Citiraj:
Među brojnim ličnostima koje su, povodom 1. marta, Dana nezavisnosti BiH uputili čestitke, nije se našao predsjednik SDA Sulejman Tihić.
Citiraj:
Kada se malo “zarovi ispod površine”, te pregledaju arhivski snimci iz ne tako davne prošlosti jasno je i zbog čega.
U vrijeme dok još nije odlučio na koju će stranu Tihić je u intervju za TV Novi Sad ustvrdio da “nijedna Bosna, da li ona bila nezavisna, suverena ili međunarodno priznata, ne vredi žrtava”.
Citiraj:
Nedugo nakon ovog intervjua Tihić je prešao kod Fikreta Abdića da bi kasnije i njega ostavio pobjegavši od ratnih strahota u Njemačku.
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/iz-minute-u-minutu/29303-Tihi-slavi-Dan-nezavisnosti-BiH-Nijedna-nezavisna-suverena-Bosna-vredi-rtava-VIDEO.html