banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 656 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Mar 2011, 12:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Vjerujem da je ova tema vec bila, ali ponukalo me je da je opet postavim zbog nedavnog naleta bicikliste na pjesake na Banja brdu.
Naime u petak, 25.03.2011. godine, biciklista je udario dvije djevojke s ledja, od kojih je jedna bukvalno skrsena, napukao joj je 2. vratni prsljen i ima luksaciju kljucnjace, te je mora operisati, ali ne moze dok joj ne skinu korito, koje mora nositi najmanje 6 sedmica, od glave do pupka..
Mali je pobjegao sa lica mjesta ali su ga uhvatili jer ga je krvave glave otac doveo na hirurgiju na sivanje.

Ovo je druga osoba koju licno znam, a da joj se isto desilo na Banj brdu. Prosli put, zena je nosila gips 3 mjeseca, a isla na terapije jos 6 mjeseci.. Medjutim, nije htjela da tuzi ni grad i klinca ni roditelje...

Dok nekoga ne kazne, nesrece ce se nastaviti desavati. I pored zabrane, oni ipak divljaju na biciklima i niko ih ne kaznjava. U oba slucaja se radi o klincima od 15-16 godina. Roditelji, naravno, ne mogu znati gdje im se klinci nalaze u svakom trenutku, medjutim, mogu ih uciti pravilima ponasanja.

Ja sam sportistkinja i volim biciklizam, medjutim, isto tako, mislim da je vrijeme da se stane u kraj divljanju biciklista. Ili trebaju tuziti grad jer nije napravio biciklisticke staze, tj. nije obezbijedio mjere zastite gradjana...

Zbog par neodgovornih klinaca, biciklisti ce postati omrzeni u gradu, sto nikako nije dobro za ljude koji su zaljubljenici u ovaj sport/vid rekreacije... I ja sam licno ljubitelj biciklizma i smatram da su biciklisti najosakaceniji u gradu sto se tice staza i dozvoljenih mjesta za kretanje...

Koje je vase misljenje?

http://www.banjalukain.com/hronika/laks ... a-pobjegao
http://www.idoconline.info/digitalarchi ... tId=554909
http://www.cikloberza.com/forum/viewtop ... 51&p=54961

Izasao je danas novi clanak u Blic-u, ali nema tog clanka online.

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 13:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Volim biciklizam kao i ti...rekreativno naravno. I protiv sam zabrane ali kad procitam ovako nesto pocnem da preispitujem svoje ubjedjenje.
Gradu je lakse da zabrani nego da napravi staze. I kada se staze odvoje za pjesake i bicikliste opet ce biti problema i idiota koji to nece postovati.
Ako posalju gore policiju da kaznjava opet nekome nece valjati.
E sad kada bi mi predlozili da nam naplacuju sto idemo gore biciklima (3-4-5km) vidjela bi kako bi grad promijenio pricu i zalagao se za sirenje biciklizma. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 15:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Imaju one drotove na biciklima.Umjesto da pecaju penzionere bez kacige bolje bi bilo da ih stave da patroliraju na potezu prema Šehitlucima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 16:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
I da zabrane, ovakvi idioti će opet ići gore i jurcati. Kazne za ovakve prekršaje treba da budu adekvatne, pa neće biti ni jurcanja. Zabrana neće ništa postići.

To je kao da zabranite automobile na cestama, jer svako malo neka budala ubije nekoga.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 16:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Nakon što sam jednom vidio stravičan udarac bicikla u jedan objekat na ulici i višemjesečni oporavak bicikliste, zarekao sam se da ću ubuduće voziti samo onaj bicikl u teretani, a na ''pravi'' bicikl sješću samo kad cijela ulica bude moja.
Na svim uzbrdicama i planinama mora stajati upozorenje za bicikliste.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 19:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Avg 2009, 18:21
Postovi: 431
Lokacija: Banja Luka
Protiv zabrane sam jer treba kazniti pocinioce . Zasto da ispastaju drugi zbog nekolicine idijota koji divljaju . Skoro setam kroz gospodsku navece i vidim par klinaca koji divljaju i jure kroz masu a policije nigdje na vidiku . Samo velika kazna i malo po usima za one koji divljaju i problem bi se rijesio ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 19:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Ipak je to šetalište, jedno od rijetkih mjesta u gradu gdje možemo šetati bez ikakvih vozila po putu. Da voze normalno nikome ne bi palo na pamet da stavlja zabrane, ali pošto se ponašaju kao ludaci i dovode svoj i živote drugih u opasnost onda je zabrana definitivno opravdana.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 19:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 23 Jan 2011, 22:54
Postovi: 10852
Lokacija: Tamo na krivini, ali navikao sam već
Znači prije godinu dana sam radio neki prilog baš o vožnji bicikala i pitanja biciklističkih staza u BL. Lik iz opštine koji mi je bio sagovornik mi je dao i neki prospekt koji pokazuje gdje se sve planira praviti staza za bicikliste. Ono taj plan je baš dobar, ali samo kad će se to sve napraviti veliko je pitanje. Sjećam se da su bile u planu neke tri faze, sad ne znam da li je i jedna uradjena. Od tad su jedino poravili one staze u Boriku od Kupusišta do kampusa. Nisam upoznat jesu li još igdje pravili išta.
Inače treba kazniti sve neodgovorne vozače bilo kojih vozila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 19:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
zipo je napisao:
Ipak je to šetalište, jedno od rijetkih mjesta u gradu gdje možemo šetati bez ikakvih vozila po putu. Da voze normalno nikome ne bi palo na pamet da stavlja zabrane, ali pošto se ponašaju kao ludaci i dovode svoj i živote drugih u opasnost onda je zabrana definitivno opravdana.


Jeste, ali je u isto vrijeme i ogroman potencijal za razne vrste rekreativnih aktivnosti. To sto su 2-3 klinca divljaci, ne znaci da treba zabraniti vec regulisati biciklisticki saobracaj. Sto kaze zoka, nek tamo na par mijesta postave one bicikliste policajce, pa divljanja nece biti. Ako idemo rezonom da zabranimo pristup biciklistima zbog par budala, gdje smo onda dosli. Druga stvar, njih ni te zabrane nece sprijeciti.

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 19:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2002, 01:00
Postovi: 12455
Lokacija: Ulaz 7, Sektor 2, Red 21, Sedište 35
Ma da, daj 6 radnih mjesta da se to pokuša regulisati... Ovako je jednostavnije... Pješaci/šetači u manjoj opasnosti, a biciklisti imaju nebrojene druge mogućnosti...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 20:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Apr 2006, 22:37
Postovi: 873
Pa evo i sad je zabranjeno biciklistima, pa se taj lik popeo i napravio saobracajku. Budala ce uvijek naci nacina.

_________________
...na sjeveru smrtno je zima l na jugu pingvini jedu ljude l na zapadu ljudi ljude l a istok se trudi da kao zapad bude...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2011, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Znači imamo stazu koju koriste hiljade Banjalučana svih uzrasta za rekreativne šetnje, ali i razbješnjeli Maksovi koji, ne mareći za ljude, tu stazu vide kao priliku da dožive ultimativni adrenallinski kick, a ljude kao cepine ili zastavice koje im služe za vježbanje slaloma. Sigurno je da je mnogo onih koji podlegnu iskušenju da se prepuste inerciji i neizvjesnosti vrtoglavnog i nekontrolisanog spuštanja. Samo zbog toga što to ništa ne može promijeniti, bolje je da se zabrani, ili da se uvedu stroge kazne.
Što se tiče ovog momka od prije neki dan, sličnu situaciju sam imao i ja: tri djevojke idu posred Njegoševe ulice, i ja krenuo da ih zaobiđem, i one baš tada se sjetile da idu sredinom ceste i krenule iznenada da se sklanjaju, i to baš u stranu kojom sam ja u tom trenutku proletio, ostatak je istorija... Nebitno koliko je do njih, ali je i moja neodgovornost projuriti tik pored njih misleći da im neće pasti na pamet da se sklone sa puta.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Mozda da naprave satnicu.. :D
Biciklisti 10-12,00 h
Plasaci 12-18,00 h
Biciklisti 18-20,00 h
Pjesaci 20-00,00 h

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 07:39 
nasli su djecaka koji ih je udario, maloljetnik neki.. citam u blicu jutros..


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 07:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
lollipop je napisao:
nasli su djecaka koji ih je udario, maloljetnik neki.. citam u blicu jutros..


Ma da, znam sve..
Sa ocem je dosao na sivanje na hirurgiju... Bila mu razbijena glooova bas bas...

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 08:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
све је то до родитељског васпитања, којег је код данашње омладине, чини ми се све мање. не размишљају главом ни најмање, уопште не контају да би неки њихови поступци могли имати јако опасне посљедице...
и ја сам се као клинац спуштао бициклом низ Бањ брдо, али нисам јурцао ко зајурени бик, јер сам знап да се могу скршити и направити себи огроман белај, а да не причам што сам успоравао максимално чим видим пјешака.
оно лијеп је осјећај спуштати се низбрдо неколико минута, а да не мораш педалу окренути, али не мора се јурацати толико да се не можеш зауставити...

нажалост због таквих кретена, донекле разумијем забрану за бициклисте на Бањ брдо, али зато би био ред да се одради то што је Еразмо написао

а ове мајмунчиће што пројуре кроз господску, како сам неколико пута имао жељу да их гурнем са бицикла :angry4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 08:40 
uvijek sam imala zelju da one sto jure gospodskom gurnem s bicikla.. kretencine


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 09:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Podrzavam zokin prijedlog. Fino u patrolu 2 ili 4 obiciklizovana policajca i rijesen problem.
Ako neko zijani, klepis mu 50KM i mirna Bosna.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 09:46 
Malo je to...


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Mar 2011, 09:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Neki dan sam prolazio pored Vrbasa i pade mi na pamet da nisam vidio nikakav znak zabrane za auta, koji je nekad tu stajao. Nekad je bilo dozvoljeno za auta, onda su zabranili samo vikendom, a na kraju je bila totalna zabrana. Posto godinama nisam prosao tom cestom, odlucim se da vidim dokle se moze autom. Ono nije cesta, ono su rupe povezane s malo asfalta. Ajd sto je usko i los put, ali sto pjesaci kao da nemaju najmeru da se mrvu sklone sa strane. Nakon nekih 500 metara sam dosao do rampe i okrenu nazad. Trebalo mi je par minuta da se spustim na glavnu cestu.
Znaci, nije problem samo u biciklistima, vec i u kvaliteti ceste, sirini... I kao sto su mnogi vec naveli, glupo je da se zbog par kretena uvodi zabrana za sve bicikliste.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 656 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs