banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jan 2011, 14:50 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
blicTEL

"Najbolji oblik savremenih komunikacija - blicTEL fiksna telefonija

Telefonirajte povoljnije prema svim destinacijama i ostvarite značajnu uštedu uz blicTEL uslugu koja vam omogućava neometanu komunikaciju. Uz blicTEL fiksnu telefoniju jednostavno prevazilazite prostorne udaljenosti, obavljate poslove, upoznajete se, zabavljate...

Putem telefonskog priključka možete telefonirati i slati fax, a uz klasičnu upotrebu nudimo vam i niz dodatnih telefonskih usluga, kao što su identifikacija poziva, preusmjeravanje poziva, poziv na čekanju...


Prednosti blicTEL usluge:

* Besplatan telefonski broj
* Besplatni telefonski pozivi unutar blicTEL mreže
* Besplatan telefon Panasonic na korištenje
* Listing svih ostvarenih poziva
* Do 70% niže cijene poziva prema inostranstvu
* Izuzetno povoljna mjesečna pretplata (6.85KM)
* Provjera troškova na servisi.blic.net
* Upotreba naprednih telefonskih servisa (CLIP, CLIR, poziv na čekanju, e-sekretarica, transfer poziva...)"

Ovo je copy/paste sa blicovog sajta. Zanimaju me iskustva sa Blic telefonijom na podrucju Banjaluke, koliko sam shvatio na podrucju Bijeljine je to vec poprilicno zazivjelo. Dakle, ako koristite Blic, znate iskustva nekog ko koristi ili imate neko argumentovano misljenje o Blic telefoniji, pisite...

U najmanju ruku, troskovi pretplate i poziva prema inostranstvu su nizi nego kod mtel-a, ali opet mtel je dosta jaci i stabilniji operater. Nadam se da ce zazivjeti onaj zakon o promjeni tel. brojeva, da se oslabi monopolska pozicija mtel-a, bh telekoma i ht eroneta. Mtel je podigao cijene pretplate na fiksne telefone iz razloga sto je povecan broj otkazivanja istih i time smanjeni ocekivani prihodi od fiksne telefonije, a u cijeloj prici ne govori niko kako je broj korisnika mobilne telefonije znacajno porastao i na taj nacin se kompenzuju gubici u fiksnoj. Nisam neki znalac u oblasti trzisnih odnosa ali mislim da je to cist monopolizam i bezobrazluk i da je vrijeme da im okrenem ledja.

Cijene u BlicTEL:

Mjesečna pretplata 6.85 KM
Nacionalni saobraćaj Sve mreže
Nacionalni saobraćaj 0.020 KM/min
Pozivi između različitih mrežnih grupa u BiH 0.070 KM/min
Pozivi prema mobilnim mrežama BiH 0.155 KM/min
Međunarodni saobraćaj Fiksna mreža Mobilna mreža
Srbija i Crna Gora 0.20 KM/min 0.35 KM/min
Slovenija, Hrvatska i Makedonija 0.30 KM/min 0.40 KM/min
Top 30* 0.40 KM/min 0.65 KM/min
Evropa 0.65 KM/min 0.75 KM/min
Svijet 0.95 KM/min 1.05 KM/min

*Top30 grupa: Albanija, Australija, Austrija, Belgija, Češka, Francuska, Grčka, Holandija, Italija, Indija, Izrael, Kanada, Kipar, Kosovo, Libija, Mađarska, Norveška, Njemačka, Poljska, Rumunija, Rusija, SAD, Slovačka, Španija, Švedska, Švajcarska, Turska, Tunis, Ukrajina i Velika Britanija.

Napomena:

* Mjesečna telefonska pretplata za drugi telefonski broj iznosi 5.00 KM;
* U navedene cijene nije uračunat porez na dodatnu vrijednost (PDV).


Cijene u Mtelu:

Lokal (mjesni i međumjesni razgovori
unutar mrežne grupe) --------------------------- 0,030 KM

Razgovori između različitih mrežnih
grupa u BiH ------------------------------------- 0,073 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema mobilnoj mreži Telekoma
Srpske ------------------------------------------ 0,170 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema drugim mobilnim mrežama
u BiH ------------------------------------------- 0,340 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema fikanim mrežama
Telekoma Srbija u Srbiji i Crnoj Gori --------------- 0,300 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema mobilnim mrežama
Telekoma Srbija u Srbiji i Crnoj Gori --------------- 0,400 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema fiksnim mrežama drugih
operatera u Srbiji i Crnoj Gori --------------------- 0,300 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema mobilnim mrežama drugih
operatera u Srbiji i Crnoj Gori --------------------- 0,400 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema Hrvatskoj, Sloveniji i
Makedoniji --------------------------------------- 0,500 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema ostalim evropskim
zemljama ---------------------------------------- 1,00 KM

Razgovori iz fiksne mreže Telekoma
Srpske prema Svijetu ----------------------------- 1,50 KM

Pozivi prema satelitskim mrežama ------------------ 10,00 KM

Usluga “ Prijatelj broj”
Za fizička lica, korisnike osnovnog tarifnog modela fiksne mreže Telekoma Srpske, omogućava se:
Razgovori iz fiksne mreže Telekoma Srpske prema jednom izabranom broju iz mobilne mreže
Telekoma Srpske po cijeni od 0,05KM/min.
Cijene su bez uracunatog PDV-a.


Ovo su zvanicne cijene na sajtu Blica i Mtela da se sprijece bilo kakva nagadjanja. Bio sam toliko vrijedan da sam napravio vlastito poredjenje :evil3:

- pozivi u lokalu ------- blic > 0,02 KM ------- mtel > 0,03 KM
- pozivi izmedju razlicitih mreznih grupa u BiH ------ blic > 0,07 KM ------- mtel > 0,073 KM
- pozivi prema mobilnim mrezama u BiH -------- blic > 0,155 KM za sve ------ mtel > 0,17 KM unutar mreze/0,34 KM za ostale
- prema fiksnim mrezama u SR i CG -------- blic > 0,20 KM -------- mtel > 0,30 KM
- prema mob. mrezama u SR i CG --------- blic > 0,35 KM ---------- mtel > 0,40 KM
- pretplata ------ blic > 6,85 KM --------- mtel > 10,95 KM (160 besplatnih min. u lokalu)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2011, 21:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
- pretplata ------ blic > 6,85 KM --------- mtel > 10,95 KM (160 besplatnih min. u lokalu)

I kod blica ima 160minuta besplatnih.

a pored toga
•Besplatni telefonski pozivi unutar blicTEL mreže
•Besplatan telefon Panasonic na korištenje
•Listing svih ostvarenih poziva
•Provjera troškova na servisi.blic.net
•Upotreba naprednih telefonskih servisa (CLIP, CLIR, poziv na čekanju, e-sekretarica, transfer poziva...)

A u mtelu ovih naprednih tel. servisa se naplacuje svaki po 1.50km!!!!Djubradi iz mtelovca!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2011, 22:19 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
solaris je napisao:
- pretplata ------ blic > 6,85 KM --------- mtel > 10,95 KM (160 besplatnih min. u lokalu)

I kod blica ima 160minuta besplatnih.

a pored toga
•Besplatni telefonski pozivi unutar blicTEL mreže
•Besplatan telefon Panasonic na korištenje
•Listing svih ostvarenih poziva
•Provjera troškova na servisi.blic.net
•Upotreba naprednih telefonskih servisa (CLIP, CLIR, poziv na čekanju, e-sekretarica, transfer poziva...)

A u mtelu ovih naprednih tel. servisa se naplacuje svaki po 1.50km!!!!Djubradi iz mtelovca!


Vidim da si nasao temu! :lol: Prvo, hvala na dopuni teme. Meni se licno jako svidja ova opcija provjera troskova da se uvede malo samokontrole. I ove ostale su ok kad su vec za "dz" mada mi vjerovatno nece nesto ni trebati. Ocito te sve usluge ne kostaju nista cim ih blic daje, a mtel naplacuje, pa onda i zaradi 100 % na njima. I meni su se smucili vise i oni i njihovo najjeftiniji u bih. To je ta bratska politika. Nego ovi pozivi u lokalu, jel to vrijedi za sve mreze ili samo unutar blica? I jesi li siguran da su besplatni pozivi unutar blic mreze? To mi nekako zvuci predobro da bi bilo istinito, imajuci u vidu i visinu pretplate i sve ostalo. Ja bi bas volio da taj blicov projekat zazivi da mtel dobije po pi... jer ne zasluzuju nista bolje. Tek kad vidis ovakve stvari bude ti jasno koliko nas pljackaju i koliko zaradjuju na nama


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 10:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ako mislis na 160 minuta, naravno za sve mreze ma isto kao u mtelu...mtelovci su pravi pljackasi. Evo cuo sam sa izvora, rekli su iz Deutsche telekoma, mogu kupiti mts ali pod uslovom da napustaju 1200radnika koji nista ne rade. 600 iz mts-a, 350 iz mtela, i ostali iz CG. Zato mi placamo naprednih telef.servisa za njihove plate!!!!!!!!!!!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2011, 10:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Zaboravio sam dodati i da mi se svidja isto provjera troskova!!!!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 12:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
Je li koristi neko od vas blicTEL, dobro im izgleda ponuda?! :)


(editovao frenki, obrisao offtopic)

_________________
"... Now you put water into a cup, it becomes the cup, you put water into a bottle, it becomes the bottle, you put it in a teapot, it becomes the teapot... Now, water can flow or it can crash. Be water, my friend!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 17:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
http://www.t-mobile.hr/2/20-10-01-00-00.asp

i da ne bude neke zabune...obratite paznju na cene T MOBILE HR..i videcete da uz svu tu reklamnu kampanju kojom nas bombadruju,nisu previse jeftiniji od naseg mtela(tj,da bi ovaj sugavi mtel,sa blagom intervencijom na bonusima,bio vrlo konkurentan ovim iz HT)

ovi su sve to fino upakovali,ali onda vidis da ti u svakom mogucemo pozivu automatski skinu 1 kunu,bez obzira koliko razgovarao,da ti je obracunska jedinica 30sec,za razliku od mtelovih 1sec...sve su to sitnice,koje prosecan korisnik ne primecuje,a dovode do povecanja racuna cak i do 50%


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 19:39 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
Da se Mtel malo potrudi i uozbilji ne bih prelazio na Blic jer im je potencijal za razvoj i pruzanje nekih drugih usluga neuporediv. Isto tako, radije bih placao Mtel nego neke strance, ali ne mogu placati Mtel-u nesto sto i oni dobijaju besplatno, to je sramota i zato hocu da ih se rijesim. Naravno nista nije trajno, niti mislim zauvijek ostati na Blicu, ali ako Blic nudi realno i ne naplacuje nesto sto je ionako besplatno, to znaci da vise cijene korisnika i zato cu uskoro potpisati ugovor. Ako se politika Mtel-a promijeni i napokon shvate da fiksni telefoni nisu buducnost (najbolji primjer je da je poziv sa fiksnog na mob. jeftiniji nego sa mob. na mob., je*ala ih pretplata) nego da trebaju prosiriti ponudu rado cu ja obnoviti saradnju. Kako to nece biti uskoro, Blic je alternativa bar na 12 mjeseci.

_________________
"... Now you put water into a cup, it becomes the cup, you put water into a bottle, it becomes the bottle, you put it in a teapot, it becomes the teapot... Now, water can flow or it can crash. Be water, my friend!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 19:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
wizzy_bl je napisao:
http://www.t-mobile.hr/2/20-10-01-00-00.asp

i da ne bude neke zabune...obratite paznju na cene T MOBILE HR..i videcete da uz svu tu reklamnu kampanju kojom nas bombadruju,nisu previse jeftiniji od naseg mtela(tj,da bi ovaj sugavi mtel,sa blagom intervencijom na bonusima,bio vrlo konkurentan ovim iz HT)

ovi su sve to fino upakovali,ali onda vidis da ti u svakom mogucemo pozivu automatski skinu 1 kunu,bez obzira koliko razgovarao,da ti je obracunska jedinica 30sec,za razliku od mtelovih 1sec...sve su to sitnice,koje prosecan korisnik ne primecuje,a dovode do povecanja racuna cak i do 50%


T-com jeftiniji, a standard u HR jedno 30 % bolji nego kod nas. Treba li sta dodati? I ako uzimas odredjene tarife, 1. min. placas, ostalo besplatno. Da ne govorim da ni T-com ne naplacuje "usluge" kao Mtel, svima je besplatno samo Mtel naplacuje. Nebitno sad, T-com nije na nasem trzistu i glupo je i porediti i razglabati o tome, kad sam ih pominjao u ranijim postovima mislio sam na ponudu koja je daleko sadrzajnija. Nema dalje, Mtel je izgubio moje povjerenje dok ne promijene politiku prema potrosacima, tek u zadnje vrijeme kad sam se malo vise zagrijao oko ove teme i malo bolje informisao shvatio sam kolikom me ovcom prave vec dugo vremena. Mada smo mi Srbi poznati po tome da brzo zaboravljamo, tako da bih se i ja vjerovatno vratio Mtelu da se malo uozbilje i poprave ponudu (da ne pominjem sad ADSL, dobijes 10-20 % manje nego sto placas itd.)

_________________
"... Now you put water into a cup, it becomes the cup, you put water into a bottle, it becomes the bottle, you put it in a teapot, it becomes the teapot... Now, water can flow or it can crash. Be water, my friend!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
generalno se nas dvojica slazemo :)

al evo par uputa...za razmisljanje

1)da li mislis da bi se T COM drugacije ponasao prema korisnicima da ima iste uslove kao i mtel?(da iskljucimo mozda pocetni damping,kako bi sto pre unistili konkurenciju,BHT-ERONET,pa da i njih lakse otkupe..oni ili neki njihov prijateljski telekom)

2)ja ti garantujem da bi limun bio i 10km,ako se pita T MOBILE(zaboli njih za nas ovde) ---obrati cene za kosovo

*blic mozda jeste alternativa za odredjenu vrstu korisnika...nisam radio dublju analizu,ali ovako odokativno,ne vidim preteranu isplativost u odnosu na mtel..pogotovo za recimo OPEN TRIO(55 km bez pdv)...

**nije mi bas najjasnije sta podrazumevas pod tim NAPLACIVANJE USLUGE...na koje usluge mislis?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Vjerovatno se misli na identifikaciju broja koji poziva, listing poziva, skrivanje broja...

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
wizzy_bl je napisao:
da ti je obracunska jedinica 30sec,za razliku od mtelovih 1sec...sve su to sitnice,koje prosecan korisnik ne primecuje,a dovode do povecanja racuna cak i do 50%



Obracunska jedinica MTEL-a je 1 min, a ne 1 sec

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2011, 23:59 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2009, 20:05
Postovi: 25
wizzy_bl je napisao:
generalno se nas dvojica slazemo :)

al evo par uputa...za razmisljanje

1)da li mislis da bi se T COM drugacije ponasao prema korisnicima da ima iste uslove kao i mtel?(da iskljucimo mozda pocetni damping,kako bi sto pre unistili konkurenciju,BHT-ERONET,pa da i njih lakse otkupe..oni ili neki njihov prijateljski telekom)

2)ja ti garantujem da bi limun bio i 10km,ako se pita T MOBILE(zaboli njih za nas ovde) ---obrati cene za kosovo

*blic mozda jeste alternativa za odredjenu vrstu korisnika...nisam radio dublju analizu,ali ovako odokativno,ne vidim preteranu isplativost u odnosu na mtel..pogotovo za recimo OPEN TRIO(55 km bez pdv)...

**nije mi bas najjasnije sta podrazumevas pod tim NAPLACIVANJE USLUGE...na koje usluge mislis?


Da, generalno se slazemo. :) Znam samo kako se Mtel ponasao, ne mogu govoriti kako bi drugi, i znam da su zato zasluzili kaznu u vidu prelaska odredjenog broja korisnika na alternativne operatere. Problem je samo sto su oni dostupni tek u vecim mjestima, dok ce manja jos neko vrijeme zavisiti od samovolje Mtel-a. Ja limun kupujem tamo gdje je najpovoljniji odnos cijene i kvaliteta, a ako nisam zadovoljan ponudom zasadim sam jedno drvce ispred kuce! :lol: Da mi je tako i ove probleme rijesiti, valjalo bi.. :D

BlicTEL je upravo tema: isplativiji je od Mtel-a, a imajuci u vidu da ja imam kucu na 2 etaze i da imam ukupno 3 TV-a onda mi odgovara kablovska vise nego IPTV, Mtel ADSL isporucuje manje nego sto platis, a korisnici kablovskog interneta hvale upravo odnos placeno/dobijeno. Meni zato odgovara ovaj Blic TRIO, mada sam poseban naglasak stavio na BlicTEL jer mi se cine dosta povoljniji i htio sam malo ljude zainteresovati za tu temu. Napominjem da sam laik u ovoj oblasti i da sam rukovodjen boljom ponudom, tj. meni vise odgovara Blic, ne generalizujem nista.
BlicTEL je dosta povoljnija opcija od Mtel-a, u prvom postu imaju podaci i poredjenja koja to dokazuju.

Sto se tice naplacivanja usluge, @zipo je naveo primjere, ne sve ali u principu to je to. Te usluge Blic daje, kao i gore navedene koje je postavio @solaris, a meni se ne da pisati uvijek koje usluge pa sam zato stavio samo besplatne usluge koje Mtel naplacuje. Rukovodim se cinjenicom da su kod BlicTEL te usluge besplatne, a zahvaljujuci tvom linku vidio sam i da T-com ne naplacuje iste, sto samo po sebi govori da su besplatne jer danas niko nista ne daje tek tako.

_________________
"... Now you put water into a cup, it becomes the cup, you put water into a bottle, it becomes the bottle, you put it in a teapot, it becomes the teapot... Now, water can flow or it can crash. Be water, my friend!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2011, 10:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
BlicTEL je upravo tema: isplativiji je od Mtel-a, a imajuci u vidu da ja imam kucu na 2 etaze i da imam ukupno 3 TV-a onda mi odgovara kablovska vise nego IPTV, Mtel ADSL isporucuje manje nego sto platis, a korisnici kablovskog interneta hvale upravo odnos placeno/dobijeno. Meni zato odgovara ovaj Blic TRIO, mada sam poseban naglasak stavio na BlicTEL jer mi se cine dosta povoljniji i htio sam malo ljude zainteresovati za tu temu. Napominjem da sam laik u ovoj oblasti i da sam rukovodjen boljom ponudom, tj. meni vise odgovara Blic, ne generalizujem nista.
BlicTEL je dosta povoljnija opcija od Mtel-a, u prvom postu imaju podaci i poredjenja koja to dokazuju.

Imam kucu na 3 sprata takodje imam 6 tv, sve je prikopcano na kablovskoj...evo placam 21km ali to je digitalna televizija. A analogna televizija kosta 14km. 1tv na digit. a ostali analogni ali opet jeftiniji. A drugo iptv samo na jedan tv e to ne hvala. a trece uzmem blic trio sa 49km i opet je jeftiniji od open trio a kod blica jaca brzina neta bolji programi itd.!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2011, 16:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Tema je iskustva sa Blic telefonijom, nije diskusija koliko zaposlenih ima mtel i ko ih placa...drzite se teme.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2011, 01:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Uveo sam Blic tel. prije vise od pola godine i ok je. Sve sto pise u ponudi, do sad su ispostovali.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2011, 14:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
gavranpero je napisao:
Uveo sam Blic tel. prije vise od pola godine i ok je. Sve sto pise u ponudi, do sad su ispostovali.


Ove dodatne usluge:

•Provjera troškova putem interneta
•CLIP - prikaz pozivajućeg broja
•Call Hold - poziv na čekanju
•Ring Hold Call - upozorenje zvučnim signalom
•Music On Hold - muzika za vrijeme čekanja odgovora na poziv
•Transfer Call - prebacivanje poziva na drugi željeni broj
•CLIR - kontrola vidljivosti broja u mreži
•Mogućnost konferencijskih poziva sa maksimalno 3 učesnika
•Call Waiting Indication
•Govorni portal za upravljanje uslugama telefonije

Jel se mora placati ili ne?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2011, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ne, naravno.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2011, 09:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Hvala!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Sep 2011, 16:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Mar 2007, 23:41
Postovi: 118
Lokacija: Бањалука, Република Српска
Imam pitanje za osobe koje koriste blicTEL, sam ili u sklopu Duo ili Trio paketa.
Trenutno imam samo kablovsku(analognu) od Blica, fiksna je Mtel a net Wireless.
E sad razmisljam da predjem na BlicTRIO.
Vidio sam sve uslove i cijene i isplati se.

Ono sta me zanima jel sva komunikacija ide preko Kabla za TV.
On pored TV signala prenosi i net(koristi se modem), e gdje sad tu dodje Telefon?
Jel i on ima svoj modem(il koristi isti modem kao i net) pa ide istim kablom televizije il ima neki poseban kabal.
Drugo koji se dobija Tel broj, je ima neki poseban prefiks il kao Mtel 051 pa 6cifren.
I ako je isti prefiks da li se moze broj sa Mtela prenijeti na Blic, a ako je razlicit koji je prefiks.

I na kraju jel ovih 160 min free za sve fiksne mreze u BIH?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs