo. Po kojoj logici da mi je znati.

Da se razumijemo, ne branim kajak, iako postujem klub sa 6 decenija tradicije. Uosatlom, ja sam se prvi okomio na ocitog promotera-promoterku tog kluba, u zamjeni teza, ali ni ovo sto sam u nastavku procitao na ovom podforumu nije nista drugo nego kao sto rekoh na pocetku - tipicno klanje clanova upravnih odbora banjaluckih sportskih kolektiva koji se uzasno mrze izmedju sebe pa se pljuju u dalj i na ulici i za tastaturom. Uostalom, svi mi rodjeni u ovom gradu znamo to dobro. Sta ja tu pricam bezveze. I ne trpimo niciji uspjeh, i zavidni smo kad neko nesto izganja, i zavidni smo kad je neko bolji od nas, i zavidimo kad neko pobjegne odavde i uspije a ne vrati se da zivi sa nama u mulju i blatu pa mu spicimo sve po spisku. A kad neko ko je bio dobar sto puta, zezne jednom, spremni smo da ga sahranimo u istom tom mulju i blatu i popljujemo i u vis i u dalj.

I da, na kraju, hokej jeste sport. Sjajan sport. Ove godine sam, od svih sportskih manifestacija koje sam pratio, najvise uzivao u mecu Finske i Rusije na SP.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O3g1x8CC4GE[/youtube]


I ko jos moze reci da hokej nije sport, mislim stvarno :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2011, 23:10 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
DRug pitanje.. Gdje ce se i koliko ovo prvenstvo prenositi van Banjaluke, znaci kakvu korist ce nas grad imati od toga..
Napisao sam ranije ljudi se skepticni nakon svih prevara i sad cak i neke dobre ideje ne prolaze....

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 00:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Brigate BL je napisao:
DRug pitanje.. Gdje ce se i koliko ovo prvenstvo prenositi van Banjaluke, znaci kakvu korist ce nas grad imati od toga..
Napisao sam ranije ljudi se skepticni nakon svih prevara i sad cak i neke dobre ideje ne prolaze....

Brigate, odgovori su jednostavni:
1. Nigdje, (osim mozda na RTRS-u)
2. Nikoliko,
3. Nikakvu.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 01:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Feb 2008, 14:09
Postovi: 10447
Brigate BL je napisao:
DRug pitanje.. Gdje ce se i koliko ovo prvenstvo prenositi van Banjaluke, znaci kakvu korist ce nas grad imati od toga..
Napisao sam ranije ljudi se skepticni nakon svih prevara i sad cak i neke dobre ideje ne prolaze....


Ne bih znao odgovor ali se mogu raspitati, imam prijatelja i poznanika zaposlenih po medijima, pa cu vec ovih dana ako nekog od njih sretnem priupitati. Nece mi to biti problem. Po meni obaveza javne kuce :wink: / javnog servisa je da prenosi ovakve dogadjaje. Pogotovo zato sto su to dogadjaji od javnog interesa za grad ili drzavu u kojoj se manifestacija odrzava, jos pogotovo ako ona ima za cilj promociju tog kraja ili omasovljenje tog sporta na tom prostoru.

Tako je i ovo EP u kajaku i kanuu na mirnim vodama na Adi Ciganliji prenosio RTS 2. Doduse samo finalnu trku. I nikog drugog nisam upratio da je prenosio, ali i to je dovoljno. Pretpostavljam da ce kod nas prenositi RTRS, po istom receptu. Mada bih ja vise volio da kod nas ima neka jaka tv kuca kao sto nema, pa da se ona prihvati tog posla i preproda prava prenosa nekome van granica BiH. Jedino sto RTRS uspijeva utrpati nekome je kada Eurosport prenosi tradicionalni Dobojski turnir u rukometu, ali kao sto sam cuo od jednog kolege, ni to nije njihova zasluga nego su organizatori to nesto sredili preko Cehovskih medveda. Oni nisu u stanju obezbijediti prava ni za FK Borac u domacem prvenstvu a kamoli sta drugo.

Sjajna je stvar kada postoji kvalitetna konkurencija u medijskom sektoru, na svim poljima, no na zalost u Banjaluci to ne postoji.

Ali taj tv prenos nije presudan u cijeloj stvari. Mnogo bitnije je da se uopste cuje za to, da mi ispadnemo uistinu bolja polovina kao sto stoji u nicku jednog forumasa, ali ne samo na papiru, nego i zahvaljujuci nasim postupcima, kada dodju ti ljudi ovamo, to je mnogo bitnije. Mene recimo uopste ne zanima da li je u Ceskoj bio prenos hokeja kada odem u tu zemlju. Zanimaju me turisticki potencijali i gostoprimstvo tog naroda. Ovo drugo najvise. Ako njega nema, sve mi je ostalo nebitno.

A sad ono sto mene kopka cijelo vrijeme, ako je ovo olimpijski sport, da li savezi placaju troskove takmicarima? Jer trebalo bi da oni sami snose troskove, a ne da im neko placa smjestaj, prevoz i klopu? Ako placaju, a trebali bi, posto stalno kroz ovaj forum prolazi prica o tome kako je ovo olimpijska disciplina, onda bi trebali platiti njihovi savezi ili olimpijski komiteti.



Mozda grijesim, ako neko zna vise neka me ispravi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 01:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Drug, za turnir u Doboju, posto je jedan od 3 najjacih turnira u svijetu sa dugogodisnjom tradicijom, nije uopste cudno sto eurosport prenosi...

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
drug je napisao:

A sad ono sto mene kopka cijelo vrijeme, ako je ovo olimpijski sport, da li savezi placaju troskove takmicarima? Jer trebalo bi da oni sami snose troskove, a ne da im neko placa smjestaj, prevoz i klopu? Ako placaju, a trebali bi, posto stalno kroz ovaj forum prolazi prica o tome kako je ovo olimpijska disciplina, onda bi trebali platiti njihovi savezi ili olimpijski komiteti.


Mozda grijesim, ako neko zna vise neka me ispravi.


U pravu si, zemlje ucesnice, odnosno njihovi maticni sportski savezi/komiteti snose troskove prevoza i smjestaja. Organizator ne snosi te troskove, vec je zaduzen da tehnički obezbijedi smještaj, uslove takmičenja, obezbjedjenje čamaca i ostale opreme takmičara, staze, doping kontrolu, sudije, i ostale tehničke stvari, da ne nabrajam.
Za te troškove organizator je dobio 150.000,00, koji vam se sada čine veliki, a kojima se trebaja platiti sve to, od reklamiranja i banera, do startnih brojeva i smještaja za sudije, delegate i funkcionere ICA-e...
Da se još plaća i smještaj takmičarima koji odtaju 4 dana, troškovi bi bili daleko veći.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 08:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Brigate BL je napisao:
DRug pitanje.. Gdje ce se i koliko ovo prvenstvo prenositi van Banjaluke, znaci kakvu korist ce nas grad imati od toga..
Napisao sam ranije ljudi se skepticni nakon svih prevara i sad cak i neke dobre ideje ne prolaze....

Brigate, odgovori su jednostavni:
1. Nigdje, (osim mozda na RTRS-u)
2. Nikoliko,
3. Nikakvu.


1. Nisu u pravu
2. Nisi u pravu
3. Nisi u pravu

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 10:23 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 17:38
Postovi: 5727
Budzet za takmicenje je 445 000 maraka
Savezi sami placaju troskove, vec je bilo sedam reprezentacija na pripremama

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 10:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Molim zagovornike teze o opravdanosti ovakvih manifestacija da ne izostavljaju (namjerno) podatak da je rijec o JUNIORSKOM prvenstvu.Vidim u par postova da pisu o organizaciji evropskog prvenstva u kajaku i kanuu,ali uvijek se nekako ta rijec juniorsko (ili do 23 god),izostavi,tesko mi je povjerovati da je bas svaki put slucajno.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 10:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Maj 2009, 15:20
Postovi: 489
Schlager je napisao:
Molim zagovornike teze o opravdanosti ovakvih manifestacija da ne izostavljaju (namjerno) podatak da je rijec o JUNIORSKOM prvenstvu.Vidim u par postova da pisu o organizaciji evropskog prvenstva u kajaku i kanuu,ali uvijek se nekako ta rijec juniorsko (ili do 23 god),izostavi,tesko mi je povjerovati da je bas svaki put slucajno.

И за сениоре до 23 године , јуниори су до 18 година.
Ја сам већ писао да ми ово изгледа као екперимент кану европске и свјетске кану федерације да врате такмичења на природне стазе којих је мало са добрим условима за овакво такмичење ,а врбас је ту има предност над неким другим ријекама и свјетлу будућност. И ови такмичари што су дошли да тренирају изјављују да им је необично што се одржава на природној стази и да они тренирају на вјештачким стазама.

_________________
Тромо се вријеме вуче, и ничег новог нема, данас је као јуче, сутра се исто спрема.


Poslednji put menjao Rikas dana 21 Jun 2011, 11:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 10:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ispravio sam to prije nego si me citirao,svejedno nije pravo evropsko.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 11:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Schlager je napisao:
Ispravio sam to prije nego si me citirao,svejedno nije pravo evropsko.


Nije ''pravo''?
Ne, nego je lazno.
To sto je ya juniore i ''mladje'' seniore umanjuje mu znacaj?

I nista nije namjerno izostavljeno! Ti je cak i napisano!


Gizzzmo je napisao:
Mogli ste putem medija da primjetite da se u Beogradu trenutno odrzava seniorsko Prvenstvo Evrope u kajak- kanuu na mirnim vodama. (17-19.06.2011, Ada Ciganlija). Takmicenje je odlicmo organizovano!! :http://www.besplatansport.com/sr/sportski-dogadjaji/1055-seniorsko-prvenstvo-evrope-u-kajaku-beograd-2011.html

Banja Luka je prosle godine organizovala Balkansko prvenstvo u kajaku na divljim vodama, na kojem su prisustvovali i predstavnici Evropske kajakaske federacije, sto je i bila provjera za mogucnost organizovanja Evropskog prvenstva ove godine. Nakon balkanskog, Banja Luka je od ECA (European Canoe Association) dobila zeleno svjetlo za organizaciju Evropskog prvenstva, u skladu sa provjerama, kandidaturom grada i kompetancijom tehnickog organizatora KKK "Vrbas" Banja Luka.

Evropsko prvenstvo u kajaku i kanuu na divljim vodama za juniore i seniore do 23 godine biće održano na rijeci Vrbas, u kanjonu Tijesno, od 10. do 17. jula ove godine. Organizator je, svakako, KKK "Vrbas" Banja Luka.
Ovo je jedino evropsko prvenstvo u OLIMPIJSKIM sportovima koje se odrzava u Banjoj Luci u posljednjih 30 godina. .............


Bla, bla bla bal..............

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 11:17 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ti navedes jedan clanak gdje je to naglaseno i sad bih ja trebao citirati 10 postova u zadnjih nekoliko dana na nekoliko tema gdje samo pise evropsko? Ne pada mi na pamet,imam pametnija posla,samo sam htio naglasiti neupucenima da to i nije neki narocit dogadjaj kakvim se pokusava predstaviti. U odnosu na bezvezni rafting,ovo prvenstvo je kao OI,ali ce se vise Banjaluka puta pomenuti u Evropi za jedno ovo Borcevo pretkolo sa Maccabijem nego za 10 juniorskih prvenstava u kajaku.A ne daj Boze da tek Borac prodje dalje pa se sastane sa nekim klubom iz Zapadne Evrope,tad vise ne bi bilo nikoga u Evropi ko nije cuo i ne zna gdje je Bnjaluka.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Schlager je napisao:
A ne daj Boze da tek Borac prodje dalje pa se sastane sa nekim klubom iz Zapadne Evrope,tad vise ne bi bilo nikoga u Evropi ko nije cuo i ne zna gdje je Bnjaluka.

8)

Слажем се да је улагање у неке рафтинге сумњиво и бесмислено, али брате и ти га претјера! Прође Борац Израелце и одигра са рецимо неким средњеевропским прваком... и одмах ће сви у Европи знати за Бањалуку?

Ево Румуни су играли прошле године Европу са четири тима (чини ми се), и у Лиги Првака и у Лиги Европа и то добро. Шта мислиш, колико људи у Европи знају да наброје неколико румунских градова?

Сама прича да ли је неки спорт прави или није је бесмислена. Више је занимљива прича око улагања пара из буџета Града и Републике. Зашто баш рафтинг, зашто не Рукометни клуб Борац? Да ли постоји конкурс за расподјелу пара и који су критерији? ОК, јасно је да се то преломи негдје у кафани, али формално мора да постоји нека одлука, вјероватно и Скупшине града.

А посебна прича је лова која иде у спортске клубове, а која није из буџета. Зашто Игокеа има толике спонзоре, а нема ФК Борац?

Најбољи фол је био кад је Миле дошао на власт први пут и покренуо Игокеу, упумпао лову. И онда је била реклама у дворани у Александровцу "Дирекција за путеве РС". :D Еј, Дирекција за путеве се рекламира, зашто, ко је њима конкуренција?

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 11:50 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Sve se slazem s tobom osim ovog primjera za Rumune. Ko je od naa cuo za Kluz ili Urziceni (Unirea),dok nisu odigrali nekoliko evropskih utakmica. Ja bar nisam.Isto kao sto ce cijela Evropa na jesen cuti za Vaslui kad zaigra grupnu faze Lige Sampiona,a u ovom momentu niko pojma nema sta je Vaslui.

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Schlager je napisao:
Sve se slazem s tobom osim ovog primjera za Rumune. Ko je od naa cuo za Kluz ili Urziceni (Unirea),dok nisu odigrali nekoliko evropskih utakmica. Ja bar nisam.Isto kao sto ce cijela Evropa na jesen cuti za Vaslui kad zaigra grupnu faze Lige Sampiona,a u ovom momentu niko pojma nema sta je Vaslui.

Јебига, Васлуи је и прошле и претпрошле године играо квалификације за Лигу Европа са Лилом и АЕК-ом, па ти сад не знаш за тај град. Нема везе што ће сад играти Лигу шампиона.

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 17 Avg 2010, 21:57
Postovi: 3630
КК Млади Крајишник који је шампион БиХ одустаје од Европе, јер нема финансијских средстава...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2011, 12:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Svi sportski klubovi grada, koji su ispunili pravno-formalne uslove, imaju odredjen budzet.
Budzet jednog kluba je odredjuje se na pocetku godine, u skladu sa Kategorizacijom sportova, uspjesima, zastupljenosti, maslovnosti... (znaci, imaju odredjeni kriterijumi).

Naravno, postoje i dodatna sredstva koja ne ulaze u taj budzet i koja se odobravaju za posebne manifestacije.
Budzete svih klubova na pocetku godine usvaja Skupstina grada, na prijedlog Komisije za sport, odnosno Savjeta za sport Grada.

Da bi se odrzalo bilo koje evropsko prvenstvo, potrebna je i saglasnost Grada, tj. Vlade RS, uz prijedlog budzeta manifestacije.
Kada se sve to skupi, ide se ka zahtjevu za kandidaturu ka odredjenoj medjunarodnoj federaciji/asocijaciji. Oni onda postave odredjene uslove, pa ako se ispune, ide se ka organizaciji. Znaci, z aovo moraju da budu planirana sredstva, koja nece ici na ustrb ostalih klubova/sportova.

KK Igokea se ne finansira iz budzeta Grada (budzet opštine Laktaši), a FK Borac da.
Zasto drzava jednima daje vise, odnosno manje, pitanje je sad.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 325 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs